درگاه پرداخت اینترنتی در اینستاگرام

درگاه اینستاگرام

امروزه شبکه های اجتماعی به فضایی با قابلیت تعامل و افزایش شبکه فروش تبدیل شده اند، بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط از این بستر استفاده می کنند و خدمات و محصولات را به جامعه هدف خود معرفی می نمایند.
یکی از شبکه های اجتماعی که کاربران فراوانی دارد اینستاگرام می باشد. تفاوت اصلی بین شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام با پیام رسان ها در محدودیت کاربر است. در پیام رسان ها فقط با مخاطب های خاص امکان تعامل می باشد ولی در شبکه های اجتماعی محدودیتی از نظر تعداد کاربر وجود ندارد. کابران اینستاگرام از طریق جستجو، اکسپلولرر، می توانند با افراد دیگر آشنا شوند و شبکه اجتماعی خود را گسترش دهند.
اینستاگرام با قابلیت تگ محصول امکان داشتن فروشگاه در این بستر را نیز ارائه می دهد، اما متاسفانه ایران در لیست کشورهایی است که اجازه ساخت فروشگاه اینستاگرام را ندارد و نحوه دریافت هزینه از مشتریان در ایران را کمی با مشکل مواجه کرده است، بصورت عمومی برای دریافت وجه از مشتریان، اطلاعات حساب ارسال می شود و مشتری توسط کارت به کارت با روش های موجود هزینه مورد نظر را واریز می نماید، این روش زمانبر و مدیریت کردن پرداختی ها توسط صاحب کسب و کار را مشکل کرده است، اما راه حل چیست؟
با گسترش سیستم مالی کشور و ارائه خدمات پرداختی، هر کسب و کار و حتی شخص می تواند درگاه پرداخت داشته باشد.
درگاه پرداخت، به امکانی در بستر اینترنت گفته می شود که مشتریان با اطلاعات کارت و رمز پویا می توانند هزینه یک محصول را پرداخت نمایند، حتما شما زمانی که از سایتی خرید اینترنتی انجام داده اید از درگاه پرداخت استفاده کرده اید.
رایان پی با استفاده از دانش فنی و با توجه به نیازهای موجود و اتصال درگاه پرداخت به اینستاگرام سرویسی را بدون نیاز به داشتن سایت با عنوان لینک پرداخت ارائه می دهد، که از این طریق می توانید هزینه محصولات یا خدمات خود را سریع تر و راحتر دریافت کنید و مدیریت بیشتری بر سفارشات خود داشته باشید.

درخواست درگاه پرداخت

مزایای استفاده از درگاه پرداخت در اینستاگرام

 • کاهش فاصله زمانی خرید کردن مشتری و افزایش فروش
 • استفاده از بستر امن پرداخت برای دریافت هزینه محصول
 • مدیریت بهتر پرداختی ها و مشتریان
 • درگاه پرداخت بدون داشتن سایت
 • انجام پرداخت وجه بدون نیاز به هیچ برنامه و اپلیکیشن اضافه ای
 • مشتری با یک لینک ساده می تواند عمل پرداخت را انجام دهند
 • سرعت بالا و پرداخت از هر مکان با استفاده از اینترنت
 • ثبت تاریخ پرداخت و نام واریز کننده و دلیل پرداخت
 • گرفتن تلفن همراه مشتریان و تکمیل بانک اطلاعات از مشتریان جهت اطلاع‌رسانی‌های بعدی
 • جلوگیری از کلاه‌برداری‌ها و ارسال فیش‌های پرداخت تقلبی
 • امکان رجوع به پرداخت با توجه به نام مشتری
 • افزایش اعتماد مشتری با انجام خرید امن

اتصال لینک پرداخت به اینستاگرام

درگاه پرداخت در اینستاگرام

فرایند استفاده از درگاه اینترنتی در اینستاگرام

امکان قرار دادن لینک در اینستاگرام که قابلیت کلیک کردن نیز داشته باشد محدود است، به همین دلیل شما نمی‌توانید برای هر پست/محصول لینک پرداخت آن را در کپشن قرار دهید. ‌در ادامه روش‌های که شما می‌توانید لینک درگاه خود را به مشتریان ارائه دهید را بررسی می‌کنیم.

روش‌های افزودن درگاه پرداخت به اینستاگرام :

گذاشتن لینک پرداخت در بیوگرافی :

لینک پرداخت را در قسمت بیوگرافی پیج قرار دهید و از مشتری بخواهید مبلغ مورد و توضیحات لازم را قبل از پرداخت انجام دهد. اگر قیمت خدمات ثابت یا فروش ویژه دارید، در زمان ساخت لینک پرداخت قیمت و توضیحات مناسب را درج کنید و مشتری را به سمت لینک بیوگرافی هدایت کنید.

گذاشتن لینک پرداخت در استوری :

 امکان قرار دادن لینک در استوری وجود دارد و زمانی این قابلیت برای شما فعال می‌شود که دارای ۱۰,۰۰۰ فالوور باشید. با معرفی محصول و قرار دادن لینک پرداخت در استوری، مشتری را به خرید آنلاین محصول هدایت می‌کنید.

ارسال لینک پرداخت از طریق دایرکت :

 گاهی تعداد محصولات زیاد هستند و شما می‌خواهید برای هر کدام دارای لینک پرداخت مجزا باشید، برای استفاده از درگاه در این شرایط، در پنل اختصاصی خود برای محصول لینک پرداخت با توضیحات، قیمت بصورت مجزا ایجاد کنید و سپس برای هر مشتری لینک مناسب را بصورت دایرکت ارسال نمایید.

مراحل درخواست درگاه پرداخت برای اینستاگرام

برای دریافت درگاه بصورت لینک پرداخت (رایان لینک) برای اینستاگرام، شما سه مرحله را باید انجام دهید :

۱. در سایت رایان پی درخواست درگاه خود را ثبت نام کنید.

۲. احراز هویت خود را با آپلود تصاویر کارت ملی، شناسنامه و تصویر احراز هویت انجام دهید.

بعد از انجام این مراحل، اطلاعات و کسب و کار شما مورد ارزیابی قرار می گیرد، و لینک پرداخت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. سپس شما می‌توانید برای هر محصول خود یک لینک پرداخت اختصاصی ایجاد و با ارسال لینک به مشتری هزینه هر محصول را از طریق درگاه دریافت نمایید.

به طور ساده تر، دیگر شما نیاز نیست، اطلاعات کارت خود را به مشتری ارائه دهید تا کاربر مجبور باشد با مراجعه به اینترنت بانک، اَپ های مربوطه و حتی عابربانک انتقال وجه را انجام دهد.
در لینک پرداخت، شما آدرس اینترنتی درگاه پرداخت مخصوص محصول را به مشتری ارائه می دهید، و مشتری با واردکردن اطلاعات شخصی خود به صفحه پرداخت شرکت های PSP انتقال می یابد، سپس با وارد کردن شماره کارت و رمز پویا، عملیات پرداخت را انجام می دهد. اطلاعات حساب مشتری به هیچ عنوان در اختیار رایان پی نمی‌باشد و تمام فرایند از طریق سامانه شاپرک صورت می گیرد.

درخواست درگاه پرداخت

نحوه محاسبه و تسویه درگاه

کارمزد استفاده از درگاه پرداخت اینستاگرام مبلغ ثابت ۵۰۰ تومان می باشد که از هزینه کارت به کارت نیز کمتر است. این هزینه از هر تراکنش به عنوان کارمزد کسر می‌شود، صاحبان کسب و کار در قیمت گذاری محصولات این موضوع را نیز باید در نظر بگیرند.
مبلغ واریزی مشریان شما، به کیف پولتان در بخش مدیریت درگاه رایان پی واریز می‌شود که بصورت روزانه و اتوماتیک بصورت تجمیعی به حساب تعیین شده شما منتقل می‌گردد.

مدیریت پرداختی و تراکنش ها

زمانی که شما از درگاه پرداخت رایان پی استفاده نمایید،  پنل اختصاصی برای مدیریت تراکنش‌ها در اختیارتان گذاشته می شود که طریق آن می‌توانید تراکنش های موفق و ناموق، لینک‌های پرداخت و تسویه های انجام شده را مشاهده نمایید.

پنل اختصاصی رایان پی

 

چگونه خرید امن از اینستاگرام داشته باشیم؟

اعتماد کردن به فروشنده و پیج‌های اینستاگرامی برای خرید کالا و خدمات یکی از نگرانی‌های مهم افراد است، روش‌هایی وجود دارد که کاربر با مشاهده برخی جزئیات در صفحات اینستاگرام و نحوه برخورد فروشنده، بتواند به فروشنده اعتماد کند. پاسخ‌گویی مناسب فروشنده، استفاده از تصاویر با کیفیت از کالاها، وجود تصاویر واقعی از کالا نه بصورت روژنالی و اینترنتی، پاسخ گویی به کامنت‌ها، نداشتن فالوور فیک، داشتن سایت، درگاه پرداخت اینترنتی و … همگی از شاخص‌ها و فاکتورهایی هستند که مشتری با بررسی آنها می‌تواند میزان مورد اعتماد بودن یک پیچ اینستاگرامی فروش محصول را تخمین بزند.

چگونه درگاه پرداخت می‌تواند باعث افزایش امنیت خرید از پیج‌های اینستاگرامی و همچنین افزایش فروش در اینستاگرام شود؟

شرکت‌های پرداخت یاری، به دستور بانک مرکزی و شاپرک و به منظور جلوگیری از کلاه‌برداری و افزایش امنیت، کسب و کارها و افرادی که درخواست درگاه می‌دهند را احراز هویت می‌کنند. بدین صورت اطلاعات هویتی، مجوزهای لازم، نوع کسب و کار و.. مورد بررسی قرار می‌گیرند. بنابراین اگر شخصی با نام کسب و کار و یا مشخصات شخصی خود دارای درگاه باشد، احراز هویت خود را انجام داده و اطلاعات مربوط به کسب و کارش برای پیگیری تراکنش‌‌های انجام شده وجود دارد.

همچنین برای صاحبان کسب و کار فعال در اینستاگرام داشتن درگاه پرداخت اینترنتی، علاوه برای مدیریت بهتر، باعث جلب اعتماد بیشتر مشتری در زمان خرید می‌گردد که این موضوع موجب افزایش فروش محصولات و در ادامه توسعه کسب و کارشان خواهد شد.
استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی در اینستاگرام یک بازی دو سر برد است که اعتماد مشتری و مدیریت بهتر تراکنش‌ها را به همراه دارد.


کسب درآمد مادام العمر از همکاری با رایان پی!! 30 درصد کارمزد😍