کدام درگاه پرداخت کمترین کارمزد را دارد؟

درگاه پرداخت، سرویس مالی آنلاینی است که به کسب و کارها اجازه می‌دهد، فروشگاه‌های اینترنتی خودشان را به سیستم دریافت آنلاین وجه مجهز نمایند. برخورداری از این امکان، با دریافت درگاه پرداخت از شرکت‌های ارائه دهنده‌ی این نوع خدمات امکان پذیر می‌شود. اصولا دو نوع درگاه پرداخت وجود دارد که پذیرنده‌ها می‌توانند، بسته به نوع کسب و ‌کار و شرایط دریافت سرویس‌ها، درگاه مورد نظرشان را انتخاب کنند. در ادامه کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی مختلف را باهم بررسی میکنیم تا بتوانیم کمترین کارمزد درگاه پرداخت را از میان آنها پیدا کنیم.

جدول مقایسه کارمزد درگاه پرداخت

ردیفشرکت ارائه دهندهکارمزد عادی (درصد)سقف کارمزد (تومان)مدت زمان رایگان (روز)
1PSP0.02%4000
2رایان پی1.5% + 120800014
3زرین پال1% + 120400030
4زیبال1%600015
5نکست پی1%8000
6سیزپی1%20000
7آیدی پی1%30000
8وندار1%60000
9پی فا1%250030
10پی‌پینگ1%500015

جدول مقایسه کارمزد لینک پرداخت

ردیفشرکت ارائه دهندهکارمزد لینک پرداختسقف کارمزد (تومان)مدت زمان رایگان (روز)
1PSP
2رایان پی6000
3زرین پال0.02٪  + 200100000
4زیبال
5نکست پی1%8000
6سیزپی 
7آیدی پی70015000
8وندار50060000
9پی فا1%100060
10پی‌پینگ1%500015

انواع درگاه پرداخت اینترنتی

سرویس درگاه پرداخت به دو نوع کلی درگاه مستقیم و واسط تقسیم می‌شود. درگاه مستقیم را شرکت‌های psp ارائه می‌کنند که مستقیما با بانک‌ها در ارتباط هستند و به نوعی زیرمجموعه‌ی بانک‌ها به‌شمار می‌روند. درگاه مستقیم اصولا برای پذیرنده‌ها رایگان است و در ازای تراکنش‌ها، کارمزدی دریافت نمی‌کند اما در عین حال دریافت درگاه مستقیم فرآیندی پیچیده و طولانی دارد که الزامات قانونی مانند نماد اعتماد الکترونیکی و کد مالیاتی را پیش روی پذیرنده قرار می‌دهد.

از همین رو کسب و کارهای کوچک و نوپا عموما امکان دریافت این سرویس را ندارند. بنابراین شرکت‌های پرداخت‌یار، مانند شرکت رایان پی تشکیل شده‌اند تا با ارائه‌ی درگاه واسط طی شرایط و مراحلی آسان‌تر، کسب و کارهای کوچک‌تر را نیز به شبکه‌ی پرداخت آنلاین متصل کنند. اما در ازای خدمات درگاه واسط و قابلیت‌های کاربردی فراوان این سرویس، پرداخت‌یارها اندک کارمزدی در ازای هر تراکنش دریافت می‌کنند. در ادامه بررسی خواهیم کرد که کم‌ترین کارمزدها مربوط به کدام‌یک از درگاه‌های واسط است و اصولا بهترین درگاه پرداخت از نظر کارمزد کدام درگاه می‌باشد.

درگاه واسط ایرانی دارای کمترین کارمزد

ارزان‌ترین درگاه پرداخت واسط، لزوما نمی‌تواند برترین درگاه نیز به‌شمار بیاید، اما یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای پذیرنده‌ها هنگام انتخاب درگاه پرداخت واسط، میزان کارمزدی است که شرکت‌های پرداخت‌یار در ازای تراکنش‌ها از حساب پذیرنده کسر می‌کنند. در ادامه ارزان‌ترین درگاه‌های واسط ایرانی از نظر کارمزد را اجمالا بررسی خواهیم نمود.

برای بررسی دقیق‌تر و معرفی ویژگی‌های درگاه پرداخت مستقیم و واسط، می‌توانید به مقاله “بهترین درگاه پرداخت اینترنتی” که به طور کامل و شفاف شرکت‌های ارائه دهنده را بررسی کرده است، مراجعه کنید تا انتخاب بهتری براساس شرایط کسب و کار خود داشته باشید.

کمترین کارمزد درگاه پرداخت

کارمزد درگاه پرداخت رایان‌پی

درگاه پرداخت رایان‌پی، این امکان را برای پذیرنده‌ها فراهم می‌آورد که طی قراردادی جداگانه و بر مبنای توان مالی و واریزی کسب و کارها کارمزدهای متنوعی را تعیین نمایند. در واقع کسب و کارهای نوپا و کم‌توان در صورت استفاده از درگاه رایان‌پی می‌توانند از تعرفه‌ی کارمزد پایین‌تری، بسته به توافق اولیه، بهرمند شوند. اما به طور عمومی تعرفه‌ی کارمزد درگاه پرداخت رایان‌پی به صورت زیر می‌باشد:

 • کارمزد دو هفته‌ی اول ثبت‌نام در شرکت رایان‌پی رایگان است.
 • تعرفه‌ی عمومی کارمزد هر تراکنش درگاه رایان‌پی، یک‌درصد تا سقف 8000 تومان می‌باشد.
 • تعرفه‌ی تراکنش با لینک‌پرداخت 600 تومان برای هر تراکنش است.

در عین‌حال بر اساس امکانی که رایان‌پی برای پذیرنده‌ها فراهم آورده است، پذیرنده می‌تواند از پیش تعیین کند که مرجع پرداخت کارمزد تراکنش‌ها مشتری باشد یا خود فروشنده.

کارمزد درگاه پرداخت نکست‌پی

درگاه پرداخت نکست‌پی، بر اساس میزان تعرفه‌ی کارمزد، ارزان‌ترین درگاه واسط به‌شمار می‌رود. نکست‌پی در راستای جذب بیش‌تر پذیرنده برای سرویس‌های آنلاین خود، مبلغ تعرفه‌ی کارمزدهای درگاه پرداخت را تا حد بسیار زیادی پایین آورده است.

 • تعرفه‌ی عمومی کارمزد هر تراکنش با درگاه نکست‌پی یک‌درصد تا سقف ۸۰۰ تومان می‌باشد.
 • نکست‌پی نیز این امکان را فراهم کرده که شما تعیین کنید، کارمزد تراکنش‌های موفق از حساب خودتان کسر شود یا از حساب مشتریان‌تان.
 • در عین حال سرویس درگاه پرداخت نکست‌پی برای کسب و کارهایی که بالاتر از ۱۰۰ تراکنش در روز خواهند داشت، آفر ویژه‌ای قائل می‌شود و آن کسب و کار از تخفیفات ویژه‌ی کارمزد نکست‌پی بهرمند خواهد شد.

کارمزد درگاه پرداخت زرین‌پال

درگاه زرین‌پال نیز از جمله درگاه‌های واسط محبوب و ارزان به‌شمار می‌رود. تعرفه‌های کارمزد درگاه زرین‌پال را در فهرست زیر مشاهده نمایید:

 • کارمزد ماه اول رایگان
 • کارمزد هر تراکنش حساب به حساب، یک‌درصد تا سقف 4000 تومان
 • کارمزد تراکنش‌های انجام شده توسط زرین‌لینک 200 تومان تا سقف 10 هزارتومان + کارمزد شاپرک به ازای هر تراکنش
 • کارمزد رایگان در سه‌شنبه‌های طلایی
 • کارمزد هر تراکنش با زرین کارت نیم‌درصد تا سقف 2000 تومان

کارمزد درگاه پرداخت سیزپی

درگاه پرداخت سیزپی نیز از جمله درگاه‌های ارزان از نظر تعرفه‌ی کارمزد محسوب می‌شود. تعرفه‌ی عمومی کارمزد سیزپی در ازای هر تراکنش یک‌درصد مبلغ تراکنش تا سقف 2000 تومان است. اما درگاه سیزپی، از طرح‌های متنوعی در این زمینه برخوردار است که شامل طرح‌های ویژه‌ای در زمینه‌ی کسر کارمزد می‌شود.

 • طرح حامی: این طرح برای حمایت از کسب و کارهای نوپا به وجود آمده است. در واقع بر اساس طرح حامی سیزپی اگر تعداد تراکنش‌های یک کسب و کار در طول ماه کم‌تر از ۳۰ تراکنش باشد کارمزدی از آن کسر نخواهد شد. همچنین تراکنش‌های تا سقف ۵۰۰۰ تومان نیز مشمول کسر کارمزد نمی‌شوند.
 • طرح سلامت پرداخت: این طرح برای حمایت از کسب و کارهای تلفنی است که در دوران شیوع کرونا فعالیت می‌کنند. در راستای رونق این نوع کسب و کارها برای جلوگیری از شیوع بیش‌تر ویروس، کارمزد استفاده از فاکتور آنلاین به جای دستگاه‌های کارتخوان، یک‌درصد تا سقف ۴۰۰ تومان است.
 • طرح کلان: این طرح همان آفر ویژه‌ای است که پرداخت‌یارها برای کسب و کارهایی قائل می‌شوند که بیش از ۱۰۰ تراکنش در روز دارند، بنابراین تخفیفات ویژه دریافت خواهند کرد.
 • طرح نیکوکاری: تمام امور خیریه که به کمک درگاه سیزپی انجام شود، مشمول کارمزد نمی‌شود و رایگان است.

کارمزد درگاه پرداخت زیبال

درگاه پرداخت زیبال از نظر تعرفه‌ی کارمزدها، دارای آپشن‌های متفاوتی است. به طور کلی تعرفه‌ی کارمزد در ازای هر تراکنش در درگاه زیبال، نیم‌درصد از مبلغ تراکنش تا سقف ۴۰۰۰ تومان است. اما این تعرفه‌ی عمومی تحت شرایطی، شامل تخفیفات خاصی نیز می‌شود؛ چنانچه تعداد تراکنش‌های کسب و کارها، در مقیاس روزانه بیش از ۱۰۰ تراکنش باشد، تعرفه‌ی کارمزدها کاهش پیدا خواهد کرد. این میزان تخفیف بسته به نوع قرارداد زیبال با هر کسب و کاری خواهد داشت.

آپشن کاربردی دیگری که زیبال برای پذیرندگان در نظر گرفته، این است که آن‌ها می‌توانند، همزمان با ساخت درگاه زیبال، مرجع کسر کارمزد تراکنش‌ها را معین‌نمایند که بر اساس آن، کارمزدها توسط پذیرنده پرداخت شود یا از حساب مشتری‌ها کسر گردد. بنابراین پذیرنده می‌تواند با انتخاب گزینه‌ی بر عهده‌ی مشتری تمام تراکنش‌ها را برای خود به شکل رایگان تغییر دهد.

نکته : ممکن است علاوه بر کارمزد تراکنش‌ها، شرکت های پرداخت یار، برای تسویه و خدمات دیگر از شما کارمزد دریافت کنند و نیاز هست، خدمات تسویه هم برای کارمزدی که عمل کسب و کار هزینه می‌کند بررسی شود.

امیدواریم این بررسی برای شما مفید بوده باشد تا بتوانید براساس شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید و با اشتراک گزاری آن افراد دیگری را آگاه سازید و برای مشاهده کمترین کارمزد درگاه پرداخت بین المللی می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

2 دیدگاه دربارهٔ «کدام درگاه پرداخت کمترین کارمزد را دارد؟»

 1. سلام ای کاش شما هم کارمزد ۱ درصد تا سقف ۳ هزار تومان رو می‌گرفتید انصافا ۶ هزار تومان برای هر تراکنش برای مایی که درصد سود خیلی ناچیزی روی چیزایی که میفروشیم میکشیم خیلی خیلی زیاده

  1. درود، ما سعی کردیم، منصفانه ترین حالت رو در نظر بگیریم، در عمل خیلی تفاوت با پرداخت یارهای دیگه نداریم، مثلا کارمزد تسویه، مدت زمان نگهداری پول و.. رو هم باید در نظر گرفت. شما رو هم درک میکنیم و میدونیم برای کسب و کار همین مبالغ کم هم حیاتی هستند و بتونیم در آینده کارمزد را کمتر خواهیم کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیمایش به بالا