درگاه پرداخت اینترنتی در اینستاگرام

ایجاد فیلدهای سفارشی

مبلغ دلخواه و ثابت

پرداخت مجزا هر محصول

توضیحات محصول

گالری تصاویر

اجباری یا اختیاری کردن فیلدها

instagram messaging ipg
customer effort featured

امروزه شبکه‌های اجتماعی به فضایی با قابلیت تعامل و افزایش شبکه فروش تبدیل شده‌اند، بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط از این بستر استفاده می‌کنند و خدمات و محصولات را به جامعه هدف خود معرفی می‌نمایند و از طریق روش‌های پرداخت مانند کارت به کارت و درگاه پرداخت محصولات خود را به فروش می‌رسانند.

یکی از شبکه های اجتماعی که کاربران فراوانی دارد اینستاگرام است. تفاوت اصلی بین شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام با پیام‌رسان‌ها در محدودیت کاربر است. در پیام‌رسان‌ها فقط با مخاطب‌های خاص امکان تعامل می‌باشد ولی در شبکه‌های اجتماعی محدودیتی از نظر تعداد کاربر وجود ندارد. کاربران اینستاگرام از طریق جستجو، اکسپلولرر، می‌توانند با افراد دیگر آشنا شوند و شبکه اجتماعی خود را گسترش دهند.

اینستاگرام با قابلیت تگ محصول امکان داشتن فروشگاه در این بستر را نیز ارائه می‌دهد، اما متاسفانه ایران در لیست کشورهایی است که اجازه ساخت فروشگاه اینستاگرام را ندارد و نحوه دریافت هزینه از مشتریان در ایران را کمی با مشکل مواجه کرده است، بصورت عمومی برای دریافت وجه از مشتریان، اطلاعات حساب یا شماره کارت ارسال می‌شود و مشتری توسط کارت به کارت با رو‌ش‌های موجود هزینه مورد نظر را واریز می‌نماید، این روش زمان‌بر و مدیریت کردن پرداختی‌ها توسط صاحب کسب و کار را مشکل کرده است، اما راه حل چیست؟

با گسترش سیستم مالی کشور و ارائه خدمات پرداخت، هر کسب و کار و حتی شخص می‌تواند درگاه پرداخت داشته باشد.
درگاه پرداخت، به امکانی در بستر اینترنت گفته می‌شود که مشتریان با اطلاعات کارت و رمز پویا می‌توانند هزینه یک محصول را پرداخت نمایند، حتما شما زمانی که از سایتی خرید اینترنتی انجام داده‌اید از درگاه پرداخت استفاده کرده‌اید.

رایان پی با استفاده از دانش فنی و با توجه به نیازهای موجود و اتصال درگاه پرداخت به اینستاگرام سرویسی را بدون نیاز به داشتن سایت با عنوان لینک پرداخت ارائه می‌دهد، که از این طریق می‌توانید هزینه محصولات یا خدمات خود را سریع‌تر و راحتر دریافت کنید و مدیریت بیشتری بر سفارشات خود داشته باشید.

customer relationship featured

مزایای استفاده از درگاه پرداخت در اینستاگرام

 • کاهش فاصله زمانی خرید کردن مشتری و افزایش فروش
 • استفاده از بستر امن پرداخت برای دریافت هزینه محصول
 • مدیریت بهتر پرداختی‌های مشتریان
 • پرداخت آنلاین بدون داشتن سایت
 • انجام پرداخت وجه بدون نیاز به هیچ برنامه و اپلیکیشن اضافه‌ای
 • مشتری با یک لینک ساده می‌تواند عمل پرداخت را انجام دهند
 • سرعت بالا و پرداخت از هر مکان با استفاده از اینترنت
 • ثبت تاریخ پرداخت و نام واریز کننده و دلیل پرداخت
 • گرفتن تلفن همراه مشتریان و تکمیل بانک اطلاعات از مشتریان جهت اطلاع‌رسانی‌های بعدی
 • جلوگیری از کلاه‌برداری‌ها و ارسال فیش‌های پرداخت تقلبی
 • امکان رجوع به پرداخت با توجه به نام مشتری
 • افزایش اعتماد مشتری با انجام خرید امن

اتصال لینک پرداخت به اینستاگرام

درگاه پرداخت در اینستاگرام


امکان قرار دادن لینک در اینستاگرام که قابلیت کلیک کردن نیز داشته باشد محدود است، به همین دلیل شما نمی‌توانید برای هر پست/محصول لینک پرداخت آن را در کپشن قرار دهید. ‌در ادامه روش‌های که شما می‌توانید لینک درگاه خود را به مشتریان ارائه دهید را بررسی می‌کنیم.

از آنجایی در شما امکان ایجاد بی‌نهایت محصول از طریق پنل خود را دارید، می‌توانید برای هر محصول توضیحات، تصاویر، قیمت را مشخص نمایید و سپس با انتشار هر محصول لینک ثبت سفارش و پرداخت آنلاین را نیز قرار دهید و سفارشات منظمی داشته باشید.

روش‌های افزودن درگاه پرداخت به اینستاگرام

گذاشتن لینک پرداخت در بیوگرافی :

لینک پرداخت را در قسمت بیوگرافی پیج قرار دهید و از مشتری بخواهید مبلغ مورد و توضیحات لازم را قبل از پرداخت انجام دهد. اگر قیمت خدمات ثابت یا فروش ویژه دارید، در زمان ساخت لینک پرداخت قیمت و توضیحات مناسب را درج کنید و مشتری را به سمت لینک بیوگرافی هدایت کنید.

گذاشتن لینک پرداخت در استوری :

 امکان قرار دادن لینک در استوری وجود دارد و زمانی این قابلیت برای شما فعال می‌شود که دارای ۱۰,۰۰۰ فالوور باشید. با معرفی محصول و قرار دادن لینک پرداخت در استوری، مشتری را به خرید آنلاین محصول هدایت می‌کنید.

ارسال لینک پرداخت از طریق دایرکت :

 گاهی تعداد محصولات زیاد هستند و شما می‌خواهید برای هر کدام دارای لینک پرداخت مجزا باشید، برای استفاده از درگاه در این شرایط، در پنل اختصاصی خود برای محصول لینک پرداخت با توضیحات، قیمت بصورت مجزا ایجاد کنید و سپس برای هر مشتری لینک مناسب را بصورت دایرکت ارسال نمایید.

مراحل درخواست درگاه پرداخت برای اینستاگرام

برای دریافت درگاه بصورت لینک پرداخت (رایان لینک) برای اینستاگرام، شما سه مرحله را باید انجام دهید :

۱. در سایت رایان پی درخواست لینک پرداخت خود را ثبت نام کنید.

۲. احراز هویت خود را با آپلود تصاویر کارت ملی، شناسنامه و تصویر احراز هویت انجام دهید.

بعد از انجام این مراحل، اطلاعات و کسب و کار شما مورد ارزیابی قرار می گیرد، و لینک پرداخت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. سپس شما می‌توانید برای هر محصول خود یک لینک پرداخت اختصاصی ایجاد و با ارسال لینک به مشتری هزینه هر محصول را از طریق درگاه دریافت نمایید.

نحوه محاسبه و تسویه درگاه

کارمزد استفاده از درگاه پرداخت اینستاگرام مبلغ ثابت ۵۰۰ تومان می باشد که از هزینه کارت به کارت نیز کمتر است. این هزینه از هر تراکنش به عنوان کارمزد کسر می‌شود، صاحبان کسب و کار در قیمت گذاری محصولات این موضوع را نیز باید در نظر بگیرند.
مبلغ واریزی مشریان شما، به کیف پولتان در بخش مدیریت درگاه رایان پی واریز می‌شود که بصورت روزانه و اتوماتیک بصورت تجمیعی به حساب تعیین شده شما منتقل می‌گردد.

مدیریت پرداختی و تراکنش ها

زمانی که شما از درگاه پرداخت رایان پی استفاده نمایید،  پنل اختصاصی برای مدیریت تراکنش‌ها در اختیارتان گذاشته می شود که طریق آن می‌توانید تراکنش های موفق و ناموق، لینک‌های پرداخت و تسویه های انجام شده را مشاهده نمایید.

پنل اختصاصی رایان پی

چگونه خرید امن از اینستاگرام داشته باشیم؟

اعتماد کردن به فروشنده و پیج‌های اینستاگرامی برای خرید کالا و خدمات یکی از نگرانی‌های مهم افراد است، روش‌هایی وجود دارد که کاربر با مشاهده برخی جزئیات در صفحات اینستاگرام و نحوه برخورد فروشنده، بتواند به فروشنده اعتماد کند. پاسخ‌گویی مناسب فروشنده، استفاده از تصاویر با کیفیت از کالاها، وجود تصاویر واقعی از کالا نه بصورت روژنالی و اینترنتی، پاسخ گویی به کامنت‌ها، نداشتن فالوور فیک، داشتن سایت، درگاه پرداخت اینترنتی و … همگی از شاخص‌ها و فاکتورهایی هستند که مشتری با بررسی آنها می‌تواند میزان مورد اعتماد بودن یک پیچ اینستاگرامی فروش محصول را تخمین بزند.

چگونه درگاه پرداخت می‌تواند باعث افزایش امنیت خرید از پیج‌های اینستاگرامی و همچنین افزایش فروش در اینستاگرام شود؟

شرکت‌های پرداخت یاری، به دستور بانک مرکزی و شاپرک و به منظور جلوگیری از کلاه‌برداری و افزایش امنیت، کسب و کارها و افرادی که درخواست درگاه می‌دهند را احراز هویت می‌کنند. بدین صورت اطلاعات هویتی، مجوزهای لازم، نوع کسب و کار و.. مورد بررسی قرار می‌گیرند. بنابراین اگر شخصی با نام کسب و کار و یا مشخصات شخصی خود دارای درگاه باشد، احراز هویت خود را انجام داده و اطلاعات مربوط به کسب و کارش برای پیگیری تراکنش‌‌های انجام شده وجود دارد.

همچنین برای صاحبان کسب و کار فعال در اینستاگرام داشتن درگاه پرداخت اینترنتی، علاوه برای مدیریت بهتر، باعث جلب اعتماد بیشتر مشتری در زمان خرید می‌گردد که این موضوع موجب افزایش فروش محصولات و در ادامه توسعه کسب و کارشان خواهد شد.
استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی در اینستاگرام یک بازی دو سر برد است که اعتماد مشتری و مدیریت بهتر تراکنش‌ها را به همراه دارد.

روش های پرداخت در اینستاگرام 

guide to digital commerce

در اینستاگرام، ممکن است ما با اهداف مختلف نیاز به پرداخت داشته باشیم، به همین منظور روش های پرداخت در اینستاگرام را بررسی می‌کنیم، به طور مثال هدف ما پرداخت هزینه محصول خریداری شده، پرداخت هزینه تبلیغات بصورت پروموشن یا معرفی، حمایت مالی و… می‌باشد.

۱. فیس بوک پی

شرکت متا زاکربرگ، سیستم پرداخت یکپارچه به نام Facebook Pay دارد که روشی ساده و ایمن برای پرداخت و تراکنش می‌باشد که با کارت اعتباری یا نقدی قابل انجام است و طبیعتا نیاز دارد شما اطلاعات پرداخت و حساب خود در فیس بوک کامل کنید تا بتوانید آن را به اینستاگرام نیز متصل نمایید. همان طور که مشخص است این روش بصورت پرداخت دلاری انجام می‌شوذ و برای ما با تحریم‌های موجود چالش‌های فراوانی دارد.

۲. پرداخت در اینستاگرام

پرداخت در اینستاگرام در حال حاضر فقط در برخی کشورها و مناطق در دسترس است. با این حال، می‌توانید از کارت اعتباری یا نقدی برای کمک مالی در اینستاگرام استفاده کنید.
کارت های اعتباری و نقدی که در اینستاگرام قابل استفاده هستند :
کارت اعتباری: ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس، دیسکاور
کارت نقدی: ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس

با توجه به این موضوع، برای اینکه شما از تبلیغات پروموشن اینستاگرام بتوانید استفاده کنید، برای پرداخت هزینه آن نیاز دارید یکی از کارت‌های اعتباری و یا نقدی گفته شده را فراهم نمایید.

۳. پرداخت بصورت کارت به کارت

مرسوم‌ترین روش در ایران برای پرداخت هزینه محصول یا دونیت، روش پرداخت کارت به کارت است. صاحب فروشگاه با اطلاعات حساب و کارت به همراه مبلغ برای شما در دایرکت ارسال می‌کند و شما رسید انتقال واریزی را برای آن آپلود می‌نمایید. این روش نیاز به اعتماد و تجربه خرید قبلی دارد تا مشتری با خیال راحت پرداخت خود را انجام دهد و معایبی مانند ارسال اطلاعات شخصی، فیش جعلی، مدیریت سخت تراکنش‌ها و… برای ادمین‌های پیج همراه دارد.

۴. پرداخت با درگاه پرداخت

روش دیگری که در ایران قابل اجرا است و مشتری اعتماد بیشتری به کسب و کار می‌کند، همان طور که در این مطلب به طوری مورد بررسی قرار داده‌ایم، روش پرداخت با درگاه اینترنتی است. به طور خلاصه این روش، به دلیل احراز هویت در مراحل دریافت درگاه پرداخت، مشتری می‌تواند از طریق پلیس فتا پیگیری کند و به همین خاطر اعتماد بیشتری دارد که پشت این پیچ کسب و کار و شخص حقیقی وجود دارد. از دیگر مزایای آن برای ادمین‌ها می‌باشد که همه تراکنش‌ها را به راحتی می‌توانند رصد کنند و گزارشات خوبی از فروش خود بدست بیاورند.

پیمایش به بالا