پرداخت آنلاین پیک موتوری

عبور از معضل پرداخت در محل

شلوغی کلان‌شهرها و بار ترافیکی ناشی از آن، میزان اهمیت و اثرگذاری پیک‌های موتوری را در سال‌های اخیر بسیار بالا برده است. برای نمونه در تهران و به خصوص در اطراف بازار بزرگ، حتی نمی‌شود تصورش را کرد که برای یک روز پیک‌های موتوری حضور نداشته نباشند. در واقع سیستم حمل و نقل تهران امروز وابستگی شدیدی به موتوری‌های فعال در این حوزه دارد. با این وصف، پر واضح است که هر پیک موتوری در طول روز تعداد زیادی تراکنش‌های مالی انجام خواهد داد.

از طرف دیگر مشکل پرداخت کرایه‌ی پیک‌ها در محل، خود معضلی دیرپا به شمار می‌آید که همچنان پا برجا است. کمبود وجه نقد در دست مردم، معمولا پرداخت کرایه را به فرآیند کارت به کارت می‌کشاند که در بسیاری مواقع معطلی در پی دارد، و یا پیگیری چندباره‌ی موتورسوار را می‌طلبد. اما اکنون با وجود سرویس‌‌های متنوع پرداخت‌های اینترنتی، این معضل را به سادگی می‌توان از پیش پای پیک‌‌های موتوری برداشت.

سرویس لینک پرداخت امکانی کاربردی و نوین برای انجام تراکنش‌های موتورسوران فعال در حوزه‌ی حمل و نقل خواهد بود. در ادامه‌ی این مقاله با معرفی امکانات سرویس لینک پرداخت، تلاش می‌کنیم به ترغیب افراد مشغول در حمل و نقل موتوری شهر بپردازیم تا از این سرویس نوین الکترونیکی استفاده کنند.

خلاص شدن از شر کارتخوان‌ها

شما به عنوان یک پیک موتوری، اگر دلیوری یک پیتزا فروشی هستید و یا در حمل و نقل موتوری شهر، در قالب پیک‌های بادپا فعالیت می‌کنید، به احتمال زیاد همواره با این درخواست از سوی مشتریان خود مواجهید که؛ کارتخوان همراه‌تان باشد. در واقع دستگاه‌های کارتخوان بار اضافه‌ای هستند که همیشه دست‌وپاگیر پیک‌های موتوری می‌شوند. اما اکنون به سادگی و با استفاده از سرویس لینک پرداخت، می‌توانید برای همیشه با کارتخوان‌ها خداحافظی کنید.

به این صورت که شما به عنوان یک پیک موتوری، وقتی پیتزا یا هر بسته‌ی دیگری را در محل مورد نظر تحویل مشتری می‌دهید، برای دریافت مبلغ کرایه و یا حتی مبلغ جنس تحویل داده شده، لینک پرداخت را در اختیار مشتری قرار خواهید داد. این شیوه علاوه‌بر ایجاد سهولت در کار شما به عنوان یک پیک موتوری، برای مشتریان نیز مطلوب خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم چنانچه برای کالایی که تحویل می‌دهید یک برگه‌ی رسید در دست دارید، بارکد مربوط به لینک پرداخت را از قبل بر روی آن حک کنید، تا مشتری در فرآیندی بسیار ساده و با اسکن کد مربوطه وارد صفحه‌ی پرداخت شود و بی‌دردسر مبلغ مورد نظر را به حساب شما یا کارفرمایتان واریز نماید.

 پیک موتوری و لینک پرداخت

امکان برنامه‌ریزی و مدیریت تراکنش‌ها

تجربه‌ی موفق شرکت‌هایی مانند الوپیک و اسنپ در استفاده از درگاه پرداخت، مشوق پیک‌های شخصی و شرکت‌های مشابه فعال در حوزه حمل و نقل موتوری خواهد بود. حجم بالای تراکنش‌های روزانه در حمل و نقل موتوری، به کمک سرویس پرداخت آنلاین، امکان مدیریت بهتری خواهد داشت. در واقع شرکت‌های بزرگ حمل و نقل موتوری توانستند با بهره‌مندی از سرویس درگاه پرداخت،  شیوه‌‌ای نوین را برای انجام تراکنش‌های مالی به مردم معرفی نمایند. کسر کارمزدی به مراتب کم‌تر از عملیات کارت به کارت، در پرداخت‌های اینترنتی، از جمله ویژگی‌های مشوق دیگر برای استفاده از این سرویس خواهد بود.

علاوه بر این‌ها، امکان مدیریت آسان‌تر تراکنش‌ها نیز مزیت برجسته‌ی دیگر این سرویس می‌باشد. برای نمونه این قابلیت وجود دارد که مدیریت یک شرکت حمل و نقل موتوری، در موارد متنوع، از پیش تعیین نماید که مبلغ کرایه‌ی پیک به صورت جداگانه به حساب راکب موتور واریز گردد و یا هر دو مبلغ هزینه‌ی ایاب‌وذهاب و قیمت کالا، به حساب کارفرما واریز بشود. چنین مدیریتی فرآیند پرداخت را حتی برای مشتریان نیز شفاف‌تر و ساده‌تر خواهد نمود.

کد الکترونیکی مخصوص پیک‌های شخصی

شاید شما از آن دسته موتور سوارهایی باشید که به صورت شخصی در سطح شهر فعال‌اند. در واقع شما زیر مجموعه‌ی هیچ کدام از شرکت‌های حمل و نقل موتوری نیستید و فقط برای خودتان کار می‌کنید. این مژده را به‌تان بدهیم که در این صورت هم همچنان می‌توانید به سادگی یک لینک پرداخت دریافت کنید و از امکانات این سرویس بهره‌مند شوید. برای این منظور فقط کافی است به سایت شرکت‌هایی مانند رایان پی بروید و آن‌جا مراحل درخواست لینک پرداخت را تکمیل کنید. این کار واقعا ساده‌ و بی دردسر است، می‌توانید همین حالا امتحانش کنید.

در مرحله‌ی بعدی وقتی لینک پرداخت مخصوص به خودتان را دریافت کردید، باز هم به سادگی، می‌توانید آن را به یک کدالکترونیکی که به اصطلاح به آن QR کد می‌گویند تبدیل کرده و بعد هم روی یک کاغذ معمولی چاپش کنید. آن‌وقت کاغذ را روی شیشه‌ی جلو موتور و یا توی صفحه‌ای از سررسید همراه‌تان بچسبانید. این‌طوری می‌توانید بعد از انجام هر سفری، از مشتری بخواهید کد مربوطه را با گوشی همراهش اسکن کند و به سادگی کرایه‌ی شما را پرداخت نماید. نگران نباشید، این شیوه‌‌ی جدید پرداخت، از تمام شیوه‌های سنتی امن‌تر است و همان‌طور که گفتیم، در ازای سرویسی که به شما می‌دهد، کارمزد کم‌تری نیز از حساب‌تان کسر خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا