کسب درآمد دلاری از اینستاگرام با Reels Play Bonus

آیا با قابلیت کسب درآمد دلاری از اینستاگرام آشنایی دارید؟ منظورمان درآمدزایی با روش‌های متداول مثل تبلیغات و فروش محصول نیست؛  بلکه راهی است که خیلی راحت‌تر و از خود این برنامه پول دریافت کنید‌‌. در حقیقت اینستاگرام آن‌قدری محبوب است که سازندگان آن بخواهند در رقابت با رسانه‌های دیگر، روی درآمدزایی مستقیم هم کار کنند و آن را به سرعت در سطح جهانی گسترش بدهند.

ماجرا این است که اخیراً اینستاگرام قابلیت “Reels Play Bonus” را به این برنامه اضافه کرده‌ است تا با کمک این قابلیت و با پخش ویدئو در ریلز  تولیدکنندگان برتر ویدئو بتوانند در بستر این برنامه کسب درآمد داشته باشند. اما حالا این‌که قابلیت پاداش ریلز Reels Play Bonus  چیست و چگونه کار می‌کند و اصلاً چطور می‌شود از طریق آن کسب درآمد کرد سوالاتی هستند که می‌خواهیم در ادامه‌ی این مقاله از رایان پی به پاسخ آن‌‌ها بپردازیم. پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید و مقاله کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام را از دست ندهید. 

قابلیت پاداش ریلز اینستاگرام یا Bonus Instagram Reels Play چیست؟

به احتمال زیاد شما در فضای اینستاگرام ویدیوهای ریلز را دیده‌اید. ریلز در اینستاگرام این امکان را به کاربر می‌دهد که فیلم‌های کوتاه، کاربردی و سرگرم‌ کننده‌ بسازد و از افکت‌های تصویری و موزیک‌های متنوع در تولید ویدئو استفاده کند. در واقع سازندگان اینستاگرام این قابلیت را در رقابت با پلتفرم tik tok  به اینستاگرام اضافه کردند و حالا یک قدم جلوتر رفته‌اند و به نظر می‌رسد برای این‌که اینستاگرام نسبت به رقبا یک سر و گردن بالاتر بایستد و محبوبیت خود را در صدر نگه دارد، پخش ریلز را به یک راه جذاب و تشویقی برای کسب درآمد تبدیل کرده‌اند‌.

به این صورت که کاربران بعد از تولید ویدیو در ریلز و به اشتراک گذاشتن آن در یک بازه زمانی معین، با تعداد بازدید مشخص می‌توانند از اینستاگرام پاداش خود را دریافت کنند. این یعنی کاربر لزوماً نباید پیج کاری و تجاری داشته باشد. در واقع حتی بدون دغدغه‌‌ی کسب درآمد از تبلیغات، فروش محصول و خدمات یا چشم داشتن به جمع‌آوری حمایت مالی از طرف مخاطبین یا اسپانسرها هم تنها با تولید ویدیو و جذب بازدیدکننده‌‌های بیش‌تر می‌تواند به‌صورت مستقیم از اینستاگرام درآمد کسب کند.

با این وصف به نظر می‌آید قابلیت هیجان انگیزی است. این طور نیست؟ البته لازم است بدانید این قابلیت که نوعی حمایت مالی اینستاگرام از سازندگان ویدیو در ریلز است در حال حاضر فقط به صورت دعوتی برای سازندگان مستقر در ایالات متحده آمریکا قابل دسترسی است. اما عملی کردن وعده‌های این روش که قبل‌تر از طرف مارک زاکبرگ (مدیرعامل فیسبوک) اعلام شده بود، نشان می‌دهد به زودی کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام گسترش خواهد یافت.

در این میان نکته‌ مهمی که وجود دارد این است که کاربر باید با نحوه استفاده از ریلز آشنا باشد و بتواند به سمت تولید محتوای ویویی خلاقانه برود و با استفاده از جلوه‌ها و لیست موسیقی‌های متنوعی که در این قابلیت وجود دارد، بازدیدکنندگان و فالوورهای بیش‌تری را به سمت خود جذب کند.  در ادامه مقاله کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام به ساز‌کار پاداش بخش ریلز می‌پردازیم.

کسب درآمد دلاری از اینستاگرام

نحوه عملکرد پاداش پخش ریلز به چه صورت است؟

 در حال حاضر دریافت پاداش از پخش ویدیوهای ریلز بر این اساس است که تولیدکنندگان و کاربران واجد شرایط باید روی فیلم‌های خود حداقل ۱۰۰۰ بازدید در یک دوره زمانی ۳۰ روزه داشته باشند. همچنین تعداد فالوور بالا و تعامل آن‌ها به عنوان بازدیدکننده در این روند بسیار تاثیرگذار است. به طور کلی نحوه عملکرد برای گرفتن پاداش ریلز و کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام از این روش به صورت زیر است: 

 1. زمانی که قابلیت Reels Play Bonus در اینستاگرام در دسترس شما قرار گرفت، به مدت ۳۰ روز فرصت زمانی دارید تا فعالیت خود را به بهترین شکل عملی کنید. مدت زمان معین شده و تاریخ اتمام و انقضاء در این برنامه قابل مشاهده است.
 2. بعد از این‌که این قابلیت را فعال کردید، پاداش  اینستاگرام در طی این ۳۰ روز مشخص خواهد شد.
 3. در این بازه زمانی شما دست‌تان برای تعداد پخش ویدئو باز است، یعنی گزینه‌هایی وجود دارد تا تعیین کنید که چه تعداد ویدیو در این مدت می‌توانید پخش خواهید کرد. 
 4. توجه داشته باشید کسب درآمد با این روش به خلاقیت در ویدیو ریلز شما، جذب تعداد فالوور و تعداد بازدیدکنندگان بستگی دارد. در صفحه شما گزینه‌هایی برای کسب درآمد بیش‌تر و نقطه‌ی عطف بیش‌تر وجود دارد و با انتخاب این گزینه‌ها، در نتیجه درآمد روی پخش هر ویدیو ممکن است در طول زمان تغییر کند. پس یادتان باشد حداکثر مبلغ پرداختی از حسابی به حساب دیگر متفاوت است.
 5. پاداشی که شما دریافت خواهید کرد بستگی به فعالیت شما و حضور مستمرتان در این برنامه دارد. اما نگران نباشید! حتی اگر موفق نشوید در این بازه زمانی به آن تعداد ویدیوی انتخابی خود برسید، چنانچه بازدیدهای شما به ۱۰۰۰ رسیده باشد، باز هم می‌توانید پاداش خود را دریافت کنید. 
عملکرد پاداش پخش ریلز

کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام به وسیله Reels Play Bonus چقدر است؟

احتمالاً تا این‌‌جا متوجه شده‌اید که برای دریافت پاداش پخش ریلز و کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام به عنوان کاربر، باید زمان و انرژی خود را روی ساخت ویدیو و ترغیب و جذب بازدیدکنندگان بگذارید و از پرداخت دلاری اینستاگرام بهره ببرید. اما سوال این‌جاست که چقدر از این راه می‌توان درآمد داشت و اصلاً ارزش دارد که کاربر وقت خود را صرف آن کند؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام به وسیله پخش فیلم کوتاه در قابلیت ریلز از حسابی به حساب دیگر تفاوت دارد. در واقع هر کاربر می‌تواند در این بازه زمانی روند فعالیت خود را شخصی‌سازی کند و به طور مثال انتخاب کند چه تعداد ویدیو پخش خواهد کرد و بسته به انتخاب خود، پاداش متفاوتی نسبت انتخاب کاربر دیگر خواهد گرفت.

تا این‌جا مورد مشخص این است که در این برنامه فرصتی وجود دارد که کاربران بتوانند تا ۱۰ هزار دلار درآمد مستقیم از اینستاگرام داشته باشند. اما به طور مثال یک کاربر ممکن است پتانسیل کسب درآمد ۸۵۰۰ دلاری برای نمایش ۹.۲۸ میلیون  پخش را داشته باشد و کاربر دیگری برای به دست آوردن ۱۲۰۰ دلار باید ۱۱.۰۲ میلیون پخش داشته باشد. البته اینستاگرام در پرداخت مبلغ تغییراتی را ایجاد می‌کند. در دوره‌های ابتدایی بسته به تعداد بازدید و گزینه‌های مشخص شده، پرداخت دلاری اینستاگرام انجام می‌شود و این روند با فعالیت بیشتر و رفته رفته به پاداش‌های بالاتری هم می‌رسد. اما قوانین و شرایط کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام به کمک پاداش بخش ویدیو ریلز کدامند؟ 

قوانین و شرایط دریافت پاداش پخش ویدیو ریلز

شما دست روی هر کاری بگذارید، ابتدا می‌بایست قوانین و شرایط مرتبط با آن را بدانید و رعایت کنید. استفاده از ابزار ریلز برای تولید محتوای ویدیویی و فعال کردن قابلیت دریافت پاداش Reels Play Bonus هم از این قاعده مستثنا نیست. تا اینجای ماجرا و در حال حاضر شرایط و قوانین زیر برای این قابلیت وجود دارد:

 • اعمال تنظیمات: یادتان باشد هر کاربری شرایط کسب درآمد از این روش را ندارد. یعنی باید اینستاگرام با توجه به الگوریتم‌های خود، شرایط را تایید کند و اجازه‌ی ادامه فعال کردن این برنامه را بدهد. بعد از این مرحله کاربر باید نوع فعالیت خود را به طور کامل مشخص و تنظیمات لازم را وارد کند. در این میان اگر دارنده‌ کسب ‌و کار اینترنتی باشد، باید اطلاعات مرتبط و خواسته شده را درج نماید.
 • انتخاب یک روش پرداخت: کاربر باید یک روش پرداخت تعیین کند تا پرداخت از طریق آن انجام بشود. در غیر این صورت دیگر نمی‌تواند بعد از پنج ماه یا موقع رسیدن به پاداش ۵۰۰ دلاری، مبلغ خود را دریافت کنید‌. در کل بدون ایجاد حساب پرداخت، بعد از شش ماه پاداش را از دست خواهد داد. در این میان برای ارائه اطلاعات بیش‌تر به شما باید بگوییم که به طور کلی برای فرآیند پرداخت دلاری اینستاگرام و تبدیل دلار به ریال، شما نیاز به اتصال به درگاه پرداخت بین‌المللی دارید. 
 • انتشار ویدیوها: در زمان انتشار ویدیوها در طی ۲۴ ساعت، امکان ویرایش و ادیت وجود دارد.
 • نحوه محاسبه: همان‌طور که اشاره کردیم، در بازه زمانی یک ماه شما تعیین می‌کنید که چه تعداد پخش ریلز خواهید داشت و در ازای آن چقدر دریافت خواهید کرد. اگر نتوانید این تعداد را عملی کنید ویدیوهایی که بازدید ۱۰۰۰ تایی داشته باشند محاسبه می‌شوند. توجه داشته باشید اینستاگرام نحوه عملکرد شما و تعداد بازدید و فالوورها را می‌بیند. چنانچه با روش‌های کاربردی افزایش فالوور آشنایی ندارید، می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.
 • پیگیری عملکرد: کاربر باید به صفحه خود در این برنامه برود و از روند فعالیت و میزان پاداش خود مطلع بشود. با وجود این شرایط است که می‌تواند با برنامه‌ریزی بهتر به تولید محتوا بپردازد و در صورت لزوم به سمت ایجاد ویدیوهای جدیدتر و خلاقانه‌تر برود.
شرایط دریافت پاداش پخش ویدیو ریلز

کلام پایانی

سازندگان اینستاگرام به دنبال مجهز کردن روشی برای کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام به تازگی قابلیت Reels Play Bonus را در این برنامه فعال کرده‌اند و همواره بر روی آن کار می‌کنند‌ تا به شکل گسترده و جهانی در اختیار کاربران واجد شرایط قرار بدهند. ما در این مقاله به طور کامل شرح دادیم این قابلیت که روی دریافت پاداش از طریق تولید ویدیو ریلز پیاده سازی شده است می‌تواند یک راه بسیار جذاب و راحت برای سازندگان ویدیو و صاحبان کسب‌ و کارها باشد‌. امیدواریم که با خواندن این مقاله به مطالب مهمی در رابطه با کسب درآمد مستقیم از اینستاگرام دست یافته باشید. 

7 دیدگاه دربارهٔ «کسب درآمد دلاری از اینستاگرام با Reels Play Bonus»

 1. سلام و خسته نباشید منظور از درگاه پرداخت بین الملی چیه ایا همون حساب پی پال یا حساب های دیگه هست
  و اینکه محدودیتی در ایجاد تولید محتوا نداره منظورم قانون کپی رایت هست

  1. درگاه بین المللی همون پی پال و ویزا کارت و فیس بوک پی و … هستش ، در واقع همون مواردی که اینستاگرام ازش پشتیبانی میکنه. در ایجاد تولید محتوا هم محدودیتی نیست و باید محتوایی رو ایجاد کنید که بازدید زیادی داشته باشه، قانون کپی رایت رو هم همون طور که می دونید اینستاگرام روی موزیک و برخی موارد حساس هستش و باید یونیک باشه.

 2. سلام تو قسمت انتخاب شرکت من شرکتی ندارم و غیر انتفاعی زدم یعنی یک بلاگر ساده دقیقا چجوری باید فرم پر کنه حساب بین المللی دارم شماره مالیات هم دارم

 3. سلام ببخشید برای پول درآوردن از اینتساگرام – اولین مرحله ایجاد حساب پی پال درسته؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا