ساخت فرم پرداخت با قابلیت سفارشی سازی

امروزه کسب‌وکارهای اینترنتی راهکارهای متنوعی برای دریافت وجه از مشتری پیش رو دارند. برای نمونه آن دسته از کسب‌وکارهای اینترنتی که در بستر شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند، عموما از سرویس لینک پرداخت استفاده می‌کنند. در سازکار این سرویس، مشتری می‌تواند از طریق لینک ارسال‌شده توسط فروشنده، پرداخت وجه را انجام دهد. اما این تمام قابلیت سرویس لینک پرداخت نیست. شرکت رایان‌پی در راستای تحولات سرویس‌های مالی اینترنتی، قابلیت‌های بسیار کاربردی مانند فرم پرداخت را به این سرویس افزوده است.

درخواست فرم پرداخت اینترنتی مشاهده نمونه فرم پرداخت

در این مقاله تلاش می‌کنیم به معرفی جامع فرم پرداخت پول، کاربردها و قابلیت‌های آن و همچنین آموزش ساخت فرم پرداخت بپردازیم.

فرم پرداخت چیست؟

فرم پرداخت یک قابلیت در سرویس لینک پرداخت رایان‌پی به‌شمار می‌رود. در واقع، فرم پرداخت امکانی است که فروشندگان در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند تا از طریق آن خدمات بهتری را ارائه کنند. فروشنده می‌تواند به کمک فرم پرداخت، هر محصول را به صورت مجزا سفارشی‌سازی کند و بر اساس نوع محصول یا خدمات، فیلدهای سفارشی بسازد. در این صورت این امکان برای فروشنده فراهم می‌‌شود که سفارشات ثبت‌شده توسط مشتریان را در پنل مدیریتی مشاهده کند و با اشراف بهتر به سفارشات، خدمات بهتری را به مشتریان خود ارائه کند. در فرم پرداخت پول می‌توانید تمام گزارش‌های واریزی و تراکنش‌های انجام‌شده را مشاهده و مدیریت کنید.

فرم پرداخت

کاربردهای فرم پرداخت پول

ساختن فرم پرداخت اصولا محدودیتی ندارد و هر کسی که در شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی در بستر تجارت الکترونیک فعال است، برای دریافت وجه می‌تواند از فرم پرداخت پول استفاده کند. برای نمونه اگر شما یک فروشگاه اینستاگرامی دارید، به راحتی می‌توانید از طریق ساختن فرم ثبت سفارش اختصاصی برای هر محصول، قیمت، تصاویر محصول، توضیحات محصول و امکان پرداخت مجزا برای هر محصول را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. با توجه به این توضیحات، فریلنسرها و افرادی که دورکاری می‌کنند، مدیران ساختمان‌ها و صندوق‌های وام، ادمین‌های فروشگاه‌های تلگرامی و هر شخص دیگری که از سرویس لینک پرداخت شرکت رایان‌پی استفاده می‌کند، می‌تواند از خدمات و امکانات قابلیت فرم پرداخت پول نیز بهره ببرد.

قابلیت‌های فرم پرداخت

فرم پرداخت از چند قابلیت‌ کاربردی برخوردار است که همه‌ی آن‌ها در راستای ارائه‌ی خدمات بهتر به مشتریان طراحی شده‌اند. قابلیت‌هایی مانند:

  • ساخت فیلدهای سفارشی بر اساس آدرس، ایمیل، کد پستی و … با امکان اجباری یا اختیاری کردن فیلدها
  • ارائه‌ی توضیحات محصول
  • ثبت قیمت‌های دلخواه به‌صورت ثابت و متغیر برای هر محصول
  • ایجاد گالری تصاویر برای هر محصول
  • ایجاد امکان پرداخت مجزا برای هر محصول

در ادامه تلاش می‌کنیم قابلیت‌ شخصی‌سازی فرم پرداخت پول را بیش‌تر توضیح بدهیم.

فرم پرداخت سفارشی

یکی از قابلیت‌هایی که سرویس لینک‌پرداخت رایان‌پی در اختیار شما قرار می‌دهد، شخصی‌سازی فرم آنلاین است. شما می‌توانید به صورت الکترونیکی برای هر محصول به‌صورت مجزا فرم ثبت سفارش بسازید و برای مشتریان‌تان ارسال کنید. با توجه به ویژگی‌های نامی دیگری آن را می‌توان فرم ساز با درگاه پرداخت گذاشت که شما با سفارشی کردم فرم ثبت سفارش محصول مانند فرم ساز فیلدهای مختلفی را بصورت سفارشی ایجاد می‌کنید و به درگاه پرداخت متصل کنید.

فرم پرداخت در کنار این‌که مانند یک کاتالوگ، ویژگی‌های هر محصول را همراه تصاویر به مشتری ارائه می‌دهد، امکان پرداخت آنلاین از طریق لینک پرداخت را نیز فراهم می‌کند. استفاده از فرم پرداخت آنلاین، مزیت‌هایی برای کسب‌وکارها دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • امکان پرداخت آنلاین از طریق فرم پرداخت پول، راهکار بسیار ساده‌ای است که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد و تجربه‌ی کاربری مطلوبی را برای او رقم می‌زند.
  • ثبت سفارش، از طریق فیلدهایی که دارد، اطلاعات مفیدی را از مشتریان دریافت می‌کند. کسب‌وکارها می‌توانند به کمک این اطلاعات دسته‌بندی‌های خوبی انجام دهند و پس از آن خدمات بهتری ارائه کنند.
  • سرویس لینک پرداخت این امکان را فراهم می‌کند که پس از ارسال فرم سفارش به مشتری، وضعیت پرداخت‌ها را به صورت خودکار پیگیری کنید و چنانچه پرداختی انجام نشده بود، با ارسال پیامک یا ایمیل به‌صورت خودکار در زمان‌بندی‌های مشخص، عدم پرداخت را به مشتری یادآوری نمایید.
  • فرم ثبت سفارش با پرداخت آنلاین می‌تواند در حکم یک پیام اثرگذار تبلیغاتی هم عمل کند. فرم حامل لوگو و برند کسب‌وکارها است و در عین‌حال که امکان خرید هر محصول را برای مشتری فراهم می‌آورد، برند و لوگوی کسب‌وکارها و اطلاعات تماس آن‌ها را نیز در دیدرس مشتری قرار دهد.
پنل مدیریت لینک پرداخت

آموزش ساخت فرم پرداخت

برای ساخت فرم پرداخت، شما در گام اول باید درخواست دریافت سرویس لینک پرداخت را بدهید، بعد از ثبت نام اولیه و احراز هویت، اطلاعات پنل مدیریت و لینک پرداخت برای شما ارسال می‌شود. اکنون شما دارای فرم پرداخت هستید و با ارسال لینک پرداخت به مشتریان خود می‌توانید هزینه خدمات خود را دریافت نمایید.

از طریق پنل مدیریتی، شما امکان ایجاد بی نهایت محصول/خدمات را دارید که برای هر کدام نیز لینک پرداخت مجزا ساخته می‌شود و اگر مشتری این محصول را نیاز به خریداری داشت شما برای پرداخت می‌توانید لینک پرداخت این محصول را برای آن ارسال نمایید.

برای آموزش گام به گام استفاده از سرویس لینک پرداخت به مستند موجود در دانشنامه رایان پی از طریق مسیر زیر مراجعه نمایید.

مستند آموزشی لینک پرداخت رایان پی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا