آموزش سفارشی سازی صفحه پرداخت ووکامرس

گاهی اوقات صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی در وب‌سایت‌ها نیاز به سفارشی سازی صفحه پرداخت ووکامرس دارند. ممکن است شمایی که دست روی این مطلب گذاشته‌اید هم جزو این دسته افراد باشید که از وردپرس و فروشگاه ساز ووکامرس استفاده می‌کنید. این نیاز در کل برمی‌گردد به این‌که شاید صاحب فروشگاه، پیش‌ فرض صفحه پرداخت در ووکامرس را نمی‌پسندد و قصد دارد مشتری با روند ساده‌ و بهتری به سمت واریز مبلغ برود؛ پس به دنبال خارج کردن قالب پیش‌فرض است یا این‌که بر حسب نوع کسب‌ و کار، باید یک سری ویرایش‌ها را انجام بدهد تا فیلدهای جدیدی به صفحه پرداخت اضافه بشود.

مثلاً اگر خود شما به عنوان دارنده فروشگاه اینترنتی در زمینه‌ی فروش پارچه فعالیت دارید، برای کسب اطلاعات احتمالاً لازم باشد فیلدی مربوط به نوع خرید یعنی تک یا عمده‌‌ و به طور کلی مقدار متراژ را به صفحه پرداخت اضافه کنید. با این حساب با وجود چنین نیاز‌ی بهتر است قبل از هر اقدامی اطلاعات لازم را کسب کنید. از این جهت هم قصد داریم در ادامه‌ این مقاله به آموزش سفارشی سازی و ویرایش صفحه پرداخت ووکامرس بپردازیم. چنانچه قصد نصب و استفاده از فروشگاه ساز ووکامرس را دارید می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید. 

نکاتی درباره سفارشی کردن صفحه پرداخت ووکامرس 

ماجرا این است که شاید بعضی از دارندگان کسب‌ و کارهای اینترنتی در وب‌سایت‌ها در روند پرداخت آنلاین و استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی داشتن نام، ایمیل و مشخصات در درگاه را کافی بدانند، اما هیچ وقت یادتان نرود که تغییرات و ویرایش در صفحه پرداخت می‌تواند در افزایش فروش محصولات و خدمات بسیار تاثیرگذار باشد. حال اگر از فروشگاه‌ساز ووکامرس و به دنبال آن از افزونه پرداخت ووکامرس استفاده می‌کنید، نکته‌ی اول این است که نباید از قابلیت سفارشی سازی صفحه پرداخت ووکامرس غافل بشوید. 

در این راستا با توجه به نوع کسب‌ و کار خود می‌توانید، مثلاً نام تجاری یا برند فروشگاه خود را به طور خاص اضافه کنید یا به طور مثال برای هماهنگی بیش‌تر با مشتری، یک فیلد جدید با عنوان زمان تحویل کالا بسازید و روی هم رفته با ویرایش‌ها و تغییرات کاربردی نظر مخاطب را هر چه بیش‌تر به سمت فروشگاه‌تان جلب کنید. مشتری وقتی با اطمینان بیش‌تر به سمت خرید می‌آید که متوجه بشود فروشنده برای فروش محصولات خود وقت می‌گذارد و راه را در فرایند خرید ساده و شفاف می‌کند. اما نکته‌ی اصلی دیگر این است که شما از دو راه می‌توانید تغییرات لازم را اعمال کنید: 

اولین راه از طریق پیش فرض این برنامه است. اما باید بدانید برای انجام ویرایش در خود پیش فرض صفحه پرداخت ووکامرس دستتان خیلی باز نیست، یعنی شما با انتخاب این روش، نیاز به کدنویسی دارید. به طوری که برای ویرایش هر قسمت می‌بایست کد PHP مربوطه را به آن اضافه کنید؛ بنابراین باید مهارت و دانش لازم را داشته باشید یا از یک برنامه‌نویس کمک بگیرید. 

آسان‌ترین راه برای ویرایش و شخصی سازی صفحه پرداخت ووکامرس، استفاده از افزونه‌های مناسب است. افزونه‌های حرفه‌ای که تعدادی از آن‌ها در ایران به شکل ترجمه‌ شده عرضه می‌شوند. در زیر برای آشنایی بیشتر شما به نام چند افزونه اشاره می‌کنیم:

 • Checkout Field Editor (Checkout Manager) for WooCommerce   
 • YITH WooCommerce Cart Messages
 • WooCommerce Cart
 • WooCommerce Menu Cart
 • Checko
 • WooCommerce Direct Checkout
 • MMWD Remove Add To Cart for WooCommerce
 • yith woocommerce checkout manager
 • WooCommerce Checkout Manager
 • WooCustomizer
 • WooCart Pro
 • Woocommerce Easy Checkout Field Editor

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با این افزونه‌ها بر روی این لینک کلیک کنید.

آموزش سفارشی سازی صفحه پرداخت ووکامرس

آموزش سفارشی سازی صفحه پرداخت ووکامرس 

اگر قصد دارید با نصب و فعال کردن افزونه‌ به تغییر صفحه پرداخت خود در ووکامرس بپردازید و بر اساس نیاز خود فیلدها و گزینه‌های مد نظرتان را حذف یا ویرایش کنید، برای این‌که مطلب برای‌تان جا بیفتد ما برای نمونه با افزونه Checkout Field Editor پیش می‌رویم؛ چراکه بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی به سراغ آن می‌روند‌. این افزونه قابلیت‌های مناسبی دارد و در کل رایگان است؛ همچنین نسخه‌های ترجمه‌ شده‌ی آن به زبان فارسی هم عرضه می‌شود. با این اوصاف بیایید تا در ادامه به آموزش شخصی سازی صفحه پرداخت ووکامرس با کمک این افزونه بپردازیم. 

 1. نصب افزونه: بعد از دریافت و نصب این افزونه در بخش منوی ووکامرس، گزینه‌ی جدیدی با نام “فرم صورت حساب  checkout form” اضافه می‌شود که باید وارد این قسمت بشوید.
 2. ورود به تنظیمات: با ورود به بخش فرم صورت حساب باید وارد تنظیمات بشوید. در صفحه‌ی تنطیمات سه فیلد ” فیلدهای پرداخت”، ” فیلدهای حمل و نقل” و ” فیلدهای اضافه” پیش روی شما است. با ورود به هر فیلد می‌توانید تغییرات لازم را ایجاد کنید. توجه داشته باشید به طور کلی با استفاده از این افزونه می‌توانید ۱۷ فیلد جدید را در هر کدام از گزینه‌ها اضافه کنید. 

ویرایش فیلد پرداخت

روی فیلد پرداخت کلیک کنید تا وارد صفحه ویرایش آن بشوید. در این صفحه می‌توانید موارد دلخواه خودتان را جایگزین کنید. با ورود به هر کدام از ورودی‌ها صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که تغییرات لازم را روی موارد اعمال و ذخیره کنید. توجه داشته باشید که در بخش ویرایش فیلد پرداخت دو گزینه‌ی اول یعنی نوع ورودی و نام فیلد قابل تغییر نیست.  در زیر به صورت جزئی‌تر به شرح گزینه‌های دیگر می‌پردازیم. 

ویرایش فیلد پرداخت
 • Label برچسب: برای تغییر برچسب بالای فیلد
 • Placeholder  متن گزینه: وارد کردن متنی به عنوان راهنمایی درون فیلد 
 • Default value مقدار پیش‌فرض: در صورت نیاز این امکان را دارید در این قسمت مقداری به عنوان پیش‌فرض درون فیلد داشته باشید
 • Class دسته: برای مشخص کردن دسته فیلد 
 • Validation اعتبار سنجی: داده‌های ورودی را می‌توانید در این قسمت انتخاب کنید. یعنی با انتخاب هر کدام از گزینه‌ها از جمله: ایمیل، شماره تلفن، کد پستی، شهر، عدد می‌توانید تعیین کنید که فقط داده‌های ورودی مربوط به گزینه پذیرفته بشود. 
 • Required اجباری: با زدن این تیک پر کردن فیلد را در صفحه پرداخت ووکامرس اجباری می‌کنید.
 • Enabled  فعال شد: برای فعال شدن یا غیر فعال شدن فیلد 
 • Display in Emails نمایش در ایمیل: برای فعال سازی نمایش در ایمیل‌ها
 • Display in order Detail pages نمایش صفحات جزئیات محصول: برای قابل نمایش در آمدن صفحات جزئیات محصول 

اضافه کردن فیلد جدید در صفحه پرداخت ووکامرس

برای این مورد باید وارد “اضافه کردن فیلد” بشوید تا با ورود به پنجره‌ی جدید بتوانید تغییرات مد نظر را اعمال کنید. 

 اضافه کردن فیلد جدید در صفحه پرداخت

در شکل اول می‌توانید در قسمت نوع، گزینه‌های متن، رمز عبور، ایمیل، تلفن و محل نوشتن را انتخاب کنید و در پنجره‌ی باز شده گزینه‌‌های پیش رو‌یتان را پر کنید. این گزینه‌ها شامل: برچسب، متن گزینه، مقدار پیش فرض، دسته، اعتبارسنجی، تیک اجباری، تیک فعال‌سازی، نمایش در ایمیل و نمایش صفحات جزئیات محصول هستند. 

در شکل دوم می‌توانید “حالت رادیویی” و “انتخاب کردن” را داشته باشید؛ البته به دنبال آن دیگر قسمت اعتبار سنجی را نخواهید داشت. در واقع قسمتی با نام گزینه‌ها به آن اضافه می‌شود که به طور مثال می‌توانید با کمک آن گزینه‌ی نظرسنجی برای صفحه پرداخت ووکامرس خود ایجاد کنید یا مثلاً در فیلد رادیویی این  امکان را داشته باشید که از مشتری بپرسید از کجا و به چه شکل فروشگاه شما را پیدا کرده است یا سوالاتی از این دست. 

ویرایش فیلد حمل و نقل

در این صفحه گزینه‌هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بدانید که باید از کدام گزینه‌های حمل و نقل نامعتبر اجتناب کنید و از طرفی بتوانید به حذف یک سری فیلدهابپردازید که داده‌های مورد نیاز برای گزینه‌های پرداخت خاص را ندارند.

کلام آخر: سفارشی سازی صفحه پرداخت ووکامرس راهی در شخصی سازی فرم پرداخت برای هر کسب‌ و کاری

ویرایش و ایجاد تغییرات در جهت شخصی سازی صفحه پرداخت ووکامرس برای صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی در فضای ووکامرس جزء راه‌هایی است که می‌توانند از طریق آن فیلدهای مورد نیاز خود را اضافه کنند تا به این ترتیب نظر مشتری بیش‌تر جلب شود و با اطمینان بیش‌تری نیز فرآیند خرید را تکمیل نماید. برای این منظور همان‌طور که در این مقاله شرح دادیم، شما از دو طریق یعنی یکی کدنویسی و دیگری نصب افزونه می‌توانید به شخصی سازی و ویرایش صفحه پرداخت ووکامرس خود بپردازید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا