با بهترین مدیرعامل های دنیا آشنا شوید

مدیران موفق کسب‌وکارهای موفق را هدایت می‌کنند. یک مدیر مجرب، با دانش و خلاق می‌تواند کسب‌وکار تحت هدایت خود را به سمت قله‌های موفقیت پیش ببرد، کارکنان مجموعه را راضی نگه دارد و همواره عامل تحولات بزرگ اقتصادی در بازارهای داخلی و جهانی باشد. در این مقاله قصد داریم بیوگرافی بهترین مدیرعامل های دنیا را با شما مرور کنیم‌.

ریچ لسر Rich Lesser

به عنوان اولین مدیرعامل موفق بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها در ایالات متحده آمریکا، ریچ لسر با اختلاف زیادی از دیگر مدیران اقتصادی به عنوان بهترین مدیرعامل جهان شناخته می‌شود. اعجوبه‌ی مدیریت لقبی است که مجله‌ی وال استریت، به ریچ لسر مدیر عامل شرکت مشاوره بوستون داده است. لسر در عین‌حال مشاور ارشد اتحادیه همبستگی مدیران عامل مجمع اقتصاد جهانی نیز بوده است و برای مدتی به دونالد ترامپ نیر مشاوره اقتصادی می‌داده است.

لسر تا به حال توانسته در گروه مشاوره بوستون فعالیت‌های برجسته‌ای از جمله برنامه جهانی غذا، محافظت از کودکان و… را ایجاد و  هدایت کند. ریچ لسر همچنین فرصت‌های عالی کار و زندگی را برای کارکنان خود ایجاد و به آن‌ها کمک می‌کند تا بهترین نسخه خود باشند.

ریچ لسر

شانتانو ناراین Shantanu Narayen

دومین مدیر عامل برتر در نظرسنجی‌های معتبر امریکا، Shantanu Narayen مدیر عامل Adobe Systems بوده است. او جایگاه مدیرعاملی را به تبعیت از روش مدیریت ریچ لسر تدریجا طی کرده است و اکنون 250 میلیون دلار دارایی خالص دارد. در کارنامه او مشاوره ریاست جمهوری در سال 1998 نیز به چشم می‌خورد و سابقه مدیرعاملی او به سال 2005 باز می‌گردد.

شانتانو ناراین

پیتر پیسترز Peter Pisters

سومین نفر از لیست 10 نفره‌ی ما در میان بهترین مدیرعامل های دنیا بر اساس نظرسنجی‌ها، Peter Pisters مدیر عامل مرکز سرطان MD Anderson است. سابقه مدیریت او به حدود دو دهه می‌رسد و به عنوان یک استاد، محقق، جراح و مدیر عامل بیمارستان شناخته می‌شود که از سال 1994 به فعالیت در این زمینه‌ها مشغول بوده است. در حال حاضر دکتر پیتر پیسترز در بیش از 24 سازمان ملی در آمریکا عضویت دارد.

پیتر پیسترز

گری سی کِلی Gary C Kelly

مدیر برتر بعدی Gary C Kelly رییس و مدیرعامل شرکت هواپیمایی Southwest است. او این سمت را از سال 2004 برعهده دارد و تا کنون موفق شده دارایی‌های خود را به حدود 30 میلیون دلار برساند. گری در طی سال‌های فعالیت خود مدارج ترقی را به صورت سلسله‌وار و بر اساس توانایی و شایستگی‌هایش پشت سر گذاشت و در نهایت پس از این‌که در سمت‌های مدیر مالی، کنترل‌کننده و معاون مالی خوش درخشید توانست مدیرعامل شرکت شود. برجسته‌ترین ویژگی مدیریت او در سال‌های گذشته که همواره مورد توجه رسانه‌ها و کارشناسان بوده این است که شرکت هواپیمایی Southwest تا به حال و به طور مطلق هیچ یک از کارمندان خود را اخراج نکرده.

گری سی کلی

آلفرد اف کِلی Alfred F Kelly Jr

پنجمین مدیر عامل برتر آلفرد اف کلی جونیور است که هم‌اکنون مدیریت شرکت ویزا را بر عهده دارد. کارنامه کلی جونیور پیش از رسیدن به سمت مدیریت عامل شرکت ویزا، شامل فعالیت در پپسی کولا، کاخ سفید و امریکن اکسپرس می‌شود. کلی موفق شد پس از سه سال فعالیت در ویزا به سمت مدیرعاملی نائل شود و این نشان از توانایی بالای او دارد. همچنین او همواره مورد ستایش کارشناسان حوزه مدیریت بوده و تاثیر شگرفی در رشد ویزا در سال‌های مدیریتی خود داشته است.

آلفرد اف کلی

چارلز سی بات Charles C Butt

چارلز سی بات ششمین مدیر موفقی است که به شما معرفی می‌کنیم. دارایی خالص او هم‌اکنون 10.7 میلیون دلار برآورد می‌شود. چارلز را به عنوان مدیر یک تجارت خانوادگی می‌شناسند. او که از کودکی در جریان امور تجارت خانوادگی یعنی فروشگاه مواد غذایی بوده است، اکنون مهم‌ترین سهامدار این شرکت خصوصی به شمار می‌رود و از سال 1971 تا کنون که 83 سال سن دارد، در سِمت مدیرعاملی شرکت زنجیره‌ای تگزاس H_E_B  فعالیت کرده است.

چارلز سی بات

اد سباستین Ed Bastian

آقای باستیان مدیر عامل Delta Air Lines یکی دیگر از بهترین مدیرعامل هایی به شمار می‌رود که بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها در ایالات متحده شناخته شده است. باستیان از سال 2016 در سِمت مدیریت فعالیت دارد و سبب رشد و ارتقاء شرکت هواپیمایی دلتا بوده است‌. از اقدامات قابل توجه او می‌توان به کاهش حقوق خود در سال 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا نام برد. هم‌اکنون دارایی خالص او 13.1 میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

اد باستیان

پاول کورمیر Paul Cormier

مدیرعامل موفق بعدی پاول کورمیر نام دارد. او مدیرعامل شرکت Red Hat است و به عنوان مدیری خلاق و شاداب شناخته می‌شود. مهندس پاول کورمیر به علاوه به صورت همزمان رییس شرکت دیگری است که توسط IBM خریداری شده؛ اما سابقه مدیریتی او در شرکت Red Hat به حدود دو دهه می‌رسد. این شرکت با مدیریت او سبد محصولات خود را گسترش داده و همچنین به عنوان اولین شرکت نرم‌افزار منبع آزاد صنعت شناخته می‌شود و تاکنون بیش از یک میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

پاول کورمیر

هوراسیو روزانسکی Horacio D Rozanski

آخرین مدیر موفق در این فهرست یک تاجر آرژانتینی است. سابقه کاری و مدیریتی روزانسکی به سال 1991 باز می‌گردد، زمانی که او یک کارآموز ساده بود اما طی سال‌های متمادی توانست در نهایت به سال 2015 سرپرست شرکت Booz Allen Hamilton شود. در کارنامه کاری درخشان روزانسکی جایزه جهانی Horatio Alger نیز دیده می‌شود که به مدیران موفق فناوری و مشاوران جهانی تعلق می‌گیرد.

هوراسیو دی روزانسکی

سخن پایانی

بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت تخصصی Glassdoor بهترین مدیرعامل ها در ایالات متحده و مناطقی از اروپا به انتخاب کارمندان بررسی شده است و تقریبا تعداد 1.5 میلیون مدیرعامل در این پژوهش سنجیده شده‌اند. در نهایت نیز جایزه بهترین مدیرعامل منتخب گلاسدور، بر اساس بررسی داوطلبانه شرکت‌ها به مدیران برتر تعلق گرفته است. نکته بسیار قابل توجه در این پژوهش این است که از 100 مدیرعامل برتر فقط سه نفر زن بوده‌اند.

ما در این مقاله بهترین مدیرعامل های جهان را با توجه به این نظرسنجی به شما معرفی کرده‌ایم. شما همچنین می‌توانید از طریق این مقاله با برترین کارآفرینان دنیا در حوزه دیجیتال به طور کامل آشنا شوید.

پیمایش به بالا