ساخت درگاه پرداخت با php

نمونه کد php برای درگاه پرداخت

بسیاری از سایت‌ها با زبان برنامه نویسی php پیاده سازی شده اند، نمونه کد زیر به سادگی سایت PHP شما را به درگاه پرداخت متصل می‌کند. برای درک بهتر کدها و نحوه عملکرد api درگاه پرداخت مستندات مربوط به آن را مطالعه نمایید.

نحوه استفاده

برای بررسی و اجرای نمونه کد PHP درگاه پرداخت بر روی سایت، شما می‌توانید بعد از دانلود نمونه کد آن را در هاست خود آپلود و از حالت فشرده خارج نمایید و  با اجرا آدرس آپلود شده در مروگر کروم، نمونه کد را مشاهده نمایید.

در این نمونه کد فایل‌های request ، rayanpay ، PaymentRequest ، PaymentVerification به ترتیب اجرا می‌شوند.

در ابتدا از طریق فایل request اطلاعات درگاه مانند روش اتصال، شماره یکتا برای اتصال به وب سرویس رایان پی فراخوانی می‌شود. در فایل rayanpay که مهم‌ترین بخش نمونه کد می‌باشد، ذخیره داده‌ها، پیام‌های خطا، تغییر مسیر، بررسی اطلاعات ورودی، بررسی اطلاعات برگشتی از بانک و… مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که دو فایل PaymentRequest ، PaymentVerification درون آن فراخوانی شده است.

در نمونه کد سعی شده است عملکرد هر تابع در یک خط توضیح داده شود تا شما با عملکرد آن‌ها آشنا شوید. شما با استفاده از این نمونه کد می‌توانید شخصی سازی مد نظر خود را انجام دهید تا درگاه پرداخت براساس فرایند خرید در سایت خودتان را زیباتر و بهینه‌تر اجرا شود.

در هر توسعه، براساس API درگاه پرداخت رایان پی نمونه کد PHP بهبود یافته است بنابراین استفاده از نمونه کد آخرین ورژن برای پیاده سازی درگاه پرداخت مناسب‌تر است.

نمونه کد v3

نمونه کد v2

نمونه کد v1

نکته : اگر از پلتفرم لاراول برای سایت استفاده می‌کنید، می‌توانید از پکیج درگاه پرداخت رایان پی برای لاراول استفاده نمایید تا سریع‌تر سایت را به شبکه بانکی متصل نمایید.

ارتباط با ما

اگر در هنگام پیاده سازی و استفاده از نمونه کد درگاه به زبان php به مشکل برخوردید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید تا صمیمانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

رایان پی، برای هر چه بهتر استفاده از درگاه پرداخت، گروه فنی در واتس اپ ایجاد کرده است که طراحان و برنامه نویسانی که نیاز به راهنمایی دارند بتوانند سوال، پیشنهادات و انتقادات خود را با تیم فنی رایان پی در میان بگذارند. به منظور اضافه شدن به این گروه، لطفا درخواست خود را به شماره ۰۹۰۲۲۲۳۳۱۰۸ در واتس اپ ارسال نمایید.

پیمایش به بالا