بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

به طور کلی در ایران دو نوع درگاه پرداخت وجود دارد که با عنوان‌های درگاه مستقیم و درگاه واسط شناخته می‌شوند. در واقع 12 شرکت به‌صورت انحصاری اجازه ارائه‌ی خدمات پرداخت آنلاین زیر نظر سامانه شاپرک را دارند که به شرکت‌های PSP معروفند. در واقع زمانی که صبحت از درگاه مستقیم است، دریافت درگاه از این شرکت‌ها مد نظر است. درگاه واسط نیز همان طور که از خود واژه مشخص است، در حکم واسطی بین شما و یکی از 12 شرکت PSP تعریف می‌شود. در واقع شرکت‌های پرداخت‌یار که وظیفه‌ی تسهیل فرایند پرداخت را دارند می‌توانند با شرکت‌های  PSP  به‌صورت پیمانکاری قرار منعقد کنند و از طریق آنها خدمات بهتر و کامل‌تری را در زمینه‌ی پرداخت ارائه کنند.

در این مقاله سعی خواهیم کرد با بررسی ویژگی‌های شرکت‌های ارائه دهنده درگاه پرداخت، شما بتوانید با توجه به شرایط و نیاز خود بهترین درگاه پرداخت اینترنتی را انتخاب کنید، زیرا متقعد هستیم بهترین در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود.

تفاوت اصلی این دو نوع درگاه پرداخت، در میزان کارمزد و نمایش نام برند شما در صفحه‌ی پرداخت است. در درگاه مستقیم نام برند شما، و در درگاه واسط نام شرکت پرداخت‌یار نمایش داده می‌شود. پرداخت‌یارها به دلیل ارائه‌ی خدمات بهتر و قابلیت‌های کاربردی بیش‌تر کارمزدی از تراکنش‌های شما کسر می‌کنند که این کارمزد در درگاه مستقیم وجود ندارد.

البته با روند قوانینی که پدید می‌آید به احتمال زیاد در آینده نه چندان دور، شرکت‌های psp هم برای تامین هزینه‌های خود کارمزد دریافت خواهند کرد. برای نمونه پرداخت الکترونیک سامان در حال حاضر کارمزد دریافت می‌کند. اگر علاقه‌مند به جزئیات بیشتر تفاوت درگاه پرداخت مستقیم و درگاه واسط هستید، حتما مقاله ما در رایان پی را از دست ندهید.

بهترین درگاه پرداخت مستقیم (PSP)

در جدول زیر بر اساس داده‌های آماری شاپرک در شهریور ۱۴۰۰، شرکت آسان پرداخت پرشین بیش‌ترین درگاه پرداخت (ابزار پذیرش اینترنتی) را تا به حال ارائه داده است. این به آن معنا است که افراد زیادی از این شرکت، خدمات پرداخت اینترنتی دریافت کرده اند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، درصد پایداری یا درصد موفق بودن تراکنش‌ها در تمام شرکت‌ها حدود ۹۹.۹ می‌باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت از نظر پایداری همه‌ی شرکت‌ها در وضعیت مناسبی قرار دارند. با توجه به این‌که تعداد ابزار پذیرش اینترنتی در آسان‌پرداخت پرشین بیش‌تر است به احتمال زیاد این درگاه پرداخت تعداد تراکنش‌های بیشتری را نیز پشتیبانی می‌کند.

با توجه به داده آماری جدول زیر می توان نتیجه گرفت شرکت آسان پرداخت پرشین از نظر ارائه خدمات پرداخت اینترنتی بهترین گزینه است. از نظر محبویت درگاه پرداخت سداد، پاسارگارد و به پرداخت در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

لیست درگاه های پرداخت اینترنتی شاپرک

ردیفلیست شرکت PSP

تعداد درگاه های ارائه شده

تا شهریور 1400

درصد پایداریشماره تماسوب سایتنشانی
1آسان پرداخت پرشین560699.985%۰۲۱۸۳۳۳۳asanpardakht.irتهران، خيابان کريمخان‌زند
2کارت اعتباری ایران کیش204699.985%021۸۵۹۴۵۵۰۱

mrs.irankish.com/Mrs/

Home/MainPage

تهران، میدان آرژانتین
3پرداخت الکترونیک پاسارگاد198599.958%021۲۳۵۰۵pep.co.ir/ipgتهران، سعادت آباد
4پرداخت نوین آرین144599.884%021۴۸۳۲۰pna.co.ir/IpgRequestتهران، شهرک غرب
5پرداخت الکترونیک سپهر134399.331%021۸۹۳۹۶۰۰۰sepehrpay.comخیابان سهروردی شمالی
6پرداخت الکترونیک سامان117799.968%021۸۴۰۸۰sep.ir/ipgتهران، بالاتر از میدان ونک
7تجارت الکترونیک پارسیان101599.974%021۲۲۶۶۱۷۷۷ipgautomation.pec.irتهران، بلوار آفريقا
8به پرداخت ملت47799.964%   
9پرداخت الکترونیک سداد47499.979%021۲۲۵۹۸۰۰۹sadadpsp.irتهران، خيابان پاسداران
10فن آوا کارت1799.921%021۴۳۶۹۵۰۰۰fanavacard.irتهران، ميدان آرژانتين
11سایان کارت899.952%021۲۳۷۶۲۳۷۶sayancard.irتهران، بلوار میرداماد
12الکترونیک کارت دماوند398.619%02166737000

ecd-co.ir/terminal

تهران، خیابان انقلاب

بهترین درگاه پرداخت واسط از نظر محبوبیت

برای انتخاب بهترین درگاه پرداخت واسط به سراغ محبوبیت برند آنها در موتور جستجو گوگل رفتیم و 5 درگاه پرداخت معروف را باهم مقایسه کردیم،شما هم نیز می‌توانید از طریق اینجا به این ابزار دسترسی داشته باشید و از نظر میزان حجم جستجو عبارات یا اسامی برندهای مختلف را باهم مقایسه نمایید.

همان طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، برندهای زرین پال، ایدی پی، رایان پی و زیبال را از نظر حجم جستجو باهم بررسی شده‌اند، همان طور که مشخص است زرین پال در بازه زمانی 12 ماه، در اکثر مواقع بالاترین میزان جستجو را در بین دیگر برندها دارد و می‌توانیم بگوییم از نظر محبوبیت درگاه زرین پال بهترین شرکت ارائه دهنده درگاه پرداخت واسط است. رتبه دوم را ایدی پی و به ترتیب زیبال، رایان پی و سیزپی خواهند بود.

بهترین درگاه پرداخت از نظر محبوبیت

کم‌ترین کارمزد مخصوص کدام درگاه پرداخت است؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که پذیرندگان در روند بررسی انتخاب بهترین درگاه پرداخت به آن توجه می‌کنند، میزان کارمزد دریافتی درگاه واسط در ازای هر تراکنش است. چنانچه بخواهید صرفاً بر اساس کم‌ترین میزان کارمزد شرکت ارائه دهنده‌ای را برگزینید، درگاه پرداخت مستقیم بهترین گزینه است اما اگر قصد انتخاب از شرکت‌های پرداخت یار را دارید، درگاه نکست پی گزینه‌ی مد نظر شما خواهد بود.

کارمزد، در واقع هزینه‌‌ای است که درگاه‌های بانکی بابت خدمات امن، معتبر و کاربردی خود دریافت می‌کنند. اکنون درگاه نکست پی 1% مبلغ هر تراکنش تا سقف 800 تومان را به عنوان کارمزد ارائه‌ی خدمات، از هر تراکنش کسر می‌نماید و این کارمزد حداکثر 800 تومان می‌باشد که از کارمزد عملیات کارت به کارت هم کم‌تر است. در واقع کارمزد نکست پی در حال حاضر کم‌ترین نرخ کارمزد در شبکه پرداخت به‌شمار می‌رود. (تاریخ 29 مرداد 1401)

در مقاله‌ای با عنوان “کم کارمزدترین درگاه پرداخت واسط” در رایان پی درگاه‌های پرداخت را از نظر کارمزد باهم بررسی کرده‌ایم، اگر کارمزد مورد حیاتی برای شما است، مطالعه مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. زیرا ممکن است مدت زمان رایگان، نحوه تسویه، هزینه تسویه نیز در محاسبات هزینه نهایی کارمزد تاثیر گذار باشد.

بهترین درگاه پرداخت برای شبکه‌های اجتماعی

اکنون که پتانسیل بالای شبکه‌های اجتماعی توانسته، بازار دیگری را به تجارت الکترونیک معرفی کند، اهمیت استفاده از درگاه پرداخت مناسب این فضا نیز برجسته‌تر شده است.

با این وصف چنانچه شما یک پیج فروشگاهی در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی دارید، بهتر است برای هر محصولی که در صفحه‌ی خود ارائه می‌دهید یک لینک پرداخت جداگانه بسازید. در این صورت این امکان فراهم‌ می‌شود که به جای ارائه شماره کارت بانکی به مشتریان، لینک پرداخت مخصوص را برای آن‌ها ارسال نمایید.

استفاده از لینک پرداخت مزایای گوناگونی دارد که از آن‌ جمله ایجاد وجهه‌ی حرفه‌ای‌تر برای کسب و کار شما و اعتمادسازی نزد مشتریان‌تان است. سرعت، سهولت و امنیت تراکنش‌ها نیز به کمک لینک پرداخت به بالاترین حد خود خواهد رسید و تجربه‌ی کاربری مطلوبی را برای مشتریان‌تان رقم خواهد زد.

با این اوصاف درگاه پی‌پینگ یکی از درگاه‌های پرداخت واسط دارای مجوز پرداخت یاری است که امکان ارائه‌ی لینک برای هر محصول؛ شامل تصویر، تعداد موجودی و جزئیات دیگر را دارد. بنابراین شما می‌توانید لینک محصولات را استوری کنید و یا در دایرکت برای مشتریان ارسال نمایید تا توضیحات کامل را مشاهده کنند و سپس از طریق همان لینک مبلغ مورد نظر را واریز کنند.

درگاه پرداخت در اینستاگرام

لینک پرداخت پی‌پینک قابلیت ارسال پیامک مشتریان را نیز دارد تا شما بتوانید بعد از هر پرداخت به مشتری یک پیامک تایید پرداخت ارسال ‌کنید. این قابلیت به صورت ایمیل نیز اجرا می‌شود. لینک پرداخت پی‌پینگ همچنین دارای قابلیت‌های کاربردی دیگری نیز در راستای فعالیت کسب و کارهای مجازی دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • قابلیت تعریف کد تخفیف برای دنبال‌کنندگان پیج
 • قابلیت گزارش‌گیری از تراکنش‌ها و رصد کردن میزان فروش در پنل مدیریت

رایان پی نیز در جهت کارامدتر شدن لینک پرداخت خود، توسعه گسترده‌ای را برای لینک پرداخت انجام داده است که می‌توان آن را فروشگاه خود در نظر بگیرید و مشتریان خود را به صفحه فروشگاه خود هدایت کنید تا خرید را بصورت آنلاین در سایت انجام دهند و تراکنش‌ها را شما در پنل خود مشاهده نمایید.

بهترین درگاه اینترنتی برای امور شخصی

درگاه پرداخت شخصی برای معالمه شخصی

اکنون سقف میزان انتقال پول از طریق عملیات کارت به کارت 10 میلیون تومان است. اما درگاه پرداخت به طور کلی این معضل را برطرف نموده است. به ویژه درگاه پرداخت آیدی‌پی که در ادامه با جزییات بیش‌تری به آن خواهیم پرداخت. آیدی‌پی اکنون یکی از پرطرفدارترین درگاه‌های واسط پرداخت الکترونیکی به‌شمار می‌رود. این درگاه در کنار رفع نیازهای کسب و کارهای اینترنتی، توجه اشخاص حقیقی را برای انجام مراودات مالی به خود جلب کرده است.

اما سازکار آیدی‌پی چیست؟ در سازکار آیدی‌پی کافی است شماره کارت 16 رقمی و یا شماره شبا 26 رقمی را تبدیل به یک آیدی کوچک کنید و آن را از راه‌های مختلف، برای انجام تراکنش واریز وجه در اختیار مشتریان خود قرار دهید. همچنین بعد از انتخاب آیدی‌پی به عنوان درگاه واسط، بر اساس آیدی خود یک آدرس اینترنتی برایتان ایجاد می‌شود. آن‌گاه اگر آدرس اینترنتی را در اختیار مشتریان قرار دهید، به سادگی وارد صفحه‌ی پرداخت شما می‌شوند. با این سازکار آیدی‌پی را می‌توان بهترین گزینه برای انتخاب درگاه شخصی در نظر گرفت.

لازم به ذکر است، ساز و کاز ایدی پی مانند لینک پرداخت است که تمرکز بیشتری بر روی پرداخت‌های امور شخصی را دارد و کمتر به کسب و کارها پرداخته است.

اگر علاقه‌مند به کاربردهای شخصی درگاه پرداخت هستید خواندن مقاله “درگاه پرداخت شخصی” در رایان پی خالی لطف نخواهد بود.

بهترین درگاه پرداخت از نظر بانک پلاگین‌ها ( تنوع افزونه‌ها)

مرحله‌ی اتصال سایت به درگاه پرداخت، مرحله‌ای حیاتی است. برای اتصال سایت به درگاه پرداخت نیاز به پیاده سازی کدهایی به سایت وجود دارد تا فرایند اتصال درگاه به سایت صورت بگیرد. اگر از وردپرس، جوملا و یا دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا برای سایت‌تان استفاده می‌کنید، خوشبختانه در اغلب موارد پلاگین و ماژول درگاه پرداخت از پیش در آن‌ها تعبیه شده است.

همچنین درگاه‌های واسط معتبر انواع افزونه‌ها را برای رفع نیاز کاربر دارند. اما برخی از درگاه‌های واسط از این بانک پلاگین‌های مورد نیاز بی‌بهره‌اند. اگرچه شما می‌توانید برای اتصال سایت به درگاه پرداخت از روش کدنویسی و پیاده سازی api درگاه پرداخت توسط یک برنامه‌نویس، استفاده کنید اما توصیه می‌کنیم از درگاه پرداختی استفاده کنید که بانک متنوعی از پلاگین‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد.

افزونه درگاه پرداخت وردپرس

برای نصب و راه‌اندازی درگاه پرداخت بر روی وب‌سایت‌های فروشگاهی نیاز به افزونه‌های مختلفی خواهیم داشت. اکنون پرسش این است که کدام درگاه پرداخت از نظر توسعه و تعداد افزونه‌ها، نیازهای کاربر را بیش‌تر برآورده می‌سازد؟ بررسی از نظر بانک پلاگین چند نکته را از درگاه پرداخت برای ما را روشن می‌کند، اینکه تیم فنی قوی پشت شرکت پرداخت‌یار وجود دارد و به نیازهای کاربران خود توجه ویژه‌ای دارد. مورد دیگر با انتخاب درگاه پرداخت با پلاگین برای پلتفرم‌های مختلف نگرانی شما از پیاده‌سازی و اتصال بستر خود را بسیار کاهش می‌دهد و به راحتی می‌توانید از بسترهای گوناگون برای فروشگاه اینترنتی خود بهرمند شود.

در بررسی‌های انجام شده توسط تیم رایان پی، که در مقاله مجزا با عنوان بهترین درگاه پرداخت از نظر پلاگین منتشر شده است، لقب بهترین درگاه پرداخت از نظر تعدد افزونه و پلاگین پرداخت به ترتیب آیدی پی و زرین پال خواهند بود.

بهترین درگاه پرداخت از نظر تسویه

تسویه حساب نیز یکی از مواردی است که در زمان انتخاب درگاه پرداخت برای کسب‌وکار خود باید به آن توجه کنید، تسویه حساب درگاه پرداخت مستقیم یا pspها (همان 12 شرکت مادر) بصورت روزانه است و امکان تسویه سریع‌تر یا ماهانه و … وجود ندارد.

شرکت‌های پرداخت‌یار نیز برای اینکه خدمات پرداخت متفاوتی ارائه بدهند دارای پلن‌های تسویه متفاوتی هستند،به طور مثال امکان تسویه آنی، تسویه ماهانه، هفتگی، تسویه اتوماتیک، تسویه دستی و… را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند تا آزادی عمل بیشتری برای گردش مالی خود داشته باشند.

مزیت تسویه اتوماتیک در آن است که دیگر شما نیاز ندارید هر روز به پنل خود مراجعه کنید و تسویه حساب خود را درخواست کنید و سیستم بصورت روزانه بعد از محاسبات بر اساس چرخه پایا مبلغ شما را تسویه می‌کند.

تسویه آنی نیز برای آن دست از کسب‌وکارهای که بصورت واسط به فروش می‌پردازند بسیار مناسب است، زیرا برای تامین جنس نیاز به مبلغ خریدار دارند تا بتواند محصول و خدمات خود را تهیه و به مشتری سریع‌تر ارائه دهند. تسویه آنی به دلیل خدماتی خارج از فرایند تسویه معمول است و برای شرکت‌های پرداخت‌یار نیز دارای هزینه تسویه است و به همین در زمان درخواست تسویه آنی کارمزد متناسب با مبلغ تسویه کسر می‌شود.

به طور عمومی، فرایند تسویه درگاه‌های پرداخت بصورت روزانه و در چرخه پایا انجام می‌گردد، به دلیل تنوع تسویه و خدمات متفاوت شرکت‌های پرداخت یاری مقایسه شرکت‌ها برای بدست آوردن بهترین کمی دشوار است و نیاز دارد در عمل با همه شرکت‌ها همکاری کرد که طبیعتا غیر ممکن است.

در مقاله بررسی انواع و نحوه تسویه شرکت‌های پرداخت یار باعنوان “بهترین درگاه پرداخت از نظر تسویه” از نظر زمان تسویه، شرکت وندار را می‌توان به عنوان بهترین شرکت پرداخت‌یار از نظر تسویه در نظر گرفت که امکان تسویه آنی باهمکاری بانک آینده با هزینه تسویه ۳۹بار در روز را فراهم کرده است.

بهترین درگاه پرداخت از نظر پشتیبانی

پشتیبانی زمانی خود را نشان می‌دهد که خدای نکرده شما به مشکل مالی، شکایتی، فنی و… برخورد کنید، اینجاست که پشتیبانی ارائه دهندگان درگاه پرداخت خود را نمایان می‌کنند. طبیعتا شرکت‌های psp که درگاه پرداخت مستقیم ارائه می‌دهند و در زمان دریافت درگاه از آنها همکاری لازم را مشاهده نمی‌شود، انتظار پاسخ‌گویی و پشتیانی مناسب از آنها هم نخواهیم داشت. پس از نظر پشتیبانی این شرکت به کل کنار گذاشته ‌می‌شوند.

حال باید بهترین درگاه پرداخت از نظر پشتیبانی را از میان شرکت‌های پرداخت‌یار انتخاب کنیم، از آنجایی که پشتیبانی نیز فرایندی است که در عمل نمایان می‌گردد، نمی‌توان مقایسه و بررسی دقیقی از آن داشت.

سخن نهایی در انتخاب درگاه پرداخت

ما تا اینجا برخی از اساسی‌ترین ویژگی‌هایی درگاه پرداخت را برای انتخاب راحتر بررسی کردیم همچنین شرکت‌های ارائه دهنده درگاه پرداخت را می‌توان از نظر امکانات درون برنامه‌ای، API، گزارش‌گیری، اعلانات، تیم فنی، آینده پیش رو و خیلی موارد دیگر مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. در ادامه ویژگی‌های مهم که در انتخاب درگاه پرداخت باید به آن توجه کنید را جمع آوری کرده‌ایم و اگر نیاز دارید عمیق به این موضوع بپردازید و انتخاب صحیح‌تری داشته باشید مطالعه ادامه مقاله برای شما جذاب خواهد بود وگرنه بررسی بالا برای شما کافیست و از ویژگی‌های اساسی می‌توانید درگاه پرداخت مناسب خود را انتخاب نمایید.

درگاه پرداخت واسط چیست؟

درگاه پرداخت واسط، نوعی سرویس آنلاین است که توسط شرکت‌های پرداخت‌یار به متقاضیان ارائه می‌شود. این شرکت‌ها طبق ضوابط و مراحلی مدون و ساده، سرویس الکترونیکی مذکور را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. از آن‌جا که نحوه‌ی دریافت درگاه پرداخت واسط در قیاس با درگاه مستقیم، ساده‌تر و در عین‌حال کوتاه‌تر است، این سرویس، اصولا مطلوب کسب و کارهای نوپا و کوچک‌تر می‌باشد. درگاه پرداخت واسط در ازای هر تراکنش، کارمزدی دریافت می‌نماید و فرآیند تسویه‌‌حساب آن عموما با اختلاف زمانی اندکی انجام می‌شود. همچنین درگاه واسط دارای امکانات و قابلیت‌های کاربردی جانبی است که در روند رشد و توسعه‌ی کسب و کارها نقش پررنگی ایفا می‌کند.

ویژگی های یک درگاه پرداخت اینترنتی مناسب

تعداد شرکت‌های ارائه دهنده‌ی درگاه‌ پرداخت اینترنتی هر روزه بیش‌تر می‌شود. در چنین بازار رقابتی که پرداخت‌یارها در آن تحت نظارت سیستم شاپرک فعالیت می‌کنند، عوامل مختلفی سبب محبوبیت درگاه نزد متقاضی خواهد شد. برای نمونه کیفیت پشتیبانی و اطلاع‌رسانی شرکت‌های پرداخت‌یار از جمله فاکتورهای مهم برای مقایسه‌ی درگاه‌های مختلف با یکدیگر است.

در میان پرداخت‌یارهایی که در ایران فعالیت می‌کنند، زرین‌پال با سابقه‌ترین شرکت پرداخت‌یار است که درگاه واسط ارائه می‌کند. اما در کنار زرین‌پال شرکت‌‌های پرداخت‌یار دیگری نیز وجود دارند که درگاه واسط ارائه می‌کنند. برای کمک به پذیرندگان و کاربران، در انتخاب بهترین درگاه پرداخت، تلاش می‌کنیم در این مقاله، مزایا و معایب برجسته‌ترین درگاه‌های واسط را بررسی کنیم. اما پیش از آن بهتر است به شکلی گذرا نگاهی داشته باشیم به مهم‌ترین ویژگی‌های یک درگاه پرداخت مطلوب.

