دریافت غیر حضوری کارت بانکی

امروزه بانکداری الکترونیک از واجبات زندگی در عصر فناوری و اطلاعات به شمار می‌‌رود. در حال حاضر به تقریبا در دنیا تمامی امور مالی مردم به صورت اینترنتی صورت می‌‌پذیرد و دیگر الزامی به مراجعه حضوری به بانک‌‌ها و سازمان‌‌های مختلف برای افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی وجود ندارد. دریافت غیر حضوری کارت بانکی و انجام امور بانکی در ایران بر بستر اینترنت و از طریق ابزار‌هایی مانند: موبایل هوشمند، لپ تاپ، تبلت و… به تازگی رو به گسترش و رشد است.

این مقاله آموزشی برای دریافت کارت بانکی بصورت غیرحضوری است و رایان پی خدمات کارت بانکی ارائه نـــمی‌کند، لطفا به سایت بانک مد نظر مراجعه نمایید.

بدین ترتیب در این لحظه برخی از بانک‌‌ها امکان افتتاح حساب بدون نیاز به حضور فیزیکی را برای ما فراهم کرده‌‌اند. با نظر به این موضوع، ما در این متن برآنیم تا روش دریافت غیر حضوری کارت بانکی بدون مراجعه به بانک مد نظر را شرح دهیم.

خدمات غیر حضوری چه بانک‌‌هایی شامل دریافت کارت می‌شود؟

همانطور که پیش‌‌تر بیان کردیم، تنها تعداد معدودی از بانک‌‌ها همچون: آینده، رسالت، قرض‌‌الحسنه مهر ایران و پارسیان به مشتریان خود خدمات دریافت غیرحضوری کارت بانکی را ارائه می‌‌دهند. البته تعداد این بانک‌‌ها همواره در حال گسترش بوده و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک بانک‌‌های بیشتری خدمات غیرحضوری ارائه کارت بانکی را مرتفع سازند. در ادامه شما را با نحوه دریافت کارت بانکی از بانک‌های معرفی شده آشنا می‌‌کنیم

بانکسایت افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی
بانک گردشگریhttps://tobank.ir
بانک رسالتhttps://new.mresalat.ir
بانک مهر ایرانhttps://hamrahbank.qmb.ir/op
بانک آیندهhttps://key.ba24.ir
بانک پارسیانhttps://top.ir/bankparsian/online-account-opening
بانک پاسارگادhttps://wepod.ir
بلو بانکhttps://blubank.sb24.ir
بانک سامانhttps://www.sb24.ir/e-services/e-banking/mobillet/open-account
بانک صادراتhttps://shams.bsi.ir/auth/index.html
بانک خاورمیانهhttps://bankino.digital/account-opening-guide
بانک دی (نرم افزار دی جت)https://day24.ir/Dayjet
بانک سیناhttps://sibank.sinabank.ir
بانک ملیhttps://my.bmi.ir/portalserver/signin
بانک مسکنhttps://www.bank-maskan.ir/web/guest/account-opening-absentee
بانک ایران زمینhttps://fardabank.izbank.ir

گرفتن غیر حضوری کارت بانکی با ToBank/ بانک گردشگری

تو بانک

به‌واسطه توبانک، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بانک‌ها برای افتتاح حساب نبوده و تنها در چند دقیقه و در هر زمان و مکانی قادر به افتتاح حساب در بانک گردشگری هستید. به سادگی می‌توانید به‌صورت آنلاین احراز هویت کنید و یکی از سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه مدت طرح هواداری باشگاه پرسپولیس، کوتاه مدت طرح هواداری ورزش‌های همگانی، کوتاه مدت و قرض‌الحسنه پس‌انداز را نزد بانک گردشگری افتتاح کنید. همچنین امکان درخواست صدور کارت بانکی برای شما فراهم و می‌توانید کارت بانک گردشگری را در محل اعلامی خود بصورت رایگان دریافت کنید.

برای دریافت افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی از بانک گردشگری وارد سایت توبانک شوید. با دانلود برنامه موبایل توبانک و احراز هویت آنلاین به راحتی درخواست کارت بانکی خود را ثبت کنید.

گرفتن غیر حضوری کارت بانکی بانک قرض‌‌الحسنه رسالت

برای دریافت کارت بانک رسالت ابتدا می‌‌بایست به برنامه رسالت مراجعه و درخواست عضویت خود را ثبت کنند. در ادامه:

1- به صفحه ثبت نام ورود کنید و با تکمیل اطلاعات لازم و نیز تایید شرایط و قوانین، گزینه دریافت کد دو عاملی را برگزینید.
2- در بخش بعد شما برای تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نیاز به صفحه‌‌ای تحت عنوان مشخصات فردی ارجاع داده می‌‌شوید.
3-پس از تایید مشخصات وارده توسط سرور، شما برای دریافت اطلاعات متقاضی به منظور گذراندن مرحله مشخصات کانون باید با مرکز امداد مشتریان بانک رسالت تماس حاصل کرده و با ارائه مشخصات محل سکونت و منطقه، فیلد‌‌های این بخش را کامل کنید. در نهایت مراحل ثبت‌‌نام افتتاح حساب به خوبی تمام و کارت بانکی متقاضی در محل تعیین گردیده تحویل داده خواهد شد.
شماره تلفن مرکز امداد مشتریان بانک قرض‌‌الحسنه رسالت: 0214747

بانک رسالت

دریافت غیر حضوری کارت بانکی بانک مهر ایران

بانک مهر ایران

افتتاح حساب آنلاین بانک مهر ایران به دو طریق یعنی با استفاده از اپلیکیشن بانک مهر ایران و وب‌‌سایت اینترنتی آن قابل انجام است. ما در این قسمت روش دوم دریافت کارت بانکی بانک مهر ایران را توضیح می‌‌دهیم.

 1. ابتدا به سامانه آنلاین افتتاح حساب بانک مهر ایران به نشانی https://hamrahbank.qmb.ir/op مراجعه و پس از انتخاب نوع ورود، باید اطلاعات شخصی را وارد کنید.
 2. پس از ثبت مشخصات فردی، در مرحله بعد شعبه دلخواه خود را انتخاب کنید.
 3. در صفحه نمایان شده می‌‌توانید روش دریافت کارت بانکی خود را از میان گزینه‌‌های: مراجعه حضوری به شعبه و ارسال در محل برگزینید.
 4. پس از انتخاب نحوه اخذ کارت بانکی می‌‌بایست هزینه آن را پرداخت کنید تا ثبت نهایی انجام و کد پیگیری در مراحل آتی برای شما ارسال شود.

دریافت غیر حضوری کارت بانکی بانک آینده

بانک آینده فرآیند دریافت کارت بانکی به صورت غیرحضوری را در بستر سامانه کیلید برای متقاضیان و کاربران مهیا کرده است. بدین ترتیب برای اخذ کارت بانکی بانک آینده از طریق سامانه کیلید باید مراحل ذیل را طی کنید:

بانک آینده
 1. پس از نصب و اجرا سامانه کیلید، با ورود به قسمت سایر خدمات و بخش افتتاح حساب در بانک آینده می-توانید اقدام به افتتاح حساب غیرحضوری کنید.
 2. با تایید قوانین و مقررات، به صفحه احراز هویت وارد می‌‌شوید. در این مرحله لازم است تا اطلاعات اولیه همچون شماره تلفن همراه و سریال پشت کارت ملی هوشمند را درج کنید.
 3. در اقدام بعد می‌‌بایست یک عکس سلفی تمام رخ با پس زمینه روشن و نور مناسب از خود گرفته و آپلود نمایید. همچنین در این بخش امکان مجدد عکاسی برای متقاضیان وجود دارد.
 4. کاربران در مرحله بعد و پس از تایید عکس باید از خود در حین خواندن جملات نمایش داده شده ویدئو ضبط کنند. سپس با عکس‌‌برداری از روی کارت ملی هوشمند، در مرحله آتی ضروری است تا عکس صفحه اول شناسنامه و توضیحات آن را ارسال کنید.
 5. در مرحله بعد از متقاضی خواسته می‌‌شود تا در زمان امضا خود بر روی یک کاغذ سفید و بدون خط ویدئویی تهیه نمایند. توصیه می‌‌شود تا در حین این امر دست متقاضی، کاغذ و امضا کاملاً مشخص باشد. سپس در صفحه نمایش داده شده فرد باید عکس امضای خود را ارسال کند.
 6. در نهایت کاربر باید کد پستی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت را در فیلد‌‌‌‌های مربوطه وارد کند. در حال حاضر تنها امکان انتخاب حساب پس‌‌انداز برای متقاضیان وجود دارد و فرد با انتخاب نوع سپرده یک کد پیگیری دریافت خواهد کرد. با ارائه این کد پیگیری به یکی از شعب بانک آینده می‌‌توان درخواست افتتاح حساب را تکمیل نمود. سپس اطلاعات ثبت شده در سامانه کیلید توسط کارمند بانک بررسی می‌‌شود و در صورت تایید، پیامکی متشکل از شماره مشتری و حساب به متقاضی ارسال خواهد شد. همچنین در صورت شناسایی نواقص در مدارک ارسالی مشتری، نتیجه آن از طریق پیامک به او اطلاع‌‌رسانی می‌‌شود.

دریافت غیر حضوری کارت بانکی بانک پارسیان

بانک پارسیان

پارسیان یکی دیگر از بانک‌‌هایی محسوب می‌‌شود که برای رفاه حال مشتریان خود، امکان اخذ کارت بانکی به صورت آنلاین را فراهم آورده است. این امکان تنها با گذراندن چند مرحله و به کمک اپلیکیشن همراه بانک پارسیان انجام می‌‌شود. این مراحل به ترتیب در ادامه به صورت اجمالی بیان شده‌‌اند:

 1. نصب اپلیکیشن همراه بانک پارسیان و وارد کردن کد ملی
 2. ثبت و آپلود مشخصات فردی که شامل مواردی مانند: تاریخ تولد، کد پستی، نام و نام خانوادگی و… است.
 3. عکس‌‌برداری واضح از کارت ملی، شناسنامه و امضا
 4. ضبط ویدئو‌‌ی درخواستی با توجه به نکات ذکر شده و آپلود آن در اپلیکیشن
 5. تعیین نشانی محل دریافت کارت بانکی و نوع سپرده

کلام پایانی درباره دریافت کارت بانکی بدون مراجعه به بانک

اخذ کارت بانکی برخلاف گذشته به فرآیندی ساده تبدیل شده است. به گونه‌‌ای که تمامی افراد تنها با در دست داشتن یک موبایل هوشمند می‌‌توانند از هر جایی اقدام به افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی خود کنند. همانطور که در این مقاله بیان شد، سیستم بانک‌‌داری الکترونیک ایران در حال رشد است و در سال‌‌های پیش‌‌رو بانک‌‌های بیشتری خدمات غیرحضوری ارائه کارت بانکی را برای مشتریان مرتفع خواهند ساخت.

کارت به کارت یکی دیگر از خدمات غیرحضوری است که رواج فراوانی در میان افراد دارد و به طرق مختلفی انجام می‌‌شود. درگاه پرداخت از سرویس‌‌های پرکاربرد اینترنتی به شمار می‌‌رود که تاثیر بسزایی در پیشرفت و رونق کسب و کار‌‌های آنلاین دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گرفتن درگاه اینترنتی، به مقاله دریافت درگاه پرداخت مراجعه نمایید.

13 دیدگاه دربارهٔ «دریافت غیر حضوری کارت بانکی»

 1. مثلا این بانک ها نئوبانک هستن.ولی هیچ رابطه ای با نئوبانک ندارن و کاملا وابسته به بانک ها سنتی هستن

 2. امید محمودی

  من درخواست افتتاح حساب بانک مهر رو انجام دادم و قبول کرد و گفت کارت شما به آدرسی که دادید طی ۴۸ساعت ارسال میشه اما هنوز بعد ۲هفته هیچ خبری نشده

 3. سلام بنده افتتاح حساب غیرحضوری مهررو انجام دادم شماره حساب برام ارسال شد ولی کارت تاالان که ۶روز از حساب باز کردن میگذره نیومده

 4. سلام برای تعویض کارت بانک ملی چند روز طول می کشه و از خود بانک شیعهمورد نظر ارسال میشه یا خیر از تهران یا شعبه که در همان شهر افتتاح شده ممنون

 5. سلام خسته نباشی ببخشید من اتباع هستم و من متولد ایران هستم کارت اقامت دارم من ب کارت حساب نیاز دارم باز کنم آیا اعلان شده برا حساب باز کردن ؟ در کدام بانک حساب باز مکنه؟ لطف کنید راهنماییم کنید ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا