دریافت درگاه آسان پرداخت / آپ

امروزه حضور و فعالیت مداوم در فضای مجازی و استفاده اصولی از آن موجب گسترش و رشد کسب و کار ما خواهد شد. گزارش ها حاکی از این است که در حال حاضر 89 درصد از مردم کشور ایران از اینترنت استفاده می‌کنند و تعداد تراکنش‌های خرید اینترنتی کالا در سال 99 به 1577 میلیون تراکنش رسیده است. از این رو انتظار می رود که کسب و کارهای اینترنتی همواره رشد چشم‌گیری را تجربه کنند. با این تفاسیر، نیاز به درگاه پرداخت اینترنتی بیش از پیش حس می‌شود و بسیاری از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی دریافت درگاه پرداخت را امری مهم برای فروشگاه خود می شمارند.

اگر فکر می‌کنید فرایند ایجاد درگاه اینترنتی از شرکت آسان پرداخت برای شما دشوار و مناسب نیست، می‌توانید درگاه اینترنتی رایان پی را از طریق لینک زیر تهیه کنید.

معرفی آسان پرداخت

شرکت آسان پرداخت پرشین که اغلب با نام تجاری “آپ” شناخته می شود، یکی از معتبرترین ارائه دهندگان درگاه پرداخت اینترنتی است که هم اکنون بیش از 20 هزار کسب و کار مختلف از خدمات آن برای سایت یا اپلیکیشن خود بهره می‌برند. کاربران و متقاضیان به منظور دریافت درگاه اینترنتی از این شرکت می‌بایست مراحل مشخصی را پشت سر گذاشته و اطلاعاتی را بارگذاری کنند. با این حال، ما در این متن مطالب جامع و مفیدی را برای راهنمایی متقاضیان در رابطه با این موضوع بیان خواهیم کرد.

مراحل دریافت درگاه آسان پرداخت / آپ

چه کسانی قادر به کسب درگاه پرداخت از آسان پرداخت خواهند بود؟

پیش از اینکه به مباحث اصلی و حائز اهمیت این مقاله بپردازیم، لازم است تا برخی از شرایط و الزامات دریافت درگاه اینترنتی آسان پرداخت را ذکر کنیم. متقاضیان برای دریافت این درگاه پرداخت می بایست از الزامات و شرایط زیر برخوردار باشند:

 • دارا بودن یک وب سایت فروشگاهی رسمی و فعال
 • دریافت نشان نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی
 • داشتن حساب بانکی در یکی از شعب بانک های عضو شبکه شتاب
 • داشتن مدارک هویتی مناسب برای متقاضیان حقیقی و حقوقی
 • داشتن مجوز شغلی (یا همان پروانه کسب) مرتبط با فعالیت اینترنتی
 • عدم منع فعالیت از نظر نظام بانکی کشور
 • رعایت قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران و نیز قوانین عمومی کشور
 • ارتباط میان زمینه فعالیت سایت و شرح فعالیت های تعیین شده در مجوز شغلی

مدارک مورد نیاز برای دریافت درگاه پرداخت از آسان پرداخت

در گام بعدی برای گرفتن درگاه آنلاین، نوبت به جمع آوری مدارک لازم می رسد. نکته قابل توجه درباره آماده سازی مدارک برای دریافت درگاه پرداخت این است که: مدارک و مستندات لازم برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی در برخی موارد متفاوت خواهد بود. در ادامه مدارک مورد نیاز اشخاص حقیقی و حقوقی را به صورت جداگانه ذکر کرده ایم:

مدارک و مستندات لازم ویژه اشخاص حقیقی

 • تصویر صفحه اول دفترچه حساب بانکی
 • تصویر برابر اصل اجاره نامه یا سند مالکیت محل سکونت یا کار
 • تصویر برابر اصل شناسنامه و کارت ملی
 • تکمیل فرم ثبت نام آنلاین خدمات پرداخت اینترنتی
 • کد رهگیری ثبت نام مالیاتی

مدارک و مستندات لازم ویژه اشخاص حقوقی

 • کد رهگیری ثبت نام مالیاتی
 • آگهی تاسیس شرکت
 • تصویر برابر اصل کارت شناسنامه و کارت ملی مدیران صاحب امتیاز
 • تصویر برابر اصل روزنامه رسمی، پروانه کسب یا آگهی آخرین تغییرات
 • تصویر صفحه اول دفترچه حساب بانکی شرکت و موسسه نزدیک به یکی از شعب بانک های کشور
 • تکمیل فرم آنلاین ثبت نام خدمات پرداخت اینترنتی

مرحله اول: ثبت نام

برای دریافت درگاه پرداخت آسان پرداخت ابتدا به آدرس اینترنتی asanpardakht.ir/ipg و در صفحه نمایش داده شده ((که تصویر آن در پایین قرار گرفته است))، بر روی گزینه ثبت نام کلیک می کنیم.

دریافت درگاه پرداخت، آسان پرداخت

مرحله دوم: تکمیل فرم ثبت نام و تماس مسئولان با متقاضیان

در این مرحله فرمی به مانند شکل زیر برای ما باز می‌شود. در این قسمت باید اطلاعات خود را در سامانه ثبت کرده و پس از وارد کردن این مشخصات و کد امنیتی، بر روی گزینه تایید کلیک می‌کنیم. سپس اطلاعات ما در سامانه ثبت شده و پس از بررسی آن، کارشناسان مربوطه برای تکمیل مراحل ثبت نام با ما ارتباط حاصل خواهند کرد.

در گفت و گوی تلفنی میان متقاضیان و کارشناسان آسان پرداخت، در رابطه با مواردی مانند: زمینه فعالیت وب سایت، مجوز فعالیت و مشخصات IP های وب سایت، کنترل مجدد اطلاعات ثبت شده و… بحث خواهد شد. در نهایت، کارشناس مربوطه اطلاعات تکمیلی برای ادامه مراحل دریافت درگاه پرداخت را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

فرم درخواست درگاه پرداخت آپ

مرحله سوم: ارسال مدارک به شرکت

در ادامه کارشناسان لیست کاملی از مدارک لازم ((که در بالا به آنها اشاره شد)) را برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی به کاربران ارسال می‌کند. متقاضیان پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز لازم است تا آنها را از طریق ایمیل یا پست به شرکت آپ و به صورت غیر حضوری ارسال کنند.

مرحله چهارم: تایید مدارک توسط شرکت

پس از اینکه احراز هویت و تصدیق مدارک به صورت کامل توسط کارشناسان شرکت بررسی شد، یک کد پذیرنده به منظور ورودی به پرتال پذیرندگان در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. البته مدت زمان تکمیل مرحله تایید مدارک بسته به شرایط متغیر بوده و گاهی امکان طولانی شدن آن وجود دارد.

مرحله پنجم: ارسال جزئیات مربوط به راه اندازی درگاه

در نهایت با ورود به پرتال پذیرندگان و تائید مدارک، اطلاعات و جزئیات مربوط به راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی به وسیله یک ایمیل برای متقاضیان ارسال خواهد شد.

نکات مهم در خصوص دریافت درگاه پرداخت از آسان پرداخت

به متقاضیان و صاحبان کسب و کار که خواستار دریافت درگاه پرداخت از آسان پرداخت هستند توصیه می‌شود تا در زمان جمع آوری مدارک و سپس ارسال آنها به دو نکته مهم توجه کنند:

 • 1- نام صاحب شماره حساب می‌بایست با نام درج شده در اینماد تطابق داشته باشد.
 • 2- کد پستی و آدرس وارد شده در فرم درخواست درگاه باید متناسب با کد پستی و آدرس اعلام شده برای اخذ کد رهگیری مالیاتی و آدرس موجود در اجاره نامه باشد.
شرکت psp و امنیت درگاه پرداخت

شرکت PSP به چه شرکتی گفته می شود و نحوه دریافت درگاه پرداخت از آنها به چه صورت است؟

شرکت های PSP (مخفف: Payment Services Provider) به شرکت هایی تلقی می شود که به شکل رسمی اجازه ارائه درگاه های پرداخت اینترنتی را دارند. شرکت آپ از شرکت های PSP به شمار رفته که خدمات فراوانی را همچون: ارائه گزارش های متنوع پرداخت به شکل آنلاین، امکان استرداد گروهی مبالغ به خریداران (Refund)، ارائه خدمات تسهیم وجوه، ارسال ایمیل و پیامک نتیجه تراکنش و… برای کاربران مهیا می کند. اما چگونه می توان از این خدمات استفاده و تحول عظیمی در کسب و کار خود به وجود آورد؟ پاسخ این سوال در ادامه این قسمت بیان خواهد شد.

همانطور که بیان شد، برای ایجاد درگاه پرداخت اینترنتی می بایست مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته و مدارک و مستنداتی را آماده کنیم. پس از این مراحل و اطمینان حاصل کردن از داشتن شرایط لازم، ما در این قسمت برآنیم تا متقاضیان و صاحبان کسب و کار را با نحوه دریافت درگاه اینترنتی از آسان پرداخت در کمتر از 48 ساعت همراهی کنیم.

سخن پایانی

همانطور که وعده داده بودیم، ما در این متن راهنمایی کاملی از نحوه دریافت درگاه از آسان پرداخت ارائه دادیم. متقاضیان برای دریافت درگاه پرداخت متحمل پرداخت هیچ گونه هزینه ای نخواهند گردید و تمامی امکانات ثبت نام به صورت کاملا رایگان ارائه می شود. همچنین میزان کارمزد دریافتی بابت دریافت این سرویس بر اساس صنف متقاضی متفاوت بوده و توسط کارشناسان اعلام می شود. امیدواریم که این مقاله در جهت آگاهی بیشتر کاربران و صاحبان کسب و کار با درگاه پرداخت آپ و نحوه دریافت آن مفید واقع شده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا