بیش از ۳ هزار درگاه پرداخت بدون کد مالیاتی بسته شدند

تعداد زیادی از درگاه‌های پرداخت به دلیل عدم تطبیق اطلاعات ثبت شده درگاه پرداخت اینترنتی با کد مالیاتی، نماد اعتماد در ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه مسدود شد، هرچند شاپرک مهلت تطبیق اطلاعات را تا ۲۰ فروردین اعلام کرده بود.

طبق گفته‌ پرداخت‌یارها، ۳۹۰۰ درگاه پرداخت اینترنتی از پذیرندگان شرکت‌های پرداخت‌یار که اطلاعات مغایر داشتند، توسط شرکت شاپرک بسته شده‌اند و تاکنون نیز باز نشده‌اند و شرکت شاپرک شرط باز کردن این ترمینال‌ها را منوط به این کرده است که پذیرندگان پرداخت‌یارها کد رهگیری مالیاتی دریافت کنند و مجدد برای ترمینال درخواست دهند؛ اما علاوه بر این موضوع، گویا پای اینماد نیز در این ماجرا باز شده است. به پرداخت‌یارها گفته شده است که تمامی پذیرندگان آنها باید برای داشتن ترمینال، اینماد نیز داشته باشند.

شاپرک مانند رویه‌ی قدیم خود بدون اطلاع رسانی موردی اقدام به مسدود کردن درگاه‌های پرداخت کرده است، که در میان درگاه های مسدود شده،پذیرندهای بزرگی مانند سازمان سنجش، کمیته امداد، الوپیک و … وجود داشته است.

با این اقدام شاپرک و بدون اطلاع قبلی شفاف فروش بسیاری از کسب و کارها لطمه شدیدی خورده است و از آنجایی که فرایند دریافت کد مالیاتی نیز زمان بر است و کسب و کارها چندین روز بدون فروش خواهند ماند تا جایگزین مناسبی برای آن فراهم کنند.

راهنمای دریافت کد مالیاتی برای درگاه پرداخت

در حال حاضر برای داشتن درگاه پرداخت می‌توانید از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی رایان پی بهرمند شوید و از طریق لینک زیر ثبت نام خود را انجام دهید.

درخواست درگاه پرداخت اینترنتی

“تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها” نامی است که برای سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است، برخی از توییت های منتشر در مورد این اقدام شاپرک را باهم مطالعه می‌کنیم :

  • بستن درگاه‌های پرداخت بانکی اینترنتی اتفاقا مانع زداییه خوووب هم مانع زداییه. این حرکت خوشامدگویی و اجبار از طرف نظام جمهوری اسلامی به همه گیری شدیدتر و زودتر درگاه های پرداخت ارزهای رمزپایه در کسب و کارهای اینترنتی هست.
  • ما از طریق قطع شدن سرویس درگاه پرداخت باید متوجه بشیم که باید اطلاعات مالیاتی را وارد کنیم. این کار نمی‌تونه به روش آدمیزادی انجام بشه!
  • از دیروز بدون هیچ اخطار قبلی به دلیل نداشتن کد مالیاتی درگاه پرداخت بازی باغ_نگار مسدود شده. تروخدا یه اخطار بدین قبلش، حداقل یه هفته قبل. سال مانع برداریه یا مانع_گذاری ؟
  • ما کد مالیاتی رو هم داده بودیم بهشون و بازم مسدود کردن.
  • باور کنید من الان متوجه شدم #مانع_زدایی به خاطر مردم نیست. درگاه پرداخت ما امروز بسته شد. به عنوان یه مانع احتمالا رفتیم کنار ولی آیا واقعا ما مانعیم؟ همینقدر راحت #زحمت چندساله دود هوا میشه.
  • تعطیلی هزاران کسب و کار با بستن درگاه پرداخت تو ۱ شب. مانع از این بزرگتر؟؟؟ بدون فروش چطور میشه امید به رشد تولید داشت؟سال #مانع_زدایی شروع شد !
  • امروز شاپرک هزاران کسبوکار رو بسته! برادر، عزیز، هموطن، بستن درگاه پرداخت مثل پلمپ کردن مغازه است!  اینها خانواده دارن، کارمند دارن، از این راه ارتزاق می‌کنن! آبرو دارن! بخاطر یک اشکال جزئی در اطلاعات وارد شده هزاران کسب و کار رو بستی ؟؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا