دریافت درگاه پرداخت الکترونیک سپهر (آموزش تصویری در 5 گام)

شرکت پرداخت الکترونیک سپهر در سال 1386 با هدف ارائه‌ی بسیاری از راهکارهای فناوری مورد نیاز بانک‌ها و موسسات مالی شروع به کار کرد. ارائه‌ی خدمات پرداخت الکترونیک یکی از مهم‌ترین خدمات این شرکت است که به کاربرها اجازه می‌دهد پرداخت‌های آنلاین خود را سریع و با امنیت بالا انجام دهند. البته در کنار درگاه پرداخت اینترنتی، با پشتیبانی از انواع دستگاه‌های کارتخوان، تولید برند اختصاصی دستگاه کارت‌خوان اندرویدی Sepehr A1 ، ارائه‌ی سامانه‌های پرداخت موبایلی مانند کیف پول سعی کرده است تمام نیازهای کسب‌وکارهای مختلف برای انجام امور مالی و پرداختی‌ها را پوشش دهد.

برای دریافت درگاه پرداخت الکترونیک سپهر باید در وب‌سایت این شرکت، درخواست درگاه اینترنتی را نهایی کنید.  با اتصال این درگاه به فروشگاه اینترنتی، فرایندی ساده و سریع در پرداخت آنلاین برای مشتریان خود خواهید داشت. در ادامه با یکدیگر تمامی مراحل ثبت درخواست درگاه پرداخت سپهر را گام به گام پیش می‌بریم تا مشکلی برای دریافت این درگاه نداشته باشید. با ما همراه باشید.

بررسی گام به گام ثبت درخواست درگاه پرداخت الکترونیک سپهر

بررسی گام به گام ثبت درخواست درگاه پرداخت اینترنتی سپهر

گام اول: جهت ثبت درخواست درگاه پرداخت الکترونیک سپهر باید وارد سایت این شرکت شوید. به این منظور می‌توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

گام دوم: برای شروع فرایند، روی گزینه درخواست پذیرندگی درگاه پرداخت اینترنتی کلیک کنید. البته می‌توانید از قسمت محصولات و خدمات، با انتخاب درگاه پرداخت اینترنتی نیز وارد صفحه‌ی ثبت اطلاعات شوید.

گام سوم: با ورود به صفحه‌ی ثبت‌نام، باید گزینه‌ی ثبت درخواست مشتریان حقیقی یا ثبت درخواست مشتریان حقوقی را انتخاب کنید. برای کلیک روی این گزینه عجله نکنید، ابتدا تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام را که در پایین همین صفحه به‌طور کامل، لیست شده‌اند را آماده کرده و روی میز بگذارید. 

مشتری حقیقی را انتخاب کنیم یا حقوقی؟

همان‌طور که می‌دانید مشتری حقیقی مربوط به اشخاص می‌شود. مثلا اگر شما یک کسب‌وکار کوچک دارید و هنوز شرکتی را ثبت نکرده‌اید، باید گزینه مشتری حقیقی را انتخاب کنید. اما سازمان‌ها، اداره‌ها، ارگان‌ها و تمام شرکت‌هایی که به ثبت رسیده‌اند و شخصیتی مستقل دارند در گروه اشخاص حقوقی قرار می‌گیرند.

گام چهارم: برای ثبت درخواست درگاه پرداخت الکترونیک سپهر باید تمام اطلاعات ضروری را در سایت وارد کنید. پس مطمئن شوید تمام مدارک را دارید و بعد به سراغ گام پنجم بروید.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی:

 • تصویر کارت ملی (پشت و روی)
 • تصویر شناسنامه
 • تصویر اجاره نامه یا سند مالکیت
 • تصویر جواز کسب یا استشهاد
 • فیش تلفن ثابت
 • تصویر استعلام حساب
 • کد رهگیری مالیاتی

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی:

 • تصویر کارت ملی (پشت و روی) تمامی افراد صاحبان امضاء 
 • تصویر شناسنامه تمامی افراد صاحبان امضاء
 • تصویر آخرین روزنامه رسمی معرفی صاحبان امضاء
 • تصویر اساس‌نامه 
 • فیش تلفن ثابت
 • تصویر استعلام حساب 
 • کد رهگیری مالیاتی

همان‌طور که می‌بینید مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست کاملاً مشخص است و نیازی به توضیح ندارد. اما اگر نمی‌دانید کد رهگیری مالیاتی چیست و چگونه می‌توانید این کد را دریافت کنید حتماً مقاله‌ی «درگاه پرداخت اینترنتی بدون کد مالیاتی» را با دقت بخوانید تا با تمام مراحل فرایند دریافت کد مالیاتی آشنا شوید.

گام پنجم: از این مرحله به بعد مراحل اصلی ثبت درخواست درگاه پرداخت الکترونیک سپهر یعنی وارد کردن اطلاعات شروع می‌شود. اطلاعات در این وب‌سایت گروه‌بندی شده‌اند و باید در چند بخش آن‌ها را که در ادامه توضیح می‌دهیم، وارد کنید.

گام پنجم در دریافت درگاه پرداخت الکترونیک سپهر

اولین اطلاعات، مربوط به مشخصات پذیرنده یعنی اطلاعات وب‌سایت فروشگاهی شما می‌شود. این اطلاعات عبارتند از:

 • صنفی که در آن فعالیت دارید.
 • نام شرکت یا کسب‌وکارتان که بهتر است نامی معتبر و بامعنی برای آن انتخاب کنید.
 • پسوند دامنه سایت فروشگاهی‌تان که از بین گزینه‌های موجود باید همان پسوندی که برای دامنه سایت گرفته‌اید را انتخاب کنید.
 • دامنه وب‌سایت یا همان فروشگاه اینترنتی‌تان که باید به‌صورت https://www.example.com باشد.
 • IP Valid : هر وب‌سایتی برای اینکه بتواند بدون هیچ محدودیتی در دسترس کاربرهای اینترنتی قرار بگیرد باید آی‌پی داشته باشد.  این کد را می‌توانید از مسئول وب‌سایت فروشگاه آنلاین‌تان بگیرید.
 • تاریخ انقضای اینماد که باید قبلاً در سایت اینماد ثبت‌نام کرده و با طی کردن تمام مراحل در این سایت، این نماد را برای فروشگاه آنلاین دریافت کرده باشید. بنابراین حواستان باشد باید اینماد فروشگاه آنلاین همیشه معتبر باشد.
مشخصات فردی در دریافت درگاه پرداخت الکترونیک سپهر

در مرحله‌ی بعد برای دریافت درگاه پرداخت الکترونیک سپهر می‌بایست مشخصات فردی را وارد کنید. همان‌طور که در تصویر می‌بینید، باید نام و کد ملی و تاریخ تولد را وارد کنید. در این مرحله باید مشخصات همان فردی که اینماد وب‌سایت به نام او صادر شده است و تراکنش‌های مالی فروشگاه به حساب او واریز می‌شود را وارد نمایید.

این مشخصات فردی که وارد می‌کنید از سازمان ثبت احوال استعلام شده و با تصویر شناسنامه و کد ملی که در انتها روی سایت بارگذاری می‌کنید، مطابقت داده می‌شود. به‌همین دلیل باید با دقت این اطلاعات را وارد کنید تا بدون هیچ مشکلی فرایند دریافت درگاه پرداخت اینترنتی را طی کنید.

سایر اطلاعات برای اخذ درگاه پرداخت الکترونیک سپهر

اطلاعات دیگری که باید برای تکمیل فرم دریافت درگاه پرداخت الکترونیک سپهر پر کنید، اطلاعات بانکی و آدرس است. پس همان‌طور که در بالا گفتیم اطلاعات حساب فردی که اینماد را با نام او گرفته‌اید، وارد کنید.

برای آدرس هم باید نشانی شرکت یا محلی که تلفن ثابت آن را ثبت می‌کنید، اعلام کنید. کد پستی و آدرس وارد شده در این بخش با آدرسی که برای دریافت اینماد ثبت کرده‌اید، مقایسه می‌شود و در صورت مغایرت، درخواست شما رد خواهد شد. حواستان باشد درست بودن کد پستی هم در طی فرآیند اخذ درگاه پرداخت الکترونیک سپهر استعلام می‌شود و باید کدپستی واقعی را ثبت کنید.

اطلاعات تماس به منظور دریافت درگاه الکترونیک سپهر

آخرین اطلاعات لازم نیز برای دریافت درگاه پرداخت الکترونیک سپهر هم شماره تماس و آدرس ایمیل است. حتماً آدرس ایمیل فعال را در این‌جا وارد کنید چون تمام پیگیری‌های بعدی از طریق همین ایمیل انجام می‌شود.

بعد از اینکه تمام فیلدهای خالی را پر کردید نوبت به بارگذاری مدارک لازم می‌رسد، یعنی همان مدارکی که قبل از شروع ثبت‌نام روی میز آماده گذاشته‌اید. البته اینجا باید تصویر این مدارک را با هم و در قالب یک فایل فشرده با فرمت .zip بارگذاری کنید.

بعد از بارگذاری فایل مدارک و ثبت اطلاعات، به شماره همراهی که وارد کرده‌اید، کد رهگیری پیامک می‌شود. باید این کد را پیش خود نگه‌دارید تا در هر مرحله‌ای که نیاز شد این کد را برای پیگیری درخواستتان، ارائه کنید.

اگر تمام اطلاعات را به درستی وارد کنید و مشکلی در صحت و اعتبار اطلاعات و احراز هویت اطلاعاتی وجود نداشته باشد، تا 48 ساعت بعد از ثبت درخواستتان در سایت درگاه پرداخت الکترونیک سپهر برای شما فعال خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا