درگاه پرداخت دستیار مالی موسسات آموزشی و کانون‌های زبان

شک نداریم که صاحبان موسسات آموزشی به دنبال راهی هستند که بتوانند علاوه بر این‌که مسیر پرداخت را برای هنرجویان خود هموار کنند؛ بلکه به تمام تراکنش‌های مالی خود یک نظم اساسی بدهند. در این راستا بی‌مقدمه باید بگوییم که در حال حاضر استفاده از درگاه پرداخت یا لینک پرداخت یک انتخاب حرفه‌ای‌ و ویژه است.

در حقیقت زمانی که شما به عنوان صاحب کانون زبان یا مسئول امور مالی در موسسه با تعداد بالایی از تراکنش‌ها رو‌به‌رو هستید، ممکن است با چالش‌هایی مثل مدیریت فیش‌های واریزی، محدودیت سقف پرداخت، عدم امکان حضور هنرجو در زمان لازم و … روبه‌رو بشوید، اما درگاه پرداخت به خوبی می‌تواند جایگزین تمام روش‌های دیگر مثل پرداخت نقدی یا کارت‌به‌کارت از طریق خودپرداز و اپلیکیشن‌‌ها بشود و از همه مهم‌تر با وجود قابلیت‌های مناسب خود انجام تمام تراکنش‌های شما را سروسامان بدهد.

با این اوصاف اگر شما هم با تعداد زیادی هنرجو و تعداد تراکنش‌های متعددی روبه‌‌رو هستید می‌توانید برای موسسه‌ی اموزش یا کانون زبان خود درگاه پرداخت یا لینک پرداخت تهیه کنید و از ویژگی‌ها و مزایای این سرویس‌‌ها بهره ببرید. اما این‌که چرا استفاده از درگاه بهترین انتخاب برای موسسات آموزشی است، این سرویس چه ویژگی‌ها و مزایایی دارد و مواردی از این دست، سوالاتی هستند که در ادامه به پاسخ آن‌ها می‌پردازیم.

چرا تهیه درگاه پرداخت بهترین روش پرداخت برای موسسات و کانون‌های زبان است؟

برای جواب این سوال بیایید با هم نحوه‌ی پرداخت مبالغ را مورد بررسی قرار بدهیم. تصور کنید شما مدیر یک موسسه‌ی آموزشی هستید که به طور تقریبی ۱۰۰ نفر هنرجو دارد. موسسه‌ی شما می‌تواند یک آموزشگاه هنری در زمینه‌‌ی آموزش موسیقی، طراحی، نقاشی، خیاطی و … باشد یا یکی از انواع آموزشکده‌های زبان خارجی  که این روزها بسیار پر طرفدار هم هستند، در هر صورت به طور حتم یکی از دغدغه‌های اصلی شما به عنوان مدیر مجموعه، کیفیت و چگونگی دریافت شهریه از هنرجوها خواهد بود. این طور نیست؟

online education

به نظر شما در عصر امروزی و با وجود روش‌های نوین آیا لازم است به شکل سنتی هر هنرجو به طور ماهیانه به دفتر موسسه مراجعه کند تا وجه را به‌ صورت حضوری پرداخت نماید؟ از طرفی بعد از آن نیز نیاز باشد که کارمندی از موسسه حتماً صحت واریزی‌ها را کنترل کند یا وجوه نقد را به یک حساب بانکی منتقل نماید؟ البته بماند که کارمند موسسه در این شرایط با دغدغه‌ی مدیریت و نگهداری فیش‌های واریزی هم روبه‌رو است‌.

قطعاً اگر بخواهید تعداد دستگاه‌های پوز را نیز افزایش بدهید، باز هم مراجعه‌ی هنرجو یا اولیا الزامی خواهد بود که زمان و انرژی خودش را می‌خواهد؛ بنابراین درست در این نقطه اگر بخواهید به روند پرداخت سرعت ببخشید و یک مسیر آسان و در عین حال حرفه‌ای را پیش روی هنرجو‌ها قرار بدهید که انرژی و وقت زیادی تلف نشود، استفاده از سرویس درگاه پرداخت یک انتخاب عالی است.

اگر موسسه آموزشی شما مجهز به یک سایت رسمی باشد، امکان استفاده از سرویس درگاه پرداخت اینترنتی به سادگی فراهم خواهد شد. بعد از تهیه و اتصال این سرویس به سایت خود هنرجو بلافاصله از انتخاب کلاس‌ و دوره‌ها یا خدماتی که لازم دارد، شهریه را از طریق درگاه به حساب شما واریز می‌کند.

اما در صورتی که برای آموزشگاه خود وب‌سایت ندارید، هیچ نگران نباشید؛ چراکه می‌توانید از درگاه پرداخت بدون سایت یا همان لینک پرداخت استفاده کنید. به طور کلی سرویس درگاه پرداخت در هر دو شکل خود مزایا و قابلیت‌های ویژه‌ای دارد که می‌تواند تمام نیازهای شما را در انجام تراکنش‌های مالی‌تان برطرف کند، از این جهت در ادامه به این موارد می‌پردازیم‌.

امکانات درگاه پرداخت اینترنتی برای موسسات آموزشی و کانون‌های زبان

همان‌طور که بیان کردیم درگاه پرداخت در واقع روشی نوین برای دریافت شهریه‌‌ی هنرجوها در انواع موسسات آموزشی و کانون‌های زبان است. اما سرویس درگاه پرداخت در قیاس با انواع شیوه‌های دیگری که برای دریافت شهریه وجود دارد از امکانات کاربردی برجسته‌‌‌‌ای برخوردار است که در زیر به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

امکان گزارش واریزی‌ها و پرداخت امن

یکی از امکانات برجسته‌ی سرویس درگاه پرداخت این است که شما به عنوان مدیر یک موسسه می‌توانید از طریق این سرویس و امکانات پنل مدیریتی‌ آن، گزارش شفافی از واریزی‌های ماهیانه و سالیانه شهریه‌ها داشته باشید، یعنی لیست تمام تراکنش‌ها با جزئیات آن از جمله مشخصات واریزکننده، تاریخ، زمان و … را در اختیار خواهید داشت‌. از طرفی پرداخت از طریق درگاه یک روش امن در پرداخت محسوب می‌شود که اعتماد هنرجوها را جلب می‌کند.

امکان تسهیم بین مدرسین و مدیران

از قابیلت‌ها و امکانات اصلی سرویس درگاه پرداخت رایان پی سیستم تسهیم است. ممکن است در برخی از موسسات آموزشی افراد مختلفی از شهریه‌ی واریزی هنرجوها ذی‌نفع باشند. در چنین شرایطی امکان تسهیم سود میان افراد مختلف موسسه می‌تواند تمام چالش‌ها را کنار بزند. در واقع بر اساس سرویس تسهیم پول، شهریه‌های واریزی به سادگی و بر اساس میزان سهم هر ذی‌نفع، سهم‌بندی می‌‌شود و به حساب هر کدام واریز می‌گردد.

ایجاد یک صفحه‌ی شخصی برای دریافت شهریه

با کمک سرویس صفحه‌ی شخصی می‌توانید به عنوان مدیر اموزشگاه یک نشانی وب به صورت اختصاصی برای آموزشگاه خود بسازید و در نهایت ادرس را از طریق پیامک، شبکه‌های اجتماعی یا … به اشتراک بگذارید تا هنرجوها به آسانی و بدون دغدغه‌ی خاصی وارد صفحه شده و پرداخت را انجام بدهند.

ثبت‌نام آنلاین و دریافت خودکار شهریه به شکل اقساط

امکان دیگری که سرویس درگاه پرداخت برای مدیران و هنرجوهای موسسات آموزشی فراهم می‌آورد در وهله‌ی اول، ساده‌تر کردن فرآیند ثبت‌نام است. در واقع مدیران برای ثبت‌نام دوره‌های متنوع یا فروش جزوات و کتاب‌های مربوط به مجموعه‌شان می‌توانند لینک پرداخت یا QR کد مخصوص را در اختیار هنرجوها قرار بدهند. با این روش از یک سو برای هنرجوها مسیری ساده‌ برای پرداخت شهریه ایجاد می‌شود و سوی دیگر به مدیران نیز این امکان را می‌دهد که همواره از فرآیند ثبت‌نام هنرجوها به راحتی گزارش‌هایی دسته‌بندی شده در اختیار داشته باشند.

اما امکان بعدی که این سرویس در اختیار مدیران موسسات آموزشی آزاد قرار می‌دهد، ایجاد بستری است برای دریافت خودکار شهریه، حتی به شکل اقساطی. به این صورت که مدیران می‌توانند با صدور فاکتور آنلاین برای هنرجوهای موسسه‌شان، در زمان‌بندی‌های مشخص شده، شهریه دریافت کنند. در این سرویس این امکان نیز وجود دارد که به شکل خودکار پیام یا لینک یادآوری پرداخت، در موعدهای از پیش تعیین شده برای هنرجوها ارسال شود‌.

قابیلت‌ها و مزایای لینک پرداخت برای موسسات آموزشی

لینک پرداخت محصول

در ابتدا باید بگوییم لینک پرداخت یا درگاه بدون سایت سیستمی است که به صورت آدرس الکترونیکی توسط شرکت‌های پرداخت‌یار در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. واریزکننده‌ از طریق لمس لینک می‌تواند وارد صفحه پرداخت بشود و بعد از ثبت کردن اطلاعات بانکی خود مبلغ را واریز کند. در حالت اول می‌توانید این آدرس را از طریق ارسال پیام، ایمیل، کانال تلگرام، پیج اینستاگرام یا هر کانال ارتباطی دیگر در اختیار هنرجوی خود بگذارید.

در حالت دوم این امکان وجود دارد که لینک را به شکل کد qr پیش روی هنرجو قرار بدهید تا با اسکن آن و ورود به صفحه پرداخت، شهریه را پرداخت کند. 

در این میان نکته‌ی مهم این است که باید به سمت تهیه لینک پرداختی بروید که دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی برای فعالیت شما باشد. در این راستا در ادامه به قابلیت‌ها و مزایای لینک پرداخت رایان پی می‌پردازیم.

ساخت لینک مجزا برای هر کدام از خدمات آموزشی

یکی از ویژگی‌های کاربردی لینک پرداخت رایان پی ساختن لینک مجزا برای هر کدام از خدمات است. با این ویژگی به راحتی می‌توانید در پنل مدیریتی خود برای هر کدام از کلاس‌های هنری، هزینه‌ی جزوات، هزینه‌ی کتاب‌های زبان و … لینک جداگانه‌ای بسازید و هر زمان لازم شد در اختیار هنرجو قرار بدهید.

اضافه کردن توضیحات و اطلاعات لازم

در صورت نیاز می‌توانید در کنار خدمات آموزشی خود یک سری توضیحات و اطلاعات تکمیلی درج کنید به این ترتیب هنرجو با اطمینان بیشتری از انتخاب خود پرداخت را تکمیل می‌کند. فرض کنید برای موسسه زبان خود نیاز دارید در کنار ترم‌های مختلف زبان خارجی نان اساتید، طول دوره و … را وارد کنید

امکان قراردادن کد‌های تخفیف 

قطعاً موسسات آموزشی برای جذب بیشتر هنرجو و بر اساس سیاست‌های خود در طی سال تخفیف‌ها و آفرهای ویژه‌ای را ارائه می‌کنند. به طور مثال در فصل تابستان و در تعطیلی مدارس رقابت بین موسسات اموزشی بیشتر می‌شود و هر کدام با ایجاد تخفیف‌های مناسب در صدد جذب بیشتر هنرجو هستند. با توجه به این‌که می توانید کد تخفیف‌های خود را در لینک‌های پرداخت خود اضافه کنید تا باعث جلب توجه بشود‌. 

قابلیت ایجاد فیلدهای سفارشی

به احتمال زیاد هر موسسه‌ی آموزشی‌ای با توجه به زمینه‌ی خدمات خود نیاز داشته باشد در فرم پرداخت خود یک سری فیلدهای اختصاصی داشته باشد.

ایجاد گالری از عکس‌های مرتبط با خدمات آموزشگاه

 از جذاب‌ترین ویژگی‌های یک لینک پرداخت کارامد قرار دادن عکس است. با این ویژگی به راحتی می‌توانید عکس‌هایی از کتاب‌های آموزشی، جزوات، وسایل و ابزار آموزشی و هر آنچه لازم است تا مخاطب با دیدن آن اطلاعات بیشتری کسب کند در لینک داشته باشید. به طور مثال وقتی هنرجوی زبان از طریق لینک وارد فضای آن می‌شود می‌تواند ویترینی از عکس‌های مرتبط با دوره‌‌ و ترم انتخابی خود را مشاهده کند و به این ترتیب با اطمینان خاطر بیشتری از انتخاب خود واریز را انجام بدهد.

مراحل دریافت درگاه پرداخت

 تا این‌جا به احتمال زیاد با کاربرد و قابلیت‌های درگاه اینترنتی برای موسسات اموزشی آشنا شده‌اید، در ادامه اگر تصمیم به تهیه‌ی این سرویس گرفته‌اید لازم است بدانید ارائه‌کنندگان اصلی درگاه پرداخت دوازده شرکت با نام psp هستند که تحت نظارت و کنترل بانک مرکزی و شبکه شاپرک فعالیت دارند. اگر شما بخواهید از یکی از این دوازده شرکت درگاه بگیرید باید شرایط و مدارک لازم از جمله داشتن وب‌سایت، نماد الکترونیکی، مجوزها و مدارک کسب‌وکار را داشته باشید تا در طی ۳ تا ۷ روز کاری درگاه پرداخت مستقیم بگیرید که بدون کارمزد است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر مراحل دریافت پرداخت را مطالعه نمایید.

اما در صورتی که شرایط یا اصلا زمان و هزینه‌ برای ارائه‌ی مدارک ندارید، می‌توانید از شرکت‌های پرداخت‌یار مثل رایاپی که با یک یا چند psp  قرارداد دارند، درگاه واسط بگیرید. البته لازم به ذکر است که شرکت‌های پرداخت‌یار در برابر خدمات خود و مهیا کردن مسیر آسان دریافت درگاه، مقدار کارمزدی را که معمولاً یک درصد از هر تراکنش با سقف مشخص، کسر می‌کند. برای تهیه درگاه واسط می‌توانید به ترتیب زیر اقدام کنید.

۱. ثبت و ارسال درخواست: در اولین قدم شما به عنوان مدیر موسسه یا نماینده‌ باید به سایت رایان پی مراجعه کنید و فرم درخواست درگاه را تکمیل نمایید.‌ این فرم شامل مشخصات متقاضی، ایمیل، نوع فعالیت و پلتفرم مربوط به موسسه است.

دقت کنید که انتخاب گزینه‌ی “سایت” مربوط به درخواست درگاه ipg به صورت مرنچنت است. اگر در شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام یا اینستاگرام فعالیت دارید باید گزینه‌ی لینک پرداخت را انتخاب کنید و در صورتی که یک صفحه وبلاگ دارید انتخاب شما باید گزینه‌ی “سایر موارد” باشد.

درخواست درگاه پرداخت اینترنتی

2. وارد کردن اطلاعات کسب‌وکار : در این مرحله نیاز است که شما اطلاعاتی در مورد حوزه که فعالیت می‌کنید را در اختیار شرکت پرداخت یار قرار دهید.

3. احراز هویت: بعد از ارسال درخواست در زمان کوتاهی یک فرم برای احراز هویت که شامل درج اطلاعات شناسنامه‌ای، آپلود عکس کارت و شناسنامه است در اختیارتان قرار می‌گیرد. در این قسمت یک متن به عنوان تعهدنامه پیش رویتان قرار می‌گیرد که به شکل دستی آن را بنویسید و عکس آن را بعد از نوشتن مشخصات بارگذاری کنید.‌

۴. اطلاعات تکمیلی : اگر شما دارای نماد و کدمالیاتی نیستید و هنوز آن را تهیه نکرده‌اید، می‌توانید به مدت محدود تا فراهم کردن آن از درگاه پرداخت اشتراکی استفاده کنید و با بارگزاری مدارک درگاه اختصاصی با نام برند خود را داشته باشید.

میزان کارمزد درگاه پرداخت

همان‌طور که بیان کردیم تهیه درگاه از شرکت‌های پرداخت یار بسیار آسان‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود و از این جهت طرفداران بیشتری هم دارد. اما این شرکت‌ها در برابر خدمات خود مقداری کارمزد از هر تراکنش کسر می‌کنند. شرکت رایان پی نیز در ارتباط با سرویس درگاه پرداخت در ازای هر تراکنش، کارمزد 1.5درصد با سقف هشت هزار تومان کسر می‌کند و در ارتباط با لینک پرداخت کسر هزینه‌ی ثابت 600 تومان را برای هر تراکنش دارد. مشاهده تعرفه و تسویه رایان پی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا