روش دریافت پول بجای کارت به کارت

در تاریخ 30 شهریور 1400، معاونت فناوری‌های نوین بانک مرکزی در راستای مقابله با قمار، بخشنامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ کرده است که در پی آن هر فرد روزانه فقط ۲۰ تراکنش واریزی و در نهایت در طول ماه تا ۸۰ تراکنش واریزی می‌تواند داشته باشد.  الزام هر کد ملی به انجام ۲۰ تراکنش واریزی در روز، موجب می‌شود افراد با داشتن چند کارت بانکی هم نتوانند بیشتر از این محدود تراکنش واریزی انجام دهند. 

بر این اساس، هر فرد نهایتا مجاز به انجام ۸۰ تراکنش در طول یک ماه است، لذا این تراکنش‌ها ممکن است طی چهار روز و در هر روز ۲۰ تراکنش انجام و سقف فرد پر شود یا ممکن است طی روزهای بیشتر و تعداد تراکنش کمتر انجام شود. در نهایت محدودیت برای سقف روزانه و سقف ماهانه لحاظ می شود که نباید به ترتیب بیش از ۲۰ و ۸۰ شود.

بر اساس این قانون، فروشگاه‌ها و کسب و کارها، نوع فعالیت خود در جهت دریافت هزینه از مشتری باید تغییر دهند، بیشتر فروشگاههای اینستاگرام، تلگرام و … که از روش انتقال وجه بصورت کارت به کارت از مشتری هزینه خدمات و محصولات را دریافت می کردند، دیگر نمی‌توانند بیش از 20 واریزی یا فروش داشته باشند. برای رفع این مشکل مجبور خواهند شد که از روش های پرداخت مانند درگاه پرداخت بصورت لینک پرداخت استفاده کنند که نیاز به وب سایت ندارد.

اگر کمی به روند قوانین بانکی نگاه کنیم، میبینیم در گام گام اول درگاه های که نماد الکترونیک نداشتند مسدود شدند و در گام بعدی دریافت کد مالیاتی برای داشتن درگاه پرداخت الزامی شد، بعد از این قوانین کسب و کارها ترجیح دادند برای فرار از مالیات از روش کارت به کارت برای دریافت وجه استفاده کنند و اکنون با قرار دادن محدودیت بر روی تعداد واریزی هر شخص، سعی می کنند که کسب و کارها را به سمت دریافت درگاه بانکی یا کارت خوان که قابلیت پیگیری داشته به همراه کد مالیاتی دارد سوق دهند.

در نیت و عمل این محدودیت و ثبت اطلاعات کسب و کارها منطقی و کار خوبی است، در بسیاری از کشورها نیز کارت بانکی اشخاص عادی اگر بیش از 5 تراکنش و مبالغ بالا تراکنش داشته باشند، مسدود می شوند. هدف اصلی اینکار مدیریت بهتر بر فرایند مالی کشور و در کنار آن جلوگیری از فرآیند مالیاتی است.

حال با این تفاسیر دریافت درگاه پرداخت، برای کسب و کارها نو پا نیز کمی سخت شده که نیازمند به کدمالیاتی، نماد الکترونیک (حداقل نماد بدون ستاره) و جواز کسب و کار است، رایان پی نیز یکی از شرکت های اراه دهنده درگاه پرداخت در کشور است که با توجه به شرایط سعی کرده است با کمترین مدارک مورد احراز هویت را انجام دهد و فرایند پرداخت را برای کسب و کارهای خرد را تسهیل نماید.

برای گذر از این محدودیت 20 تراکنش در روز، کسب و کارها به ناچار باید از درگاه پرداخت و لینک پرداخت استفاده کنند، اگر نیاز به دریافت پول از مشتریان خود دارید از طریق لینک زیر درخواست خود را برای ما ارسال نمایید تا کمتر از 2 ساعت کاری، درگاه پرداخت در اختیار شما قرار دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا