7 مزیت اصلی بازاریابی پیامکی و تأثیر آن بر روی کسب و کار ما

مزیت‌های اصلی بازاریابی پیامکی از طریق پنل پیامکی در واقع تبلیغات مؤثر و مشتری‌مداری است که در نهایت باعث کسب درآمد برای کاربر می‌شود. اما این‌که دقیقاً پنل پیامکی چیست؟ بازاریابی پیامکی برای کسب‌وکارها چه مزایایی دارد؟ سؤالاتی هستند که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.  

 اگر شما دارنده‌ی یک کسب‌وکار فعال هستید، حتماً می‌دانید که یکی از راه‌های بازاریابی، ارسال پیامک از طریق پنل پیامکی است‌. همان پیامک‌هایی که می‌توانید از طریق آن کد، شماره‌، تبلیغات یا یک متن موضوعی را به مشتری و مخاطبین مد نظرتان ارسال کنید. مزیت اصلی ارسال این پیامک‌ها در درجه‌ی اول تبلیغات مؤثر، بازاریابی و مشتری‌مداری است که در نهایت شانس خرید را بالا می‌برد و باعث کسب درآمد برای کاربر می‌شود. اما این‌که دقیقاً پنل پیامکی چیست؟ بازاریابی پیامکی از طریق ساخت پنل پیامکی برای کسب‌وکارها چه مزایایی دارد؟ موضوعاتی هستند که در ادامه‌ی این مطلب از رایان‌پی می‌خواهیم به آن‌ها بپردازیم. 

پنل پیامکی یا سامانه پیامکی چیست؟ 

 ابتدا باید بگوییم با توجه به این‌که امروزه بسیاری از افراد با تلفن همراه سروکار دارند و اصلاً داشتن تلفن همراه برای اکثریت مردم جزو واجبات زندگی روزمره‌شان محسوب می‌شود، در نتیجه پاشنه‌ی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی هم روی ارسال پیامک‌ می‌چرخد. داشتن سامانه‌ی پیامکی و دسترسی به مخاطبین مد نظر شما در منطقه و جغرافیای مشخص به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی بتوانید به شکل اختصاصی یا انبوه پیام خود را ارسال کنید.

پنل پیامکی یا سامانه پیامکی در واقع یک سیستم بر اساس ارسال پیامک و برای ایجاد تعامل بین دارنده‌ی کسب‌ و کار و مخاطبین او است. به طور کلی استفاده از سیستم‌های مثل درگاه‌ پرداخت اینترنتی و سامانه‌ی پیامکی روش‌هایی هستند که باعث بالا رفتن شانس خرید و حفظ مشتری می‌شوند. شاید بپرسید ماهیت این پیام‌ها چه ‌چیزهایی را در بر می‌گیرد؟

شاید افرادی که به تازگی به حوزه کسب و کار‌های اینترنتی ورود کرده‌اند با عبارت سرویس درگاه پرداخت آشنایی کافی نداشته باشند. به منظور آشنایی این سرویس و یکی از برترین ارائه‌دهندگان داخلی آن یعنی رایان‌پی بر روی این آدرس کلیک کنید.

همان‌طور که اشاره کردیم در اصل این پیامک‌ها ماهیت تبلیغاتی دارند، اما این تبلیغات لزوماً به شکل مستقیم نیست و می‌تواند با ماهیت احترام و ارزش‌گذاری به مخاطب، باعث ترغیب و جذب مخاطب بشود. به طور مثال این پیامک‌ها می‌تواند شامل: پیام تشکر بعد از خرید، پیام تبریک تولد، پیام تشویق به شرکت در مسابقه‌ها، متن اطلاع رسانی و مواردی از این دست باشد. 

بازاریابی پیامکی

7 مزایای اصلی بازاریابی پیامکی و تأثیر آن بر روی کسب‌ و کار شما

طبق مطالب قبلی ارسال اس‌ام‌اس با ماهیت تبلیغاتی به شکل مستقیم یا غیر مستقیم باعث بالا رفتن شانس خرید می‌شود. به طور کلی ساخت پنل پیامکی و استفاده از اس‌ام‌اس مارکتینگ مزایای بسیاری را به همراه دارد که در زیر ما به مهم‌ترین‌ آن‌ها می‌پردازیم. 

۱. مقرون به صرفه است

ارسال اس‌ام‌اس تبلیغاتی به مخاطبین نسبت به بازاریابی‌های دیگر مثل بازاریابی تلفنی، تبلیغ نویسی روی بیلبورد، تبلیغات تلویزیونی و … آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. شما می‌توانید از این طریق پیامک تبلیغاتی خود را به شکل انبوه برای هزاران مخاطب بفرستید. 

۲. به نرخ تبدیل بالایی می‌رسید 

در مقایسه با اپلیکیشن‌ها و روش‌های دیگر استفاده از بازاریابی پیامکی آن هم به شکل اصولی و ارسال پیامک‌های جذاب و کاربردی باعث بالا رفتن نرخ تبدیل مخاطب به مشتری می‌شود. توجه داشته باشید که بیش از ۹۵ درصد از افراد پیامک‌های تبلیغاتی جذاب و کاربردی را می‌خوانند یا نگاهی به آن‌‌ها می‌اندازند. به طور کلی آمارها نشان می‌دهد ارسال پیامک باعث افزایش ۲۱ درصدی ترافیک سایت می‌شود. 

۳. با پیامک تبلیغاتی برند خود را بسازید

قطعاً یکی از اهداف اصلی شما از تبلیغاتی که انجام می‌دهید، برند‌سازی کسب‌وکار خودتان است، مگر نه؟ خب شما با توجه به ‌این‌که پنل پیامکی قابلیت ارسال اس‌‌ام‌اس به گروه‌‌ها و اصناف مختلف را هم دارد، به راحتی می‌توانید برند خود را در بین مخاطبین مختلف و اصناف و گروه‌‌های خاص مطرح کنید و به این شکل زودتر دیده بشوید و سر زبان‌ها بیفتید. در واقع برندسازی از مزیت‌های مهم بازاریابی پیامکی محسوب می‌شود که با معرفی و نمایش نام و اطلاعات کسب‌وکارتان می‌توانید در ذهن مخاطب باقی بمانید. 

بازاریابی پیامکی 4

۴. با ارسال پیامکی تبلیغاتی مشتری را در مشت خود نگه‌دارید

از مزایای مهم بازاریابی پیامکی به وسیله سامانه‌ی پیامک تبلیغاتی، حفظ مشتری و در واقع مشتری‌مداری است‌. به طور مثال وقتی مشتری از سایت یا فروشگاه فیزیکی شما خرید کرد، با ارسال پیام تشکر می‌توانید طعم یک خرید شیرین را به او بچشانید و به طور غیر‌مستقیم مشتری را حفظ کنید. هیچ‌وقت فراموش نکنید مشتری ثابت برای یک کسب‌ و کار ۶۰ درصد سرمایه‌ی آن کسب‌ و کار به حساب می‌آید؛ پس چه چیزی بهتر از این‌که احترام و ارزش‌گذاری خود را به او نشان بدهید؟ 

۵. راحت‌تر به معرفی خدمات و محصولات جدید کسب‌ و کارتان بپردازید 

وقتی شما محصول یا خدمات جدیدی دارید چطوری مشتری‌ها را خبر می‌کنید؟ فکر نمی‌کنید پیام تبلیغاتی در این مواقع یکی از بهترین استراتژی‌ها است؟ صبر کنید! حتی می‌‌توانید به این فکر کنید که چطور مشتری شما بیش‌تر و بیش‌تر به سمت کالای جدید کشیده شود. در این مواقع کافی‌ست یک کد تخفیف برای خرید محصول یا  خدمات جدید ارائه دهید و یک پیامک جذاب بفرستید. به این ترتیب می‌توانید معرفی خود را انجام داده و به دنبال آن تعداد فروش بالایی از محصول مد نظر داشته باشید. 

۶. با ارسال پیامک مسابقه و نظرسنجی شانس خرید را بالا ببرید

پنل پیامکی می‌تواند یک تعامل دو طرفه را برای کسب‌وکار شما مهیا کند. در این تعامل شما با امکان برگزاری نظرسنجی یا مسابقه قادر هستید مشتری خود را درگیر کسب‌ و کار خود کنید. در این صورت با یک تیر دو نشان می‌زنید؛ هم مشتری و مخاطب خود را سرگرم می‌کنید و هم با ارائه‌ی جایزه‌ها و حراجی‌هایی از محصولات خود او را تشویق به خرید می‌کنید و در نهایت با این روش به فروش بیش‌تری می‌رسید. 

۷‌. زمان خود را مدیریت کنید 

این‌که می‌توانید به سرعت به تعداد بسیاری از مخاطبان پیامک بفرستید به خودی خود از اتلاف وقت و انرژی شما جلوگیری می‌کند، به طوری که تمرکز خود را می‌توانید روی بخش‌های دیگر کارتان بگذارید. در کل باید بدانید با استفاده از قابلیت زمان‌بندی و مدیریت زمان در پنل‌های پیامکی می‌توانید زمان و تاریخ ارسال پیامک‌های خود را مشخص کنید. این مورد یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سامانه پیامکی به حساب می‌آید؛ چراکه به شما اجازه می‌دهد با برنامه‌‌ریزی به‌تری پیش بروید. 

بازاریابی پیامکی 2

معرفی چند پنل یا سامانه‌ پیامکی برتر ایرانی 

شما برای بهره‌مندی از قابلیت‌های بازاریابی پیامکی باید به یکی از سامانه‌های پیامکی مراجعه کنید و بعد از انجام مراحل مورد نظر، پنل خود را دریافت و فعال نمایید. کار با پنل پیامکی آسان است ولی برای کسب اطلاعات بیش‌تر سامانه‌ها آموزش‌هایی را در اختیارتان قرار می‌دهند. در ایران سامانه‌‌های پیامکی مختلفی وجود دارد که در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

در آخر باید گفت که شاید در نگاه اول به نظر بیاید بازاریابی پیامکی (اس‌ام‌اس مارکتینگ) در مقایسه با تبلیغات دیگر به خصوص تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی رایج نباشد، اما این یک واقعیت بزرگ است که تبلیغات جذاب از طریق پیامک می‌تواند کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کند و در کنار این مورد همان‌طور که در این مقاله بیان کردیم مزایای بسیاری را هم برای صاحبان کسب‌وکارها داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا