آیا نیاز دارید روش پرداخت خود را به‌‌‌روز کنید؟

امروزه با افزایش تعداد فروشگاه‌‌‌های فعال در بستر اینترنت و نیز رشد نرخ تقاضا برای خرید آنلاین توسط مشتریان، روش‌‌‌های پرداخت متعددی به وجود آمده است. با این وجود از طرفی اغلب مشتریان همواره به دنبال روش پرداخت امن و از سوی دیگر مدیران و صاحبان این فروشگاه‌‌‌ها در تلاش برای جلب اعتماد مشتریان با فراهم‌‌‌سازی بستری مناسب و قابل اعتماد هستند.

بر خلاف گذشته‌‌‌ای نه چندان دور، در حال حاضر تعداد بسیاری از فروشگاه‌‌‌های اینترنتی از پرداخت وجه کالا به صورت نقدی یا به روش‌‌‌های سنتی دیگر که کاربرد خود را از دست داده‌‌‌اند استفاده نمی‌‌‌کنند. با این تفاسیر می‌‌‌بایست راهی برای مرتفع کردن نیاز‌‌‌های مشتریان و مدیریت بهتر تراکنش‌‌‌ها وجود داشته باشد. از این رو ما متن پیش‌‌‌رو را برای به‌‌‌روز‌‌‌رسانی روش پرداخت به وسیله یکی از سرویس‌‌‌های پرکاربرد اینترنتی آماده کرده‌‌‌ایم.

چرا صاحبان فروشگاه‌‌‌های اینترنتی باید از روش‌‌‌های نوین پرداخت استفاده کنند؟

همانطور که پیش‌‌‌تر اشاره شد، صاحبان آنلاین‌‌‌شاپ‌‌‌ها چه در شبکه‌‌‌های اجتماعی و چه در اپلیکیشن‌‌‌ها و وب‌‌‌سایت‌‌‌های اینترنتی برای جذب مشتریان و جلب رضایت آن‌‌‌ها می-بایست اقدامات و خدمات مختلفی را از جمله: ارائه محصولات و کالا‌‌‌های متنوع، برگزاری جشنواره‌‌‌ها و تخفیفات فراوان، پشتیبانی و راهنمایی مشتریان در تمامی مراحل خرید و… فراهم سازند.

در این میان یکی از اقدامات مهم در راستای بالا بردن امنیت و همچنین تسریع در تراکنش‌‌‌ها، بکارگیری ابزار‌‌‌های نوین و دقیق است. ابزار‌‌‌ یا به عبارت دیگر سرویس که نقوص و مشکلات رایج روش‌‌‌ پرداخت سنتی را نداشته و نشان-دهنده مشتری‌‌‌مداری و احترام ما به مصرف‌‌‌کنندگان باشد.

روش‌‌‌های نوین پرداخت برای صاحبان فروشگاهی

چرا مشتریان باید روش‌‌‌های به‌‌‌روز پرداخت را جایگزین روش‌‌‌های قدیمی کنند؟

علاوه بر صاحبان کسب و کار‌‌‌های اینترنتی، مشتریان نیز در تجارت الکترونیک نقش بسزایی را ایفا می‌‌‌کنند. مشتریان باید روش‌‌‌های پرداخت قدیمی را کنار گذاشته و به منظور ارتقاء امنیت و همچنین سرعت بخشیدن به روند تراکنش‌‌‌ها از راه‌‌‌های کارآمد‌‌‌تر اقدام به خرید محصولات دلخواه خود کنند. بدین وسیله در کنار اینکه پیگیری وجوه واریزی برای شما آسان‌‌‌تر خواهد شد، می-توانید فروشندگان را در جهت خدمت‌‌‌رسانی بهتر یاری رسانید.

روش‌های به‌روز پرداخت

فروشگاه‌‌‌های اینترنتی معتبر از چه روش‌‌‌های پرداختی پشتیبانی و استفاده می‌‌‌کنند؟

هرکدام از فروشگاه‌‌‌های اینترنتی شناخته شده در ایران همچون: دیجی کالا، زنبیل، آل دیجیتال، ابزارمارت و… از راه یا راه‌‌‌های متعددی برای دریافت وجه کالا از مشتریان بهره می‌‌‌برند. پرداخت حضوری به صورت نقدی یا کارت به کارت، پرداخت از طریق کیف پول و واریز به وسیله درگاه پرداخت انواعی از روش‌‌‌های معمول برای پرداخت مبلغ سفارشات هستند.البته با توجه به نیاز-های مشتریان و به منظور افزایش امنیت تراکنش‌‌‌ها، روش‌‌‌هایی نظیر پرداخت به صورت حضوری و نقدی در گذر زمان کنار گذاشته شده‌‌‌اند و تنها تعداد کمی از فروشگاه‌‌‌های اینترنتی در این لحظه از این روش استفاده می‌‌‌کنند.

کدام روش‌‌‌های پرداخت به‌‌‌روز‌‌‌تر و کارآمد‌‌‌تر خواهند بود؟

با نظر به مطالبی که بیان و شرح داده شد، ما روش پرداخت به صورت حضوری را کم امنیت‌‌‌تر و نیز دشوار‌‌‌تر از سایر راه‌‌‌ها خواندیم. در این روش پرداخت احتمال به وجود آمدن مشکلات زیادی وجود دارد که همه ما حداقل برای یک بار با آن‌‌‌ها در خرید‌‌‌های اینترنتی مواجه شده‌‌‌ایم. گاهی با وجود اینکه مبلغ کالا را به مامور ارسال تحویل داده‌‌‌ایم، ولی همچنان در پنل خود پیام عدم واریز وجه را مشاهده می‌‌‌کنیم.

یا به طور مثال مبلغ سفارش ما به اندازه‌‌‌ای بالا است که نمی‌‌‌توان آن را به شکل حضوری و به وسیله کارت‌‌‌های بانکی پرداخت کرد. با این اوصاف در چند سال اخیر راه حل‌‌‌های نوینی برای انجام تراکنش‌‌‌های مالی امن و پرسرعت پدید آمده‌‌‌اند که به ما در این راه کمک می‌‌‌کنند. درگاه پرداخت یکی از پرکاربرد‌‌‌ترین و محبوب‌‌‌ترین سرویس‌‌‌های اینترنتی به حساب می‌‌‌آید که بسیاری از مشتریان آنلاین شاپ‌‌‌ها با آن آشنایی دارند. در ادامه برای درک و دریافت افزون‌‌‌تر آن دسته از کسانی که اطلاعات کمی در رابطه با سرویس درگاه پرداخت دارند به مطالب حائز اهمیتی می‌پردازیم.

همچنین شما برای برخورداری از خدمات درگاه پرداخت و کاربرد‌‌‌های آن می‌‌‌توانید با کلیک بر این لینک اقدام به فعال‌‌‌سازی درگاه شخصی برای فروشگاه اینترنتی خود کنید.

ساخت درگاه پرداخت

آیا نیاز به درگاه پرداخت در فروشگاه اینترنتی ما حس می‌‌‌شود؟

کسب و کار‌‌‌های نوپا باید نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشند که کدام روش پرداخت درخور مشتریان است و خواسته‌‌‌های آن‌‌‌ها را در زمان کم‌‌‌تری برآورده می‌‌‌کند. همچنین از طرفی لازم است تا مدیران و مسئولان فروشگاه اینترنتی نسبت به شفافیت و درستی تراکنش‌‌‌های انجام شده توسط مشتریان اطلاعات کافی را کسب نمایند. از این رو ما انواع روش‌‌‌های پرداخت را به همراه مزایا و معایب آن‌‌‌ها در توضیحات ذیل آورده‌‌‌ایم تا صاحبان آنلاین‌‌‌ شاپ‌‌‌های تازه تاسیس شده بهترین روش پرداخت را به انتخاب خود برگزینند.

1- پول نقد

مزایا

 • راحتی بیشتر برای برخی از مشتریان خاص
 • عدم پرداخت کارمزد

معایب

 • انتقال وجه در مبالغ بالا امکان‌‌‌پذیر نیست.
 • نگهداری پول نقد دشواری‌‌‌های فراوانی دارد.

2- چک

مزایا

 • پرداخت مبالغ زیاد با چک انجام‌‌‌پذیر است.
 • امنیت و راحتی در استفاده

معایب

 • فرآیند بررسی چک و انتقال آن به بانک وقت‌‌‌گیر است و به منظور دریافت وجه باید منتظر نهایی شدن این فرآیند باشید.
 • احتمال خالی بودن حساب و در نتیجه برگشت خوردن چک وجود دارد.
 • ریسک دریافت چک جعلی

3- کارت بانکی

مزایا

 • سرعت بالایی داشته و برای انتقال مبالغ کم مناسب است.
 • امنیت زیادی دارد.
 • ریسک جعلی بودن در روش پرداخت به وسیله کارت بانکی بسیار پایین است.
 • امکان استفاده در فواصل دور را فراهم می‌‌‌کند.
 • مشتریان را از نگهداری پول نقد بی‌‌‌نیاز می‌‌‌سازد.

معایب

 • انتقال وجه با کارت بانکی کارمزد دارد.
 • به منظور دریافت پول از مشتریان لازم است تا یک دستگاه پوز خریداری یا اجاره نمایید.
 • خرابی دستگاه پوز و اختلال در آن که موجب ایجاد تراکنش‌‌‌های ناموفق می‌‌‌شود.
 • برخی مواقع بررسی و انتقال وجه در حدود یک تا سه روز به طول می‌‌‌انجامد.

4-بانک الکترونیکی

مزایا

 • انتقال وجوه با مبالغ بالا با کارمزد کم برای مشتریان فراهم خواهد بود.
 • امنیت جابه‌‌‌جایی مبالغ در این روش بسیار بالا‌‌‌تر است.
 • تراکنش‌‌‌ها با سرعت بیشتری صورت می‌‌‌پذیرند.
 • برای انتقال وجه میان کسب و کار‌‌‌ها مناسب است.
 • ریسک جعلی بودن مبلغ واریزی به کم‌‌‌ترین مقدار خود می‌‌‌رسد.
 • نیازی به نگهداری پول نقد وجود ندارد.

معایب

 • انتقال وجه به صورت مستقیم از بانک به حساب دیگری برای کسب و کار‌‌‌ها و نیز مشتریان آسان نخواهد بود.

درگاه پرداخت فروشگاه اینترنتی

کلام نهایی، چرا به‌‌‌روز کردن روش پرداخت خود امری مهم تلقی می‌‌‌شود؟

اگر بخواهیم یک نتیجه‌‌‌گیری نهایی از مطالب شرح داده شده از این متن داشته باشیم، می‌‌‌توان گفت که به‌‌‌روز کردن روش پرداخت و استفاده از سرویس‌‌‌های نوین در این راستا بسیار مهم است. چرا که روش‌‌‌ پرداخت سنتی از امنیت مطلوبی برخوردار نیستند و در برخی مواقع امکان کلاه‌‌‌برداری در آن‌‌‌ها وجود دارد. از این رو به مشتریان و صاحبان فروشگاه‌‌‌های اینترنتی توصیه می‌‌‌شود که از روش‌‌‌ پرداخت مدرن و کارآمد در جهت بهبود و رشد تجارت الکترونیک استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا