استفاده از درگاه پرداخت در خدمات دندانپزشکی

یکی از شاخه‌های پزشکی که اصولا مراجعین زیادی دارد، دندانپزشکی است. مطب‌‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی همواره به دلیل حضور مراجعین و هزینه بالا، مراودات مالی متعددی خواهند داشت. بنابراین با توجه به این‌که کاربران به شکلی روزافزون جذب روش‌های نوین پرداخت می‌شوند، بهتر است قشر دندا‌پزشکان نیز برای تجهیز سیستم مالی خود به درگاه پرداخت اینترنتی و بهرمندی از امکانات فوق‌العاده‌ی این سرویس دست بجنبانند.

در این مقاله با بررسی مزایای متنوع سرویس درگاه پرداخت در فرآیند انجام تراکنش‌های مالی مراجعین دندانپزشکان، تلاش می‌کنیم این قشر از پزشکان را برای استفاده از درگاه‌های پرداخت آنلاین تشویق نماییم.

مشکلات احتمالی در پرداخت

روش‌های سنتی پرداخت، در تمام موارد می‌توانند با مشکلاتی احتمالی همراه باشند. برای نمونه تصور کنید، بیماری در یک مطب دندانپزشکی هنگام پرداخت وجه خدماتی که دریافت کرده، دچار مشکل شود؛ مثلا کیف پولش را به علت درد شدید در هنگام خروج از خانه، فراموش کرده باشد و یا در آن لحظه امکان پرداخت هزینه‌ی پیش‌بینی نشده‌ی خدمات دندانپزشکی ارائه شده را نداشته باشد. در این‌صورت راهکار درمانگاه و یا کلینیک دندانپزشکی برای رفع این مشکل چه خواهد بود؟

پیشنهاد ما این است که اگر شما به عنوان مدیر یک کلینیک دندانپزشکی و یا دندانپزشک مستقلی که مطب خصوصی دارد، از امکانات و مزایای سرویس درگاه پرداخت اطلاع کافی کسب کنید، به‌طور حتم این شیوه‌ی نوین پرداخت را جانشین روش‌های سنتی دریافت وجه از مراجعین خود خواهید کرد و به این وسیله قسمت عمده‌ی مشکلات احتمالی یاد شده را برای همیشه مرتفع خواهید نمود.

لینک پرداخت یک امکان ویژه

استفاده از لینک پرداخت می‌تواند یکی از بهترین شیوه‌های بهرمندی کلینک‌های دندانپزشکی از سرویس درگاه پرداخت باشد. لینک پرداخت به دلیل سهولت دسترسی و امکان ارسال ساده از طرق مختلف برای مراجعین، می‌تواند راهکار ساده و امنی برای پرداخت آنلاین به حساب بیاید. حتی اگر از یک کد QR نیز برای این منظور استفاده شود، راهکار قابل توجهی خواهد بود. در این روش مراجع می‌تواند با اسکن کد مربوطه که بر روی پیشخوان پذیرش مطب و یا بر روی بروشور دندانپزشکی چاپ شده، به راحتی به صفحه‌ی پرداخت لینک شود و از طریق گوشی هوشمند خود مبلغ مورد نظر را پرداخت کند. همچنین QR كد را می‌توان به شکل استند يا پيكسل چاپی با آرم و لوگوی مرکز دندان‌پزشکی، داخل محيط كلينک قرار داد تا مراجعین بتوانند با اسکن QR كد وارد درگاه پرداخت بشوند و هزينه‌ی خدمات دندان پزشكی خود را پرداخت كنند.

از طرف دیگر لینک پرداخت به عنوان جانشین روش‌های قدیمی‌تر، می‌تواند با امکانات جانبی‌ای که دارد علاوه‌بر ایجاد راحتی در فرآیند انجام تراکنش، به مدیران کلینیک‌های دندانپزشکی با تعداد مراجعین بالا در انجام بهتر امور مربوط به مدیریت مالی کمک نماید. در واقع پنل مدیریتی لینک پرداخت با ارائه گزارش‌های مختلف و قابل طراحی، این امکان را فراهم می‌کند که مدیرمالی کلینیک، همواره اشراف بیش‌تری به وضعیت تراکنش‌های انجام شده داشته باشد.

ایجاد صفحه‌ی پرداخت شخصی

یکی از ویژگی‌های مهم دیگر سرویس درگاه پرداخت، برای دندانپزشکان یک مجموعه، این است که هر پزشکی می‌تواند از طريق ایجاد صفحه پرداخت شخصی، لينك حامل صورتحساب را برای بيمار مخصوص به خودش ارسال نماید. سپس بیمار نیز با لمس لینک مربوطه وارد صفحه‌ی درگاه پرداخت سفارشی‌سازی شده برای آن پزشک به خصوص می‌شود و هزينه‌ی خدمات دندا‌پزشكی خود را پرداخت می‌نماید. علاوه‌بر این پزشکان می‌توانند به وسیله‌ی امکانات پنل مدیریتی درگاه پرداخت، خدمات مختلف خود را همراه لینک‌ پرداخت در قالب یک آیتم مالی برای بیماران ارسال نمایند و یا در شبکه‌های مجازی به اشتراک بگذارند.

اما هنوز یک امکان جذاب دیگر نیز در این بسته‌ی پیشنهادی باقی‌ مانده است و آن هم امکان ارائه‌ی فاکتور آنلاین به همراه لینک مخصوص با قابلیت پرداخت برای مراجعه‌کننده است. در واقع دندان‌پزشكان می‌توانند با ثبت اطلاعات و موارد لازم در فاكتور آنلاین، آن را به صورت یک لینک از طريق پيامک و یا شبکه‌های مجازی گوناگون برای بیماران خود ارسال نمایند. بنابراین بیماران نیز با استفاده از دكمه‌ی پرداخت، که بر روی فاکتور قرار گرفته، به سادگی برای پرداخت هزينه‌های خدمات دندا‌پزشكی خود اقدام خواهند کرد.

امکان تسهیم در روش پرداخت آنلاین

به عنوان آخرین ویژگی سرویس درگاه پرداخت که به خصوص در کلینک‌های دندانپزشکی و یا مطب‌هایی که چندین دندانپزشک به‌طور همزمان در آن‌ها مشغول فعالیت هستند کارایی دارد، از قابلیت تسهیم سخن خواهیم گفت. در پنل مدیریتی سرویس درگاه پرداخت، قابلیتی با عنوان تسهیم وجود دارد که بر اساس آن، مدیر مالی مجموعه می‌تواند با طراحی از پیش تعیین شده، طوری برنامه‌ریزی کند که درصد سهم پزشکان مختلف و سایر ذی‌نفع‌ها از هر تراکنش بیماران، به‌طور خودکار به حساب‌های مختلف آن‌ها واریز گردد. این ویژگی علاوه‌بر ایجاد شفافیت و سرعت در تسویه‌ی حساب‌های افراد مشغول در یک‌ کلینک یا درمانگاه، می‌تواند صاحبان مجموعه را نیز در صرفه‌جویی هزینه‌های حسابداری یاری‌گر باشد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که سرویس درگاه پرداخت در اشکال گوناگون  مانند لینک‌پرداخت، کدQR و درگاه بانکی، می‌تواند به عنوان یک آپشن ویژه در اختیار مراجعین مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی قرار بگیرد و علاوه‌بر آن برای پزشکان و صاحبان درمانگاه‌ها و کلینیک‌های مختلف نیز امکانات ویژه‌ و کاربردی فراوانی داشته باشد.

اگر شما هم مدیر یا مسئول مطب دندانپزشکی هستید، از طریق لینک زیر می توانید درخواست درگاه پرداخت برای دریافت آنلاین هزینه مراجعه کنندگان برای ما ارسال نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا