شیوه‌ای نوین برای دریافت حق اشتراک مطبوعات

داشتن حق اشتراک شش ماهه و سالیانه همواره در میان مخاطبین جدی مطبوعات گوناگون، مرسوم بوده است. پیش‌تر در صفحات پایانی مجلات و روزنامه‌ها، یک فرم اشتراک منتشر می‌شد و مخاطب با پر کردن آن فرم، تقاضای اشتراکِ مجله یا روزنامه را همراه مبلغ اشتراک از طریق پست به دفتر مطبوعه‌ی مورد نظرش ارسال می‌کرد. کمی بعدتر مطبوعات شماره‌ی کارت بانکی و یا شماره‌ی حساب مدیرمسئول مطبوعه را در همان فرم مذکور در اختیار مخاطب قرار می‌دادند تا مبلغ اشتراک را واریز کرده و رسید آن‌را همراه فرم اشتراک به دفتر مجله یا روزنامه ارسال کند. اما در سال‌‌های اخیر اغلب مطبوعات کشور دارای سایت اختصاصی شده‌اند و کم‌تر از آن شیوه‌ی سنتی بهره می‌برند. ولیکن اگرچه ماجرای فرم کاغذی و پست کردنش دیگر خیلی کارایی ندارد، شیوه‌ی ارائه‌ی کارت بانکی یا شماره‌ حساب مدیرمسئول، همچنان برقرار است. اکنون مطبوعات می‌توانند با تجهیز سامانه‌ی فروش غیرحضوری خود به سرویس درگاه پرداخت، شیوه‌‌‌های به‌روزتری را برای دریافت حق اشتراک از مخاطبین‌شان تجربه نمایند. در این مقاله تلاش می‌کنیم مزایای استفاده از سرویس درگاه پرداخت برای مطبوعات را شرح بدهیم.

درخواست درگاه پرداخت

چگونگی دریافت درگاه پرداخت

از آن‌جایی که اغلب مطبوعات گوناگون کشور، در حال حاضر دارای سایت اختصاصی می‌باشند، می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت رایان پی و طی کردن مراحل ساده‌ی درخواستِ درگاه پرداخت، از این سرویس بهرمند شوند. پس از این‌که سایت مجله یا روزنامه‌ی مورد نظر به درگاه پرداخت مجهز شد، مخاطبین می‌توانند به سادگی شماره‌های مختلف مطبوعه‌‌ی محبوب‌شان را به شیوه‌ی غیرحضوری خریداری کنند. این سرویس به عنوان شیوه‌‌ی نوین پرداخت آنلاین، به دلیل امنیت بالا و سهولت در انجام تراکنش‌ها، عموما مورد استقبال کاربران مختلف قرار می‌گیرد. مطبوعات گوناگون می‌توانند با تجهیز سایت اختصاصی‌شان به سرویس درگاه پرداخت، گامی موثر در راستای رضایتمندی مخاطبان خود بردارند.

تعامل با مخاطبین با سرویس درگاه پرداخت

یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی سرویس درگاه پرداخت برای مطبوعات گوناگون، قابلیت ایجاد تعامل میان اهالی مجله و مخاطبین‌ است. در واقع سرویس درگاه پرداخت امکان طراحی یک آیتم مالی را برای مدیران مطبوعات فراهم می‌آورد. این آیتم مالی می‌تواند مانند یک بروشور تبلیغاتی عمل کند و هنگامی که از طرق مختلف برای مخاطبین ارسال می‌شود، اطلاعات مهمی را در اختیار آن‌ها بگذارد. برای نمونه می‌توان فروش بسته‌های ویژه‌ی مجلات را به همراه اطلاعات تکمیلی در قالب یک آیتم‌مالی به دست مخاطب رساند. به عنوان مثالی دیگر، در بزنگاه‌هایی که به زودی ویژه‌نامه‌ای منتشر خواهد شد، می‌توان به کمک این سرویس، تعدادی از شمارگان مجله را به برخی مخاطبین پیش‌فروش نمود. از جمله قابلیت‌های دیگر این سرویس، امکان ایجاد کد تخفیف برای مخاطبین وفادار و قدیمی است. شما به عنوان مدیر یک مطبوعه‌ی پرتیراژ می‌توانید با ایجاد یک کد تخفیف و ارسال آن برای مخاطبین وفادار و قدیمی‌تان، علا‌وه‌بر قدردانی از همراهی‌ آن‌ها، بستری برای تبلیغات مثبت نیز فراهم آورید.

مدیریت مالی مطلوب‌تر

با توجه به این‌که بررسی مستمر وضعیت فروش مطبوعات، به عنوان یک اصل اساسی مدیریتی از اهمیت بالایی برخوردار است، سرویس درگاه پرداخت با قابلیت‌ها و امکانات ویژه‌ای که دارد، یاری‌گر مدیران در این زمینه خواهد بود. مدیران مطبوعات می‌توانند از طریق پنل مدیریتی این سرویس الکترونیکی، گردش مالی مجموعه‌ی خود را با دقتی فوق العاده زیر نظر بگیرند. این قابلیت سرویس درگاه پرداخت، در واقع با ارائه‌ی گزارش‌هایی روشن از تراکنش‌های انجام شده، میزان فروش ماهانه و سالانه مطبوعات را در اختیار مدیران قرار می‌دهد. مدیران مطبوعات نیز می‌توانند به کمک این امکان، شماره‌های پرفروش را از شماره‌های دیگری که در فروش موفق نبوده‌اند، جدا کرده و با بررسی نقاط ضعف و قدرت آن‌ها، مسیر بهتری را برای آینده‌ی روزنامه یا مجله‌ی خود فراهم آورند. همچنین پنل مدیریتی درگاه پرداخت، می‌تواند در حکم یک حسابدار هوشمند، کمک‌حال مدیران مطبوعات مختلف باشد و از این طریق هزینه‌های حسابداری مجموعه را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

مجلات غیرچاپی و درگاه پرداخت

اکنون سال‌هاست در حوزه انتشارات مطبوعات نیز تحولات گسترده‌ای رخ داده است. بسیاری از مجلات هفتگی و ماهنامه‌ها در موضوعات متنوع به صورت مجازی منتشر می‌شوند. اپلیکیشن‌های متنوع کتابخوان مانند طاقچه و فیدیبو نیز در این زمینه اثرگذار بوده‌اند اما فروش نسخه‌ی الکترونیکی مجلات گوناگون در سایت‌های مخصوص به خودشان نیز انجام می‌گیرد. استفاده از درگاه پرداخت و امکانات متصل به آن در چنین مواردی نیز کاربردهای فراوان خواهد داشت. مخاطبان این نوع مجلات می‌توانند، به جای استفاده از شیوه‌های سنتی پرداخت، چنان‌چه در اختیارشان قرار داده شود، از درگاه پرداخت برای خرید شماره‌های جدید مجله‌ی الکترونیکی محبوب خود بهره ببرند. علاوه‌بر این‌ها مجلاتی که دارای نسخه‌ی الکترونیکی هستند، به کمک امکانات منحصربفرد سرویس درگاه پرداخت که پیش‌تر نیز شرح داده شد، می‌توانند در صفحات مجازی شبکه‌های اجتماعی تبلیغات موثری انجام بدهند، و به شکلی مستقیم با مخاطبان خود تعامل برقرار نمایند.

فروش مقالات رسمی در بستر اینترنت

دانشجویان و علاقمندان به حوزه‌ی پژوهش، معمولا برای دانلود مقالات رسمی و معتبر به سایت‌های مخصوصی مراجعه می‌کنند. در این سایت‌های متنوع برخی از مقالات به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، اما در عین‌حال برای دسترسی به برخی مقالات مهم‌تر، نیاز به پرداخت وجه به حساب صاحب سایت یا صاحب مقاله وجود دارد. در چنین مواردی که معمولا یک شماره کارت بانکی شخصی به مخاطب ارائه می‌شود، استفاده از درگاه پرداخت می‌تواند بهترین گزینه‌ی جایگزین باشد. امنیت فرآیند پرداخت و شفافیت و پشتیبانی این فرآیند در بستر درگاه پرداخت اینترنتی، کاربران را با خیالی آسوده ترغیب به خرید مقالات مورد نظرشان خواهد نمود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا