درگاه پرداخت اینستاگرام


امروزه شبکه های اجتماعی به فضایی با قابلیت تعامل و افزایش شبکه فروش تبدیل شده اند، بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط از این بستر استفاده می کنند و خدمات و محصولات را به جامعه هدف خود معرفی می نمایند.
یکی از شبکه های اجتماعی که کاربران فراوانی دارند اینستاگرام می باشد. تفاوت اصلی بین شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام با پیام رسان ها در محدودیت کاربر می باشد، در پیام رسان ها فقط با مخاطب های خاص امکان تعامل می باشد ولی در شبکه های اجتماعی محدودیتی از نظر تعداد کاربر وجودندارد. کابران اینستاگرام از طریق جستجو، اکسپلولرر، می توانند با افراد دیگر آشنا شوند و شبکه اجتماعی خود را گسترش دهند.
اینستاگرام با قابلیت تگ محصول امکان داشتن فروشگاه در این بستر را نیز ارائه می دهد، متاسفانه ایران در لیست کشورهایی است که اجازه ساخت فروشگاه اینستاگرام را ندارد و نحوه دریافت هزینه از مشتریان در ایران را کمی با مشکل مواجه کرده است، بصورت عمومی برای دریافت وجه از مشتریان، اطلاعات حساب ارسال می شود و مشتری توسط کارت به کارت با روش های موجود هزینه مورد نظر را واریز می نماید، این روش زمانبر و مدیریت کردن پرداختی ها توسط صاحب کسب و کار را مشکل کرده است، اما راه حل چیست؟
با گسترش سیستم مالی کشور و ارائه خدمات پرداختی، هر کسب و کار و حتی شخص می تواند دارای درگاه پرداخت داشته باشد.
درگاه پرداخت، به امکانی در بستر اینترنت گفته می شود که مشتریان با اطلاعات کارت و رمز پویا می توانند هزینه یک محصول را پرداخت نمایند، حتما شما زمانی که از سایتی خرید اینترنتی انجام داده اید از درگاه پرداخت استفاده کرده اید.
رایان پی با استفاده از دانش فنی و با توجه به نیازهای موجود در نحوه پرداخت در اینستاگرام سرویسی را بدون نیاز به داشتن سایت با عنوان لینک پرداخت (رایان لینک) ارائه می دهد، که از این طریق می توانید هزینه محصولات یا خدمات خود را سریع تر، راحتر دریافت و مدیریت بیشتری بر سفارشات خود داشته باشید.

مزایای استفاده از لینک پرداخت در اینستاگرام

• کاهش فاصله زمانی خرید کردن مشتری و افزایش فروش
• استفاده از بستر امن پرداخت برای دریافت هزینه محصول
• مدیریت بهتر پرداختی ها و مشتریان
• درگاه پرداخت بدون داشتن سایت
• انجام پرداخت وجه بدون نیاز به هیچ برنامه و اپلیکیشن اضافه ای
• مشتری با یک لینک ساده می تواند عمل پرداخت را انجام دهند
• سرعت بالا و پرداخت از هر مکان با استفاده از اینترنت
• ثبت تاریخ پرداخت و نام واریز کننده و دلیل پرداخت
• گرفتن تلفن همراه مشتریان و تکمیل بانک اطلاعات از مشتریان جهت اطلاع‌رسانی‌های بعدی
• جلوگیری از کلاه‌برداری‌ها و ارسال فیش‌های پرداخت تقلبی
• امکان رجوع به پرداخت با توجه به نام مشتری

درخواست درگاه پرداخت برای اینستاگرام

برای دریافت درگاه بصورت لینک پرداخت (رایان لینک) برای اینستاگرام، شما سه مرحله را باید انجام دهید :

۱. در سایت رایان پی ثبت نام کنید.

۲. احراز هویت خود را با ارائه مدارک کارت ملی و شناسنامه انجام دهید.

۳. ثبت درگاه اینترنتی برای لینک پرداخت را ایجاد نمایید.

بعد از انجام این مراحل، اطلاعات شما مورد ارزیابی قرار می گیرد، و سپس شما می توانید برای هر محصول خود یک لینک پرداخت ایجاد و با ارسال لینک به مشتری هزینه هر محصول را از طریق درگاه دریافت نمایید.

به طور ساده تر، دیگر شما نیاز نیست، اطلاعات کارت خود را به مشتری ارائه دهید تا کاربر مجبور باشد با مراجعه به اینترنت بانک، اَپ های مربوطه و حتی عابربانک انتقال وجه را انجام دهد.
در لینک پرداخت، شما آدرس اینترنتی درگاه پرداخت مخصوص محصول را به مشتری ارائه می دهید، و مشتری با واردکردن اطلاعات شخصی خود به صفحه پرداخت شرکت های PSP انتقال می یابد، و با وارد کردن شماره کارت و رمز پویا، عملیات پرداخت را انجام می دهد. اطلاعات حساب مشتری به هیچ عنوان در اختیار رایان پی نمی باشد و تمام فرایند از طریق سامانه شاپرک صورت می گیرد.

نحوه کارمزد و تسویه درگاه

کارمزد استفاده از درگاه پرداخت اینستاگرام مبلغ ثابت ۵۰۰ تومان می باشد که از هزینه کارت به کارت نیز کمتر است. این هزینه را صاحب کسب و کار پرداخت می کند، صاحبان کسب و کار در قیمت گذاری محصولات این موضوع را نیز باید در نظر بگیرند.
مبلغ واریزی مشریان شما، به کیف پولتان در بخش مدیریت درگاه رایان پی واریز می شود که بصورت روزانه و اتوماتیک به حساب تعیین شده شما واریز می گردد.

ثبت نام درگاه پرداخت اینترنتی برای اینستاگرام

از طریق فرم زیر می توانید مراحل دریافت درگاه پرداخت اینترنتی را انجام دهید.