درگاه های پرداخت بین المللی مناسب برای کسب و کارهای کوچک

یکی از راه‌های گسترش و رونق کسب و کارهای کوچک اینترنتی در سراسر دنیا، استفاده از روش‌های نوین پرداخت است. اصولا استارت‌آپ های گوناگون در سراسر جهان همواره دغدغه‌ی وجود سرعت کافی در انجام تراکنش‌های مالی میان آن‌ها و مشتریان‌شان را دارند. در عین‌حال بسیاری از این کسب و کارهای کوچک به دلیل نداشتن مجوزهای لازم و یا کمبود توان مالی در پرداخت هزینه‌های بالای استفاده از سرویس‌های متنوع پرداخت، به دنبال راهکاری ساده‌تر برای رفع این گونه مشکلات هستند. درگاه‌های پرداخت اینترنتی می‌توانند برای این منظور به عنوان بهترین گزینه‌‌ی کسب و کارهای کوچک مطرح باشند.

  • اما ممکن است حالا این پرسش مطرح شود که اصولا بهترین و متدوال‌ترین روش‌های پرداخت برای کسب و کارهای کوچک در دنیا کدام‌ها هستند؟
  • به عبارت بهتر روش‌های پرداخت کارآمد و متمرکز که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند، چه روش‌هایی‌اند؟

در این مقاله تلاش خواهیم کرد متدوال‌ترین روش‌های پرداخت در دنیا برای کسب و کارهای کوچک را معرفی نماییم.

عوامل اثرگذار در انتخاب روش‌ پرداخت

پیش از آن‌که بهترین و متدوال‌ترین روش‌های پرداخت در دنیا را معرفی کنیم، ابتدا بهتر است به این موضوع بپردازیم که اصولا چه عواملی در انتخاب یک روش پرداخت به عنوان روشی بهینه، اثرگذار خواهند بود. برای این منظور مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب روش پرداخت‌ را به صورت فهرست‌وار در زیر مطالعه کنید :

  • میزان اعتماد میان طرفین معامله که رابطه‌ی مستقیم با مدت‌زمان همکاری آن‌ها دارد.
  • موقعیت مالی طرفین معامله و به خصوص خریدار.
  • فاصله‌ی مکانی میان خریدار و فروشنده.
  • تعداد دفعاتی که خریدار و فروشنده سابقه‌ی معامله با یکدیگر را داشته‌اند.
  • میزان فرصت موجود برای اعتبارسازی و تامین هزینه‌های مربوطه.

با توجه به عواملی که ذکر شد، به طور مطلق نمی‌توان یک گزینه را به عنوان بهترین شیوه‌ی پرداخت مطرح نمود، اما با در نظر گرفتن جمیع شرایط و بررسی ویژگی‌های شیوه‌های پرداخت گوناگون، همواره می‌توان بهترین گزینه را انتخاب کرد. در ادامه روش‌های گوناگون پرداخت برای کسب و کارهای کوچک را معرفی خواهیم نمود.

روش‌های متدوال دریافت پول در جهان

ساده‌ترین روش‌ دریافت پول از مشتری برای کسب و کارهای کوچک، در نگاه اول درخواست واریز پول و یا همان عملیات کارت به کارت است. اما روش متدوال دیگر استفاده از درگاه‌های متنوع پرداخت می‌باشد که در همه‌جای دنیا برای کسب و کارهای کوچک یک امکان نوین و فوق‌العاده به شمار می‌رود. در عین‌حال روش‌های مختلف پرداخت پول در جهان شامل مواردی‌ست که در زیر به شکلی اجمالی به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اولین شیوه‌ی متدوال پرداخت، انتقال میان حساب‌های بانکی است. این روش می‌تواند از طریق انتقال میان دو حساب تحت نظر یک بانک واحد صورت بپذیرد.

روش متدوال بعدی استفاده از نرم‌افزارهای گوناگون برای انتقال وجه است.  نرم‌افزارهایی که معمولا تحت نظارت بانک‌ها طراحی می‌شوند و خدمات پرداخت را به کاربران ارائه می‌دهند.

در نهایت استفاده از سرویس‌های پرداخت آنلاین، شیوه‌ی متدوال بعدی برای انتقال وجه و انجام تراکنش‌های مالی است.

9 درگاه‌ پرداخت آنلاین در جهان

اغلب کسب و کارهای کوچک در جهان، اکنون از انواع درگاه‌های پرداخت آنلاین استفاده می‌کنند که در زیر به مهم‌ترین این درگاه‌های پرداخت اشاره خواهیم نمود.

درگاه پرداخت پی‌پال

شرکت پی‌پال (PayPal) یک شرکت برجسته‌ی امریکایی است که در زمینه‌ی ارائه‌ی سرویس‌های انتقال پول فعالیت دارد. از آن‌جا که درگاه پی‌پال بدون حواله‌ی بانکی امکان انجام تراکنش را فراهم می‌کند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسب و کارهای کوچک خواهد بود. تا به حال پی‌پال توانسته است در رونق حدود ۱۷ میلیون شغل متنوع اثرگذار باشد. در واقع صاحبان کسب و کارهای کوچک می توانند بدون داشتن حساب تجاری سنتی از پی‌پال استفاده کنند. همچنین سرویس پی‌پال این امکان را نیز برای کاربران فراهم می‌آورد که از کارت‌های اعتباری آنلاین و تلفنی نیز استفاده کنند.

وب سایت : paypal.com

درگاه پرداخت اتورایز 

درگاه پرداخت اتورایز (Authorize) نیز یکی از درگاه‌های پرداخت بین‌المللی است که کسب و کارهای کوچک بسیاری در سراسر جهان برای انجام تراکنش‌های مالی خود از آن استفاده می‌کنند. فعالیت درگاه پرداخت واسط بین‌المللی authorize در واقع از طریق کارت‌های اعتباری و چک‌های الکترونیکی می‌باشد.

همچنین این سرویس نقل و انتقال مالی را برای فروشگاه‌های اینترنتی و خریداران بسیار سهل می‌نماید. این سرویس به شما اجازه می‌دهد به سادگی پرداخت‌های مورد نظرتان را در وب‌سایت‌های مختلف انجام بدهید.

این سرویس فرآیندی یکپارچه برای مشتریان کسب و کارهای کوچک به شمار می‌رود و کاربران آن می‌توانند از طریق کارت اعتباری نیز مستقیما پرداخت را انجام دهند.

وب سایت : Authorize.net

درگاه پرداخت استرایپ

درگاه پرداخت استرایپ (Stripe) در سال 2010 با هدف آسان‌ نمودن فرآیند پرداخت در بستر اینترنت تأسیس شد. تا پیش از آن اخذ کارت‌های اعتباری به معنای کار با کارگزار واسطه‌ای بود که در واقع دسترسی کاربر به یک پردازنده را امکان‌پذیر می‌نمود. از طرفی پذیرش کردیت کارت‌ها روشی فوق‌العاده پیچیده و ضعیف به شمار می‌رفت. اما استرایپ بسیاری از این موارد را با ساده‌سازی کل فرآیند به انجام رساند. ویژگی‌هایی مانند محافظت از کلاهبرداری، نرخ‌های ثابت، آن‌هم بدون در نظر گرفتن شبکه و در نهایت یک رابط برنامه نویسی با عنوان برنامه (API) که به سازندگان برنامه اجازه می‌داد به سادگی پردازش کارت را در برنامه های خود بگنجانند، از جمله مزایای کم‌نظیر درگاه پرداخت استرایپ به‌شمار می‌رود.

وقتی فرم پرداخت‌های استرایپ بر روی یک وب‌سایت فروشگاهی تعبیه شده باشد، بلافاصله امکان پذیرش پرداخت‌های آنلاین مشتریان وجود دارد. سرویس پرداخت آنلاین Stripe در تمام دستگاه‌ها قابل استفاده است و در هر تراکنش بابت استفاده از آن حدود ۳۰ سنت شارژ برای تکمیل نهایی تراکنش هزینه در بر خواهد داشت.

وب سایت : stripe.com

درگاه پرداخت PayStand

یکی دیگر از درگاه‌های مدرن پرداخت که در کسب و کارهای کوچک در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد معروف به PayStand است. این درگاه پرداخت از ویژگی‌های متنوعی برخوردار است؛ برای نمونه می‌توان در سیستم پرداخت PayStand انواع پرداخت‌های الکترونیکی از کارت‌های اعتباری را انجام داد. همچنین پرداخت‌های الکترونیکی دیگری مانند eCash، چک‌های الکترونیکی، بیت‌کوین و ارزهای دیگر نیز در این سرویس قابل پذیرش هستند.

سیستم پرداخت PayStand همچنین این امکان را برای صاحبان کسب و کارهای کوچک فراهم می‌آورد که داده‌های مربوط به مشتری و فرآیند بررسی حساب خود را به دو صورت آنلاین و آفلاین همواره در دسترس داشته باشند.

این سرویس پرداخت مدرن همچنین دارای بالاترین حد استاندارد امنیت و پیشگیری از اقدامات کلاهبرداری می‌باشد.

وب سایت: paystand.com

درگاه پرداخت Paymill

سرویس درگاه Paymill نیز از جمله سیستم‌‌های مدرن پرداخت در جهان است. استفاده این سرویس یکی از متدوال‌ترین روش‌های پرداخت در کسب و کارهای کوچک به شمار می‌رود. صاحبان کسب و کارهای کوچک به کمک این روش پرداخت مدرن می‌توانند تمام شیوه‌های پرداخت‌ مانند استفاده از کارت‌های اعتباری، کارت‌های دبیت، پی‌پال و SEPA را ساپورت کنند. همچنین سرویس پرداخت Paymill خدمات گوناگونی ارائه می‌دهد که از آن جمله می‌توان به ایجاد اشتراک برای کاربران، حفاظت در مقابل کلاهبرداری‌های اینترنتی و در نهایت امکان تجزیه و تحلیل فرآیند پرداخت اشاره نمود.

وب سایت: paymill.com

درگاه پرداخت checkout

سیستم checkout نیز از دیگر روش‌های نوین پرداخت در جهان به شمار می‌رود که تمام کارت‌های اعتباری اصلی و راه‌حل‌های پرداختی محلی در اروپا، آسیا و امریکا را می‌پذیرد. در واقع همکاری با iDeal و Alipay این امکان را برای این سرویس فراهم نموده است. همچنین checkout همواره برای ایجاد مسیرهای تازه‌ی پرداخت در تلاش است. از همین رو نیز به شکل مداوم روش‌ها و گزینه‌های نوینی را به کاربران ارائه می‌دهد. اکنون شرکت checkout امکانات ویژه‌ای از جمله صدور صورت حساب و آنالیز زمان واقعی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و در عین‌حال میزان امنیت و محافظت از حساب‌های کاربران در این سیستم از حد استانداردی برخوردار است. با این اوصاف از جمله متدوال‌ترین سیستم‌های نوین پرداخت در دنیا به شمار می‌رود.

وب سایت: checkout.com

درگاه پرداخت Elavon

درگاه پرداخت  Elavon به طور پیش‌فرض برای استفاده در كسب و كارهای كوچک طراحی شده است. این سرویس می‌تواند ترمینال‌های پرداخت درون فروشگاهی و آنلاین، کارت‌های اعتباری و دبيت، چک‌های الکترونیکی و کارت‌های هدیه الکترونیکی را در خدمات خود پشتیبانی نماید. همچنین کیف پول موبایل  Elavon  دارای همخوانی کامل با Apple Pay ، Android Pay و Samsung Pay را دارد.

در عین‌حال شرکت خدماتی Elavon گزارش‌های دقیق و امکان مدیریت شارژ را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در واقع همان‌طور که گفته شد، این سرویس پرداخت مدرن می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسب و کارهای کوچک در سراسر جهان به شمار بیاید.

وب سایت: elavon.com

درگاه پرداخت Discover Card

درگاه Discover Card در واقع بیشتر برای پرداخت‌های دانشگاهی و خدمات دانشجویی و وام مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بسیاری از سایت‌های آمریکایی و آسیایی از این درگاه برای انجام تراکنش‌های مالی استفاده می‌شود.

وب سایت: discover.com

درگاه پرداخت American Express

یکی دیگر از درگاه‌های محبوب در سراسر دنیاAmerican Express  یا به اختصار Amex می‌باشد. این شرکت در واقع به عنوان شرکت خدمات مالی آمریکایی در نیویورک قرار دارد، اکنون در تمام دنیا شعباتی مختلفی دارد و به همین دلیل سایت‌های زیادی درگاه American Express در فروشگاه خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

وب سایت: americanexpress.com

برای کامل شدن درگاه های پرداخت مناسب برای کسب و کارهای کوچک، اگر شما هم دانش و تجربه استفاده از سرویس پرداخت بین المللی را دارید از طریق نظرات با ما به اشتراک بگزارید تا این مقاله جامع‌تر شود و افرادی که نیاز به درگاه پرداخت دارند تصمیم بهتری بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا