کیف پول دیجیتال و مزایای آن

شرکت رایان‌پی از جمله پرداخت‌یارهای معتبری است که سرویس‌های مالی آنلاین در اختیار پذیرنده‌ها قرار می‌دهد. درگاه اینترنتی، یک ابزار پرداخت با امکانات و قابلیت‌های کاربردی بسیار مفیدی است که می‌تواند در وجوه مختلف کسب و کارها برای پذیرنده‌ها مفید باشد. یکی از این امکانات، سرویس کیف پول الکترونیک است. در این مقاله به معرفی این سرویس و مزایای آن خواهیم پرداخت.

کیف پول دیجیتال

کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول دیجیتال محل ذخیره‌ی پول‌های شماست. به عبارت بهتر کیف پول دیجیتال، ابزاری الکترونیکی است که درگاه پرداخت رایان‌پی در اختیار کاربران و پذیرنده‌ها قرار می‌دهد و آن‌ها می‌توانند برای پرداخت وجه در فرآیند خریدهای اینترنتی خودشان از پول ذخیره شده در کیف پول استفاده نمایند.

سازکار کیف پول دیجیتال به این صورت است که کاربر از قبل و در زمان‌های فراغت خود، پیش‌بینی می‌کند و مبلغی را طی یک فرآیند ساده‌ی بانکی، در کیف پول خود ذخیره می‌نماید؛ به اصطلاح کیف پول خود را شارژ می‌کند. کیف پول الکترونیک اصولا شامل اطلاعات هویتی، شخصی و بانکی صاحب حساب خواهد بود. در هنگام خرید اینترنتی، کاربر می‌تواند بدون نیاز به انجام عملیات انتقال وجه از طریق درگاه، فقط با کلیک بر روی گزینه‌ی “پرداخت از طریق کیف پول” بهای کالای خریداری شده را پرداخت نماید. حتی پذیدنده‌ها نیز هنگام نیاز به جابه‌جایی پول می‌توانند از کیف پول درگاه رایان‌پی بهره ببرند.

مزایای کیف پول رایان‌پی برای کاربران و کسب و کارها

به طور کلی کیف پول دیجیتال که از جمله امکانات جانبی درگاه پرداخت رایان‌پی به شمار می‌رود، برای اهدافی مانند انتقال وجه و پرداخت مبالغ خرد در خریدهای روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در کنار این کارایی‌های عمومی، ارائه‌ی کیف پول دیجیتال به مشتریان، می‌تواند در راستای رشد و توسعه‌ی کسب و کارهای اینترنتی، گام موثری باشد. بر این اساس در ادامه به برخی از امکانات و قابلیت‌های سرویس کیف پول رایان‌پی اشاره خواهیم نمود.

امنیت کیف پول دیجیتال

در تمام سرویس‌های مالی الکترونیکی، مسئله‌ی امنیت از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و همواره دغدغه‌ی تمام کاربران می‌باشد. در واقع کاربران همواره نگران این موضوع هستند که آیا امکان دسترسی صاحبان کسب و کارها و فروشندگان به اطلاعات حساب آن‌ها از طریق کیف پول دیجیتال وجود دارد؟ باید به قطعیت بگوییم که چنین امکانی وجود ندارد؛ انتقال وجه در سازکار سرویس کیف پول دیجیتال، به کمک یک واسطه به نام راهبر کیف، طراحی و اجرا می‌شود. این واسطه میان صاحب حساب و فروشنده قرار می‌گیرد و با وجود آن دیگر امکان هک شدن حساب بانکی صاحب کیف پول ممکن نخواهد بود.

از طرف دیگر اطلاعات کیف پول دیجیتال، اطلاعات رمزنگاری شده هستند و حملات فیشینگ نیز در مورد آن‌ها تا حد بسیار بالایی امکان‌پذیر نمی‌باشد. در یک کلام باید به کاربران بگوییم که خیال‌تان آسوده باشد؛ کیف پول دیجیتال، سازکار بسیار امنی دارد.

پرداخت اتوماتیکپرداخت خودکار کیف پول

یکی از قابلیت‌های کیف پول رایان‌پی که در روند فعالیت‌های مالی کاربران اثر مثبتی دارد، امکان پرداخت خودکار کیف پول است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد در فرآیند خرید بسته‌های اینترنتی و پرداخت عوارض به صورت خودکار مبلغ را پرداخت نمایند. در واقع کاربر کیف پول را از قبل شارژ می‌کند ولی این سرویس در موعد مقرر به صورت خودکار فرآیند پرداخت عوارض یا خرید بسته را انجام خواهد داد.

انتقال وجه کیف به کیف

قابلیت انتقال وجه، میان دو کیف پول الکترونیکی از جمله قابلیت‌های بسیار کاربردی سرویس کیف پول دیجیتال رایان‌پی است. این قابلیت در واقع راهی آسان و سریع برای انتقال وجه میان دو حساب خواهد بود. برای انجام چنین عملیاتی کاربر باید شماره‌ی موبایل صاحب حساب مقابل را وارد کند تا عملیات انتقال وجه به سادگی انجام شود. توجه کنید که کارمزد انتقال وجه از طریق کیف به کیف از کارمزد عملیات کارت به‌ کارت کم‌تر خواهد بود. در ضمن این فرآیند نیازی به مبادله‌ی شماره‌ و اطلاعات کارت ندارد و بسیار سریع اتجام خواهد شد.

تمام حساب‌ها را در یک کیف جا بدهید

کیف پول الکترونیک درگاه رایان‌پی به شما این امکان را می‌دهد که از تمام حساب‌های مختلف خود، استفاده نمایید. در واقع شما می‌توانید مشخصات حساب‌های مختلف بانکی خودتان را در یک کیف پول وارد کرده و به وقت نیاز و به فراخور شرایط از هر یک از آن‌ها به دلخواه برای انجام عملیات پرداخت به کمک کیف پول استفاده کنید.

چگونه کیف پول دیجیتال بسازیم؟

فرآیند ساختن کیف پول دیجیتال برای کاربران، بسیار کم زمان خواهد برد. در واقع شما به عنوان کاربر تنها کاری که باید انجام بدهید، مراجعه به پنل مدیریتی درگاه رایان‌پی و انتخاب کیف پول الکترونیک است. سپس با وارد کردن مشخصات شماره کارت بانکی‌تان و شارژ کیف پول، این سرویس آماده‌ی استفاده خواهد بود.

ذخیره‌ی پول بدون محدودیت زمانی

کیف پول رایان‌پی سازکاری شبیه به حساب بانکی دارد؛ با این تفاوت که استفاده از آن برای کاربران، بسیار ساده‌تر از یک حساب بانکی است. در حقیقت مشتریان شما می‌توانند تا هر زمان که بخواهند، هر مبلغی را در کیف پول درگاه پرداخت فروشگاه محفوظ نگه دارند.

تسهیم وجوه واریزی به کمک کیف پول

قابلیت تسهیم وجوه واریزی میان شرکاء و تمام ذی‌نفع‌های شرکت، از جمله قابلیت‌های درگاه پرداخت رایان‌پی است. مدیران مالی شرکت‌ها و فروشگاه‌ها می‌توانند به منظور تسهیم وجوه، از کیف پول الکترونیکی درگاه رایان‌پی استفاده کنند. این سرویس به مدیران کمک می‌کند در فرآیند تسهیم روال ساده‌تری را پیش رو داشته باشند و با دقت‌نظر بهتری عملیات تسهیم را انجام بدهند.

انتقال پول دیجیتالانتقال وجه به سریع‌ترین حالت ممکن

پرداخت‌های موبایلی و آنلاین عموما دارای سرعت بالایی هستند. تراکنش‌های کیف پول رایان‌پی نیز به صورت آنی و در لحظه انجام می‌شود. بعد از انجام عملیات نیز به صورت خودکار تمام تراکنش‌ها ذخیره می‌شوند. سرعت انجام تراکنش‌ها به کمک کیف پول از اهمیت بالایی برای پذیرنده‌ها و مشتریان‌شان برخوردار است. از آن‌جا که اطلاعات بانکی از پیش از کیف پول دیجیتال ذخیره شده است، بنابراین کاربر فقط با کلیک بر روی گزینه‌ی پرداخت، تراکنش را با سهولت و سرعت بالایی انجام خواهد داد که در نهایت به تجربه‌ی کاربری مطلوبی نیز منتج می‌گردد.

تجربه‌ی کاربری مطلوب با کیف پول رایان‌پی

ایجاد تجربه‌ی کاربری مطلوب برای مشتریان، در هر کسب و کاری اولویت بالایی دارد. صاحبان کسب و کارهای مختلف، تلاش می‌کنند از هر طریق ممکن، فرآیند خرید اینترنتی را برای مشتریان خود ساده و سریع نمایند. این سرعت و سهولت می‌تواند در نهایت به تجربه‌ی کاربری مطلوب مشتریان و به تبع آن افزایش میزان فروش متصل شود. بنابراین یکی از ابزارهایی که می‌تواند فرآیند خرید را برای کاربران سایت‌های فروشگاهی آسان و سریع نماید، کیف پول دیجیتال است. آمارهای سایت شاپرک نشان می‌دهد، به همین دلیل میزان استفاده از کیف پول دیجیتال در میان کاربران وب‌سایت‌های فروشگاهی رو به افزایش است.

پیمایش به بالا