4 روش پرداخت مبلغ دلخواه وردپرس

برای اتصال سایت وردپرسی خودتان به شبکه‌ی پرداخت، روش‌های متفاوتی پیش روی شما وجود خواهد داشت. ما در این مقاله 4 روش پرداخت مبلغ دلخواه وردپرس را شرح داده‌ایم و شما می‌توانید بر اساس توانایی و نیاز خود، یکی از روش‌های پرداخت را انتخاب نمایید.

این‌جا باید این نکته را اضافه کنیم که منظور از پرداخت مبلغ دلخواه وردپرس این است که کاربران سایت شما، بتوانند به هر مبلغ دلخواهی به عنوان حمایت مالی با فرم سفارشی پرداخت، برای شما پول واریز نمایند. فراهم کردن این امکان برای کاربر که بتواند مبلغ دلخواه خودش را وارد کند، می‌تواند در فروش خدمات و محصولات شما که عموماً قیمت ثابتی هم ندارند، استفاده‌های متعددی داشته باشد.

درخواست درگاه پرداخت اینترنتی

دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

در گام اول برای اینکه شما بتوانید سایت یا هر بستر دیگری را به درگاه پرداخت متصل نمایید، نیاز است که از شرکت‌های پرداخت یار یا psp درگاه پرداخت تهیه کنید. برای دریافت درگاه پرداخت نیاز به مدارک کسب و کار و احراز هویت خواهید داشت که شرکت‌های پرداخت یار مانند رایان‌پی در کمتر از یک روز کاری، درگاه بانکی را در اختیار شما قرار می‌دهند. بنابراین شما با درخواست درگاه پرداخت از سایت شرکت پرداخت یار مورد نظرتان، و عبور از مراحل ساده‌ی آن، در عرض ۲۴ ساعت وب‌سایت یا بستر فعالیت خود را به درگاه پرداخت مجهز خواهید نمود.

درخواست درگاه پرداخت

روش اول : پرداخت دلخواه ووکامرس

به طور معمول، در ووکامرس قیمت محصولات ثابت می‌باشد و توسط کاربر قابلیت تغییر ندارد، گاهی ممکن است شما اثر هنری را برای فروش قرار داده‌اید و می‌خواهید خریدار براساس تمایل خود هرچقدر که میخواد برای این محصول هنر شما پرداخت و مبلغ دلخواه خود را در محصول ووکامرس برای پرداخت قرار دهد. برای داشتن چنین ویژگی در ووکامرس شما نیاز دارید افزونه دیگری را در وردپرس خود نصب کنید. با بررسی ما شما می‌توانید از دو افزونه custom price for woocommerce یا افزونه ELEX استفاده نمایید.

در این افزونه‌ها امکان قرار دادن شرط برای حداقل قیمت نیز وجود دارد که محصول با قیمت صفر به فروش نرسد.

پرداخت مبلغ دلخواه وردپرس ووکامرس

روش دوم : پلاگین پرداخت مبلغ دلخواه وردپرس

پلاگین پرداخت دلخواه وردپرس، افزونه‌ای است که اصولا کارکردهای یک سیستم پرداخت سفارشی یا یک سیستم حمایت مالی را دارد. در واقع مدیران وب‌سایت‌ها از طریق این افزونه‌ها امکان پرداخت آسان را برای کاربران خود فراهم می‌کنند. توجه کنید که این افزونه به حالت ماژولار طراحی شده؛ بنابراین بستر را برای شما آماده می‌کند تا به سادگی درگاه پرداخت خود را به این افزونه اضافه نمایید. شما در ضمن، این امکان را خواهید داشت که با افزونه‌ی پرداخت دلخواه وردپرس، سیستم پرداخت شخصی خودتان رو راه‌اندازی کنید.

در حال حاضر این افزونه بر روی درگاه‌هایی که در زیر از آن‌ها نام می‌بریم فعال شده است : درگاه ملت، درگاه زرین پال، درگاه پی لاین، درگاه ایران کیش، درگاه سداد بانک ملی و درگاه پرداخت الکترونیک سپهر

همچنین گفتنی است که افزونه‌ی پرداخت دلخواه وردپرس برخوردار از چند طرح فرم متنوع می‌باشد که برای افزودن درگاه‌های مختلف قابل استفاده است. در این افزونه‌ها امکان حذف یا اضافه کردن زمینه‌های سفارشی به فرم پرداخت از طریق بخش مدیریت وجود دارد و تنظیمات ارسال پیامک در زمان پرداخت جدید کاملا در دسترس مدیران سایت‌ها قرار خواهد داشت.

اگر بخواهیم فهرستی از امکانات متنوع افزونه‌ی پرداخت دلخواه وردپرس ارائه کنیم باید به موارد زیر اشاره نماییم :

  • ثبت تمام پرداخت‌های موفق یا ناموفق در انتظار پرداخت
  • برخوردار از سیستم جستجوی قوی در پیشخوان و مدیریت پرداخت‌ها
  • قابلیت نمایش فاکتور به کاربر پس از پرداخت موفق به منظور چاپ جزییات تراکنش
  • امکان تغییر رنگ فرم توسط مدیر سایت، به منظور ایجاد هماهنگی با رنگ‌بندی قالب سایت
  • و در نهایت قابلیت انتقال کاربر به صفحه‌ی دلخواه بعد از انجام عملیات پرداخت موفق.

دانلود افزونه

روش سوم : استفاده از لینک پرداخت در وردپرس

لینک پرداخت یا فرم پرداخت یکی از سرویس‌هایی است که شرکت‌های پرداخت یار در اختیار شما قرار می‌دهند. آن‌گاه در هر بستری که امکان قرار دادن لینک وجود دارد شما می‌توانید از طریق لینک پرداخت آن بستر را مجهز به پرداخت آنلاین نمایید. اصولا لینک پرداخت به منظور استفاده در شبکه‌های اجتماعی و کسب و کارهای که دارای سایت نمی‌باشند طراحی و ایجاد شده است ولی می‌توان از آن به عنوان روشی برای پرداخت مبلغ دلخواه وردپرس نیز استفاده کرد.

با دریافت لینک پرداخت دیگر شما نیاز ندارید کار خاصی انجام دهید وتنها کافی‌ست لینک را در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهید تا با وارد کردن اطلاعات و مبلغ دلخواه خود را برای شما واریز نمایند. این نکته بدیهی است که ساده‌ و سریع‌ترین روش پرداخت دلخواه در سایت وردپرسی، استفاده از لینک پرداخت است و دیگر نیاز به نصب و فعالیت دیگری نخواهد بود.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که در منو، فوتر، در پست مربوطه و هر بستر دیگری، لینک پرداخت را قرار دهید و کاربر و مشتری خود را به صفحه‌ی پرداخت هدایت کنید. تنها مشکلی که ممکن است در روند استفاده از این سرویس در سایت‌ها به وجود بیاید، این است که کاربر از سایت شما خارج می‌شود و آن‌گاه پرداخت را انجام می‌دهد، اما در سایت شما لیستی از پرداخت‌های انجام‌شده، نمایش داده نمی‌شود. برای مشاهده تراکنش‌های خود نیز می‌توانید به پنل کاربری خود در شرکت پرداخت یار مربوطه مراجعه نمایید و از آنجا موفق و ناموفق بودن تراکنش‌های خود را چک کنید.

پرداخت دلخواه وردپرس با لینک پرداخت

روش چهارم : ادغام فرم‌افزار با درگاه پرداخت

به‌طور کلی فرم ساز آنلاین فرم‌افزار، امکان اتصال به درگاه پرداخت به صورت آنلاین را پس از ساخت فرم مورد نظر فراهم می‌کند. در واقع کاربران فرم‌افزار با بهرمندی از اطلاعات درگاه مربوط به بانک، این امکان را خواهند داشت که به شکل مستقیم به اطلاعات بانکی خود وصل شوند. همچنین به کمک درگاه‌های واسط نیز می‌توانند در سایت خود یا فرم مربوطه پرداخت اینترنتی انجام بدهند.

علاوه‌بر آن، مبلغ پرداختی کاربران به صورت عدد در سیستم مشخص خواهد شد و یا مبلغ قابل پرداخت با استفاده از فیلدهای موجود در فرم محاسبه می‌گردد. در اغلب فرم‌ها، مبلغ قابل پرداخت بر اساس فیلد فرمول محاسبه می‌شود؛ این روش در مشاغل مختلفی کاربرد خواهد داشت. اصولا مدیران وب‌سایت برای پرداخت اینترنتی از درگاه‌های بانکی مستقیم مانند درگاه سداد بانک ملی و یا از درگاه‌های واسط مانند درگاه رایان‌پی استفاده می‌کنند. همچنین این امکان وجود دارد که از درگاه‌های چندگانه و متفاوت نیز در سایت استفاده شود.

بهرمندی از درگاه چندگانه‌ی واسط به کاربران این امکان را می‌دهد که با توجه به نیاز خود یکی از درگاه ها را فعال کرده و از آن استفاده کنند. اصولا مواردی مانند اطلاعات پرداخت، وضعیت پرداخت، کد تراکنش، کد رهگیری، شناسه‌ی خرید و … به شکل منظمی در اطلاعات فرم‌ها قابل مشاهده خواهد بود.

بخش پرداخت در فرم‌ساز، امکانات متنوعی دارد. برای نمونه زمانی که کاربر فرم را پر کرده است اما نتواسته پرداخت را انجام دهد، نیازی به پر کردن و ثبت دوباره‌ی اطلاعات فرم نخواهد بود؛ بل‌که با شرط‌گذاری بر روی فرم می توان لینک پرداخت را در صورتی که پرداخت صورت نگرفته، مجدداً برای کاربر فرستاد و با ورود به لینک پرداخت، صفحه‌ی پرداخت برای کاربر نمایش داده می‌شود و می‌تواند عملیات پرداخت را انجام بدهد.

نکته این‌که، لینک پرداخت در اطلاعات فرم‌ها قابل مشاهده است. علاوه‌بر این‌ها، کاربر بعد از انجام عملیات پرداخت اگر دوباره بر روی لینک کلیک کند، اطلاعات پرداخت و کد رهگیری را مشاهده خواهد کرد. در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که با استفاده از امکانات و ابزار پرداخت آنلاین در فرم‌ساز، هیچ‌کدام از پرداخت‌های خود را از طرف مشتریان‌‌تان از دست نخواهید داد.

نمونه ساده فرم پرداخت
نمای ساده از فرم پرداخت با فرم افزار
تنظیمات پرداخت آنلاین در فرم افزار
نمای از تنظیمات درگاه پرداخت در فرم ساز فرم افزار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا