درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام

درگاه پرداخت تلگرام

پیام‌رسان تلگرام یکی از پرمخاطب‌ترین ابزارهای رسانه‌ای در ایران است. این پیام‌رسان با داشتن قابلیت‌های فراوان از جمله کانال و ربات به کسب و کارها امکان معرفی خدمات و فروش محصولات را می‌دهد.

تلگرام بطور مستقیم دارای درگاه پرداخت بین‌المللی از طریق استرایپ است، بدین ترتیب کاربر برای انتقال وجه نیاز به خارج شدن از اپلیکیشن تلگرام را نخواهد داشت. ولی متاسفانه به دلیل وجود تحریم‌ها، نمی‌توان از این درگاه بانکی در ایران استفاده کرد.

رایان پی با ارائه خدمات لینک پرداخت گامی در راستای رفع نیاز کسب و کارهای تلگرامی برداشته است. لینک پرداخت روشی آسان و سریع جهت دریافت هزینه محصولات یا خدمات از مشتری است.

با استفاده از لینک پرداخت رایان پی شما می‌توانید به ازای هر محصول و خدمت یک لینک پرداخت اختصاصی ایجاد کنید و سپس محصول خود را با لینک پرداخت در کانال تلگرام منتشر یا بصورت مستقیم لینک پرداخت را برای مشتری ارسال کنید.

همچنین کسب و کارهایی که دارای کانال VIP تلگرام هستند، با ایجاد لینک پرداخت جهت عضویت در کانال و ارسال آن به مشتری می‌توانند هزینه عضویت را دریافت کنند.

درخواست لینک پرداخت تلگرام

مزایای درگاه پرداخت تلگرام

استفاده از درگاه پرداخت در تلگرام باعث بالا رفتن امنیت، افزایش اعتبار کسب و کار، افزایش فروش، مدیریت بهتر مشتریان و تراکنش‌ها خواهد شد.

شما بعنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی با قراردادن اطلاعات بانکی و نام خود دراختیار افراد مختلف و مشتریان خود جهت دریافت وجه، با خطر سوء استفاده از این اطلاعات مواجه خواهید بود؛ اما در صورتی که واریز وجه از طریق درگاه بانکی انجام شود، علاوه بر رفع این مشکل می‌توانید با استفاده از پنلی که در اختیار دارید از صحت واریز اطمینان حاصل نمایید و دیگر نیازی به انجام فرایند چک کردن فیش واریزی در روش کارت به کارت و بررسی تقلبی بودن آن نخواهید داشت.

به علاوه استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام جهت دریافت وجه از مشتریان، باعث ایجاد حس اطمینان از خرید و تعامل با کسب و کار شما در مشتریان خواهد شد. ضمنا بهره‌گیری از روش‌های نوین در ارائه خدمات به مشتریان منجر به افزایش اعتبار شما و افزایش رضایتمندی در ایشان و در نتیجه معرفی شما به دیگران می‌شود.

همچنین در صورتی که مشتری مجبور باشد پرداخت وجه را از طریق  کارت به کارت، اینترنت بانک و حتی عابر‌بانک انجام دهد، به ناچار در فرایند خرید وقفه‌ای ایجاد می‌گردد و همین وقفه ممکن است مشتری را از خرید خود منصرف  کند. لینک پرداخت کمک می‌کند تا وقفه پرداخت به حداقل زمان کاهش یابد و در نتیجه فروش بیشتری را برای کسب و کارها فراهم می‌نماید.

در کنار تمام موارد ذکر شده در بالا، سرویس لینک پرداخت رایان پی، دارای پنل اختصاصی است، که توسط این پنل به اطلاعات مشتریان، تراکنش‌های انجام شده، تاریخ تراکنش‌ها و… دسترسی خواهید داشت. با استفاده از این پنل مدیریتی می‌توانید اطلاعات بیشتری از فروش و مشتریان خود بدست آورید.

روش‌های استفاده از درگاه پرداخت در تلگرام

ربات

ربات یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد در پیام‌رسان تلگرام است که با قابلیت برنامه‌نویسی، امکانات خلاقانه و متفاوتی را به این پیام‌رسان اضافه کرده است. اگر برای ثبت سفارش از ربات تلگرام استفاده می‌کنید، برای پرداخت هزینه نیاز به درگاه پرداخت خواهید داشت.

یک روش اصولی و بهینه درگاه پرداخت برای ربات تلگرام، پیاده‌سازی با استفاده از API است، که نیازمند دانش برنامه نویسی و استفاده از اسکریپت‌های موجود است.

روش دیگری که امکان ایجاد درگاه پرداخت تلگرام را فراهم می‌کند، لینک پرداخت است، شما می‌توانید برای هر محصول و خدمات خود لینک پرداخت ایجاد کنید و در زمان ثبت سفارش لینک پرداخت را از طریق ربات، برای مشتری ارسال نمایید که طبیعا نیاز کمتری به برنامه نویسی خواهد داشت.

API درگاه پرداخت

کانال‌

درگاه پرداخت تلگرام

نمایی از نحوه عملکرد درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام

کانال تلگرام فضایی است که در آن محصولات و خدمات معرفی می‌شوند. با لینک پرداخت، بدون داشتن ربات و سایت، کانال تلگرام به راحتی به درگاه پرداخت متصل می‌شود.

ادمین‌های کانال‌ رسانه‌ای و خصوصی نیز می‌توانند از لینک پرداخت به عنوان درگاه برای دریافت هزینه اشتراک ویژه و تبلیغات از مشتری استفاده نمایند و براساس پلن‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهند، لینک‌های پرداخت متفاوتی ایجاد کنند.

برای این کار کافیست به ازای هر محصول یا پلن تبلیغاتی خود، لینک پرداخت اختصاصی ایجاد شده در پنل رایان پی را در بخش توضیحات قرار دهند. در این صورت مشتری می‌تواند با کلیک بر روی لینک، فرم سفارش محصول را مشاهده نماید و بعد از تکمیل و تایید اطلاعات، وارد درگاه پرداخت شده و هزینه سفارش خود را پرداخت نماید.

مدیریت تراکنش درگاه پرداخت

نمایی از پنل درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام رایان پی

همچنین در لینک پرداخت می‌توان پارامترهایی مانند قیمت، نام محصول و توضیح محصول را نیز قرار داد.

نحوه محاسبه و تسویه درگاه

کارمزد استفاده از لینک پرداخت مبلغ ثابت ۵۰۰ تومان می‌باشد که از هزینه کارت به کارت نیز کمتر است. این هزینه را صاحب کسب و کار پرداخت می‌کند و بنابراین صاحبان کسب و کار در قیمت گذاری محصولات این موضوع را نیز باید در نظر داشته باشند. مبلغ واریزی مشتریان شما، به کیف پولتان در بخش پنل اختصاصی درگاه رایان پی واریز و طی یک فرایند اتوماتیک بصورت روزانه به حساب تعیین شده شما تسویه می‌شود.

دریافت لینک پرداخت

برای دریافت سرویس لینک پرداخت از رایان پی، لازم است در گام نخست ثبت نام اولیه را انجام دهید، سپس با احراز هویت و بررسی کسب و کار شما، در کمتر از دو ساعت، سرویس لینک پرداخت در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

درخواست لینک پرداخت

درخواست درگاه پرداخت