درگاه پرداخت خیریه، جمع‌آوری کمک‌های مردمی بصورت آنلاین

ما در عصر سرعت زندگی می‌کنیم. آن‌قدر که حتی مجال سرخاراندن هم نداریم. با کلی برنامه‌ریزی و یادداشت‌های جورواجور، باز هم آخر روز که با خودمان سرحساب می‌شویم، می‌بینیم چند تا کار کوچک و بزرگ را جا انداخته‌ایم. در چنین حال و احوالی تکنولوژی همواره تلاش می‌کند ابزارهای متنوعی را در اختیار ما بگذارد تا بلکه بتوانیم به کمک‌ آن‌ها زمان محدود خودمان را مدیریت کنیم و هر روزه کارهای بیش‌تری را در آن‌ دفترچه‌ی کذایی تیک بزنیم. حالا به نظر شما مهم‌ترین ویژگی این ابزارها چیست؟ یعنی آن‌ها با چه ترفندی قرار است میان این همه شلوغی به کمک ما بیایند؟ درست حدس زدید، سرعت و سهولت مانند درگاه پرداخت خیریه.

این نوع ابزارها وظیفه‌ اصلی‌شان کوتاه کردن مسیرها و البته باز کردن معبرهای میان‌بُر برای ما است. در حقیقت آن‌ها مثل سوپر هیروها به‌ جای ما می‌جنگ‌اند و در نهایت عقربه‌های ساعت را ناک‌اوت می‌کنند. این ماجرا در تمام وجوه زندگی ما مصداق دارد. از کارهای ضروری و روزمره‌‌مان بگیرید تا کارهای مستحب‌تر که گاهی اوقات عدم مدیریت ما سبب می‌شود آن‌قدر در صف انتظار بمانند که تاریخ مصرف‌شان تمام شود.

فرض کنید شما علا‌وه‌بر این‌که روزها یک کارمند هستید و بعد از ظهرها پدر خانواده و شب‌ها هم تا دیروقت کارهای شغل دوم‌تان را راست‌وریس می‌کنید، یکی از دغدغه‌های‌تان کمک به آدم‌های نیازمند است. در واقع شما با حفظ سِمت‌، فرد خیری نیز هستید. دل‌تان می‌خواهد در کنار آن‌همه مشغولیت‌، دستی هم در کار نیکی داشته باشید. اما چه‌طور؟ شما که وقتش را ندارید بروید تا مرکز خیریه، یا چه می‌دانم، مسجد محله‌تان، و یا نهادهای مردمی و موسسات خیریه دیگری که برای این‌جور کارها تشکیل می‌شوند. پس چه‌طور است به کل قیدش را بزنید! اما نه.

درست این‌جور مواقع است که آن ابزارهایی که درباره‌شان حرف زدیم، سروکله‌شان پیدا می‌شود و می‌توانند به شما کمک کنند تا با سرعتی باورنکردنی و سهولتی مطلوب در کارهای خیر و عام‌المنفعه شریک شوید. در مقاله‌ی پیش‌رو قصد داریم لینک پرداخت را معرفی کنیم. امکانی که امروزه در فرآیند جمع‌آوری کمک‌های مردمی جای‌گاه قابل اعتنایی پیدا کرده است. در واقع ما تلاش می‌کنیم شرح بدهیم کارگزارهای خیریه‌ها و نهادهای کمک‌های مردمی چه‌گونه می‌توانند از طریق استفاده از لینک پرداخت، هم کار خودشان را به مراتب ساده‌تر کنند و هم موانع را از جلو پای خیرین بردارند.

درگاه پرداخت پیک بادپای خیرین

لابد شما هم وقتی بچه بودید دست‌کم یک مرتبه برای برپا کردن الم و کُتل محرم، همراه رفقای‌تان خانه به خانه دنبال کمک‌های مردمی رفته‌اید. هنوز هم بعضی از موسسات خیریه، نیروهای خود را همراه دسته‌ی قطوری از رسیدهای سربرگ‌دار، روانه‌ی کوچه‌خیابان‌های شهر می‌کنند تا کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کنند. اما واقعیت این است که گسترش فضای مجازی و همه‌گیر شدن کاربرد اینترنت و پیام‌رسان‌های متصل به آن، شیوه‌های جدیدتری را در اختیار چنین موسساتی قرار داده است.

امروزه حتی آن پیرمرد متصدی مسجد محل، برای دریافت کمک‌های مردمی سراغ نوه‌اش می‌رود تا در یکی از پلتفرم‌ها، مسیر واریز کمک‌‌های مردمی را همرسانی کند. این‌طوری دیگر افراد خیر و متدین محل هم می‌توانند سرصبر درباره‌ی برنامه‌های عام‌المنفعه مسجد مطالعه کنند و به فراخور هر جریانی، کمک خود را به دست متصدیان امور برسانند.

اما برای این‌که چنین شیوه‌ای جای‌گزین شیوه‌های سنتی بشود هنوز یک شرط مهم برقرار نشده است. برای مثال اگر متصدی یک موسسه خیریه شماره‌ی کارت اعتباری شخصی خود یا مسئول دیگری از افراد موسسه را برای چنین کاری همرسانی کند، ممکن است اعتمادسازی کافی در ذهن اعضای نیکوکار موسسه صورت نگیرد. برای مرتفع کردن چنین مشکلی شرکت‌هایی مانند شرکت رایان‌پی ارائه‌ی درگاه پرداخت خیریه بصورت لینک پرداخت را پیش‌نهاد می‌کنند. در ادامه‌ی مقاله ویژگی‌های این نوع لینک پرداخت را شرح خواهیم داد.

خیریه

لینک پرداخت جاده‌ی امن نیکوکاری

همان‌طوری که پیش‌تر گفتیم شرکت رایان‌پی با ارائه‌ی لینک پرداخت به موسسات خیریه و دیگر انجمن‌های مربوط به امور نیکوکاری، مسیری امن و سریع را در اختیار خیرین و متصدیان این امور قرار می‌دهد. اما سازکار این نوع لینک پرداخت چیست؟ و چه‌طور می‌شود به کمک آن اعتمادسازی بیش‌تری بین نیکوکاران ایجاد کرد؟

مردم امروزه آن‌قدر سخت پول به دست می‌آورند که حتی خیرین‌ترین آدم‌ها هم تا ته‌وتوی ماجرا را در نیاورند دست به جیب نمی‌شوند! در این راستا شرکت رایان‌پی دارای بخشی است به عنوان پنل مدیریتی برای مشتریان. حالا لابد این سوال برای شما پیش می‌آید که در این پنل مدیریتی قرار است چه کاری انجام شود؟ بله باز هم درست حدس زدید؛ در پنل مدیریتی رایان‌پی امکان مشاهده‌ی واریزی‌های انجام شده وجود دارد. در واقع موسسات خیریه می‌توانند با استفاده از این امکان واریزی‌ها را ردیابی و دنبال کنند. این قابلیت تقریبا شبیه به قابلیتی است ‌که در شبکه‌های اینترنت بانک وجود دارد، اگرچه با امکاناتی محدودتر.

مهم‌ترین ویژگی چنین امکانی این است که موسسات و یا متصدیان امور خیریه می‌توانند به سادگی گزارشی به‌روز از واریزکننده‌ها داشته باشند و علاوه‌بر آن تراکنش‌های خود را مدیریت کنند و در نهایت نیز از عدد مبلغ جمع‌آوری شده اطلاع داشته باشند. سهولت و سرعت به علاوه‌ی شفافیت، لینک پرداخت را به عنوان امن‌ترین و محبوب‌ترین جاده‌ی نیکوکاری روزگار ما معرفی می‌کند.

درگاه پرداخت خیریه

برای مثال اگر شما یک موسسه خیریه دارید، با داشتن یک لینک پرداخت و ارسال آن برای اعضای خود به سادگی هر چه تمام‌تر می‌توانید مبالغ نیکوکاری را از اعضا دریافت کرده و در عین‌حال، اعضا را برای واریز کمک‌های مالی خود با مسیری ساده‌تر آشنا کنید. اما استفاده از لینک پرداخت محدود به موسسات نیکوکاری، مساجد و امثال آن نمی‌شود. بلکه هر گونه جریان خیرخواهانه در بزنگاه‌های مختلف می‌تواند با انتشار لینک پرداخت، اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی کند.

در سال‌های اخیر مردم ایران همواره در بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله دست در دست هم از طرق گوناگونِ امن و ناامن دست یاری به سوی هموطنان‌شان دراز کرده‌اند. شرکت‌هایی مانند شرکت رایان‌پی با ارائه درگاه پرداخت به موسسات خیریه و نهادهای مشابه، فرآیندی سهل‌ و امن‌تر را در اختیار هم‌وطنان قرار خواهند داد.

چگونه درگاه پرداخت خیریه دریافت کنیم؟

اگر شما متصدی یک موسسه خیریه هستید و یا در امور خیریه فعالیت دارید، رایان‌پی طی مراحل ساده‌ای لینک پرداخت در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به وسیله‌ی آن، کمک‌های مردمی را ساده‌تر و سریع‌تر دریافت کنید.

  • مرحله اول، اقدام به ثبت‌نام در سایت شرکت ارائه دهنده‌ی لینک پرداخت است. برای نمونه چنانچه متصدی یک موسسه خیریه لینک پرداخت اینترنتی رایان‌پی را بخواهد ابتدا باید در سایت رایان‌پی ثبت‌نام کند.
  • مرحله دوم احراز هویت است، با ارسال مدارک و اپلود تصویر احراز هویت، ثبت نام شما به پایان میرسد.
  • مرحله سوم بررسی مدارک شما توسط کارشناسان رایان پی
  • مرحله چهارم ساخت لینک پرداخت
  • مرحله پنجم ارسال به اعضا خیریه برای دریافت هدایای نقدی نیکوکاری

یادمان نرود که شیوه‌ی دریافت و استفاده از لینک پرداخت در نهایت سادگی خواهد بود و هر فردی که در امور خیریه دارای مسئولیتی است و با افراد نیکوکار در ارتباط، با هر میزان سواد و دانش درباره‌ی این‌گونه مطالب، می‌تواند از امکان لینک پرداخت بهرمند شده و آن را در اختیار افراد نیکوکار وابسته به موسسه یا نهاد خیریه خود قرار دهد، و از این طریق کمک‌های مردمی را با شیوه‌ای امن و سریع جمع‌آوری کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا