شنبه‌های پرداخت : وام 40 میلیونی بلوبانک،کارت‌ملی بانکی،همکاری فین‌تک

شاید بتوان گفت از مهم‌ترین خبرهای این هفته از اخبار پرداخت الکترونیکی که به بررسی آن‌ پرداخته‌ایم افزایش سقف وام بلوبانک سامان تا ۴۰ میلیون تومان و همچنین جایگزینی کارت ملی به جای تمام کارت‌های خدماتی و بانکی و حذف شناسنامه است‌. البته این هفته در زمینه‌ی پرداخت ایران خبرها و اتفاق‌های ریز و درشت دیگری هم بوده است که با مطالعه‌ی این مطلب می‌توانید اطلاعات لازم را کسب کنید.

وام 40 میلیونی بلوبانک بدون ضامن

به گزارش روابط عمومی بلوبانک سامان، کاربران بلوبانک سامان می‌توانند از طریق اپلیکیشن و با احراز شرایط میانگین حساب و اعتبارسنجی، بدون نیاز به وثیقه و ضامن تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت کنند و طی ۱۸ ماه بازپرداخت ان را انجام بدهند.‌

وام بلوبانک تا قبل از این با سقف مبلغ ۱۰ میلیون تومان به مشتریان واجد شرایط این نئوبانک ارائه می‌شد. اما از این پس به مشتریانی که وام پیشین خود را در این نئوبانک به موقع تسویه کرده باشند، وام جدیدی با نام “برتر و آسان” تا سقف ۴۰ میلیون تومان تعلق می‌گیرد.

این وام بدون ضامن و وثیقه و براساس اعتبارسنجی که شامل نداشتن بدهی معوقه بانکی، نداشتن چک برگشتی و بدحسابی است به کاربران فعال و واحد شرایط پرداخت می‌شود.

واجدین شرایط می‌توانند به اپلیکیشن بلوبانک سامان مراحعه کنند و از قسمت فروشگاه و منوی وام مقدار مبلغ وام و مدت زمان بازپرداخت آن را با توجه به شرایط خود مشخص کنید.

وام 40 میلیونی

درخواست کنندگان وام اگر وام پیشین وام خود را به موقع تسویه کرده باشند، بر اساس میزان فعالیت‌تان در بلوبانک سامان، می‌توانند مبلغی بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان دریافت کنند.

کاربران بعد از دریافت وام می‌توانند با مراجعه به قسمت وام در اپلیکیشن جزئیات مربوط از جمله زمان پرداخت، مبالغ اقساط و… را مشاهده کنند. قابل ذر است که به صورت پیش‌فرض و در صورت داشتن موجودی، برداشت اقساط به شکل خودکار انجام خواهد شد.

منبع: اطلاعات بیشتر در سایت دیجیاتو

کارت ملی جایگزین تمام کارت های بانکی می‌شود

جایگزینی تمام کارت‌‌های بانکی با کارت ملی و حذف شناسنامه

با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی پروژه‌‌ی تجمیع کارت‌های بانکی و خدماتی در کارت ملی هوشمند کلید خورد. طبق این تفاهم‌نامه طی سه ماه آینده، کارت‌ بانک ملی در کارت ملی هوشمند تجمیع خواهد شد و بعد از آن کارت‌های دیگر بانک‌ها نیز به نوبت در کارت ملی تجمیع خواهند شد. به این ترتیب از کارت ملی به‌عنوان کارت‌ بانکی استفاده خواهد شد. از طرفی با توجه به تجمیع اطلاعات هویتی افراد در کارت ملی هوشمند، شناسنامه حذف خواهد شد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین ثبت احوال کشور و بانک ملی، شهروندان می‌توانند از کارت ملی خود در آینده نزدیک به عنوان کارت بانکی نیز استفاده کنند.

موضوعات این تفاهم‌نامه شامل مواردی مانند: تبادل اطلاعات برای عملیاتی‌شدن کارت هوشمند ملی به جای کارت‌ بانکی و طراحی و تولید سلول‌های متناظر از جمله سرویس تطبیق اثر انگشت کارت ملی، بهره‌برداری بانک از سامانه استعلام الکترونیکی هویت انفرادی، استعلام نشانی افراد و سامانه پایگاه سببی و نسبی و تدوین و ارائه کسب‌وکار مبتنی بر احراز هویت غیرحضوری است.

در آئین امضای این تفاهم‌نامه مشترک نجارزاده؛ مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: «امروز با هدف مشارکت و هم افزایی بین دو دستگاه ثبت احوال و بانک ملی برای ارائه خدمات مناسب‌تر این تفاهم نامه به امضاء رسیده است. بسیاری مسائل که مردم کشور و بچه‌های عملیاتی دولت درگیر آن بودند. با تحقق این هم افزایی حل و فصل می‌شود.»

چاپ کارت ملی هوشمند در دستور کار چاپخانه بانک ملی

مدیر عامل بانک ملی اذعان داشت: «بانک ملی با ۵۲ میلیون مشتری یعنی تقریبا بیشتر مردم که امکان افتتاح حساب داشتند. در بانک ملی حساب دارند و تلاش ما ارائه خدمات مناسب و درخور مردم کشور است. با این همکاری خدمات مناسب‌تری را به هموطنان ارائه می‌دهیم.»

نجارزاده ادامه داد: «از سوی دیگر در توسعه محصولات اعتباری مناسب‌تر و شفاف‌تر امیدواریم بتوانیم قدم مثبتی را برداریم. با دسترسی به اطلاعات ارزشمندی که در سازمان ثبت احوال وجود دارد به گونه‌ای امکانات فراهم شود. مشتریان با سرعت بالاتر و شفافیت بیشتری اعتبارسنجی و رتبه بندی شوند. در نهایت خدمات بهتری ارائه شود. در بحث کارت ملی هوشمند یکی از دغدغه‌های سال‌های گذشته بوده است. با تدبیر سازمان ثبت احوال چاپخانه بانک ملی چاپ کارت‌های ملی هوشمند را در دستور کار قرار داده تا به عنوان دستگاه همکار این خدمات را به شهروندان ارائه کند. همچنین سرمایه گذاری در پروژه‌های آتی و مشترک در بحث‌های هویتی و سببی نسبی به صورت مشترک با سازمان ثبت احوال انجام خواهد شد. در جهت تحقق دولت الکترونیک گام موثری را برداریم.»

ایجاد سامانه جامع هویتی در کشور

هاشم کارگر؛ رئیس سازمان ثبت احوال کشور در بخش دیگری از این جلسه گفت: «سازمان ثبت احوال به عنوان دستگاهی که هویت بخشی به آحاد جامعه را بر عهده دارد. در مواقع گوناگون همچون در زمان دفاع مقدس و انتخابات‌ها خدمات شایانی را به کشور و مردم ارائه کرده است. بانک ملی نیز در طول تاسیس خود خدمات قابل توجهی را ارائه کرده است. بر همین اساس تفاهم‌نامه بین دو دستگاهی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند. تجارب خوبی را کسب کرده‌اند صورت گرفته و با پیوندشان خدمات بهینه و درخشان‌تری به مردم ارائه می‌شود.»

به گفته کارگر قرار است از توانمندی‌های دو طرف برای ارتقاء و گسترش خدمات هر دو دستگاه استفاده شود‌. یکی از راهبردهای اصلی استفاده از زیرساخت‌های موجود در کشور است تا با کمک آن دستگاه‌هایی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند خدمات ارزشمندتری ارائه کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: «تفاهم‌نامه جامعی به امضاء رسیده که مفاد بسیار خوبی دارد. ارتباط دو دستگاه را دچار تحول کند. یکی از کارهایی که در ثبت احوال به دنبال آن هستیم. پیاده سازی قابلیت‌های کارت ملی هوشمند است و شروع این کار با بانک ملی رقم خواهد خورد. شهروندان با کارت ملی خدمات بانکی دریافت کنند. موضوعی که در قانون پیش بینی شده بود. اما متاسفانه تا کنون عملیاتی نشده است. در برنامه هفتم توسعه نیز تجمیع تمامی کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند دیده شده است. بهره گیری از توانمندی‌های موجود در بانک در تولید مدارک هویتی در این تفاهم‌نامه مد نظر قرار گرفته است.»

هاشم کارگر تاکید کرد: «به دنبال ایجاد «سامانه جامع هویتی در کشور» هستیم. بانک ملی هم ابراز آمادگی کرده که در این پروژه کمک کند. امیدواریم این زیرساخت در کشور ایجاد شود. بانک ملی پر تعدادترین شعب در کشور را دارد.  امیدواریم که از طریق این تفاهم‌نامه نیز شاهد اتفاقات بزرگی در کشور باشیم.»

رکورد دو هزار میلیارد تومان درخواست وام از لندو

لندو در تیر ماه سال ۱۴۰۲ با بیش از دو هزار میلیارد تومان درخواست وام از ۱۰۵۰ شهر مختلف در سراسر کشور رکورد زد. بر این اساس در تیر ماه سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار کاربر جدید به لندو اضافه شده‌اند و شاخص NPS لندو هم با بهبود ۳۵۷درصدی نسبت به میانگین سال ۱۴۰۱ روبه‌رو بوده است.

روابط عمومی لندو گزارش داد که این استارت اپ لند تکی در دی‌ ماه سال گذشته از «لندوکارت» رونمایی کرد. یک خدمت جدید که تحول چشمگیری در حوزه لندتک و به‌صورت مشخص، ارائه‌دهندگان اعتبار خرید اقساطی به وجود آورد. در واقع در اکثر پلتفرم‌های لندتک مشتریان برای استفاده از وام یا همان اعتبار خرید اقساطی با محدودیت در محل و نحوه صرف مبلغ مواجه بوده و می‌بایست از فروشگاه‌ها یا درگاه‌های طرف قرارداد استفاده کنند که «لندوکارت» این محدودیت را از میان برداشته و مشتریان با استفاده از آن می‌توانند از تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان و درگاه‌های آنلاین، انواع کالا و خدمات را بدون هیچ محدودیتی خرید کنند.

در هشت ماه گذشته، لندوکارت علاوه بر این‌که رضایت مشتریان خود را به شکل قابل توجهی افزایش داد، باعث شد لندو رشدی اکیداً صعودی را در میزان درخواست وام، کاهش شکایات، بهبود سطح خدمات و بهبود ۳۵۷درصدی شاخص NPS تجربه کند.

لندوکارت، عامل اصلی رشد نمایی و بهبود Service Level 

بر اساس این گزارش لندو از قدیمی‌ترین سامانه لندتک ایرانی با بیش از ۷ سال سابقه فعالیت به شمار می‌رود که در ۳ سال گذشته، وام مورد نیاز مشتریان را با مشارکت بانک آینده ارائه کرده است.

در لندو مشتریان می‌توانند تا ۲۰ میلیون تومان وام بانک آینده را به شکل یک «لندو کارت» دریافت کنند و بدون محدودیتی در انتخاب فروشگاه یا کالا و خدمات، خرید خود را انجام دهند. این وام به‌ صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به چک و ضامن ارائه می‌شود. یعنی افراد به راحتی می‌توانند تمام مراحل دریافت وام شامل ثبت درخواست، افتتاح حساب، اعتبارسنجی، خرید سفته الکترونیکی و امضای آن را به صورت اینترنتی و با یک گوشی موبایل انجام بدهند.

از آن‌جایی که فرایند وام لندو غیرحضوری است؛ بنابراین امکان ارائه خدمات به تمام نقاط کشور هم وجود دارد و متقاضیان می‌توانند در هر شهر و روستایی که ساکن هستند، حتی شهرهایی که بانک آینده شعبه ندارد هم وام این بانک را دریافت کنند.

منبع : لندوکارت

همراه اول و بانک سپه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

در ۲۳ مرداد سال جاری تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت ارتباطات سیار ایران و بانک سپه برای ارائه خدمات فناورانه امضا شد. موصوعات این تفاهم‌نامه راه‌اندازی مواردی همچون شبکه خصوصی مجازی موبایل سازمانی، شبکه اختصاصی امن همراه و پیامک هوشمند مبتنی بر مکان لحظه‌ای است.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول که به همراه جمعی از مدیران ارشد اپراتور اول ارتباطی در این مراسم حضور داشت با اشاره به جایگاه رقابتی همراه اول و سهم بازار مالی ۵۶ درصدی این اپراتور در کشور اظهار کرد: «در حال حاضر ۱۰۳ میلیون سیمکارت واگذار شده داریم و روزانه بیش از ۷۰ میلیون سیمکارت حداقل یک فعالیت در شبکه ما انجام می دهند.»

بهابادی یکی از مهم ترین دارایی اصلی همراه اول را تعداد «مشترکان دائمی» این اپراتور مطرح کرد که با اختلاف بسیار زیادی به نسبت سایر اپراتورهای تلفن همراه، در جایگاه نخست قرار دارد و گفت: «بیش از 20 میلیون مشترک دائمی داریم. با وجود ظرفیت های موجود فعلی و نگاه همگرایانه ای که هر دو طرف داریم، می توانیم امیدوار به انجام کارهای بزرگی باشیم.»

چشم‌انداز بانک سپه برای تبدیل شدن به مهم‌ترین بانک دیجیتال

آیت اله ابراهیمی، مدیرعامل بانک سپه که در این دیدار به همراه معاونان و مدیران ارشد این بانک حضور داشت، گفت: «از زمان شروع فعالیتم، همکاران تأکید بر همکاری با همراه اول که توانسته ظرفیت های خوبی را از منظر ارتباطی در کشور فراهم آورد، داشتند که به ماجرای ادغام بانکی خوردیم.»

ابراهیمی اظهار کرد: «حالا که از انجام این کار بزرگ سربلند بیرون آمدیم و با توجه برنامه های تحولی و چشم اندازی که تا افق 1404 داریم تا بانک سپه به یکی از مهم ترین بانکهای دیجیتال کشور تبدیل شود، زمان مناسبی برای گسترش همکاری ها و شروع اقدامات جدید است.»

در طی این مراسم راهکارهای مبنی بر تعاملات سازنده ارائه شد که لازمه‌ی موثر و مفید واقع شدن بانک سپه در عرصه فناوری اطلاعات است. همچنین مدیرعامل بانک سپه از حمایت همه جانبه‌ در راستای تحقق بانکداری دیجیتال و پیاده‌سازی بسترهای موردنیاز توسط همراه اول صحبت کرد و در نهایت اپراتور همراه اول و بانک سپه در زمینه همکاری‌های مشترک به منظور هم افزایی متقابل تفاهم نامه را امضا کردند.

 دیجی‌پی و تترلند با همکاری هم امکان خرید اعتباری با ضمانت رمزارزی را فراهم می‌کنند

خبر این است که با آغاز همکاری تترلند و دیجی‌پی، سرویس خرید اعتباری با ضمانت رمزارزی برای اولین‌بار در ایران دردسترس قرار گرفت.

دیجی‌پی و تترلند

به گزارش دیجی‌پی یکی از فعالان حوزه فین‌تک و ازجمله ارائه‌دهندگان سرویس‌های اعتباری BNPL یا همان سرویس ” الان بخر، بعدا پرداخت کن” و خرید اقساطی‌‌ است که با همکاری تترلند، مرجع تخصصی تبادل تتر در ایران، موفق شده است امکان خرید اعتباری با ضمانت دارایی رمزارزی را فراهم کند.

بر اساس این همکاری این برای اولین‌بار است که یک سکوی تبادل رمزارز (تترلند) و یک پلتفرم وام‌دهی (دیجی‌پی) خدمتی مشترک و مجاز برای سرویس  BNPL با ضمانت رمزارزی ارائه می‌دهند.

به طور خلاصه این اعتبار بدون دریافت هیچ‌گونه کارمزد یا سودی از کاربر ارائه‌ می‌شود و تترلند اولین پلتفرم تبادل رمزارز داخلی است که زیرساخت لازم برای ضمانت‌گذاری با رمزارز را برای کاربرانش فراهم می‌کند.

به طور کلی در این روش، کاربران می‌توانند دارایی رمزارزی تتر خود را در تترلند به‌عنوان ضمانت قرار دهند و از دیجی‌پی‌ اعتبار خرید BNPL دریافت کنند.

قابل ذکر است که تترلند به‌عنوان مرجع تخصصی تبادل تتر در ایران این امکان را برای کاربران خود فراهم می‌کند تا با ضمانت رمزارزی تتر، از ۱میلیون تا ۱۰۰میلیون تومان (حداکثر معادل ۸۰درصد ارزش ضمانت خود) در ماه اعتبار خرید از پذیرندگان دیجی‌پی دریافت و در ابتدای ماه بعد بدهی خود را پرداخت کنند.

همه کاربران می‌توانند برای دریافت اعتبار دیجی‌پی با ضمانت دارایی رمزارزی تترلند اقدام کنند و کاربرانی که تابه‌حال حسابی در تترلند نداشته‌اند هم این امکان را دارند که پس از ثبت‌نام و خرید تتر، در لحظه با ضمانت موجودی کیف‌پول تترلند خود، از دیجی‌پی اعتبار دریافت کنند.

رونمایی از نسخه جدید کیف توکن ققنوس

شرکت ققنوس که یکی از فعالیت‌های آن در خصوص توکنایز کردن دارایی‌های باارزشی مثل طلا، الماس و ملک است، در جهت بهبود تجربه کاربری، از رونمایی نسخه جدید کیف توکن خود خبر داد.

بر اساس گزارش روابط عمومی ققنوس تغییرات در نسخه جدید به این شکل است که علاوه‌ بر بهبود رابط کاربری، ویژگی جدیدی بر اساس نظرات و پیشنهادات کاربران اضافه شده است.

طبق این گزارش تغییرات ظاهری ایجادشده در کیف توکن، اولین به‌روزرسانی است که در این نسخه رخ داده است‌. این تغییر، باعث ایجاد ظاهری جدید در اپلیکیشن ققنوس شده و به‌روزرسانی گرافیک و چیدمان صفحه‌ها، دسترسی آسان‌تری برای کاربران ایجاد کرده است.

کد خوان در اپلیکیشن ققنوس برای اسکن QR کد بازیابی حساب کاربری و یا نقل‌ و انتقال توکن‌ها به حساب‌های دیگر کاربرد دارد که در نسخه جدید، باتوجه‌به کاربردی‌ بودن کد خوان، پایین صفحه اصلی کیف توکن قرار گرفته است.

کیف توکن ققنوس

همچنین برخلاف نسخه‌ی قبل که شارژ کیف توکن مستقیماً از طریق خرید توکن اتفاق می‌افتاد، از این‌ پس با پرداخت آنی و ریالی، کاربران می‌توانند کیف توکن را شارژ کنند که این ویژگی باعث سرعت در تراکنش‌ها و راحتی کاربران می‌شود.

اپلیکیشن ققنوس در دو نسخه اندروید و PWA در دسترس است و کاربران به راحتی می‌توانند از طریق لینک به روزرسانی کیف توکن ققنوس خود را به‌روز کنند.

به انتخاب وزارت صمت، ایران کیش بین ۱۰ تولید کننده برتر نرم‌افزار قرار گرفت

به گزارش روابط‌ عمومی کارت اعتباری ایران‌کیش، شرکت ایران‌ کیش به عنوان یکی از ۱۰ تولیدکننده برتر نرم‌افزار کشور انتخاب شد.

اسماعیل‌زاده، مدیرکل دفتر صنایع نرم‌افزار وزارت صمت در طی مراسمی که با حضور علیرضا موسوی، مدیرعامل ایران‌کیش و معاونین این شرکت برگزار شد، با اشاره به نمونه خواندن رشد تولید نرم‌افزاری ایران‌کیش و جذب آمار نیروی انسانی این شرکت بیان کرد: «انتخاب ایران‌کیش به‌عنوان یکی از ۱۰ تولیدکننده برتر نرم‌افزار کشور بر اساس شاخص‌های متعددی صورت گرفت که یکی از مهم‌ترین آنها تولید برتر این شرکت در زمینه نرم‌افزارهای تخصصی تراکنشی است. این نرم‌افزارها نیاز کشور را پاسخ می‌دهد.»

گفتنی است مدیرکل دفتر صنایع نرم‌افزار وزارت صمت از ایران‌کیش بابت این عملکرد قدردانی کرد و مدیرکل دفتر صنایع نرم‌افزار وزارت صمت ضمن تأکید بر این مورد که انتخاب صنایع برتر در این وزارتخانه در ۲۴ رشته تخصصی صورت می‌گیرد که یکی از آنها در بخش نرم‌افزار است، گفت: «شرکت‌های نرم‌افزاری باید بتوانند از نظر نیروی انسانی خود را حفظ و سپس تقویت کنند. یکی از موارد مهم در شرکت‌های نرم‌افزاری، نگهداشت نیروی انسانی و جلوگیری از مهاجرت آنها به خارج از کشور است. شرکت‌هایی هستند که در آینده نیروهای خود را از دست می‌دهند و این امر مشکل ایجاد می‌کند. شرکت‌های نرم‌افزاری هرچه بیشتر نیروی انسانی خود را افزایش دهند و همین‌طور نرم‌افزارهایی که در کشور مورد نیاز است را تولید کنند، وابستگی را کمتر خواهند کرد.

اسماعیل زاده در پایان صحبت‌هایش گفت: «در صنعت نرم‌افزار ۹۵ درصد تولیداتی که صنایع ما استفاده می‌کنند، تولیدات داخلی است و ۳۵ هزار نیروی متخصص داریم.»

1 دیدگاه دربارهٔ «شنبه‌های پرداخت : وام 40 میلیونی بلوبانک،کارت‌ملی بانکی،همکاری فین‌تک»

  1. عالی و بسیار آموزنده و زیبا همه چیز را روان و ساده بیان کرده بودین ازتون ممنونم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا