مزایای استفاده از درگاه پرداخت برای آژانس‌های مسافرتی

حرکت در مسیر تکنولوژی

اکنون تمام کسب و کارهای کوچک و بزرگ به تبع از توسعه‌ی اشکال نوین ارتباطات و فناوری‌های به‌روز این حوزه، متحول شده‌اند. از این رو برای مدیریت و هدایت بهتر این مجموعه‌ها نیز، هم‌راستا با این تحولات، باید از نگرش و ابزارهای نو بهره گرفت. برای نمونه در صنعتی مهم مانند صنعت گردشگری، توسعه‌ی فناوری اطلاعات، تغییرات برجسته‌ای را پدید آورده است. یک آژانس مسافرتی موفق در حال حاضر، به طور قطع باید از ابزارهای نوین مالی استفاده کند. درگاه پرداخت به عنوان سرویسی نوین در زمینه پرداخت آنلاین، با توجه به قابلیت‌هایی که دارد، به رشد اقتصادی و رونق کاری آژانس‌های مسافرتی کمک خواهد کرد. در ادامه‌ی این مقاله تلاش می‌کنیم به شکلی مفید مزایای استفاده از این سرویس را برای آژانس‌های مسافرتی شرح دهیم.

چرا درگاه پرداخت؟

آژانس‌های مسافرتی به عنوان بازوهای اصلی صنعت گردشگری، اکنون در امور بازاریابی خود، عموما از ابزارهای نوین بهره می‌برند. استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص و یا و‌ب‌سایت‌های مختلف از جمله شیوه‌های متدوال آژانس‌های مسافرتی، برای فروش تورهای متنوع گردشگری است. با این وصف یک آژانس‌ مسافرتی که دارای سایت مخصوص به خود می‌باشد و اطلاعات تورها از جمله آپشن‌‌های گوناگون و قیمت سفرها را در آن فضا به اطلاع گردشگران می‌رساند، می‌تواند با دریافت درگاه پرداخت و کارگذاری آن در سایت، فرآیند پرداخت هزینه‌ها را برای مشتریان خود، آسان و امن نماید. علاوه‌بر آن نیز این امکان وجود دارد که مدیریت آژانس مسافرتی از قابلیت‌های ویژه‌ی این سرویس الکترونیکی نوین بهره‌مند شود.

درخواست درگاه پرداخت

ساختن یک کاتالوگ کامل

همان‌طور که گفته شد یک درگاه پرداخت قابلیت‌های گوناگونی دارد. از جمله‌ی این قابلیت‌ها که می‌تواند در آژانس‌های مسافرتی کارکردی برجسته و مهم داشته باشد، ساخت آیتم‌های مالی است. به طور مشخص به کمک این قابلیت، آژانس‌ها مسافرتی می‌توانند تمام اطلاعات مربوط به تورها؛ از جمله آپشن‌ها، قیمت‌ها و ظرفیت هر سفر را در کنار فرم مشخصات مشتری، در قالب یک آیتم مالی طراحی کرده و از راه‌های گوناگون در اختیار گردشگران قرار بدهند. ضمنا درگاه پرداخت، سرویسی است که امکان مدیریت تراکنش‌های مالی هر آژانس را به شکلی شفاف و به کمک ارائه‌ی گزار‌ش‌های طبقه بندی شده، برای مدیران مجموعه‌ها فراهم می‌آورد.

مدیریت مالی یکپارچه

به طور کلی شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه‌ی گردشگری، دارای نماینده‌هایی در نقاط مختلف هر شهر و نیز در سطح کشور می‌باشند. این زیرمجموعه‌های متنوع می‌توانند به کمک سرویس درگاه پرداخت، و از طریق api تحت سیستم مالی یکپارچه‌ای فعالیت کنند. در عین حال این امکان نیز به صورت پیش‌فرض وجود دارد ‌که آژانس‌ها می‌توانند به صورت مستقل در سایت خود درگاه پرداخت اختصاصی داشته باشند. اما درگاه پرداخت با قابلیت‌هایی که دارد، این امکان را نیز برای شرکت‌های اصلی فراهم می‌آورد تا تراکنش‌های مالی مجموعه‌های وابسته به خود را مدیریت نمایند. برای نمونه قابلیت تسهیم در تراکنش‌های این سرویس الکترونیکی، به سادگی مبالغ فروش تور را بر اساس سهم‌بندی‌های مشخص به حساب شرکت اصلی و نماینده‌ها واریز خواهد نمود. همچنین قابلیت تسهیم درگاه پرداخت، این امکان را نیز ایجاد می‌‌کند که سهم بازاریاب‌ها، صاحبان خانه‌های کرایه‌ای و حتی راهنماهای تور به‌طور جداگانه و خودکار از مبلغ کل کسر شده و به حساب هر یک واریز شود. پر واضح است که امکانات مدیریتی سرویس درگاه پرداخت تا چه میزان می‌تواند از دغدغه‌های مدیریت مالی و همچنین هزینه‌های حسابداری این مجموعه‌ها بکاهد.

کاربردهای لینک پرداخت

چنان‌چه یک آژانس مسافرتی، دارای سایت مخصوص به خود نیست و یا به هر دلیلی امکان و خواست استفاده از سرویس درگاه پرداخت در آن مجموعه وجود ندارد، به عنوان شیوه‌ای جایگزین، بهتر است یک لینک پرداخت از شرکت رایان پی دریافت کرده و از امکانات آن بهره ببرد. برای نمونه آژانس‌های مسافرتی می‌توانند لینک پرداخت مخصوص به خود را بر روی رسید و یا بروشور هر تور چاپ کنند تا بازاریاب‌ها آن را به عنوان مسیری بهینه برای دریافت هزینه‌ها به دست مشتریان برسانند. همچنین پس از دریافت لینک پرداخت، آژانس‌ها می‌توانند QR کد مربوطه را در داخل آژانس نیز در دسترس مراجعین خود قرار دهند، تا آن‌ها بتوانند هزینه‌های تور خریداری شده را با اسکن کد مذکور به سادگی واریز نمایند.

امکانات جانبی درگاه پرداخت

سرویس درگاه پرداخت در کنار قابلیت‌هایی همچون امکان مدیریت مالی آژانس‌های مسافرتی و همچنین کاهش نیاز به حضور فیزیکی مشتریان در دفاتر آژانس‌ها، امکانات و قابلیت‌های جانبی دیگری نیز دارد. برای نمونه امکان تعریف کد تخفیف بر روی تورهای مختلف با شروطی از پیش تعیین شده، به کمک سرویس درگاه پرداخت ممکن خواهد شد. ارائه‌ی کد تخفیف در برخی تورها به مشتریان آژانس‌های مسافرتی، می‌تواند عاملی برای جذب گردشگران بیش‌تر باشد و در نهایت میزان فروش آژانس مسافرتی را نیز بالا ببرد. یکی دیگر از این امکانات جانبی سرویس درگاه پرداخت، قابلیت صدور فاکتور آنلاین است. در واقع فاکتور آنلاین می‌تواند به شکل یک پیامک برای مشتریان بلقوه و یا مشتریانی که تور خریداری کرده‌اند ارسال شود و از این طریق علا‌وه‌بر اطلاع‌رسانی اجمالی درباره‌ی آپشن‌ها و قیمت تورها، لینک پرداخت هزینه‌ها را نیز به دست مشتری رسانید. درگاه پرداخت شیوه‌ای نوین برای انجام تمام تراکنش‌های مالی آژانس‌های مسافرتی است که امکانات کاربردی فراوانی را در اختیار این فعالان حوزه گردشگری قرار خواهد داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا