درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام

پیام‌رسان تلگرام یکی از پرمخاطب‌ترین ابزارهای رسانه‌ای در ایران است. این پیام‌رسان با داشتن قابلیت‌های فراوان از جمله کانال و ربات به کسب و کارها امکان معرفی خدمات و فروش محصولات را می‌دهد. 

تلگرام بطور مستقیم دارای درگاه پرداخت اینترنتی بین‌المللی از طریق استرایپ است، بدین ترتیب کاربر برای انتقال وجه نیاز به خارج شدن از اپلیکیشن تلگرام را نخواهد داشت. ولی متاسفانه به دلیل وجود تحریم‌ها، نمی‌توان از این درگاه بانکی در ایران استفاده کرد و درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام بصورت لینک پرداخت راه حلی برای پرداخت آنلاین است.

رایان پی با ارائه خدمات لینک پرداخت گامی در راستای رفع نیاز کسب و کارهای تلگرامی برداشته است. لینک پرداخت روشی آسان و سریع جهت دریافت هزینه محصولات یا خدمات از مشتری است.

با استفاده از  لینک پرداخت رایان پی شما می‌توانید به ازای هر محصول و خدمت یک لینک پرداخت اختصاصی ایجاد کنید و سپس محصول خود را با لینک پرداخت در کانال تلگرام منتشر یا بصورت مستقیم لینک پرداخت را برای مشتری ارسال کنید تا سفارش مد نظر خود را ثبت و هزینه را بصورت آنلاین پرداخت نماید.

همچنین کسب و کارهایی که دارای کانال VIP تلگرام هستند، با ایجاد لینک پرداخت جهت عضویت در کانال و ارسال آن به مشتری می‌توانند هزینه عضویت را دریافت کنند.

مزایای درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام

استفاده از درگاه پرداخت در تلگرام باعث بالا رفتن امنیت، افزایش اعتبار کسب و کار، افزایش فروش، مدیریت بهتر مشتریان و تراکنش‌ها خواهد شد.

شما بعنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی با قراردادن اطلاعات بانکی و نام خود دراختیار افراد مختلف و مشتریان خود جهت دریافت وجه، با خطر سوء استفاده از این اطلاعات مواجه خواهید بود؛ اما در صورتی که واریز وجه از طریق درگاه بانکی انجام شود، علاوه بر رفع این مشکل می‌توانید با استفاده از پنلی که در اختیار دارید از صحت واریز اطمینان حاصل نمایید و دیگر نیازی به انجام فرایند چک کردن فیش واریزی در روش کارت به کارت و بررسی تقلبی بودن آن نخواهید داشت.

درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام

به علاوه استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی تلگرام جهت دریافت وجه از مشتریان، باعث ایجاد حس اطمینان از خرید و تعامل با کسب و کار شما در مشتریان خواهد شد. ضمنا بهره‌گیری از روش‌های نوین در ارائه خدمات به مشتریان منجر به افزایش اعتبار شما و افزایش رضایتمندی در ایشان و در نتیجه معرفی شما به دیگران می‌شود.

همچنین در صورتی که مشتری مجبور باشد پرداخت وجه را از طریق  کارت به کارت، اینترنت بانک و حتی عابر‌بانک انجام دهد، به ناچار در فرایند خرید وقفه‌ای ایجاد می‌گردد و همین وقفه ممکن است مشتری را از خرید خود منصرف کند. لینک پرداخت کمک می‌کند تا وقفه پرداخت به حداقل زمان کاهش یابد و در نتیجه فروش بیشتری را برای کسب و کارها فراهم می‌نماید.

در کنار تمام موارد ذکر شده در بالا، سرویس لینک پرداخت رایان پی، دارای پنل اختصاصی است، که توسط این پنل به اطلاعات مشتریان، تراکنش‌های انجام شده، تاریخ تراکنش‌ها و… دسترسی خواهید داشت. با استفاده از این پنل مدیریتی می‌توانید اطلاعات بیشتری از فروش و مشتریان خود بدست آورید.

برخی ویژگی‌های لینک پرداخت برای تلگرام

ایجاد فرم ثبت سفارش 

تعیین مبلغ دلخواه و ثابت

کارمزد کمتر از کارت به کارت

ایجاد بی‌نهایت محصول با فرم پرداخت

گالری تصاویر با توضیحات محصول

تعیین کسرکارمزد از مشتری

لینک پرداخت محصول

روش‌های استفاده از درگاه پرداخت در تلگرام

ساخت ربات پرداخت

نمونه ربات پرداخت تلگرام

ربات یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد در پیام‌رسان تلگرام است که با قابلیت برنامه‌نویسی، امکانات خلاقانه و متفاوتی را به این پیام‌رسان اضافه کرده است. اگر برای ثبت سفارش، فروشگاه و فروش اینترنتی از ربات تلگرام استفاده می‌کنید، برای پرداخت هزینه نیاز به درگاه پرداخت خواهید داشت.

یک روش اصولی و بهینه درگاه پرداخت برای ربات تلگرام، پیاده‌سازی با استفاده از API است، که نیازمند دانش برنامه نویسی و استفاده از اسکریپت‌های موجود است. برای ساخت ربات تلگرام باید از ربات BotFather استفاده نمایید با بررسی آن مشاهده خواهید کرد ساخت ربات ساده تلگرام کار چندان پیچیده‌ای نیست. در ساخت ربات تلگرام استفاده از Manybot نیز کارامد است و ربات‌های خبرخوان، ساخت منو، لیست کشویی، فرم، دریافت از کاربران و.. استفاده نمایید.

روش دیگری که امکان ایجاد درگاه پرداخت برای ربات فروشگاه و فروش تلگرام را فراهم می‌کند، لینک پرداخت است، شما می‌توانید برای هر محصول و خدمات خود لینک پرداخت ایجاد کنید و در زمان ثبت سفارش لینک پرداخت را از طریق ربات، برای مشتری ارسال نمایید که طبیعا نیاز کمتری به برنامه نویسی خواهد داشت.

لینک پرداخت رایان پی این قابلیت را دارد که برای هر محصول با فلیدهای سفارشی لینک پرداخت مجزا ایجاد نمایید و با توجه به نیاز و نوع سفارش آن را سفارشی سازی نمایید.

پرداخت درون برنامه‌ای تلگرام

در آخرین آپدیت‌های برنامه تلگرام امکان پرداخت درون برنامه‌ای به کمک API وجود دارد. در واقع گسترش فعالیت‌های تجاری در تلگرام سبب شده است که این اپلیکیشن در صدد ایجاد امکانی برآید که به کمک آن مشتری بتواند پول خرید کالای خود را از طریق پرداخت درون برنامه‌ای تلگرام به راحتی به حساب فروشنده واریز کند. برای این منظور تلگرام بات Bot Payments API را معرفی کرده است. در این سازکار فروشنده به کمک این بات یک دکمه پرداخت ایجاد می‌کند و شما به عنوان خریدار با فشردن این دکمه و وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خودتان، عملیات واریز وجه را به سادگی انجام می‌دهید.

این بات می‌تواند اطلاعات حساب مشتری را نیز ذخیره کند تا در پرداخت‌های بعدی فرآیند ساده‌تری پیش رو داشته باشد. در عین‌حال استفاده از درگاه‌های پرداخت به صورت لینک پرداخت نیز می‌تواند پرداخت درون برنامه‌ای تلگرام را ممکن سازد. صاحبان فروشگاه‌های تلگرامی می‌توانند برای این منظور با دریافت یکی از درگاه‌های معتبر مانند درگاه پرداخت رایان‌پی، لینک پرداخت الکترونیکی را در فاکتورهای صادر شده قرار دهند تا مشتری بتواند از طریق لمس لینک مذکور وارد صفحه پرداخت شده و عملیات واریز وجه را انجام دهد. همچنین فروشندگان تلگرامی می‌توانند از طریق درگاه پرداخت رایان‌پی ربات پرداخت درون برنامه‌ای تلگرام بسازند و این امکان را در اختیار مشتریان خود قرار دهند که تنها با فشردن یک دکمه عملیات پرداخت وجه را برای تکمیل فرآیند خرید خود انجام دهند.

کانال‌

درگاه پرداخت تلگرام

کانال تلگرام فضایی است که در آن محصولات و خدمات معرفی می‌شوند. با لینک پرداخت، بدون داشتن ربات و سایت، کانال تلگرام به راحتی به درگاه پرداخت متصل می‌شود.

ادمین‌های کانال‌ رسانه‌ای و خصوصی نیز می‌توانند از لینک پرداخت به عنوان درگاه برای دریافت هزینه اشتراک ویژه و تبلیغات از مشتری استفاده نمایند و براساس پلن‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهند، لینک‌های پرداخت متفاوتی ایجاد کنند.

برای این کار کافیست به ازای هر محصول یا پلن تبلیغاتی خود، لینک پرداخت اختصاصی ایجاد شده در پنل رایان پی را در بخش توضیحات قرار دهند. در این صورت مشتری می‌تواند با کلیک بر روی لینک، فرم سفارش محصول را مشاهده نماید و بعد از تکمیل و تایید اطلاعات، وارد درگاه پرداخت شده و هزینه سفارش خود را پرداخت نماید.

تنظیمات مدیریت محصول با لینک پرداخت

همچنین در لینک پرداخت می‌توان پارامترهایی مانند قیمت، نام محصول و توضیح محصول و فیلد سفارشی را در فرم پرداخت تنظیم نمایید.

پرداخت درب منزل تلگرام

اکنون که کاربران زیادی از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام استفاده می‌کنند، کسب‌وکارهای زیادی در این فضا به وجود آمده‌اند. کسب‌وکارهای تلگرامی که فرآیند خرید غیر حضوری را برای مخاطبان‌شان آسان کرده‌اند و با برقراری امکان پرداخت درب منزل، دغدغه مشتریان از امنیت و اصالت کالا را نیز کاهش داده‌اند. پرداخت درب منزل تلگرام، حاکی از امکان خرید کالا از فروشگاه‌های تلگرامی است که فرآیند پرداخت مبلغ آن‌ها به صورت پرداخت در محل و پس از تحویل کالای خریداری شده صورت می‌پذیرد. استفاده از دستگاه‌های کارتخوان سیار، کد QR پرداخت و یا ارائه لینک پرداخت الکترونیکی از جمله روش‌هایی است ‌که فروشگاه‌های تلگرامی پرداخت درب منزل از آن‌ها بهره می‌برند.

نحوه محاسبه و تسویه درگاه

کارمزد استفاده از لینک پرداخت مبلغ ثابت ۶۰۰ تومان می‌باشد که از هزینه کارت به کارت نیز کمتر است. این هزینه را صاحب کسب و کار پرداخت می‌کند و بنابراین صاحبان کسب و کار در قیمت گذاری محصولات این موضوع را نیز باید در نظر داشته باشند. مبلغ واریزی مشتریان شما، به کیف پولتان در بخش پنل اختصاصی درگاه رایان پی واریز و طی یک فرایند اتوماتیک بصورت روزانه به حساب تعیین شده شما تسویه می‌شود.

دریافت لینک پرداخت

برای دریافت سرویس لینک پرداخت از رایان پی، لازم است در گام نخست ثبت نام اولیه را انجام دهید، سپس با احراز هویت و بررسی کسب و کار شما، در کمتر از یک روزکاری، سرویس لینک پرداخت در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

پیمایش به بالا