1شماره کارت نادرست وارد شده
این شماره یک شماره 16 تا18 رقمی است که بر روی کارت شما ذکر شده است. متاسفانه بعد از استفاده های مکرر از کارت ممکن است شماره ها کمرنگ شود و تشخیص آن دشوار شود بنابر این به شما پیشنهاد می شود که شماره کارت هایتان را درجایی یادداشت کنید و داشته باشید.
2 رمز دوم کارت نادرست است
وقتی از شما رمز دوم کارت را می خواهند باید رمز اینترنتی خود را که از بانک دریافت کردید و یا از خودپرداز ها دریافت نموده اید وارد نمایید. خیلی ها تصور می کنند این شماره با شماره رمز کارت یکی است و وقتی سیستم آن را نمی پذیرد ناراحت می شوندو بعضا از ادامه عملیات منصرف می شوند درحالی که اگر شماره رمزتان را صحیح وارد کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت.
3تاریخ انقضا درست وارد نشده
مثلا در سیستم آنی بانک تاریخ انقضا کارت می بایست بصورت یک عدد چهار رقمی که شامل سال انقضا و ماه انقضا کارت است وارد شود. مثلا 9505،9411
4سرویس اینترنتی کارت غیر فعال می باشد
اگر مشتری رمز دوم کارت (خرید اینترنتی) را بیش از سه مرتبه اشتباه وارد کند این سرویس غیر فعال می شود. در این صورت اگر مشتری رمز دوم کارت خود را با استفاده از دستگاه های خودپرداز تغییر دهد، همزمان با این کار سرویس اینترنتی کارت هم فعال می شود.
5کدCVV اشتباه(مقدار اعتبار سنجی)
کد CVV2 یک متغییر عددی است که طول آن سه یا چهار رقم است و بر اساس الگوریتم خاص محاسبه و در کارت مشتری چاپ می شود. این کد در کارتهای بانکی معمولا سه رقمی می باشد که بصورت برجسته و یا چاپی بر روی کارت حک شده است.

اگر از خدمات رایان پی استفاده می کنید و سیستم به شما خطا می دهد، لطفا از طریق فرم تماس با ما در تماس باشید.

تماس با ما