همکاری رایان‌پی با فرم‌افزار

در جدیدترین تحولات فنی و در راستای ارتقای کیفیت خدمات درگاه پرداخت، شرکت رایان‌پی تصمیم به همکاری با شرکت فرم‌افزار گرفته است. در این مقاله ویژگی‌ها و جزییاتی راجع به این همکاری را مطرح خواهیم کرد.

فرم‌ساز آنلاین فرم‌افزار چیست؟

بهتر است ابتدا با برنامه‌ی کاربردی فرم‌افزار و قابلیت‌های آن آشنا شویم. برنامه‌ی فرم‌ساز همان‌طور که از نامش برمی‌آید، یک نرم‌افزار است که به کاربر امکان می‌دهد به سادگی و در کم‌تر از چند دقیقه فرم مورد نیاز خود را ساخته و در بستر فعالیتش به اشتراک بگذارد.

ساخت فرم با فرم‌افزار

این فرم‌ها می‌تواند شامل مواردی باشد که در زیر فهرست می‌کنیم و تا کنون ثبت شده‌اند:

 • فرم تحویل کالا با امکان ثبت امضای دریافت کننده‌ی کالا
 • فرم استخدام
 • فرم دریافت و پرداخت
 • فرم ثبت و چاپ چک‌ها
 • فرم ثبت و چاپ قراردادها
 • فرم ثبت سرویس و تعمیرات
 • فرم ثبت مرخصی در شرکت
 • فرم ثبت صورت‌جلسات
 • فرم فروش کالا یا خدمات
 • فرم نمایندگی فروش
 • فرم گزارش کار ( ماموریت ) پرسنل
 • فرم‌های نظرسنجی
 • فرم ثبت نامه‌های صادر شده
 • فرم سنجش رضایتمندی مشتریان
 • فرم ثبت سفارش و بازاریابی
 • فرم ارزیابی کارکنان
 • فرم ارتباط با ما برای قرار دادن در وب سایت

فرم‌افزار در واقع برنامه‌ای‌ است که اولا استفاده از آن در بسترهای وردپرس و جوملا بسیار ساده خواهد بود و کار می‌تواند با استفاده از افزونه‌ی وردپرس و جوملا و بدون نیاز به دانش فنی و کدنویسی، فرم‌ها را در وب‌سایت خود بارگذاری کند. همچنین به کمک قالب‌های آماده‌ی طراحی‌شده، این امکان برای کاربران فراهم است که فرم دلخواه و متناسب با کسب و کارشان را طراحی کرده و بسازند. با توجه به قابلیت‌ها و امکانات فوق‌العاده‌ای که فرم‌افزار برای کاربران خواهد داشت، همکاری رایان‌پی با این شرکت می‌تواند برای کاربران درگاه پرداخت رایان‌پی خبر خوشی باشد.

سازکار برنامه‌ی فرم‌ساز چیست؟

حتما تا به حال، شما هم فرم‌‌هایی را دیده‌اید که در صفحات وب به اشتراک گذاشته می‌شوند. این فرم‌ها در واقع به کمک کد گذاری‌‌های HTML ساخته می‌شوند. به عبارت دیگر شکل سازمانی فرم‌ها و هر یک از فیلدها با تگ‌های استاندارد HTML ایجاد می‌شوند.

با توجه به این توضیحات، به منظور ساخت یک فرم در گام نخست نیاز به دانش طراحی صفحات وب وجود خواهد داشت، به علاوه، چنانچه به کمک یک ویرایشگر HTML استاندارد، مثلا ویرایشگر FrontPage، فرمی ساخته شود، قطعا نیاز به کدنویسی وجود خواهد داشت که در زمان فشردن دکمه ثبت، عمل ثبت اطلاعات بر روی سرور به درستی صورت بگیرد.

چنانچه شما به عنوان کاربر این کار را انجام دهید و یا الزاماً از یک برنامه‌ نویس بخواهید که چنین کاری برای‌تان انجام بدهد، قاعدتاً به یک فضای‌ هاست نیاز خواهید داشت که بتوانید فرم و بانک اطلاعاتی را ذخیره کنید. می‌بینید که در حالت عادی، با فرآیند پیچیده‌ای روبه‌رو خواهید بود تا بتوانید یک فرم به وب‌سایت یا هر بستر دیگری که در آن فعال هستید اضافه کنید.

اما فرم‌ساز تمام این کارها را به جای شما انجام خواهد داد و کار شما را بسیار ساده خواهد کرد. در حقیقت، فرم‌ساز یک پلتفرم است که شما به کمک امکانات آن بدون درگیر شدن در امور تخصصی برنامه‌ نویسی و نگهداری سرور، به سادگی با ابزارهای گرافیکی موجود در برنامه، فرم مد نظر خود را به هر شکل و ساختاری که دلخواه‌تان است طراحی خواهید کرد. تمام آن اقدامات فنی مورد نیاز را فرم‌‌ساز برای شما سامان می‌دهد. فقط باید فیلدهایی که مایلید را با کشیدن و رها کردن در صفحه قرار دهید تا فرم مورد نظرتان ساخته شود.

اما این پایان ماجرا نیست؛ علاوه‌بر امکان ساختن فرم، به کمک فرم‌‌ساز می‌توانید قالب‌های مختلفی برای چاپ و نمایش اطلاعات طراحی کنید. در ضمن فرم‌‌سازها قابلیت‌ها مختلفی دارند که دسترسی به گزارش‌های گرافیکی و فهرستی از اطلاعات ثبت شده را ممکن می‌سازند. از همه مهم‌تر این‌که در فرم‌‌سازهای پیشرفته مانند فرم‌افزار، درگاه پرداخت آنلاین نیز بر روی فرم وجود خواهد داشت. این‌جا نقطه‌ای است که بحث همکاری رایان‌پی و فزم‌افزار شکل می‌گیرد.

ساختن فرم‌هایی با قابلیت پرداخت آنلاین

همان‌طور که اشاره کردیم، در فرم‌افزار این امکان وجود دارد که فرم‌هایی با قابلیت پرداخت آنلاین طراحی کنید. برای یک نمونه‌ی بارز، شما می‌توانید فرمی در جهت فروش خدمات و محصولات طراحی کنید و بر مبنای نوع خدمت یا محصولی که ارائه می‌دهید، مبلغ مشخصی را برای پرداخت تعیین نمایید. آن‌گاه در تنظیمات فرم، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که یکی از درگاه‌های پرداخت، در این‌جا درگاه پرداخت رایان‌پی را به عنوان درگاه پرداخت فرم مورد نظر انتخاب کنید. از این طریق وجوه پرداختی به وسیله‌ی درگاه اینترنتی واریز خواهد شد.

تنظیمات درگاه پرداخت فرم افزار

توجه داشته باشید که این قابلیت وجود دارد که درگاه‌های پرداخت متفاوتی بر اساس شرط در فرم، انتخاب و کارسازی بشوند.

در این‌جا باید توضیح بدهیم که منظور از شرط، وضعیت‌های گوناگونی است که موقع پر کردن فرم، ممکن است رخ بدهد. برای مثال، چنانچه متقاضی محصول ایکس را در فرم انتخاب کند، این امکان وجود دارد که وجه واریزی او به درگاه پرداخت رایان‌پی واریز گردد و چنانچه کاربر کالای ایگرگ را انتخاب کند، این امکان وجود دارد که وجه واریزی او به درگاه دیگری واریز شود. به علاوه این امکان نیز وجود خواهد داشت که این تغییر درگاه را بر اساس شروط ترکیبی پیچیده‌تری نیز به دلخواه تعیین نمود. لازم به ذکر است که تنظیمات یاد شده در بخش تنظیمات فرم، قسمت پیغام و تغییر مسیر صورت می‌پذیرد.

از طرف دیگر و با توجه به اینکه دکمه‌ی پرداخت بعد از ثبت فرم ظاهر می شود، بر اساس شرط‌های گوناگون روی فرم، باید پیغام‌های متفاوتی به همراه دکمه‌ی پرداخت متفاوت ایجاد کنید. برای این منظور نیز فقط باید روی آیکن + بالای پیغام‌ها کلیک کنید و پیغام‌های جدید با دکمه‌های پرداخت متفاوت را ایجاد نمایید.

تغییر مسیر در فرم افزار

روش اضافه کردن دکمه‌ی پرداخت به فرم

به منظور اضافه کردن دکمه‌ی پرداخت به فرم ابتدا بایستی بر روی آیکن لینک کلیک کنید و آدرس اینترنتی و عنوان را مشخص نمایید.

سپس در قسمت آدرس اینترنتی، چنانچه بر روی آیکن فلش کلیک‌ کنید، فهرست پارامترها باز می‌شود؛ در انتهای فهرست دو گزینه وجود دارد که یکی از آن‌ها لینک پرداخت آنلاین است و دیگری لینک پرداخت با درگاه دیگر. در واقع لینک پرداخت آنلاین، همان درگاه پیش فرض شما خواهد بود که در تنظیمات بخش پرداخت آنلاین، از پیش تعیین کرده‌اید. بنابراین چنانچه قصد داشته باشید، درگاه دیگری را انتخاب کنید، لزوما بایستی گزینه‌ی لینک پرداخت با درگاه دیگر را انتخاب نمایید و از فهرست باز شده درگاه مد نظر خود را انتخاب کنید.

با انتخاب درگاه‌های متفاوت در فرم ساز این امکان برای شما پدید خواهد آمد که واریزی‌های خود را در درگاه های مختلف یا برای افراد مختلف به سادگی مدیریت و تنظیم کنید. همچنین پیام‌های مختلف برای انتخاب‌های مختلف در فرم‌ساز، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید پیام‌های مختلف و متفاوتی را برای کاربران و در راستای درک بهتر و جذب کاربر در فرم‌ساز به او نمایش بدهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا