شیوه‌ای نوین پرداخت اقساط در صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ی خانوادگی

آیا تا به حال در یکی از صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی عضو بوده‌اید؟ این صندوق‌های قرض‌الحسنه که معمولا در میان اقوام و آشنایان و به مدیریت یکی از افراد مورد اعتماد همه‌ی اعضا شکل می‌گیرد، هدف‌گذاری‌شان پرداخت وام‌های بدون بهره است. در حقیقت صندوق‌ قرض‌الحسنه خانگی یک نوع شرکت تعاونی نامدون به شمار می‌رود که افراد یک فامیل را به مرکزیت فردی معتمد دور هم جمع می‌کند، و از این طریق گوشه‌ای از مشکلات مالی افراد را مرتفع می‌‌سازد. اما همین اقدام جمعی بسیار مثبت، همواره برای آن فردی که مدیریت کارها را برعهده می‌گیرد، مشکلاتی به همراه خواهد داشت. از آن‌جا که تعداد اعضای این نوع صندوق‌های خانگی، معمولا محدودیتی ندارد و بسته به استقبال افراد می‌باشد، در اغلب موارد مدیر یک صندوق خانگی با تعداد زیادی اعضای شرکت کننده روبه‌رو خواهد بود. با این وصف، پر واضح است که مدیریت پرداخت‌های ماهیانه تا چه حد می‌تواند برای مدیر یک صندوق خانگی پیچیده باشد. در مقاله‌ی پیش رو تلاش می‌کنیم با معرفی شیوه‌ی نوین پرداخت آنلاین، مدیران صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی را به سمت مسیری آسان‌ و کاربردی‌ برای مدیریت زیر مجموعه‌ی خود هدایت نماییم.

درخواست درگاه پرداخت اینترنتی

مزایای سرویس پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی راهکاری نوین برای انجام تراکنش‌های متنوع با ویژگی‌‌هایی منحصربفرد است. در حقیقت این سرویس به سادگی می‌تواند جای‌گزین تمام شیوه‌های قبلی پرداخت گردد. ویژگی‌های منحصربفردی که پرداخت آنلاین در قیاس با دیگر شیوه‌های پرداخت سنتی؛ مانند پرداخت وجه نقد، استفاده از کارتخوان‌ها و یا شیوه‌ی کارت به کارت دارد، سبب شده است در یک دهه‌ی اخیر به طور روزافزون میزان استفاده از این شیوه‌ی نوین پرداخت در میان مردم رایج گردد. از جمله ویژگی‌های سرویس درگاه پرداخت و یا بهرمندی از لینک پرداخت، سهولت و امنیت تراکنش‌ها و همچنین امکان مدیریت آسان مراودات مالی خواهد بود. اکنون در ایران شرکت‌های متنوعی این سرویس را به متقاضیان ارائه می‌دهند. رایان پی به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده‌ی سرویس پرداخت اینترنتی، به سادگی این امکان را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. برای نمونه شما به عنوان مدیر یک صندوق قرض‌الحسنه‌ی خانگی پس از ثبت‌ نام در سایت رایان پی و طی مراحلی ساده از جمله احراز هویت و ارائه‌ی مدارک، یک لینک پرداخت دریافت می‌نمایید. لینک پرداخت رایان پی دستیار مالی درجه یکی برای مدیریت زیرمجموعه‌ی شما خواهد بود. در ادامه به معرفی برخی از امکانات فوق‌العاده‌ی این شیوه‌ی نوین برای مدیران صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی خواهیم پرداخت.

لینک‌ پرداخت یا شماره‌ی کارت؟

به طور کلی هنگامی که قرعه‌کشی ابتدایی در یک صندوق قرض‌الحسنه‌ی خانگی انجام می‌شود، روال عادی صندوق نیز آغاز می‌گردد. از این‌جا به بعد است که مدیر صندوق باید مرجعی را برای پرداخت اقساط به اعضا معرفی کند. یکی از راه‌های مرسوم، ارائه‌ی شماره‌ی کارت اعتباری و یا حساب بانکی به اعضا می‌باشد. اما همان‌طور که اشاره کردیم، در این شیوه، مدیریت تراکنش‌ها کار ساده‌ای نخواهد بود. برای مثال ارائه‌ی رسید تمام پرداخت‌های اقساط، توسط اعضا صورت می‌پذیرد و مدیر مجموعه، لاجرم باید تمام رسیدها را بررسی کرده و گزارشی از آن‌ها تهیه نماید. در نهایت نیز این گزارش‌های ماهیانه را متقابلا برای ارائه به اعضا نیز آماده کند. در چنین وضعیتی سرویس پرداخت آنلاین درست مثل یک حسابدار حرفه‌ای، در مواقع لزوم کنارِ دست مدیر صندوق می‌نشیند و تمام بار مدیریت مالی مجموعه را به عهده می‌گیرد. به عبارت دیگر چنانچه مدیر صندوق به جای اعلام شماره کارت اعتباری و یا شماره حساب بانکی، یک لینک پرداخت اینترنتی در اختیار اعضای صندوق قرار بدهد، می‌تواند با ورود به پنل مدیریتی آن لینک پرداخت، گزارش‌هایی دسته‌بندی شده و به‌روز دریافت کند، همواره میزان تراکنش‌ها را زیر نظر داشته باشد و رسید یا فاکتور آنلاین برای اعضا صادر نماید. این امکانات سرویس لینک پرداخت علاوه‌بر این‌که مدیریت یک صندوق قرض‌الحسنه خانگی را برای فرد مورد اعتماد مجموعه آسان‌تر می‌کند، مسیری امن‌ و شفاف‌تر را نیز در اختیار اعضای صندوق قرار خواهد داد.

سقف پرداخت 100 میلیون تومانی

نکته‌ی دیگری که در این بخش به آن خواهیم پرداخت، ابتدا مربوط می‌شود به میزان سقف پرداخت در شیوه‌ پرداخت آنلاین. میزان محدود سقف پرداخت در شیوه‌های پرداخت کارت به کارت می‌تواند همواره خالق مشکلی پیش پای مدیران صندوق قرض‌الحسنه باشد. اما لینک پرداخت اینترنتی، با سقف پرداختی 100 میلیون تومانی در یک تراکنش، تا حد بسیار زیادی صورت مسئله‌ی این معضل را از دفتر مدیریت صندوق‌ پاک ‌خواهد کرد.

تعیین مرجع پرداخت کارمزدها

امکان ویژه‌ و فوق‌العاده‌ی دیگری که پرداخت اینترنتی برای صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ی خانگی خواهد داشت، در وهله‌ی اول دریافت کارمزدی به مراتب کمتر از کارمزد دیگر شیوه‌های پرداخت بانکی در هر تراکنش خواهد بود. علاوه‌بر آن مدیر صندوق نیز می‌تواند به سادگی و بر اساس توافقی که پیش‌تر میان اعضا و صندوق صورت گرفته است، در پنل مدیریتی لینک پرداخت خود، تعیین نماید کارمزد تراکنش‌ها از واریز کنندگان دریافت گردد و یا از حساب متصل به صندوق قرض‌الحسنه کسر شود. این فرآیند نیز گامی موثر در جلب اعتماد و رضایت اعضای صندوق خواهد بود. در واقع از همین روست که میزان استفاده از سرویس لینک پرداخت با امکانات فوق‌العاده‌ای که به کاربران ارائه می‌دهد به سرعت رو به افزایش می‌رود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا