8 مزیت درگاه پرداخت برای کسب و کار کوچک

اگر صاحب کسب و کار کوچک در بستر اینترنت هستید و یا قصد دارید به عرصه‌ی تجارت الکترونیک ورود کنید، باید پیش از هر اقدامی، علاوه‌بر آموختن مهارت‌های لازم، کسب و کار خود را به آخرین ابزار الکترونیکی نیز مجهز نمایید. با این وصف و با در نظر گرفتن فضای رقابتی موجود در فضای تجارت الکترونیک، ابزارهای نوین پرداخت آنلاین نقش موثری در رونق و توسعه‌ی کسب و کار شما خواهند داشت. بنابراین بهتر است درباره‌ی انواع درگاه پرداخت، مزایا و امکانات این سرویس نوین، اطلاعات کافی به دست آورید.

در این مقاله تلاش خواهیم کرد به شکلی مختصر و مفید مزایای استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی را برای کسب و کارهای کوچک شرح دهیم.

جلب اعتماد مشتریان

اصلی‌ترین هدف صاحبان کسب و کارهای کوچک در بازارهای مجازی، جذب مخاطب است. یکی از عواملی که به شکل چشمگیری به شما کمک خواهد کرد تا مشتریان بیش‌تری جذب کنید، فرآیند اعتمادسازی است.

اما چه‌گونه می‌توان در چنین فضای رقابتی اعتماد مشتری را جلب کرد؟

یکی از راهکارهای ایجاد اعتماد در مشتریان، به ویژه برای کسب و کارهای کوچک، استفاده از درگاه پرداخت است. شما با تجهیز کسب و کار خود به درگاه بانکی، در هر پلتفرمی که مشغول فعالیت تجاری هستید، می‌توانید فرآیند پرداخت وجه توسط مشتری را تا حد زیادی شفاف نمایید و از این طریق اعتماد بیش‌تری را جلب کنید. ضمن این‌که اگر بتوانید مراحل دریافت درگاه پرداخت از شرکت‌های پرداخت یار را برای مشتریان‌تان شرح دهید، روند اعتمادسازی سریع‌تر خواهید شد. زیرا در مراحل دریافت درگاه پرداخت، مرحله‌ی مهمی با عنوان احراز هویت وجود دارد که آگاهی مشتری نسبت به آن، خود موجب ایجاد اعتماد بیش‌تر خواهد شد.

سهولت و امنیت تراکنش‌ها

این نکته را همواره یادتان باشد که مشتریان بالقوه‌‌ی موجود در بازارهای مجازی، عموما به دنبال سهولت کارها در فرآیند خریدشان هستند. بنابراین برای جذب مخاطب بیش‌تر همواره باید به دنبال تسهیل فرآیند مراحل خرید باشید. استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی، سبب می‌شود یکی از حساس‌ترین مراحل خرید اینترنتی برای مشتریان به شکلی بسیار ساده انجام شود. از طرف دیگر مشتریان در خریدهای اینترنتی همواره دغدغه‌ی پرداختی امن را دارند. از قضا از ویژگی‌های برجسته‌ی درگاه پرداخت اینترنتی، امنیت فرآیند پرداخت است. استفاده از درگاه پرداخت در کسب و کارهای کوچک اینترنتی، امنیت و سهولت فرآیند خرید را تضمین می‌کند.

امنیت در درگاه پرداخت در کسب و کار کوچک

مدیریت مالی تراکنش‌ها

پنل مدیریتی درگاه پرداخت امکاناتی دارد که به شما کمک می‌کند بر روی مراودات مالی کسب و کارتان اشراف بهتری داشته باشید. همچنین از طریق این سرویس شما می‌توانید گزارش‌های متنوعی از تراکنش‌های انجام شده تهیه کنید. این گزارش‌ها سبب‌ساز مدیریت مالی دقیق‌تری خواهند بود. این نکته برای شما از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، زیرا با اشراف دقیق به تراکنش‌های انجام شده‌ی هفتگی و ماهیانه، به آنالیز فروش دقیقی دست خواهید یافت. این آنالیز فروش نیز در نهایت شما را از ضعف و قوت‌های شیوه‌های فروش در کسب و کارتان آگاه خواهد کرد.

سقف بلند پرداخت آنلاین

اگر از درگاه پرداخت برای کسب و کارتان استفاده می‌کنید، دیگر نگرانی بابت سقف پرداختی مشتری‌ها نخواهید داشت. سقف پرداخت 100 میلیون تومانی این سرویس، آپشن فوق‌العاده‌ای برای کسب و کار شما خواهد بود. در واقع مشتریان شما می‌توانند به ازای هر کارت بانکی تا سقف 100 میلیون تومان از طریق درگاه پرداخت خرید کنند.

کسب و کار کوچک شما حرفه‌ای‌تر به نظر بیاید

در رقابت تنگاتنگ کسب و کارهای مجازی، مشتری‌ها به صورت ناخودآگاه به سمت محصولات یا خدمات برندی جذب می‌شوند که حرفه‌ای‌تر عمل می‌کند. استفاده از ابزارهای نوین الکترونیکی مانند درگاه پرداخت در اشکال گوناگونش، یکی از عواملی است که کسب و کار شما را حرفه‌ای‌تر جلوه خواهد داد.

بیایید یک قیاس ساده انجام بدهیم؛ وقتی که مشتری به مرحله‌ی پرداخت خرید اینترنتی خود می‌رسد، حالت اول این است که به فروشنده پیام بدهد و پیگیر دریافت شماره‌ی کارت بانکی او شود. در مقابل؛ اگر آن فروشنده کسب و کار خود را به سرویس پرداخت آنلاین مجهز کرده باشد، مشتری به سادگی پس از انتخاب محصول، وارد صفحه‌ی پرداخت می‌شود و از طریق فرآیندی امن و راحت، مبلغ مورد نظر را واریز می‌نماید. پر واضح است که روش دوم، وجهه‌ای حرفه‌ای‌تر به کسب و کار شما خواهد بخشید.

بانک‌ اطلاعات مشتری

دسترسی به اطلاعات مشتری برای شما که کسب و کاری را در بستر اینترنت راه‌اندازی کرده‌اید، فوق‌العاده با اهمیت است. هنگامی که مشتری از درگاه پرداخت استفاده می‌کند، به قاعده اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهد داد که بعدها می‌تواند در فرآیند بازاریابی بسیار کاربردی باشد. اطلاعاتی مانند شماره موبایل و ایمیل در این میان از اهمیت بیش‌تری نیز برخوردار است. زیرا در بزنگاه‌های مختلف می‌توانید بر اساس دسته‌بندی از پیش تعیین شده‌ای پیام‌های تبلیغاتی و فراخوان‌های خود را از این دو طریق به دست مشتریان‌تان برسانید. دسترسی به اطلاعات مشتری در نهایت می‌تواند به گشودن مسیر بهتری برای بازاریابی کسب و کارتان ختم شود. برای دسترسی به این اطلاعات، پنل مدیریتی درگاه پرداخت به شما کمک خواهد کرد.

امکانات جانبی جذاب

در کنار مزایایی که تا این‌جا یاد کردیم، سرویس پرداخت اینترنتی، امکانات جانبی جذابی را هم در اختیار شما قرار خواهد داد. برای مثال شما می‌توانید با ارسال فاکتور آنلاین به مشتریان‌تان، یک تعامل سازنده با آن‌ها داشته باشید و با یک تیر دو نشان بزنید. یعنی علاوه‌بر این‌که لینک پرداخت را در اختیار مشتری قرار می‌دهید، در عین‌حال نوعی بازاریابی نیز کرده‌اید. همچنین از طریق ساخت آیتم مالی نیز امکان تبلیغات و بازاریابی برای کسب و کارتان وجود دارد. آپشن‌های تازه، جشنواره‌های تخفیف و موعد رسیدن محصولات جدید و مواردی از این قبیل را در یک آیتم مالی گنجانده و در اختیار مشتریان قرار خواهید داد.

درگاه پرداخت آنلاین روشی نوین است که در کنار هدف اصلی یعنی ایجاد بستری امن برای دریافت و پرداخت وجه، با امکاناتی جانبی، در نهایت به توسعه و رونق کسب و کارهای کوچک اینترنتی کمک خواهد کرد. قابلیت دیگری که سرویس درگاه پرداخت آنلاین در اختیار شما قرار خواهد داد، امکان تسهیم واریزی‌ها است. ممکن است برای راه‌اندازی کسب و کارتان در آغاز فعالیت سرمایه‌گذارهایی در مجموعه داشته باشید. بنابراین وجوه واریزی بر اساس درصد سهم‌بندی‌ها، به کمک قابلیت تسهیم به صورت خودکار و جداگانه به حساب هر یک از شرکاء شما واریز خواهد شد.

لینک پرداخت یک سرویس مکمل

در اغلب موارد، کسب و کارهای کوچک در بستر شبکه‌‌های اجتماعی فعالیت دارند. بعضی از این کسب و کارها اصلا سایتی ندارند و بنابراین نمی‌توانند درگاه پرداخت دریافت کنند. بنابراین اگر شما هم از جمله فعالان تجاری در فضای یکی از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام هستید، لینک پرداخت می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای کسب و کار شما باشد.

استفاده از لینک پرداخت به مراتب روشی ساده‌تر برای دریافت وجه از مشتری نیز به شمار می‌رود. شما می‌توانید لینک پرداخت مخصوص به خودتان را از طریق همان پلتفرم مورد استفاده، در اختیار مشتریان قرار دهید؛

برای نمونه اگر در تلگرام فعال هستید، در انتهای پست‌های ارائه‌ی محصول، لینک پرداخت را نیز قرار می‌دهید تا مشتری در صورت انتخاب آن محصول با لمس لینک مربوطه، وارد صفحه‌‌ی پرداخت شود و به سادگی فرآیند واریز پول را انجام بدهد. در ضمن می‌شود لینک پرداخت را از طریق پیامک و ایمیل نیز برای مشتریان ارسال کنید. حتی اگر کسب و کار کوچک شما سایت مخصوص هم دارد، توصیه‌ی ما این است که از لینک‌ پرداخت استفاده کنید. در ضمن یکی از معایبی که استفاده از درگاه پرداخت برای کسب و کارها شما خواهد داشت، نبود تسویه آنی است و معمولا شما به عنوان صاحب کسب و کاری کوچک در بستر اینترنت، هواخواه تسویه‌ی آنی هستید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا