درگاه پرداخت برای صرافی ارز دیجیتال

قانونی شدن صرافی‌های ارز دیجیتال

از آنجایی که حوزه ارزهای دیجیتال نوپا است و  قانون مشخصی در کشور برای آن وضع نشده بود، مشکلات آن نیز فراوان خواهد بود.  خوشبختانه در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ قوانین مربوط به صرافی‌ها به تصویب رسید، می‌توان پیش بینی کرد، با انتشار قوانین و مقررات خرید و فروش بیت کوین و رمز ارزها بسیاری از صرافی ها به دنبال اخذ مجوز خواهند بود و یا در نهایت بانک مرکزی درگاهی مطمئن برای پرداخت های ریالی معرفی خواهد کرد.

صرافی های رمز ارز تا کنون بستری امن برای مبادلات ریالی ایجاده کرده‌اند با توجه به دستورالعمل ارائه شده توسط بانک مرکزی در تاریخ ۲۸/۰۲/۱۴۰۰ برای تاسیس صرافی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز قانونی خواهند شد، در این دستور العمل دو بند دارای اهمیت است که به شرح زیر است :

  • حداقل مبلغ سرمایه به‌منظور تأسیس و فعالیت شرکت‌های صرافی وابسته به مؤسسات اعتباری و نیز شرکت‌های صرافی تضامنی در استان تهران و شهرهای بزرگ شامل؛ اصفهان، ‌اهواز، تبریز، شیراز، کرج، مشهد،‌ قم و ارومیه، دویست و پنجاه میلیارد ریال معادل ۲۵ میلیارد تومان تعیین‌شده است.
  • هر گونه عملیات صرافی در بسترهای معاملاتی برخط داخلی و استفاده از رمز ارزهای استخراج شده داخلی برای واردات صرفا بر اساس ضوابط ابلاغی بانک مرکزی قابل انجام خواهد بود.

درگاه پرداخت صرافی

از آنجایی که صرافی‌های ارزهای دیجیتال، دارای مجوز فعالیت نبوده‌اند، از درگاه‌های پرداخت ریالی بصورت واسط استفاده می‌کنند، شرکت رایان پی با توجه به داشتن توانایی در هندل کردن تعداد تراکنش بالا در ثانیه، گزینه مناسبی برای درگاه پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال است.

درخواست درگاه پرداخت برای صرافی ارز دیجیتال

درخواست درگاه پرداخت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا