استفاده از درگاه پرداخت در فروشگاه‌های پوشاک

روش‌های نوین پرداخت کم‌کم به عنوان یک امر الزامی برای تمام کسب و کارها مطرح می‌شود. استفاده از روش پرداخت آنلاین، هم برای کاربران سهولت و امنیت در پی دارد و هم برای فروشندگان مزایای فوق‌العاده‌ای در بر خواهد داشت. برای نمونه فروشندگان حوزه‌ی پوشاک را در نظر بگیرید؛ چه این فروشندگان در فروشگاه‌های کوچک و بزرگ فیزیکی سطح شهر مشغول فعالیت باشند و چه در سایت‌ها و صفحات اینترنتی، در هر صورت استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی، بهترین روش پرداخت برای مشتریان آن‌ها خواهد بود. در این مقاله تلاش می‌کنیم با برشمردن مزایای استفاده از درگاه پرداخت آنلاین، فعالان حوزه‌ی پوشاک را به سمت استفاده از این روش نوین پرداخت ترغیب نماییم.

درخواست درگاه پرداخت

درگاه پرداخت رایان‌پی، بهترین گزینه‌

در میان شرکت‌های مختلفی که انواع درگاه پرداخت را ارائه می‌کنند، رایان‌پی به عنوان یکی از شرکت‌های پرداخت‌یار معتبر، ارائه دهنده‌ی درگاه پرداخت بانکی است. این شرکت با رزومه‌ی قابل توجهی که دارد، توانسته یکی از سریع‌ترین و امن‌ترین درگاه‌های پرداخت را در اختیار کاربران قرار بدهد. با توجه به امکانات و قابلیت‌هایی که درگاه پرداخت رایان‌پی دارد، توصیه می‌کنیم فعالان صنعت پوشاک به ویژه فروشندگان مشغول در فضای تجارت الکترونیک، این درگاه را در اختیار مشتریان خود قرار بدهند. در ادامه به معرفی برخی از ویژگی‌های درگاه پرداخت رایان‌پی می‌پردازیم.

اما پیش از آن و در گام نخست بهتر است شیوه‌ی کارکرد درگاه پرداخت رایان‌پی برای فروشگاه‌های فیزیکی پوشاک را شرح بدهیم.

بوتیک‌ها و فروشگاه‌های فیزیکی

اولاً تمام متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت رایان‌پی، در عرض ۲۴ ساعت و به سادگی درگاه پرداخت دریافت نمایند. شما می‌توانید برای آگاهی کامل از مراحل ساده و کوتاه دریافت درگاه پرداخت رایان‌پی به مقالات مربوطه در همین سایت مراجعه نمایید.

با این اوصاف اگر شما اکنون صاحب یک بوتیک کوچک اما پر رونق و یا فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای انواع پوشاک هستید، به سادگی می‌توانید پس از دریافت درگاه اینترنتی، امکان پرداخت آنلاین را در اختیار مشتریان‌تان قرار دهید. راه نخست برای این‌که بتوانید فروشگاه خود را مجهز به این شیوه‌ی نوین پرداخت نمایید، ایجاد یک سایت سفارش کالا به عنوان سایت پشتیبان فروشگاه‌تان است. در واقع باید در کنار فروشگاه فیزیکی، یک فروشگاه اینترنتی نیز راه‌اندازی کنید. این کار اصلا پیچیده و سخت نیست؛ برای آگاهی از چگونگی ساختن سایت‌های فروشگاهی نیز، مقالات تخصصی در سایت رایان‌پی وجود دارد که می‌توانید از آن‌بهره ببرید. با نصب درگاه پرداخت بر روی سایت فروشگاه‌تان، این امکان را به مشتریان می‌دهید که در صورت خرید غیرحضوری پرداخت آنلاین انجام بدهند.

اما این تنها راه استفاده از روش پرداخت اینترنتی نیست. شرکت رایان‌پی، برای کسب و کارهایی که دارای سایت نیستند، استفاده لینک پرداخت را پیشنهاد می‌کند. به عبارت دیگر شما می‌توانید به طرق مختلف لینک پرداخت را در اختیار مشتری‌تان قرار دهید؛ مثلا از طریق پیامک‌های تبلیغاتی و یا رسید الکترونیکی خرید. در نهایت مشتری نیز با لمس لینک کوتاه مورد نظر، وارد صفحه‌ی پرداخت شده و مبلغ خرید خود را به صورت آنلاین به حساب شما واریز می‌نماید.

اما این هنوز پایان ماجرا نیست؛ کد QR، امکان دیگری است که شما می‌توانید پس از دریافت درگاه پرداخت رایان‌پی، آن را برای انجام تراکنش در اختیار مشتریان‌تان قرار بدهید. این کد می‌تواند بر روی استندهای فروشگاه، رسیدهای کاغذی خرید و یا هر محل دیگری در دسترس مشتری قرار بگیرد تا مشتری نیز با اسکن کد مورد نظر، وارد صفحه‌ی پرداخت شود. درگاه پرداخت رایان‌پی، در امر مراودات مالی، پنجره‌های جدیدی را به روی شما و مشتریان باز خواهد کرد.

قابلیت تسهیم و کاربردهای آن

در کنار قابلیت‌ها و مزایای یاد شده که درگاه پرداخت رایان‌پی در اختیار مشتریان و فروشندگان به صورت توامان قرار می‌دهد؛ از جمله سرعت و امنیت در انجام تراکنش‌ها، اتصال به شبکه‌ی گسترده‌ی پرداخت، سقف پنجاه میلیون تومانی پرداخت برای هر کاربر در هر تراکنش و ویژگی‌هایی از این دست، امکانات جانبی و کاربردی دیگری نیز در سازکار درگاه پرداخت رایان‌پی وجود دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

یکی از مهم‌ترین این قابلیت‌ها، امکان تسهیم مبالغ واریزی است. اما سازکار این قابلیت چیست؟ در واقع درگاه پرداخت رایان‌پی در پنل مدیریتی خود، این امکان را به مدیر مالی فروشگاه پوشاک مورد نظر می‌دهد که به صورت هوشمند و بر اساس طراحی از پیش تعیین شده، سهم شرکاء و حقوق فروشندگان را جداگانه و خودکار به حساب شخصی آن‌ها واریز نماید. پر واضح است که این قابلیت تا چه حد می‌تواند در پایین آوردن هزینه‌های حسابداری و رسیدگی به امور مالی صرفه‌جویی در پی داشته باشد و همچنین با دقت و تمرکز بالاتری انجام بشود.

ایجاد کدهای تخفیف و فراخوان‌ها

یکی از راهکارهای افزایش فروش محصولات در هر کسب و کاری از جمله فروش پوشاک، ایجاد کمپین‌های تخفیف و فراخوان‌های فروش فوق العاده‌ی دوره‌ای است. پنل مدیریتی درگاه پرداخت با قابلیت‌هایی که دارد، از جمله امکان ساخت آیتم‌های مالی و امکان ایجاد کدهای تخفیف و ارسال فاکتورهای آنلاین، این اجازه را به صاحبان فروشگاه‌های کوچک و بزرگ پوشاک می‌دهد که برای اطلاع‌رسانی و تدوین چنین اموری به شکلی حرفه‌ای و به‌روز عمل نمایند. در واقع آیتم‌های مالی درگاه پرداخت هم می‌توانند در حکم یک پکیج تبلیغاتی در نظر گرفته شوند و به دست مشتری‌ها برسند و هم می‌توانند بازتاب دهنده‌ی برنامه‌ها، تخفیف‌ها، محصولات جدید و فراخوان‌ها باشند. 

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی با لینک پرداخت

یکی دیگر از راهکارهایی که امروزه سبب‌ساز رشد و توسعه‌ی کسب و کار شما خواهد شد، فعالیت مدون و مستمر در شبکه‌های اجتماعی است. فروشگاه‌های پوشاک مجازی، اکنون از موفق‌ترین کسب و کارهای الکترونیکی به‌شمار می‌روند. با این وصف اگر در صنعت پوشاک فعالیت دارید، بهتر است هر چه سریع‌تر کسب و کار خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز معرفی و فعال نمایید. در این مسیر یکی از ابزارهای مورد نیاز و کاربردی، لینک پرداخت خواهد بود.

لینک پرداخت با قابلیت‌ها و سازکاری که دارد، بدون شک بهترین گزینه برای فعالیت در بستر شبکه‌های اجتماعی است. شما می‌توانید لینک پرداخت رایان‌پی را در قسمت بیو صفحه‌ی تلگرام یا اینستاگرام فروشگاه مجازی پوشاک خود قرار دهید و یا به صورت پیام مستقیم به دست مشتریان برسانید تا از طریق آن واریز وجه مورد نظر را انجام بدهند. این شیوه در مقایسه با روش‌های دیگری مثل عملیات کارت به کارت به مراتب حرفه‌ای‌تر و امن‌تر خواهد بود. در ضمن لینک پرداخت رایان‌پی، تمام امکانات پنل مدیرتی که در بالا شرح داده شد را در اختیار شما قرار خواهد داد. برای نمونه، امکان گزارشگیری از تراکنش‌ها در پنل مدیریتی لینک پرداخت، تعریف شده است. این قابلیت سبب می‌شود شما هر لحظه بتوانید از روند فروش خود آگاه باشید و از این طریق آنالیز فروش دقیقی از فعالیت مجموعه‌ی خود به دست آورید. اکنون استفاده از درگاه پرداخت رایان‌پی در همه‌ی اشکالش برای فروشندگان پوشاک، یک امتیاز ویژه در جهت توسعه و رونق کسب و کار آن‌ها به‌شمار می‌رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا