تسویه گروهی (پرداخت گروهی)

تازه‌ترین سرویسی که درگاه پرداخت رایان‌پی، به زودی به مشتریانش ارائه خواهد کرد، سرویس تسویه گروهی است. این سرویس در واقع دنباله‌ای برای سرویس تسهیم خودکار وجوه واریزی خواهد بود، با این تفاوت که خدمات گسترده‌تری را شامل می‌شود. سرویس تسهیم برای تسویه‌ی خودکار و هوشمند سهم شرکاء کاری به کار گرفته می‌شد، اما سرویس پرداخت گروهی شامل تمام مواردی می‌شود که کسب و کارها قصد تسویه‌حساب با چندین نفر مانند پرداخت گروهی حقوق کارمندان را داشته باشند. در این مقاله تلاش می‌کنیم در کنار معرفی این سرویس تازه، تمام ‌کاربردهای احتمالی آن برای کسب و کارها نیز بپردازیم.

برای درک بهتر نیازمندی شما برای تسویه و پرداخت گروهی، با رایان پی در ارتباط باشید تا متخصصین ما صمیمانه شما را راهنمایی کنند و بهترین راه‌حل ممکن را ارائه دهند.

سازکار سرویس تسویه‌ی گروهی رایان‌پی

هدف اصلی در سرویس تسویه گروهی درگاه پرداخت رایان‌پی، ایجاد یک بستر امن، سریع و جامع برای کسب و کارها است تا بتوانند در آن با تمام افراد طرف‌حساب‌شان به صورت خودکار و آسان تسویه حساب کنند. برای این منظور دو روش توسط رایان‌پی پیش‌بینی شده است؛

روش اول استفاده از کیف پول دیجیتال درگاه پرداخت است. به این صورت که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار با توجه به میزان پرداختی خود به افراد مورد نظر، کیف پول درگاه رایان‌پی را شارژ می‌کنید. آن‌گاه از طریق یک فایل اکسل افراد مورد نظر را به همراه شماره حساب و مبلغ واریزی‌شان به رایان‌پی معرفی می‌کنید. الباقی مراحل تسویه‌ی حساب این افراد توسط سرویس هوشمند تسویه گروهی و با توجه به اطلاعات داده شده، به صورت خودکار انجام می‌شود.

کیف پول می‌تواند به درگاه پرداخت اینترنتی شما نیز متصل باشد که پرداخت گروهی شما براساس درامد و پرداخت‌های شما انجام شود.

در روش دوم نیز شما می‌توانید بدون استفاده از کیف پول دیجیتال، مبلغ مورد نظرتان را به حساب شرکت رایان‌پی که در اختیار شما قرار می‌گیرد واریز نمایید و آن‌گاه فهرست افراد مورد نظر و اطلاعات مبلع واریزی و شماره حساب‌ها را نیز به آن ضمیمه کنید. در این صورت نیز فرآیند تسویه گروهی به سادگی انجام خواهد شد.

کاربردهای سرویس تسویه گروهی رایان‌پی

احتمالا خود شما با توجه به سازکارها و شرایط کسب و کارتان، پس از آشنایی با سرویس تسویه گروهی، توانسته‌اید حدس بزنید که این سرویس می‌تواند چه کاربردهایی برای شما داشته باشد. اما در ادامه ما نیز اشاره‌ای گذرا به برجسته‌ترین کاربردهای این سرویس تازه برای کسب و کارهای مختلف خواهیم داشت.

پرداخت گروهی حقوق کارمندان

اولین کاربرد سرویس تسویه‌ی گروهی که یقیناً به ذهن شما هم رسیده است، پرداخت حقوق کارمندان یک شرکت یا هر نوع کسب و کاری است که افرادی حقوق‌بگیر در مجموعه‌ی خود دارد. ماجرا بسیار ساده است؛ شما فهرستی از تمام کارمندان خود را در قالب یک فایل اکسل که شامل اطلاعات حساب، مبالغ حقوق واریزی و نام افراد خواهد بود، در اختیار شرکت رایان‌پی قرار می‌دهید.

سپس سیستم هوشمند درگاه پرداخت رایان‌پی بر اساس سرویس تسویه‌ی گروهی در موعدهای مشخص شده، حقوق کارمندان شما را خودکار و مجزا به حساب تک‌تک‌شان واریز خواهد کرد. توجه داشته باشید که همان‌طور که گفته شد، شما باید به اندازه‌ی مجموع مبلغ حقوق کارمندان‌تان از طریق شارژ کیف پول و یا واریز به حساب رایان‌پی، پیش از موعد پرداخت حقوق‌ها، در حساب‌تان موجودی داشته باشید.

تسویه‌ی ریالی صرافی ارز دیجیتال

یکی دیگر از کاربردهای سرویس تسویه‌ی گروهی، در فرآیند تسویه‌ی ارز دیجیتال توسط کسب و کارهای مختلف و یا صرافی‌ها است. برای نمونه تصور کنید شما صرافی ارز دیجیتال دارید و یا کسب و کاری دارید که ارز دیجیتال نیز در مراودات مالی خود می‌پذیرید. در عین‌حال برای انجام تراکنش‌های مالی خود از درگاه پرداخت اینترنتی رایان‌پی استفاده می‌کنید.

در این صورت اگر اشخاصی در طول روز برای شما مبالغی را به ریال واریز کنند و شما در ازای آن یکی از ارزهای دیجیتال را به آن‌ها بفروشید؛ این مبالغ در کیف پول رایان‌پی ذخیره می‌شود. این نوع معامله ریال_ارز دیجیتال ممکن است به دفعات در طول روز صورت بگیرد.

رایان‌پی به کمک سرویس تسویه گروهی، این مبالغ را به صورت مرتب و خودکار با فروشندگان تسویه خواهد نمود. برای مثال اگر در طول روز ده‌نفر منتظر تسویه ریالی باشند، رایان‌پی به سادگی و به صورت خودکار بر اساس قراردادی هوشمند این عملیات تسویه‌ی گروهی را انجام خواهد داد. تنها نکته این‌جا است که برای برخورداری از این نوع سرویس تسویه‌ی گروهی نیاز به حساب در گردش و یک‌سری الزامات دیگری وجود دارد که کارشناسان رایان‌پی در این‌باره شما را راهنمایی خواهند کرد.

تسویه گروهی در سیستم همکاری در فروش

فرض کنید شما معرف کسب و کار به افراد مختلفی هستید و یک زیرمجموعه شامل ده‌نفر یا بیش‌تر دارید. در این صورت سرویس تسویه گروهی بسیار به کار شما خواهد آمد. شما می‌‌توانید به کمک این سرویس، سود متعلق به افراد زیر مجموعه‌تان را در فرآیندی خودکار و مدون به حساب آن‌ها واریز نمایید و الباقی سودها را در حساب یا کیف پول خود که هر لحظه قابل برداشت است ذخیره کنید. سرویس تسویه‌ی گروهی راهکاری بسیار کاربردی برای انجام تسویه سودهای افراد زیرمجموعه در فرآیند همکاری در فروش خواهد بود.

در این روش، نیاز است که زیرمجموعه‌های شما از درگاه پرداخت رایان پی استفاده نمایند، تا گردش مالی افراد زیر مجموعه در یک کیف پول در گردش باشد. نمونه بازر این نوع بازاریابی شبکه‌ای است که محصولات و خدمات را زیرمجموعه‌ها بصورت آنلاین به فروش می‌رسانند.

نقش تسویه‌ی گروهی در خرید و فروش‌های آنلاین

تمام کسب و کارهایی که با افراد مختلف سر و کار دارند و از طریق کارمزد فروش به درآمد می‌رسند، می‌توانند از سرویس تسویه گروهی بهره ببرند. توصیه‌ی ما این است که تمام شرکت‌هایی که سیستم همکاری در فروش دارند و یا شرکت‌هایی که همواره باید با افراد زیادی در طول روز و یا در موعدهای مشخص تسویه‌حساب نمایند و در عین حال در جریان این تسویه، فرآیند کسر کارمزد نیز دارند، از سرویس تسویه گروهی رایان‌پی استفاده کنند. در حقیقت رایان‌پی بر اساس قرارداد از پیش تنظیم شده و اطلاعات داده شده توسط شرکت‌ها، به صورت خودکار پس از کسر کارمزد مورد نظر عمل تسویه را با تمام افراد زیرمجموعه‌ی شرکت‌ها انجام می‌دهد.

چند نکته‌ی مهم درباره‌ی سرویس تسویه گروهی

این‌نکته بسیار مهم را در نظر بگیرید که رایان‌پی در مورد احراز هویت افرادی که شرکت‌ها درقالب سرویس تسویه‌ی گروهی به این شرکت معرفی می‌شوند، مسئولیتی ندارد. بنابراین احراز هویت افراد زیرمجموعه‌ی شرکت‌ها در این فرآیند به عهده‌ی خود آن‌ها می‌باشد.

استفاده از سرویس تسویه گروهی می‌تواند مزایای بسیاری برای انواع کسب و کارها داشته باشد. برای نمونه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • سهولت انجام عمل تسویه با تعداد افراد بالا
  • دقت و امنیت بالا در فرآیند پرداخت
  • عدم نیاز به نیروی انسانی برای انجام امور مالی و حسابداری و در نهایت تسویه
  • سرعت انجام عمل تسویه بدون وقت‌کشی و به شکل مدون در سررسیدهای معین
  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های حسابداری برای شرکت‌ها

پرداخت گروهی در بانک‌ها

ممکن است برای شما سوال باشد که بانک‌ها نیز امکان پرداخت گروهی بصورت پویا از طریق اینترنت بانک را دارد، شما نیز می‌توانید پرداخت و تسویه‌های خود را توسط این ویژگی در بانک‌ها انجام دهند، فرق سرویس پرداخت گروهی رایان پی در این است که با داشتن قرار داد هوشمند و بصورت اتوماتیک تسویه و پرداخت گروهی شما انجام می‌شود و دیگر نیاز نیست شما درگیر حساب و یاداوری برای پرداخت‌های خود باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا