درگاه پرداخت روشی نوین برای دریافت حق مشاوره

همه‌ی ما دست‌کم یک مرتبه در زندگی‌مان به سراغ مشاوران رفته‌ایم. ممکن است این مشاوره مربوط به مسائل کنکور بوده باشد یا مثلا در زمینه‌ی یک رژیم غذایی. به هر حال مناسبات جهان مدرن، نقش مشاورها را در زندگی ما پر رنگ کرده است. البته این نکته‌ی مثبتی به شمار می‌رود و مشورت کردن با آدم‌های متخصص در هر زمینه‌ای می‌تواند راهگشا باشد. ما در این مقاله روی سخن‌مان به سمت خود مشاوران عزیز است. شما مشاوران در هر زمینه‌‌ی تخصصی که فعالیت می‌کنید، لابد با مراجعین زیادی روبه‌رو هستید و حسابی کسب و کارتان رونق دارد! حالا پرسش این‌جاست که برای دریافت حق مشاوره از مراجعین‌تان از چه روشی استفاده می‌کنید؟

به طور حتم روش‌های پرداخت سنتی، با وجود تعداد مراجعین بالا، مشکلاتی را برای شما پدید می‌آورد. مثلا بررسی رسیدهای تراکنش‌هایی که از طریق کارتخوان‌ها انجام می‌شود، کار دشواری است. از طرفی رصد کردن این همه تراکنش، نیاز به صرف هزینه و وقت زیادی دارد. گاهی اوقات دستگاه‌های کارتخوان دچار اشکال می‌شوند و گاهی نیز ممکن است یکی از مراجعین برای پرداخت از طریق کارت بانکی، با مشکلی مواجه باشد. با این اوصاف ما در این مقاله با برشمردن مزایای استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی، قصد داریم شما مشاوران عزیز را تشویق به استفاده از این سرویس الکترونیکی کنیم.

یک کلیک ساده و ورود به صفحه‌ی پرداخت

مطمئناً تا به حال دست‌کم یک‌مرتبه برای‌تان پیش آمده که خرید اینترنتی انجام دهید. پس لابد می‌دانید که در فرآیند خرید اینترنتی، مرحله‌ی نهایی خرید، پرداخت وجه است. حتما این را هم به خاطر دارید که این پرداخت را چگونه انجام داده‌اید. شما به طور حتم به کمک یکی از روش‌های پرداخت آنلاین مبلغ محصول خریداری شده را به حساب فروشنده واریز کرده‌اید. بنابراین باید بگوییم که روش پرداخت آنلاین، یک روش ساده و امن است که کاربران می‌توانند به کمک آن، بدون نیاز به مراجعه به بانک، به سادگی و به صورت غیرحضوری مبلغ خرید خود را پرداخت کنند.

آیا دل‌تان نمی‌خواهد سازکار مشاوره‌ی خود را به چنین امکانی مجهز کنید؟ در این صورت هم به خودتان کمک خواهید کرد تا برای همیشه از شرّ مشکلات ناشی از روش‌های سنتی پرداخت خلاص شوید، و هم مراجعین‌تان برای واریز حق مشاوره، از امکان فوق‌العاده‌ای برخوردار می‌شوند. آن‌ها تنها با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی پرداخت در سایت یا لمس لینک پرداخت و اسکن کردن کد QR مربوطه در گوشی هوشمند همراه‌شان، مبلغ مورد نظر را به حساب شما واریز می‌کنند.

مشاوران کدام درگاه پرداخت را انتخاب می‌کنند؟

برای استفاده از روش پرداخت آنلاین، نیاز به یک درگاه‌ بانکی معتبر دارید. اما کدام درگاه بانکی مناسب کار شما خواهد بود؟ برای این‌که انتخاب درستی داشته باشید بهتر است کمی اطلاعات‌تان را در این زمینه بالا ببرید. در واقع حالا این ما هستیم که برای انتخاب بهترین گزینه، به شما مشاوره می‌دهیم! در وهله‌ی اول باید بدانید که درگاه‌های پرداخت اینترنتی اصولا دو نوع هستند. نوع اول که درگاه پرداخت مستقیم نام دارد، در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که اولا دم و دستگاه‌تان دارای یک سایت مشاوری باشد و در ضمن نماد اعتماد الکترونیکی هم داشته باشید. بماند که اخیراً داشتن کد مالیاتی نیز به این روند قانونی اضافه شده است. در این صورت با مراجعه به سایت یکی از ۱۲ شرکت معتبر PSP که زیر نظر شبکه‌ی سراسری شاپرک فعالیت می‌کنند، تقاضای دریافت درگاه پرداخت را ثبت می‌کنید. آن‌گاه بعد از طی مراحلی چنانچه مدارک و مجوزهای لازم را ارائه کرده باشید درگاه بانکی مستقیم به شما تعلق می‌گیرد.

اما اگربرای مجموعه‌ی مشاوره‌‌ی شما سایت اختصاصی ندارد و فقط به صورت حضوری مراجع می‌پذیرید و تنها راه ارتباطی مجازی با مشتریان‌تان، حضور در یکی از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام است، درگاه پرداخت واسط، برای شما انتخاب مناسب‌تری خواهد بود. درگاه پرداخت واسط را شرکت‌های پرداخت یار در اختیار متقاضی قرار می‌دهند. دریافت این نوع درگاه، مراحل کوتاه و ساده‌تری دارد و در عین‌حال از نظر امکانات خیلی تفاوتی با درگاه‌های پرداخت مستقیم نخواهد داشت. حالا ‌که با انواع درگاه پرداخت به شکل اجمالی آشنا شدید، حتما تصمیم‌تان را گرفته‌اید. اما صبور باشید؛ مشاوره‌ی ما هنوز تمام نشده است.

راهکاری برای مدیریت مالی دقیق‌تر بر تراکنش‌ها

اگر شما از آن مشاورهای مشهوری هستید که حسابی سرتان شلوغ است و در طول ماه مراجعین زیادی دارید، به احتمال زیاد برای دریافت حق مشاوره از مراجعین و بعد از آن بررسی آن همه تراکنش‌، گاهی اوقات دچار مشکلاتی می‌شوید. درگاه پرداخت در تمام انواع و اشکالش دارای یک پنل مدیریتی است که می‌تواند در این زمینه به کمک شما بیاید. این پنل مدیریتی قابلیت گزارش‌گیری‌های طبقه‌بندی شده را دارد؛ به این معنا که شما می‌توانید به شکل دلخواه، همواره واریزهای خودتان را رصد کنید و خلاصه حساب و کتاب تراکنش‌های واریزی را داشته باشید. این قابلیت علاوه‌بر این‌که فرآیند مدیریت مالی را برای شما آسان می‌کند، امکانات دیگری هم دارد.

دریافت حق مشاوره

بیایید فرض کنیم شما یک مرکز مشاوره دارید و در این مجموعه تعدادی مشاور در حال فعالیت هستند. در این صورت قابلیت تسهیم که در پنل مدیریتی درگاه پرداخت وجود دارد، به شما کمک می‌کند تا سهم هر مشاور را با قرارداد هوشمند از پیش تعیین شده، از هر تراکنش مراجعین به صورت خودکار به حساب او واریز کنید. این قابلیت در مسیر صرفه‌جویی زمان و هزینه‌های حسابداری شما کمک بزرگی خواهد بود. در ضمن همین پنل مدیریتی امکاناتی دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید بازاریابی موفقی برای تخصص خود راه‌اندازی کنید. امکان صدور فاکتور آنلاین، و امکان استفاده از آیتم‌های مالی که در حکم یک معرفی‌نامه، برای مخاطبان ارسال می‌شوند، در این زمینه بسیار راهگشا خواهند بود. شما در واقع در یک آیتم مالی حرفه‌ای، تخصص و نوع مشاوره‌هایی که ارائه می‌کنید را معرفی خواهید کرد.

همچنین می‌توانید تخفیف‌ها و کمپین‌های دوره‌ای فعالیت خود را هم در همین آیتم‌های مالی به اطلاع مخاطب برسانید. آن‌گاه با ارسال آن به مشتری از راه‌های مختلف و آسان، شبکه‌ای از تبلیغات و بازاریابی به راه می‌‌اندازید. این نکته نیز در تمام این فرآیندها پنهان است که استفاده از امکانات جانبی درگاه پرداخت اینترنتی، وجهه‌ای بسیار معتمد و حرفه‌ای از شما برای مخاطبان‌تان به نمایش می‌گذارد.

دریافت حق مشاوره در فضای مجازی

امروز دیگر بعید است مرکز مشاوره یا مشاوری پیدا شود که در شبکه‌های مجازی فعالیتی نداشته باشد. برای مثال اینستاگرام پر شده از صفحات مشاوران حرفه‌ای در تمام زمینه‌ها. مشاوران روان‌شناس، مشاوران حقوقی، مشاوران پزشکی، مشاوران کنکور و ده‌ها عنوان دیگر که در فضای مجازی مشغول‌اند و به همان صورت مجازی به مخاطبان‌شان مشاوره می‌دهند. اگر شما هم یکی از این مشاوران فعال در شبکه‌های مجازی هستید، ما توصیه می‌کنیم برای دریافت حق مشاوره از مخاطبان، از لینک پرداخت استفاده کنید.

لینک پرداخت یک سرویس الکترونیکی برای دریافت پول است. این سرویس به خاطر سهولت استفاده بین کاربران فضاهای مجازی بسیار محبوب می‌باشد. بنابراین شما مشاوران هم می‌توانید از این محبوبیت استفاده کنید و هنگام مشاوره‌ دادن در شبکه‌های مجازی، از طریق یک پیام در تلگرام یا دایرکت اینستاگرام، لینک پرداخت را به دست مخاطب‌تان برسانید. این روش در همان گام اول، اعتماد مخاطب شما را جلب خواهد کرد. چون به هر حال مخاطبان می‌دانند که داشتن لینک پرداخت مخصوص، مستلزم گذراندن یک‌سری مراحل قانونی خواهد بود. همچنین لینک پرداخت هم از آن پنل مدیریتی مزبور که قابلیت‌های آن را بازگو کردیم برخوردار است.

کد QR روشی برای پرداخت آنلاین حضوری

گاهی اوقات ممکن است مراجعین‌تان بخواهند به صورت حضوری حق مشاوره پرداخت کنند و در عین‌حال کارت بانکی همراه‌شان نباشد. کد QR این‌جور مواقع می‌تواند بهترین گزینه‌ی ممکن باشد. شما می‌توانید از قبل این کد را بر روی کاتالوگ‌ها، کارت ویزیت‌ها، استندهای داخل مرکز و یا هر جای دیگری که در معرض دید مراجعین باشد چاپ کنید. آن‌وقت مراجعین در نهایت سادگی، کد مربوطه را از طریق اسکنر گوشی هوشمندشان، اسکن می‌کنند و وارد صفحه‌ی پرداخت می‌شوند.

کد QR این روزها در زمینه‌ی بازاریابی‌ نیز یک ابزار کاربردی به حساب می‌آید. آن زمان‌هایی که مراجع در نوبت انتظار نشسته است، زمان‌های طلایی برای شما به شمار می‌رود تا از طریق یک کد QR هدایتش کنید به هر آدرسی در بستر نت. مثلا می‌توانید مراجع را به سایت مرکز مشاوره پرتاب کنید تا آن‌جا سابقه و رزومه‌ی کاری شما را ببیند. حتی می‌توانید از طریق کد QR مراجع را به صفحه‌ی اینستاگرام‌تان هدایت کنید و از این طریق پیش از دیدار چهره به چهره، معارفه‌ی اولیه را انجام بدهید. یادتان باشد به منشی مجموعه‌ی خود بسپارید، حتما به شیوه‌ای خلاقانه، مراجعین را دعوت کند به استفاده از کدQR مربوطه.

با اوصافی که شرح دادیم، درگاه پرداخت یک سرویس تکامل یافته است که نمی‌شود از آن فقط به عنوان روشی برای پرداخت آنلاین یاد کرد. در واقع شما می‌توانید از امکانات جانبی این سرویس برای توسعه‌ی فعالیت مشاوری خودتان استفاده کنید. بنابراین اکنون دیگر جایز نیست حتی لحظه‌ای برای اقدام به دریافت درگاه پرداخت درنگ کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا