چگونه فالوور های اینستاگرام را حفظ کنیم؟

افزایش فالوور اینستاگرام به عنوان هدف اول فعالیت در این پلتفرم تعریف می‌شود؛ اما این پایان ماجرا نیست! حتی اگر به موفق‌ترین شکل ممکن بتوانید به کمک راهکارهای موجود، مدام فالوور به صفحه‌تان اضافه کنید، مرحله‌ی بعدی که چه بسی از اهمیت بیش‌تری نیز برخوردار است، مدیریت و حفظ این فالوورها می‌باشد. اگر مدیریت صفحه‌ی تجاری در اینستاگرام بر اساس المان‌های از پیش تعیین شده و منطبق بر الگوریتم اینستاگرام نباشد، بعد از مدت‌زمان کوتاهی فالوورهایی که از راه‌های مختلف جذب صفحه‌تان شده‌اند، کم‌کم صفحه‌ی شما را ترک خواهند کرد.

با این وصف در این مقاله تلاش می‌کنیم روش‌هایی کاربردی برای مدیریت صحیح پیج اینستاگرام معرفی کنیم تا به کمک آن‌ها بتوانید مدیریتی موثر بر صفحه‌تان داشته باشید و در نهایت مانع دفع و ریزش مخاطب بشوید.

آشنایی با چند اقدام‌ ضروری

مدیریت یک صفحه‌ی تجاری در اینستاگرام، کار آسانی نیست. در واقع این کار باید به شکل مدونی انجام شود. بنابراین پیش از هر چیز برای رسیدن به مدیریتی با کیفیت و کارآمد باید به سازکار اصولی مدیریت صفحه‌ی اینستاگرام آشنا بشوید. در زیر فهرست چند اقدام ضروری که در روند مدیریت بهینه‌ی پیج‌تان، تاثیری انکارناپذیز خواهد داشت را مشاهده می‌کنید:

الف) تعامل موثر و سازنده با مخاطبان به صورت مستمر و بی‌وقفه

ب) تلاش همیشگی برای اضافه کردن فالوورهای تازه

پ) ایجاد فضایی مفرح در صفحه

ت) تعهد داشتن به تولید محتوای موثر و با کیفیت، به صورت مستمر

در هر حال چنان‌چه به تازگی صفحه‌ی اینستاگرام‌تان را فعال کرده‌اید بهتر است به شکلی کاربردی‌تر نیز با راهکارهای حفظ فالوورهای پیج‌تان آشنا شوید.

با تولید محتوای مستمر و با کیفیت، مهمان‌ها را در خانه نگه دارید

همان‌طور ‌که از عنوان این بخش پیدا است، کیفیت تولید محتوا در اینستاگرام، به دو عامل اساسی وابسته است؛ اولی استمرار در تولید محتوا است و دومی کیفیت مطلوب آن. بنابراین مدیریت صفحه‌ی اینستاگرام یک کار تمام‌وقت خواهد بود و باید برای فعالیت در این زمینه انگیزه و وقت کافی داشت.

تقویم محتوایی برای انتشار پست در اینستاگرام

اما چگونه می‌شود محتوای با کیفیت تولید کرد؟ نکته‌ی اساسی در این مورد این است که شما ابتدا باید پلتفرم مورد نظرتان را بشناسید و با سازکارها و الگورتیم آن آشنا باشید، آن‌گاه به تولید محتوا بپردازید. اینستاگرام پلتفرمی است که اساس آن بر تصویر و ویدئو بنا نهاده شده است. در واقع مخاطبان اینستاگرام کم‌تر علاقمند به خواندن محتواهای نوشتاری در بستر این پلتفرم هستند.

این نکته مثلا در مورد توییتر و لینکدین، کاملا برعکس است. با این وصف یکی از راهکارها در مسیر تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام این است که شما، همّیت خودتان را بر تولید محتوای تصویری بگذارید. ویدئوهای آموزشی و تبلیغاتی کوتاه و بلند که به شکلی حرفه‌ای و جذاب ادیت شده‌اند، از بهترین و جذاب‌ترین محتواهای اینستاگرامی به‌شمار می‌روند. این نوع محتوا در حفظ فالوورهای جذب شده، نقش بسیار پررنگی دارند.

از طرف دیگر اگر تصاویری که در صفحه‌ی اینستاگرام قرار می‌دهید نیز از ویرایش حرفه‌ای برخوردار باشند، پیج شما را برای مخاطب چشم‌نواز می‌کنند و بنابراین رغبت او به ماندن در صفحه‌ی شما دوچندان می‌گردد. به طور کلی تولید محتوا باید در راستای حرفه‌ای جلوه دادن شما در فعالیت‌تان انجام بگیرد. در کنار این‌ها نباید از تاثیر کپشن‌های با کیفیت غافل شوید. می‌پرسید کپشن با کیفیت چه‌جور کپشنی است؟ پاسخ ما این است؛ کوتاه، جذاب و رسا باشد. یعنی در عین‌حال که کوتاه است، بتواند مخاطب را جذب کند و اطلاعات لازم را نیز در اختیار او قرار دهد.

از طریق تعامل مستمر با مهمان‌ها، درب خانه را مهروموم کنید

حالا که به شکلی مستمر محتوای با کیفیت برای صفحه‌تان تولید می‌کنید و مخاطبان نسبتاً زیادی جذب پبج شما شده‌اند، و به نظر می‌رسد آن‌قدر راضی‌اند که قصد رفتن هم ندارند، بهتر است با ایجاد یک تعامل موثر و مستمر، آن‌ها را برای همیشه در صفحه‌تان ماندگار کنید.

یکی از وقت‌گیرترین فعالیت‌ها در مدیریت مطلوب صفحات اینستاگرامی همین تعامل مستمر با مخاطبان است. تا جایی‌که برخی از صفحه‌های پربازدید برای این منظور از ربات اینستاگرام بهره می‌برند. به عبارتی مدیر یک پیج، باید هر لحظه و با بیش‌ترین سرعت و دقت ممکن پاسخ‌گوی پرسش‌های مخاطبان صفحه‌ به شکل عمومی و یا خصوصی باشد. پاسخ سریع به تمام دایرکت‌ها و کامنت‌ها نیز امری ضروری در زمینه به شمار می‌رود که نباید نادیده گرفته شود. این تعامل همیشگی و مستمر عامل مهم و اثرگذاری در حفظ فالوورها پس از جذب آن‌ها خواهد بود.

در واقع این اقدام مدیر صفحه، در حکم یک سیستم پشتیبانی عمل می‌کند و این حس را به مخاطب انتقال می‌دهد که ارزش و اعتبار زیادی نزد شما دارد که هرگز رهایش نخواهید کرد.  در این راستا باید تلاش کنید نقد و نظرهایی که از مخاطبان دریافت می‌کنید را در صفحه‌تان بازتاب بدهید. این اقدام نیز سبب می‌شود مخاطب اثر مستقیم نقد و نظر خودش را به وضوح ببیند و احساس اعتماد بیش‌تری به برند شما در ذهن او ایجاد شود.

تعامل با کاربران اینستاگرام

یک راهکار دیگر برای ایجاد تعامل میان صفحه و مخاطب، که مدیر پیج باید از آن بهره ببرد، استفاده از پست و استوری‌های نظرسنجی و واکنش‌انگیز است. هر از گاهی در مورد یک مطلب به خصوص، چه در راستای فعالیت‌تان باشد و چه در یک فضای مفرح و فان، نظرسنجی برگزار کنید. سرازیر شدن سیل نظرات مخاطبان، در الگوریتم اینستاگرام امتیاز مثبتی محسوب می‌شود و علاوه‌بر آن مخاطب را نیز از طریق سرگرمی و کسب اطلاعات جذب خواهد کرد.

در کنار نظرسنجی‌ها، راهکار دیگری نیز برای دریافت دیدگاه‌ها و واکنش‌های مخاطبان وجود دارد؛ مثلا می‌توانید از مخاطبان‌تان بخواهید، تجربیات خودشان را در مواجهه با محصولات یا خدمات برند شما، بیان کنند و آن‌گاه خاطرات آن‌ها را در استوری‌ها بازتاب بدهید. استفاده از پست‌های چالشی که مخاطب را وادار به واکنش نشان دادن در کامنت‌ها می‌کند نیز راهکار دیگری است که باید به آن توجه ویژه‌ای بشود.

ارائه‌ی چند راهکار کلی برای حفظ حرمت مهمان‌ها

فالوورهای شما در حکم مهمان‌های عزیزی هستند که حفظ حرمت آن‌ها باید در اولویت کارهای شما قرار بگیرد. اگر این اقدامات را به صورت جدی و مستمر دنبال کنید، بدون شک فالوورهای‌تان همیشگی خواهند بود. مردم جایی که در آن احترام ببینند را ترک نمی‌کنند. اول این‌که اصل اساسی خوش‌آمد گویی به مخاطبان جدید‌الورود را از یاد نبرید. برای این منظور نیز می‌توانید از ربات اینستاگرام استفاده کنید.

اقدام بعدی اما مربوط به شکل مواجهه با مخاطبان خاطی خواهد بود که گاهی از حوزه‌ی ادب خارج می‌شوند. در واقع تا جایی که ممکن است برای حفظ حرمت مخاطبان‌تان باید با مخاطبانی که فضای صفحه‌ی شما را با کامنت‌ها و یا ترول‌های نامناسب آلوده می‌کنند برخورد کرده و از صفحه بیرون‌شان کنید. برای این منظور به یک نظارت همیشگی نیاز دارید و بهتر است از پیش خط مشی خودتان را در بخش بیو به مخاطبان متذکر شوید. در ضمن برای این‌که به شکل ساده‌تری این معضلات را مدیریت کنید، می‌توانید از روش زیر بهره ببرید:

  • به تنظیمات حساب کاربری خود بروید
  • بر روی گزینه‌ی Privacy کلیک کنید
  • سپس بر روی نظرات کلیک کنید

در نهایت گزینه‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید تا بتوانید به شکل خودکار برخی نظرات مشکل‌ساز را مدیریت نمایید.

شما باید فضایی همگانی بسازید که ماندن در آن برای مخاطبان متفاوتی که جزء فالوورهای پیج‌تان هستند، ممکن و مطلوب باشد.

ساده سازی فرایند فروش در اینستاگرام

همان طور که در بالا گفته شد، مدیریت و داشتن یک پیج حرفه ای در اینستاگرام به برنامه ریزی و فعالیت تمام وقت نیاز دارد، طبیعتا اگر ما این مقدار از زندگی خود را صرف پیچ خود می‌کنیم انتظار داریم درآمد مناسبی را برای ما هم داشته باشد. پس باید بصورت تجاری برای کسب درامد از پیج خود نیز برنامه مدونی داشته باشید.

حال شما محصول و خدمات خود را بر اساس شرایط و استراتژی خود انتخاب کردید، یکی از مواردی که باعث فروش بهتر شما می‌شود، ساده سازی فرایند خرید مشتری است، هرچه مشتری سریع تر محصول خود را برای خرید و پرداخت هزینه انتخاب کنید فروش شما نیز افزایش خواهد داشت، با استفاده از درگاه پرداخت در اینستاگرام علاوه بر مدیریت بهتر فروش و آنالیز فروش محصولات خود، مشتری نیز با مشاهده روش نوین پرداخت توسط شما، اعتماد و خرید امن‌تری را انجام می‌دهد و دیگر با چالش‌های کارت به کارت روبرو نخواهد شد.

منبع برای کسب اطلاعات بیشتر : sproutsocial

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا