سیستم وفاداری مشتری دشت

سامانه وفاداری دشت

در سال‌های اخیر افزایش رقابت در کسب و کارهای مختلف و کاهش قدرت خرید مردم منجر به توسعه استراتژی‌ها و بهره‌برداری از رویکردهای جدید در راستای افزایش رضایتمندی مشتری و وفاداری او شده است. یکی از راهکارهای مناسب در این حوزه استفاده از ابزار باشگاه مشتریان می‌باشد. دشت رایان‌پی یک اکوسیستم و رویکرد جدید در حوزه پرداخت است که با بهره‌گیری از جدیدترین مفاهیم حوزه تجارت الکترونیک و پرداخت، و بر پایه مفاهیمی مانند Customer Loyalty Programs، Gamification و Multi-Level Marketing طراحی شده و هدف آن فراهم آوردن بستری است که در آن کسب و کارها و ارائه دهندگان خدمات می‌توانند با بهره‌گیری از امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و از طریق ارائه خدمات و مزایای ویژه به مشتریان خود، بر تعداد مشتریان جدید، میزان رضایتمندی و وفاداری آنها، تعداد و مبلغ خرید مشتریان کنونی خود بیافزایند تا در نهایت به عایدی بیشتری دست یافته و به کسب و کار خود توسعه بخشند.

اکوسیستم دشت و خدمات آن طی دو پلت فرم نرم‌افزاری و وب اپلیکیشن قابل ارائه و استفاده هستند. در ادامه به شرح مختصری در خصوص امکانات و ویژگی‌های خدمات دشت رایان‌پی خواهیم پرداخت.

دانلود دشت از کافه بازارمشاهده وب سرویس

امکانات و ویژگی‌های اکوسیستم دشت

در نرم‌افزار دشت امکانات و مفاهیم زیر وجود دارد:

کیف پول

کیف پول در حقیقت همان اعتبار مشتری یا فروشنده در اکوسیستم دشت است که می‌تواند از طریق آن اقدام به خرید محصول نماید. چهار نوع کیف پول در این اکوسیستم وجود دارد که به شرح زیر می‌باشند:

کیف پول فروشگاهی:

هر فروشگاهی که در سیستم دشت وارد می‌شود دارای یک باشگاه مشتریان اختصاصی است که به صورت “کیف پول فروشگاهی” توسط مشتری قابل مشاهده است. به این صورت که با هر خرید مشتری درصدی از مبلغ پرداختی به صورت اعتبار به کیف پول فروشگاهی مشتری برگردانده می‌شود. مشتری از کیف فروشگاهی خود می‌تواند فقط در همان فروشگاه استفاده نماید.

کیف پول دشت:

علاوه بر کیف پول فروشگاهی که به ازای هر فروشگاه متفاوت است، هر مشتری یک کیف پول دشت دارد که بعد از هر خرید درصدی از مبلغ پرداختی به صورت اعتبار به این کیف پول برگردانده می‌شود. کیف پول دشت در کل اکوسیستم دشت (فروشگاه‌های تعریف شده در آن و اپلیکیشن‌هایی که با این سیستم در ارتباطند) قابل استفاده است.

کیف پول نقدی:

این کیف پول مختص مدیر فروشگاه است و مبلغی که سهم فروشگاه از هر پرداخت است به این حساب واریز می‌گردد. این حساب قابل نقد شدن است و در هر بار تسویه با مدیر فروشگاه مبلغ تسویه شده از این حساب کسر می‌گردد.

کیف پول رایان‌پی:

که سهم رایان‌پی از انجام هر تراکنش به آن واریز می‌شود.

پنل مشتری و فروشنده

پنل مشتری

خصوصیات پنل مشتری

استفاده کننده از خدمات دشت که دارای خصوصیات: نام کاربری، شماره و عکس پروفایل می‌باشد.

امکانات پنل مشتری
کانال پرداخت:

هر مشتری می‌تواند هزینه استفاده از خدمات یا خرید کالاهای خود از اکوسیستم دشت را با یکی از روش‌های گیت پرداخت اینترنتی، دستگاه‌های پوز تعریف شده در اکوسیستم دشت، اسکن QR Code، صفحه پرداخت اعتبار موجود در کیف پول و یا  ترکیبی از اینها پرداخت نماید.

افزایش اعتبار:

مشتری می‌تواند از طریق پرداخت در گیت اینترنتی کیف پول دشت خود را به مبلغ دلخواه شارژ نماید.

لیست تراکنش‌ها:

در این لیست به ازای هر کیف پول، مشتری قادر است ریز تراکنش‌های انجام شده شامل واریزی یا برداشتی را با اطلاعات مبلغ واریزی / برداشتی به / از حساب، تاریخ و زمان برداشت یا واریز و اطلاعات پرداخت انجام شده مرتبط با تراکنش مشاهده نماید.

جستجو:

کاربر می‌تواند با تایپ کل یا بخشی از نام فروشگاه / محصول به جستجوی آن بپردازد. همچنین امکان نمایش نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها بر اساس موقعیت جغرافیایی فرد وجود دارد.

پنل فروشنده

خصوصیات پنل فروشنده

خدمات و یا کالاهای فروشنده در قالب فروشگاه به مشتریان ارائه می‌شوند. هر فروشگاه دارای خصوصیات:

نام فروشگاه، عکس پروفایل فروشگاه، توضیح فروشگاه، آدرس فروشگاه، تلفن‌های فروشگاه، مکان فروشگاه بر روی نقشه (با قابلیت کلیک و باز شدن بر روی نرم‌افزار نقشه پیش‌فرض گوشی مشتری)، محصولات فروشگاه (توسط مدیر فروشگاه با خصوصیات: نام، توضیحات، تصاویر، قیمت، دسته و امتیاز محصول اضافه می‌گردد)، مدیر فروشگاه، شناسه یا کد پرداخت (که با وارد کردن آن مشتری به صفحه پرداخت وارد شده و امکان پرداخت هزینه خدمات استفاده شده را پیدا می‌کند)، QR Code فروشگاه (که با اسکن کردن آن مشتری به صفحه پرداخت وارد شده و امکان پرداخت هزینه خدمات استفاده شده را پیدا می‌کند)، امتیاز فروشگاه (که نشان‌دهنده میزان امتیازی است که مشتری بر اساس رضایتمندی خود به فروشگاه داده است و عددیست بین ۱ تا ۵)، نظرات کاربران در خصوص فروشگاه و درصدهای تخفیف به ازای فروش محصولات (هر فروشگاه می‌تواند به ازای فروش محصولات خود چند نوع تخفیف ارائه نماید که درصدهای آن توسط مدیر فروشگاه تعیین می‌گردد) است.

امکانات پنل فروشنده:

تخفیف و تسهیم:

از مبلغ نهایی هر پرداختی که مشتری در محل فروشگاه از طریق کانال‌های دشت انجام دهد درصدی از آن را تخفیف می‌گیرد که به شکل نقدی و اعتباری اعمال می‌شود، قسمتی به حساب فروشنده واریز می‌شود و قسمتی از آن به عنوان کارمزد و هزینه بازاریابی کسر می‌گردد.

تسهیم آنی:

این ویژگی به سیستم این امکان را می‌دهد که به جای واریز کل مبالغ دریافتی از پوز یا گیت پرداخت اینترنتی به حساب رایان‌پی، بر اساس درصدهای تعیین شده در جدول تسهیمات سهم فروشگاه را مشخص نموده و آن را مستقیما به حساب بانکی مدیر فروشگاه واریز نماید.

سایر امکانات:

لیست رسیدها:

به ازای هر پرداخت دو رسید (یکی سمت فروشنده و دیگری سمت مشتری) تولید می‌شود که حاوی اطلاعات پرداخت است. هر رسید می‌تواند یکی از وضعیت‌های پرداخت موفق، در انتظار و یا پرداخت ناموفق را داشته باشد.

دعوت از دوستان:

با استفاده از این امکان هر مشتری می‌تواند دیگران را دعوت به نصب اپلیکیشن کند و چنانچه دعوت وی موفق باشد او از تمامی خرید‌هایی که مشتری دعوت شده توسط او در فروشگاه‌های طرف قرارداد انجام خواهد داد سود می‌برد. سود دهی به صورت چند لایه می‌تواند تعریف شود یعنی به عنوان مثال کاربر A کاربر B را دعوت کرده و کاربر B کاربر C را. می‌توان در سیستم تعریف کرد که کاربر A هم از خرید کاربر C اعتبار دریافت نماید. فرایند دعوت از دوستان از طریق وارد کردن شماره موبایل فرد مورد نظر و زدن گزینه دعوت صورت می‌گیرد. برای فرد دعوت شده پیامکی ارسال می‌شود که محتوای آن توسط ادمین سیستم قابل تعیین است و هر دعوت می‌تواند حالت‌های دعوت موفق، دعوت منتظر تایید و یا دعوت منقضی شده را داشته باشد.

 معرفی یا بازاریابی فروشگاه (مرچنت):

با استفاده از این امکان هر شخصی که یک فروشگاه جدید به اکوسیستم دشت اضافه نماید از تمامی پرداخت‌هایی که مشتریان در آن فروشگاه انجام می‌دهند سود می‌برد. این سود دهی به صورت چند لایه می‌تواند تعریف شود و سود قابل تسهیم برای هر لایه به صورت درصدی از هزینه کسر شده بابت “طرح معرفی و بازریابی فروشگاه” محاسبه و بر اساس سطحی که بازاریاب در آن قرار دارد به حساب وی واریز می‌شود. ضمنا تعیین تعداد لایه‌ها و درصد تخصیص یافته به هر لایه توسط ادمین سیستم صورت می‌گیرد.

نوتیفیکیشن و پیام (در حال توسعه):

  • امکان ارسال پیام از سوی ادمین سیستم به مشتریان با ویژگی‌های زیر:
  •  امکان تعیین متن، عکس و لینک به عنوان محتوای پیام توسط ادمین
  • امکان انتخاب همه یا بخشی از مشتریان بر اساس ورودی یک فایل اکسل یا مشتریان یک فروشگاه برای ارسال پیام
  • امکان تعیین اینکه آیا پیام به صورت نوتیفیکیشن هم برای مشتری ارسال شود یا خیر
  • ذخیره و نمایش پیام‌ها در صندوق پیام برای مشتری
  • نمایش وضعیت پیام ارسالی در پنل ادمین
  • امکان زمانبندی ارسال پیام

امکان چند واحد پولی (در حال توسعه):

امکان تعریف واحد پولی به غیر از ریال و تبدیل واحدهای پولی به هم. به عنوان مثال اعتبارهای یک کیف پول می‌تواند به صورت واحدی به غیر از ریال ذخیره شود و در هنگام استفاده به واحد‌های دیگر تبدیل شود.

 

پیمایش به بالا