 • سازگاری با تمامی صفحات نمایش اعم از موبایل، تبلت و رایانه (ریسپانسیو)
  • این ویژگی به معنی است که فرم پرداخت و صفحه پرداخت در دیوایس‌های مختلف به خوبی نمایش داده شود و کاربر در زمان خرید با کاربری خوب، پرداخت خود را انجام دهد، تقریبا همه درگاه دارای این ویژگی هستند.
 • سرعت بالای انجام تراکنش
  • در زمان پرداخت هزینه توسط مشتری، هر چه فرایند سریع تر انجام شود، حس کاربری بهتری را برای خریدار اینترنتی ایجاد می‌کند.
 • انجام تراکنش بصورت همزمان
  • در یک وب سایت فروشگاهی، ممکن است چندین نفر از سایت درحال خرید و پرداخت اینترنتی باشند، و هرچه تعداد همزمان انجام تراکنش درگاه بالاتر باشد، نشان از قدرت پردازش آن درگاه اینترنتی است و سایت‌های پرترافیک به این موضوع توجه بیشتری باید داشته باشند.
 • صحت بالای ۹۹٫۵ درصدی تراکنش‌ها
  • فرض کنید مشتری شما خرید انجام داده و در صفحه پرداخت با شکست مواجه می‌شود و همین موضوع ممکن است از خرید خود منصرف گردد. پس  هرچه درگاه پایدارتر و صحت بالاتری داشته باشد، احتمال شکست در پرداخت کاهش می‌یابد.
 • امنیت فوق العاده، مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی و دستورالعمل های شاپرک
  • امنیت در حوزه مالی بسیار مهم است، و هر چه درگاه باگ نرم افزاری کمتری داشته باشد، احتمال از دست رفتن اطلاعات نیز کمتر خواهد شد، از آنجایی وظیفه نظارت و امنیت شبکه پرداخت توسط شاپرک تامین می‌گردد، درگاه‌های پرداخت دارای امنیت لازم هستند.
 • اعلام آنی مغایرت‌ها و پاسخگویی سریع و کامل در قبال آن ها
  • برخی موارد ممکن است در پرداخت، مبلغ و اطلاعات تراکنش‌ها در سیستم حسابداری شما با درگاه پرداخت مغایرت‌های پیش آید و شرکت ارائه دهنده درگاه پرداخت باید سیستمی برای پاسخ گویی و رفع ابهامات در تراکنش‌ها را داشته باشد.
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام ایام هفته از طریق مرکز تماس
  • درگاه پرداخت در حوزه مالی است و نگرانی‌های مالی نیز برای همه افراد مهم است، بنابراین در زمان مشکل در پرداخت، تسویه و… بودن یک پشتیبانی خوب راهگشای رفع مشکل شما خواهد بود که با ارائه راه حل صحیح، مسیر و نگرانی شما را کاهش خواهد داد. در انتخاب شرکت درگاه توجه به اینکه پشتیبانی خوبی دارند بسیار حائز اهمیت است.
 • تخصیص شناسه به هر پرداخت
  • داشتن شناسه پرداخت برای هر تراکنش، این امکان را بوجود می‌آورد تا مغایرت‌ها و پیگیری تراکنش‌ها برای فروشنده، خریدار و حتی شرکت ارائه دهنده، آسان تر شود.
 • راه اندازی چندین درگاه برای هر کسب و کار
  • استفاده از درگاه های پرداخت متفاوت که این ویژگی فقط توسط شرکت های واسط قابل پیاده است. یعنی کاربر حق انتخاب درگاه پرداخت داشته باشد که از درگاه بانک ملی یا ملت و.. استفاده نماید.
 • قابلیت تعریف چند شماره شبا برای هر پذیرنده و تسهیم مبالغ پرداختی مشتریان بین حساب‌های هر پذیرنده
  • در زمان تسویه، شرکت‌های ارائه دهنده درگاه، ویژگی های خاصی را مانند تهسیم، واریز به چند حساب، درصد بندی شرکا و… را ارائه می دهند، این ویژگی ها باعث تسهیل شدن بسیاری از فرایندهای مالی کسب و کارها می‌گردد، شما براساس نیاز خود باید شرکتی که دارای ویژگی هست را انتخاب نمایید. به طور مثال، فروشگاهی دارای چند شریک است و میخواهد درصدی از سود فروش را بین شرکا تسهیم کند، با داشتن قرار داد در درگاه، در زمان تسویه بر اساس قرارداد وجه مورد نظر به شرکا واریز می‌گردد و دیگر نیاز به بررسی و حسابداری آن نخواهید داشت.
 • پرداخت درون برنامه ای در اپلیکیشن‌ها
  • این ویژگی بیشتر برای برنامه نویسان کاربرد دارد، به معنی است که درگاه پرداخت به شما اجازه دهد، صفحه پرداخت در اپلیکشن موبایل باز شود و کاربر از برنامه خارج نشود. بیشترین کاربرد این ویژگی در برنامه‌های موبایل (اندروید) است.
 • استرداد وجه خرید (Refund) از دو مسیر شتابی و شاپرکی
  • تسویه در درگاه پرداخت اصولا بصورت آنی انجام نمی‌شود، گاهی نیاز است که شما درخواست برداشت را ایجاد کنید تا تسویه صورت بگیرید، سامانه ای که از طریق شاپرک (سانتا و پایا) و شتاب (کارت به کارت) بتواند انجام دهد گزینه های بیشتری برای تسویه در اختیار شما قرار داده است. به طور مثال شما فروشنده هستید و محصول خود را از تامین کننده میخرید و به مشتری ارائه می‌دهید که در این صورت نیاز به تسویه آنی و سریع از الویت‌های شما خواهد بود.
 • قابلیت پرداخت مستمر خریدهای تکراری یا Recurring Payment
  • این قابلیت زمانی لازم می‌شود که شما، هر ماه باید یه پرداختی را انجام دهید، مثلا پرداخت قسط، پرداخت ماهانه اکانت و… 
 • امکان شخصی‌سازی درگاه در نسخه درون برنامه‌ای
  • درگاه پرداخت دارای API مناسبی باشد تا کاربر در برنامه خود بتوانید سفارش سازی انجام داده و محیط پرداخت به گرافیک و سبکی که میخواهد ایجاد نماید. این ویژگی نیست بیشتر برای برنامه نویسان کاربرد دارد.
 • دریافت پلاگین جهت اتصال سایت به درگاه
  • از موارد مهم دیگر درگاه پرداخت باید به آن توجه کنید، داشتن افزونه، پلاگین، نمونه کد و به طور بخش فنی درگاه پرداخت است، وب سایت‌ها با پلتفرم و هدف‌های متفاوتی (فروش فایل، دوره آموزشی، فروش اکانت  و.. ) پیاده سازی شده اند، حال هرچه شرکت ارائه دهنده توسعه بهتری بر روی نیازهای موجود ارائه داده باشد شما بدون نیاز به متخصص و برنامه نویسی سریع تر، بستر فروش خود را به درگاه پرداخت متصل خواهید کرد.
 • قابلیت تعداد پرداخت در ثانیه
  • در حال حاضر (شهریور 1400) در هر ثانیه در ایران، حدود 73 تراکنش خرید اینترنتی انجام می‌شود، درگاه پرداخت باید قابلیت این را داشته باشد که بتواند 73 پرداخت را همزمان در سایت شما را هندل و مدیریت نماید.

بررسی چند ویژگی ضروری درگاه واسط

اهمیت مجوز پرداخت یار

نکته‌ی بسیار مهمی که در انتخاب درگاه پرداخت واسط وجود دارد، این است که حتما پیش از انتخاب، از اعتبار و اصالت شرکت پرداخت‌یار ارائه دهنده، در سایت شاپرک اطلاع کسب کنید. به خاطر داشته باشید که پرداخت‌یارها همواره باید در چارچوب‌های اصولی و قانونی خودشان باشند. به عبارت بهتر، پرداخت‌یارها صرفاً باید در راستای ارائه‌ی راهکارهای خلاقانه در صنعت پرداخت فعالیت کنند. بنابراین ورود پرداخت‌یارها در حوزه‌هایی مانند تأمین ابزار پرداخت برای کسب و کارهایی که مجوزهای رسمی آن‌ها محرز نشده است غیرقانونی است. این در حالی است که قانون راهکارهایی را برای کنترل عملکرد پرداخت‌یارها پیش‌بینی کرده است. برای نمونه حجم تراکنش‌های آن‌ها نمی‌تواند از مقدار سهام تا تضامینی که نزد شرکت PSP دارند، بیش‌تر باشد.

بررسی افکار عمومی

یکی از راه‌های سنجش کیفیت هر خدماتی، بررسی افکار عمومی‌یی است که پیرامون شرکت ارائه خدمات شکل می‌گیرد. بازخوردهای کاربران درگاه‌های واسط گوناگون را از طرق مختلف بررسی کنید و جو عمومی پیرامون درگاه مورد نظرتان را بسنجید. میزان رضایت کاربران از درگاه پرداخت، در زمینه‌های روش تسویه حساب، کیفیت پشتیبانی و پایداری تراکنش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا