مزایای دریافت شهریه‌ی آنلاین در باشگاه‌های ورزشی

باشگاه‌های ورزشی در روزگار ما رونق زیادی پیدا کرده‌اند. مردم عموما جای خالی فعالیت بدنی را در باشگاه‌های ورزشی پر می‌کنند. روی سخن این مقاله البته به سوی صاحبان باشگاه‌ها و مربیان ورزشی است. شما مدیران مجموعه‌های ورزشی با وجود تعداد بالای مراجعین و هنرجوها، برای دریافت شهریه معمولا با چه‌ نوع مشکلاتی مواجه هستید؟ می‌شود حدس‌هایی بزنیم؛ احتمالا شما در باشگاه ورزشی‌تان از دستگاه‌های کارتخوان استفاده می‌کنید، البته ممکن است روش انتقال کارت به کارت روش منتخب هنرجوهای باشگاه شما باشد.

به هر حال روش‌های قدیمی گاهی شما را به عنوان مدیر باشگاه و یا یک مربی ورزشی با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند و روند دریافت شهریه را دچار خلل می‌نماید. مثلا ممکن است گاهی دستگاه‌های کارتخوان دچار اشکال شوند یا هنرجو موعد پرداخت شهریه‌اش را فراموش کند و نیاز باشد در هر نوبت به او تذکر داده شود و خلاصه مشکلاتی از این قبیل. در عین‌حال مدیریت مالی این همه تراکنش در ماه و در ادامه پرداخت حق‌الزحمه‌ی مربیان هم می‌تواند از دیگر معضلات شما به عنوان مدیر یک مجموعه‌ی ورزشی محسوب شود.

درخواست درگاه پرداخت

با همه‌ی این اوصاف، ما در این مقاله با برشمردن مزایای استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی، به عنوان یک روش نوین پرداخت آنلاین، تلاش می‌کنیم به شما مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی نشان بدهیم که چگونه این سرویس الکترونیکی می‌تواند سبب توسعه و تحول فعالیت مجموعه‌ی شما شود.

آشنایی با روش‌های پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین همان‌طور که از نامش برمی‌آید، روشی نوین برای انجام تراکنش در بستر اینترنت است. اما این روش در انواع سرویس‌های مختلف به شما ارائه می‌شود. شما مدیران و مربیان باشگاه‌های ورزشی می‌توانید بسته به سلیقه‌ی شخصی و نوع فعالیت و ارتباطی که با هنرجوها دارید، یکی از روش‌های پرداخت آنلاین را انتخاب کنید و از امکانات و ویژگی‌های آن بهره ببرید. مثلا اگر باشگاه شما دارای یک سایت اختصاصی است و شما در بستر سایت به تبلیغات و جذب مخاطب مشغول هستید و همچنین امکاناتی را از این طریق در اختیار هنرجوها قرار می‌دهید، بهترین سرویس پرداخت آنلاین برای مجموعه‌ی ورزشی شما یک درگاه بانکی خواهد بود.

درگاه بانکی در دو نوع مستقیم و واسط به شما ارائه می‌شود. درگاه بانکی مستقیم زیر نظر بانکی که در آن حساب دارید فعالیت می‌کند و شما می‌توانید از طریق سایت و به صورت غیرحضوری برای دریافت آن درخواست ثبت کنید. اگر پیش‌تر موفق به کسب نماد اعتماد الکترونیکی و کد مالیاتی شده باشید، به سادگی و طی مراحلی، درگاه بانکی مستقیم دریافت خواهید کرد و بر اساس زبان سیستم مدیریت محتوای سایت‌تان، اقدام به نصب و راه‌اندازی آن می‌نمایید. از طرف دیگر درگاه پرداخت واسط را شرکت‌های پرداخت‌یار به شما واگذار می‌کنند. در واقع این شرکت‌ها میان شما و بانکی که در آن حساب فعال دارید، به عنوان واسطه قرار می‌گیرند. به همین خاطر برای دریافت درگاه بانکی واسط ، داشتن ای‌نماد و کد مالیاتی اضطراری ندارد و در مجموع مراحل دریافت آن کوتاه و ساده‌تر می‌باشد. به هر حال بهتر است پیش از اقدام به دریافت درگاه بانکی، در این‌باره به مقالات تخصصی‌تر سایت رایان‌پی مراجعه کنید و اطلاعات بیش‌تری در این‌باره کسب کنید.

اما سرویس‌های پرداخت آنلاین شکل‌های دیگری هم دارد؛ مثلا سرویس لینک پرداخت هم می‌تواند انتخاب شما برای باشگاه ورزشی‌تان باشد. اگر باشگاه ورزشی شما سایت اختصاصی ندارد و ارتباط شما با هنرجوها در بستر شبکه‌های اجتماعی و یا از راه‌های دیگر برقرار می‌شود، استفاده از لینک پرداخت را به شما توصیه می‌کنیم.

لینک پرداخت نیز از جمله سرویس‌هایی است که توسط شرکت‌های پرداخت‌یار ارائه می‌شود. این سرویس همچنین روش محبوب کاربران مجازی است و از این نظر می‌تواند در مسیر ارتباط شما و هنرجوهای باشگاه، ابزاری کاربردی به حساب بیاید. در نهایت نیز در این بخش باید به سرویس کد QR اشاره کنیم. کد QR سازکار بسیار ساده‌ای دارد و هنرجوهای باشگاه شما حتما از این امکان استقبال خواهند کرد. همچنین بد نیست در این‌جا اشاره کنیم که کد QR برای مربیان ورزشی و مدیران باشگاه‌ها، می‌تواند در حکم یک بازاریاب حرفه‌ای نیز کاربرد داشته باشد. در ادامه به جزئیات امکانات و ویژگی‌های استفاده از انواع سرویس پرداخت آنلاین، در باشگاه‌های ورزشی اشاره خواهیم داشت.

پنل مدیریتی، قابلیتی منحصربفرد

شما به عنوان مدیر یک باشگاه‌ ورزشی، در کنار تمام کارهای ریز و درشت مجموعه‌تان، باید فرآیند واریز شهریه‌ها را نیز مدیریت کنید. با توجه به تعداد بالای هنرجو در باشگاه‌های ورزشی و حضور چندین مربی به طور همزمان، به نظر می‌رسد برای مدیریت مالی مجموعه، خیلی هم کار ساده‌ای پیش رو نخواهید داشت. در این صورت لاجرم باید یک حسابدار استخدام کنید، و یا زمان زیادی را صرف رسیدگی به مسائل پیرامون شهریه نمایید. در هر حال، راه گریزی از صرف هزینه و زمان وجود ندارد.

اما در چنین شرایطی، اگر باشگاه ورزشی شما به یکی از سرویس‌های پرداخت آنلاین مجهز باشد، شما به عنوان مدیر مجموعه می‌توانید با استفاده از پنل مدیریتی درگاه اینترنتی، در هزینه‌ها و زمان خود به میزان زیادی صرفه‌جویی کنید. به کمک پنل مدیریتی درگاه بانکی، همواره امکان رصد کردن واریزی‌ها را خواهید داشت؛ گزارش‌های طبقه‌بندی شده و قابل تنظیمی که این پنل، از واریزی‌ هنرجوها در اختیار شما قرار خواهد داد، نه تنها سبب اشراف شما به روند واریز شهریه‌ها خواهد شد، بلکه می‌تواند آنالیزی کلی از وضعیت مالی مجموعه را نیز به طور مستمر در اختیارتان قرار بدهد.

علاوه‌بر این‌ها پنل مدیریتی سرویس درگاه اینترنتی، این قابلیت را دارد که موعد پرداخت‌ هنرجوها را نیز به شما یاداوری کند و در این زمینه نیز یاری‌گر شما به عنوان مدیر مجموعه باشد. اما این پایان ماجرا نیست؛ هنوز قابلیت‌های جانبی دیگری مانده که پنل مدیریتی در اختیار شما قرار خواهد داد.

مدیریت بهینه و بازاریابی فعال

از جمله قابلیت‌های کاربردی پنل مدیریتی درگاه اینترنتی، امکان ساختن آیتم‌های مالی است. اما آیتم مالی اصلا چیست؟ به هر حال باشگاه ورزشی شما در یک بستر اینترنتی با هنرجوهای خود در ارتباط است. این بستر می‌تواند سایت اختصاصی باشگاه باشد، و یا یکی از شبکه‌های اجتماعی. در هر صورت آیتم مالی، می‌تواند حامل آپشن‌ها، فراخوان‌ها و تخفیف‌های متنوع باشگاه باشد و از طریق پیامک، ایمیل، بارگذاری در سایت و یا هر شبکه‌ی اجتماعی دیگری به دست هنرجوها برسد.

این قابلیت را اضافه کنید به امکان صدور فاکتور آنلاین و ایجاد کد تخفیف که همگی از مزایای پنل مدیریتی درگاه اینترنتی هستند. امکاناتی که هر کدام می‌تواند شما را به سمت مدیریت بهتر مجموعه هدایت نماید و در ضمن به عنوان ابزاری برای جذب هنرجو نیز کارایی داشته باشد. در کنار تمام این‌ها، شما می‌توانید برای دریافت شهریه از آن دسته از هنرجوها که خیلی اهل گشت زدن در سایت‌ها و صفحه‌های مجازی نیستند، از کد QR نیز استفاده کنید. کد QR می‌تواند بر روی استندها و پوسترهای داخل سالن باشگاه چسبانده شود. حتی بر روی پیشخوان ورودی باشگاه و یا بر روی دفترچه‌های برنامه‌های ورزشی و تابلو اعلانات نیز می‌توان این کدها را چسباند. در واقع باید از هر طریق ممکن، کد QR مربوطه را در معرض دید هنرجوها قرار بدهید. در این صورت آن‌ها می‌توانند به سادگی و با اسکن کردن کد مربوطه، وارد صفحه‌ی پرداخت شده و شهریه واریز کنند. در عین‌حال شما مدیران باشگاه‌های ورزشی می‌توانید بسته به شرایط، تصمیم بگیرید که کد مربوطه هنرجو را به چه صفحه‌ای هدایت کند. مثلا اگر آپشن جدیدی به مجموعه‌تان اضافه شده و مطلبی در راستای معرفی آن آپشن، در سایت مجموعه یا صفحه‌ی اینستاگرام باشگاه قرار داده‌اید، بهتر است برنامه‌ریزی کنید، هنرجو با اسکن کد QR مخصوص، به صفحه‌ی مورد نظر هدایت شود و از چند و چون ماجرا با خبر گردد. توجه داشته باشید که سازکار کد QR برای بازاریابی و تبلیغات را جدی بگیرید و درباره‌ی آن حسابی تحقیق کنید. این امکان الکترونیکی می‌تواند در توسعه و رونق باشگاه ورزشی شما کارایی بسیاری داشته باشد.

قابلیت تسهیم، یک امکان ویژه

باشگاه‌های بزرگ ورزشی معمولا به طور همزمان از حضور چندین مربی بهره می‌برند. پرداخت حق‌الزحمه‌ی عمومی این مربیان از یک سو و همچنین حق‌الزحمه‌ی برخی از مربی‌ها که هنرجوهای خصوصی دارند از سوی دیگر ، یکی از وظایف زمان‌بر شما به عنوان مدیر باشگاه ورزشی خواهد بود. با این وصف پنل مدیریتی درگاه بانکی، با ارائه‌ی قابلیتی ویژه تحت عنوان تسهیم، این امکان را فراهم می‌آورد که مدیر مجموعه بتواند بر اساس قراردادی هوشمند، حق الزحمه‌ی هر مربی را به صورت خودکار از واریزی هنرجوهای مختلف، به حساب شخصی آن‌ها واریز نماید. این قابلیت، شما مدیران باشگاه‌های ورزشی را یاری می‌دهد تا در زمان و هزینه‌های حسابداری مجموعه‌تان، به شکلی اساسی صرفه‌جویی کنید.

کرونا، مربیان آنلاین و تمرینات خانگی

در طول مدتی که شیوع ویروس کرونا، بسیاری از باشگاه‌های ورزشی را تعطیل کرد، مربیان ورزشی در اقدام جالبی، هنرجوهای خود را به شکل آنلاین زیر نظر گرفتند. برخی از این مربی‌ها حتی کلاس‌های خصوصی و عمومی آنلاین برگزار کردند و توانستند هنرجوهای زیادی را جذب نمایند. با این وصف در مورد مربی‌گری آنلاین نیز همچنان بحث پرداخت شهریه مطرح می‌شود. در واقع پرسش این‌جاست؛ شما به عنوان یک مربی ورزشی که در بستر پلتفرم‌های مختلف کلاس آنلاین برگزار می‌کنید، چگونه از هنرجوهای خود شهریه دریافت می نمایید؟ درگاه پرداخت اینترنتی، با توجه به ویژگی‌ها و امکاناتی که دارد می‌تواند در این زمینه بسیار کاربرد داشته باشد. به ویژه استفاده از لینک پرداخت برای مربیان آنلاین، گزینه مطلوبی خواهد بود. در واقع لینک پرداخت را می‌توان از طرق مختلفی به سادگی برای هنرجوها ارسال کرد و از آن‌‌ها خواست با لمس لینک مورد نظر وارد صفحه‌ی پرداخت شوند و شهریه‌شان را واریز کنند. این فرآیند در مقایسه با روش‌های پرداخت غیر آنلاین، مانند عملیات کارت به کارت، برای هنرجوها نیز دارای امتیازات بیش‌تری خواهد بود. همچنین شما از طریق پنل مدیریتی سرویس لینک پرداخت نیز می‌توانید واریزهای هنرجوهای خودتان را به خوبی و با دقت فراوانی رصد کرده و مدیریت کنید. ضمنا می توانید موعد پرداخت هر هنرجو را به کمک پنل مدیریتی رصد کرده و به او یادآور شوید و یا با ارسال فاکتور آنلاین، تمام آپشن‌های موجود در برنامه‌ی ورزشی او را به طور کاملا شفافی ذکر کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم مربیان ورزشی آنلاین که این روزها فعالیت گسترده‌ای پیدا کرده‌اند، برای دریافت شهریه از هنرجوهای‌شان از سرویس لینک پرداخت بهره ببرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا