کسب و کارهای کوچکی که نیاز به سایت دارند

اگر کسب و کار کوچکی در عرصه‌ی تجارت الکترونیک دارید، بیش از این وقت را تلف نکنید! در واقع همین حالا هم دیر شده است! دست بجنبانید و هر چه زودتر برای کسب و کارتان یک وب‌سایت راه‌اندازی کنید.

داشتن سایت، موثرترین راه برای توسعه و رونق کسب و کارتان است. مردم این روزها برای کسب اطلاع از هر موضوعی سراغ گوگل می‌روند و اگر بخواهند چیزی بخرند، اولین جایی که به دنبالش می‌گردند در وب‌سایت‌های تجاری است. بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که خودتان را از امکان در معرض دید بودن بی‌بهره بگذارید. جای تعجب دارد که با وجود اهمیت فراوانِ سایت در کسب و کارهای کوچک، بسیاری از این مشاغل آنلاین، همچنان به دلیل ترس از هزینه‌های طراحی سایت و مدیریت آن، از این امکان بی‌بهره‌ مانده‌اند.

حال آن‌که اکنون با توجه به وجود سایت‌سازهای متنوع، می‌شود با صرف کم‌ترین هزینه‌ی ممکن و در کوتاه‌ترین زمان، یک سایت سفارشی حرفه‌ای داشته باشید. برای کسب اطلاعات تخصصی درباره‌ی چگونگی طراحی سایت و همچنین آشنایی با انواع سایت‌سازهای ایرانی و خارجی، به مقالات وب سایت در رایان‌پی مراجعه کنید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که سایت‌ها فقط مخصوص فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی نیستند، بل‌که اغلب کسب و کارها می‌توانند به کمک یک وب‌سایت پویا و حرفه‌ای، برند کوچک خود را در بازار تجارت‌های الکترونیکی مطرح کنند و برای افزایش فروش خود از امکانات سایت بهره‌مند شوند. در ادامه به معرفی برخی از کسب و کارهایی می‌پردازیم که داشتن وب‌سایت برای آن‌ها حیاتی و واجب به‌شمار می‌رود.

مشاوران

مشاوره آنلاین

شما مشاوران نقشِ انکار ناپذیر و پررنگی در زندگی امروز ما ایفا می‌کنید. در واقع ما در امور مختلفی گذارمان به شما می‌افتد. آیا می‌دانید در شغل شما، داشتن سایت در جهت جذب مخاطب بیش‌تر بسیار موثر است؟

مردم اصولا پیش از این‌که به یک‌ مشاور مراجعه کنند، حسابی درباره‌ی او و همکارانش تحقیق می‌کنند و در واقع صفحات مختلف وب را به دنبال یک مشاور فعال و باسابقه جستجو می‌کنند. بنابراین اولا داشتن سایت، شما را هم وارد میدان بزرگ دید مخاطب خواهد کرد و ثانیاً این امکان را به شما می‌دهد که رزومه‌ و سابقه‌ی مشاوره‌های موفق خود را در معرض دید بازدیدکنندگان و جستجوگران، قرار بدهید. می‌پرسید چگونه؟ روش ساده‌ای برای این‌کار وجود دارد؛ کافی است دیدگاه مثبت مراجعین قبلی‌ را در وب‌سایت‌‌تان منتشر کنید. این روش بارها تجربه ‌شده است و تجربه‌ها حاکی از این است که مردم با خواندن دیدگاه مثبت مراجعینِ قبلی شما، تا حد بسیار زیادی به انتخاب شما متمایل می‌شوند. با این وصف آیا هنوز وقتش نرسیده که دم و دستگاه مشاوری خودتان را به یک وب‌سایت فعال مجهز کنید؟

پزشکان

داندانپزشکی

دکتر خوب می‌شناسی؟” این پرسش کوتاه، تیپیکال پرسش تمام بیماران به هنگام بروز بیماری است. چه‌طور می‌شود یک پزشک خوب را در سطح شهر و از میان این همه مطب متنوع پیدا کرد! مگر کیفیت تشخیص و درمان فلان پزشک را تا چه حد می‌توان از طریق تبلیغ دهان به دهان بازگو نمود! دایره‌ی بیمارانی که صدای سابقه‌ی درخشان شما به عنوان پزشکی مقبول به گوش‌شان می‌رسد چه‌قدر می‌تواند بزرگ باشد؟ این‌جاست که نقش وب‌سایت‌ها پررنگ می‌شود. اگر پزشکان فعالیت درمانی خود را به یک وب‌سایت فعال مجهز کنند، یافتن آن‌ها برای بیماران هم ساده‌تر خواهد شد. شما می‌توانید، بیوگرافی، آدرس مطب، شماره‌ی تماس، سوابق، دیدگاه‌های مثبت بیماران قبلی، خصوصیات کادر درمان تحت اختیارتان و تجهیزات محل کارتان را در این وب‌سایت به معرض دید بیمارانی بگذارید که در جستجوی پزشک مطلوب خود می‌گردند. همچنین می‌توانید فرآیند نوبت‌دهی و حتی واریز هزینه‌ی ویزیت را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی در همان سایت برقرار کنید. به عبارتی داشتن وب‌سایت مخصوص و فعال، چراغ مطب شما را چنان روشن می‌کند که بیماران می‌توانند از هر کجای شهر که هستند، آن را ببینند و مطب شما را به سادگی بیابند.

مشاوران املاک

فایلنیگ بنگاه و املاک

اغلب مشاوران املاک پلتفرم‌های تبلیغاتی را برای حضور مستمر در بازار انتخاب می‌کنند. اما شاید این کار خیلی هم حرفه‌ای نباشد! برند شما و خدمات ویژه‌ای که به مشتریان‌تان ارائه می‌کنید، می‌تواند در بستر یک وب‌سایت حرفه‌ای و پویا، در شمایلی بسیار مطلوب‌تر در معرض دید مشتریان‌ قرار بگیرد. از طرف دیگر این روزها مردم برای جستجوی املاک مورد نظرشان دیگر خیلی اعتقادی به مراجعه‌ی حضوری ندارند و عادت کرده‌اند همه‌چیز را از همان پای کامپیوتر شخصی یا موبایل‌شان پیگیری کنند.

مثلا اگر به دنبال خرید آپارتمان در منطقه‌ی سعادت‌آباد تهران باشند، اولین راهی که به ذهن‌شان می‌رسد، سرچ کردن مشاورین املاک سعادت آباد در گوگل است. با این وصف فکر نمی‌کنید، داشتن وب‌سایت فعالی که در جستجوهای کاربران، در رنک‌های بالای گوگل قرار می‌گیرد، تعداد قابل توجهی مشتری بالقوه را با شما ارتباط خواهد داد! در ضمن وقتی که مشتری وارد وب‌سایت املاک شما بشود، می‌تواند با مشاورین تخصصی رِنج‌های گوناگون تماس حاصل کند و یا فایل‌های متنوع و اکازیون شما را همراه شرح و عکس در وب‌سایت مخصوص مشاهده نماید. این امکانات علاوه‌بر این‌که در بازار رقابتی املاک ایران، شما را به مشتریان زیادی متصل می‌کند به لحاظ بصری نیز برای مشتریان شما در ناخودآگاه‌ اثر مثبت خواهد داشت و سبب اعتمادسازی و اعتبار املاک شما خواهد شد.

شرکت‌های خدماتی و فنی

برقکارها، شرکت‌های خدماتی، دفترهای امور ساختمانی و هر شاخه‌ی دیگری که در حوزه‌ی خدمات و تاسیسات جای می‌گیرد، از جمله مشاغلی هستند که داشتن وب‌سایت می‌تواند در مدون شدن، توسعه و رونق هر چه بیش‌تر آن‌ها اثر مستقیمی داشته باشد. فرقی نمی‌کند شما یک برقکار مستقل باشید یا شرکتی که خدمات فنی ساختمانی را ارائه می‌کند؛ در هر صورت داشتن سایت مخصوص، گامی مثبت و رو به جلو برای کسب و کار شما محسوب می‌شود. مردم برای این‌که مشکلات تاسیساتی و سفارش‌های خدماتی خانه‌شان را به اهل فن بسپارند، اول حسابی تحقیق می‌کنند و سابقه‌ی طرف را بیرون می‌کشند تا از حسن انجام کارش آسوده‌خاطر باشند. داشتن وب‌سایت، این کاربرانِ جستجوگر را به سمت خدمات شما ترغیب می‌کند. اگر بتوانید برای خدماتی که ارائه می‌دهید در وب‌سایت کاری خود، محتوایی شفاف و آموزنده بارگذاری کنید، با سرعت چشمگیری از رقبای خود پیشی خواهید گرفت. در حقیقت شرکت خدماتی و تاسیساتی که دارای یک وب‌سایت مدون، فعال و شکیل با محتواهای مرتبط باشد، به طور قطع، کاربران بیش‌تری را به سمت خود جذب خواهد کرد.

کتابفروش‌ها

در سال‌های اخیر فروش غیرحضوری، چنان میان مردم رواج پیدا کرده است که بسیاری مشاغل در فکر ایجاد بستری برای فروش آنلاین محصولات‌شان افتاده‌اند. از جمله مشاغلی که جریان فروش غیرحضوری در آن، با سرعت چشمگیری همه‌گیر شده است، کتابفروشی‌ها هستند. سبک زندگیِ فشرده‌ی مردم در روزگار ما سبب شده است، لذت قدم زدن در میان قفسه‌های کتابفروشی‌ها، جای خود را به گشت و گذاری مجازی در صفحات وب بدهد.

فروگشاه آنلاین کتاب

اکنون علاقه‌مندان به کتاب، برای یافتن کتاب مورد نظرشان عموما به آدرس سایت‌های فروشگاهی کتابفروشی‌ها و انتشاراتی‌ها مراجعه می‌کنند. این وب‌سایت‌ها البته ویژگی‌های بسیار مثبت و کاربردی نیز برای کاربران دارند؛ مثلا کاربران می‌توانند از طریق موتور جستجوی پیشرفته‌ی سایت‌ها، کتاب‌ها را در دسته‌بندی‌های دلخواه بررسی کنند و از قیمت کتاب‌ها نیز آگاه شوند. همچنین از طریق یک فرآیند ساده کتاب را سفارش داده و بخرند. آن‌ها می‌توانند چند صفحه‌ای از ابتدای کتاب و یک بیوگرافی مختصر از آن را نیز در سایت کتابفروشی مطالعه کنند. با این اوصاف به نظر می‌رسد، اگر شما هم کتابفروشی کوچک یا بزرگی دارید و هنوز برای فروش غیرحضوری کتاب، یک وب‌سایت فروشگاهی راه‌اندازی نکرده‌اید، به زودی حسابی از قافله‌ی هم‌قطاران خود جا خواهید ماند.

اتصال سایت به شبکه پرداخت

باتوجه به اینکه در بالا گفته شد، از اهمیت داشتن سایت برای کسب و کار آگاه شدید که دریچه‌ای نو برای افزایش فروش خدمات و برندینگ شما است، یکی دیگر از مزیت‌های داشتن وب سایت، ایجاد سیستم برای ثبت سفارش و خودکار شدن مراحل و تعامل با مشتریان است و بار سنگینی از روش‌های سنتی را از دوش شما بر میدارد تا بتوانید به حجم بیشتری از خدمات رسیدگی کنید. درگاه پرداخت یا پرداخت آنلاین، یکی از همین روش‌های خودکار کردن فرایندها در کسب و کار شما خواهد بود، درگاه پرداخت برای سایت را شرکت‌های پرداخت یار ارائه می‌دهند و از طریق دریافت خدمات از آنها، سایت شما به شبکه پرداخت متصل می‌شود و بدین صورت در 24 ساعت شبانه روز شما فروش خواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا