آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام

هیچ می‌دانستید که از طریق ویژگی‌های کاربردی در سرویس لینک‌ پرداخت رایان پی به‌راحتی می‌توانید به ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام خود بپردازید؟ ماجرا این است که بسیاری از افراد که در اینستاگرام فعالیت کاری و تجاری دارند و شاید شمایی که دارید این مطلب را می‌خوانید به‌عنوان دارنده‌ی فروشگاه اینترنتی دل‌‌تان می‌خواهد قابلیت فروشگاه آنلاین اینستاگرام را برای کسب‌وکار خود در این فضا و حتی بدون داشتن وب‌سایت فعال کنید.

درخواست لینک پرداخت

همان‌طور که به احتمال زیاد اطلاع دارید مسئله‌ی اصلی در مقابل فروشندگانی مثل شما این است که در حال حاضر در ایران ساخت فروشگاه در اینستاگرام با چالش‌ها و مشکلات مربوط به تحریم رو‌به‌رو است، هر چند که بعضی از افراد با استفاده از ترفندهایی به دنبال برطرف کردن این مشکلات می‌روند، ولی در کل ایجاد صفحه فروش در اینستاگرام به دلیل تحریم با مشکل مواجه است.

با این اوصاف هم شاید به طور کل استفاده از قابلیت فروشگاه آنلاین را کنار بگذارید، اما خوش‌بختانه تهیه‌‌ی یک سرویس لینک پرداخت رایان پی که دارای ویژگی‌های کاربردی‌ است، می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای فروشگاه آنلاین اینستاگرام باشد و شما را به هدف فروش آنلاین برساند.

شاید حالا بپرسید که اصلاً لینک پرداخت چیست؟ چطور با لینک پرداخت می‌توان برای اینستاگرام فروشگاه ساخت؟ چه ویژگی‌ها یا مزایایی دارد و سوالاتی از این دست. برای این‌که به جواب تمام این سوالات برسید در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

لینک پرداخت چیست؟

دور از ذهن است که در دنیای اینترنت باشید و حداقل برای یک‌بار هم که شده سروکارتان به لینک پرداخت نیفتاده باشد، یک سیستم الکترونیکی‌ که به شکل آدرس گرافیکی و به رنگ آبی در اختیار واریز‌کننده قرار می‌‌گیرد تا او بعد از دیدن توضیحات و اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات به همراه فرم پرداخت به درگاه پرداخت متصل شود و با وارد کردن اطلاعات بانکی خود در صفحه پرداخت واریز را انجام بدهد.

لینک پرداخت محصول
نمای از لینک پرداخت

در واقع لینک پرداخت از بهترین روش‌‌های نوین در خدمات پرداخت است که می‌توانید به سمتش بروید. چرا این را می‌گوییم؟ برای این‌که در بارزترین مثال بعد از این‌که مشتری محصول یا خدمات خود را انتخاب می‌کند، درست است که در این‌‌ مرحله استفاده از روش‌های سنتی مثل کارت‌به‌کارت معمول‌ترین کار است؛

اما این روش با چالش‌هایی مثل رفتن تا دم عابر بانک، نادرست وارد کردن مبلغ یا اطلاعات کارتی، محدودیت سقف پرداخت و … روبه‌رو است و خب این چالش‌ها ممکن است باعث انصراف مشتری از خرید بشود، از طرفی امکان دارد در شرایطی لازم باشد که هر چه سریع‌تر از خرید مشتری مطمئن بشوید و دقیقاً این‌جاست که ارائه‌ی لینک پرداخت یا درگاه پرداخت بدون سایت می‌تواند راهگشای فروش اینستاگرامی شما باشد؛ چراکه با برداشتن فاصله‌ی زمانی بین انتخاب تا واریز پول باعث افزایش شانس خرید می‌شود.

شما می توانید این سرویس را از طریق وب‌سایت‌های شرکت‌های پرداخت‌یار به راحتی دریافت کنید و از طریق بیو اینستاگرام، استوری یا دایرکت در اختیار مشتری خود قرار بدهید. اما در این میان و برای ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام باید به ویژگی‌های لینک پرداخت مد نظرتان توجه کنید‌.

نحوه ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام

در ابتدا لازم است بدانید اینستاگرام دارای قابلیت فروش آنلاین از طریق تگ محصول است که محصولات و خدمات‌ را به شکل کاتالوگ برای مخاطبان از طریق پیج فیس‌بوک به نمایش در می‌‌آورد تا مخاطبان با دیدن هر کدام از محصولات و توضیحات مربوط به آن هر چه بیشتر ترغیب به خرید بشوند و از طریق تگ محصول وارد پیچ فروش شده با مشاهده توضیحات و جزئیات بیشتر محصول خرید خود را تکمیل نمایند. اما همان‌طور که اشاره کردیم در ایران قابلیت فروشگاه آنلاین اینستاگرام تحریم است، از طرفی بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های آنلاین در اینستاگرام برای فروش خود هیچ وب‌سایتی ندارند. حالا در این شرایط چاره چیست؟ 

راه حل بسیار ساده است! شما می‌توانید با تهیه‌‌ی سرویس لینک پرداخت رایان‌پی و استفاده از ویژگی‌ها آن، به اضافه کردن محصول/خدمات از طریق پنل مدیریتی رایان پی به ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام بپردازید و یک جایگزین ساده و کاربردی برای فروشگاه آنلاین اینستاگرام خود ایجاد نمایید.

ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام

در واقع شما این امکان را دارید که به آسانی در این سرویس عکس محصولات خود را با درج اطلاعات کوتاهی مثل نام محصول، قیمت، موجودی و ..‌. ایجاد کنید،  فیلدهای سفارشی خود را بسازید یا برای تک تک محصولات و خدمات خود لینک اختصاصی داشته باشید تا در ادامه هر زمان که لازم بود برای مشتریان خود ارسال کنید. در این صورت مشتریان هم با ورود به لینک و بعد از مشاهده‌ی فروشگاه و جزئیات با خیالی آسوده می‌توانند  اطلاعات کارت بانکی خود را وارد و خرید آنلاین را به پایان برسانند. حالا برای این‌که این مطلب برای‌تان جا بیفتد در زیر به طور مجزا به این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

حال که با چنین امکانی برای فروش بهتر و بیشتر در اینستاگارم آشنا شدید، از طریق مستند “استفاده از لینک پرداخت رایان پی بصورت گام به گام” می‌توانید نحوه عملکرد و مدیریت آن را بهتر ببنید و آستین خود را برای ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام بالا بزنید.

به راحتی اطلاعات محصولات و خدمات خود را درج کنید

یکی از مواردی که باعث می‌شود مشتری با اطمینان و شفافیت بیشتری خرید خود را انجام بدهد مشاهده‌ی اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات مد نظرش است. برای رسیدن به این مزیت در زمان ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام خود با وارد کردن‌ اطلاعاتی مثل قیمت، نام، توضیح کوتاهی از محصول و … اعتماد و اطمینان لازم را به وجود بیاورید تا به این ترتیب مشتری با دیدن توضیحات با اطمینان خاطر بیشتری به سمت خرید ترغیب بشود.

برای هر محصول لینک مجزا بسازید

با استفاده از این ویژگی لینک پرداخت می‌توانید برای هر محصول یا خدمتی یک لینک پرداخت مجزا و اختصاصی بسازید. در واقع شما برای کسب‌‌وکار آنلاین‌تان در حالت اول قادر هستید یک لینک پرداخت کلی ایجاد کنید و با درج یک سری اطلاعات کوتاه با قیمت‌گذاری ثابت یا پرداخت دلخواه از طرف مشتری آن را ارائه کنید، اما در حالت دیگری یکی از بهترین روش‌‌ها این است که برای هر کدام از محصولات و خدماتی که دارید یک لینک پرداخت با مشخصات مجزا و مختص هر محصول و قیمت‌گذاری شده ایجاد کنید و هر زمان لازم شد سریع در اختیار مشتری قرار بدهید.

نکته مهم این است که هر زمانی که نیاز بود به طور مثال با اتمام موجودی می‌توانید لینک پرداخت هر کدام از محصولات و خدمات را غیرفعال کنید.

فیلد سفارشی ایجاد کنید

فلید سفارشی برای ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لینک پرداخت رایان پی که ثبت سفارش‌ها در فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام را بهتر و راحتر می‌کند، ویژگی‌ ایجاد فیلد سفارشی است. با این ویژگی شما این امکان را دارید که برای تمام محصولات خود فیلد سفارشی ایجاد کنید و این فیلدها را به فرم پرداخت اضافه و به مشتری ارسال نمایید؛

مثلاً آدرس کد پستی، ایمیل، رنگ، سایز و… در این حالت طبق محصول و خدماتی که ارائه می‌دهید، مشتری سفارش خود را ثبت می‌نمایید، به طور مثال محصولات آرایشی و بهداشتی می‌توانید اطلاعات بیشتری را مانند حجم از مشتری بگیرید، به‌طوری که دیگر نیازی به گرفتن اطلاعات مد نظر را در دایرکت نداشته باشید. در ادامه هم اطلاعات به شکل منظم با هر تراکنش در پنل ذخیره می‌شود‌ و شما به طور کامل آن را مشاهده خواهید کرد.

برای هر محصول کد تخفیف یا جشنواره فروش داشته باشید

با این ویژگی هم نوعی تبلیغات انجام می‌دهید و هم مشتری را بیشتر ترغیب به خرید می‌کنید. در واقع  با کمک این ویژگی اطلاعات تخفیف‌ها، فراخوان‌ فروش و جشنواره‌هایی را که برای محصولات و خدمات‌تان مشخص کرده‌اید، به همراه لینک پرداخت برای مشتری ارسال می‌کنید تا مشتری با ورود به لینک و مشاهده‌ی آن‌ تشویق به خرید بشود. از طرفی اگر تبلیغات پیامکی و ایمیلی دارید، بهترین فرصت است که در متن تبلیغات لینک پرداخت را برای مخاطبان ارسال کنید.

نحوه‌ی تسویه حساب لینک پرداخت اینستاگرام

تا این‌جا ما به توضیح در مورد لینک پرداخت و ساخت صفحه فروش در اینستاگرام پرداختیم، اما مسئله‌ی مهم دیگر برای کاربرانی که می‌خواهند از این سیستم استفاده کنند نحوه‌ی تسویه حساب است. به طور کلی تسویه حساب در درگاه‌های بدون سایت یا همان لینک پرداخت به صورت خودکار انجام می‌‌گردد و معمولاً به شکل روزانه و با چند ساعت تاخیر به حساب شما واریز می‌شود.

همان‌طور که بیان کردیم برای ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام و مجهز کردن آن به پرداخت آنلاین باید از طریق شرکت‌های پرداخت‌یار اقدام نمایید. این شرکت‌ها در برابر خدمات پرداختی که ارائه می‌دهند درصد کارمزدی را از هر تراکنش کسر می‌‌کنند. به طور مثال شرکت رایان‌پی کارمزد ثابت 600 تومان یعنی مبلغی کمتر از هزینه‌ی کارت‌به‌کارت را از هر تراکنش کسر می‌نماید که این هزینه را یا مشتری یا شما پرداخت می‌کنید که خب این مورد را باید در قیمت‌گذاری محصولات در نظر بگیرید. از طرفی مبلغ واریزی مشتریان به سیستم کیف پول درگاه واریز می‌گردد و به صورت روزانه و بعد از محاسبه به حساب‌ شما که متصل به درگاه است از طریق پایا منتقل می‌شود.

نحوه دریافت لینک پرداخت رایان پی

فرم ثبت نام درگاه پرداخت

برای اینکه ساخت فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام خود را آغاز نمایید، در ابتدا باید درخواست لینک پرداخت خود را برای شرکت رایان پی ارسال نمایید، دریافت و ثبت نام در دو مرحله ثبت اطلاعات اولیه و احراز هویت انجام می‌شود که در احراز هویت شما باید تصویر کارت ملی، شناسنامه و تصویر احراز هویت (تصویر سلفی با کارت ملی و متن احراز هویت) را آپلود نمایید. بعد از بررسی مدارک و کسب و کار شما توسط کارشناسان رایان پی، با شما تماس گرفته و اطلاعات لینک پرداخت ارسال می‌گردد.

درخواست لینک پرداخت

و در آخر باید بگوییم که یکی از راه‌های افزایش فروش در اینستاگرام ساخت صفحه فروشگاهی است؛ اما با توجه به این‌که این قابلیت در ایران به دلیل تحریم به راحتی قابل اجرا نیست، از طرفی بسیاری از افراد وب‌سایت ندارند و ایجاد وب‌سایت هزینه بر است، در حال حاضر یکی از بهترین جایگزین‌ها، ساخت فروشگاه برای اینستاگرام با لینک پرداخت است. اگر این مطلب را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که چطور با استفاده از این سرویس می‌توانید یک صفحه فروش مشابه با صفحه فروش اینستاگرامی داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا