چند روش کاربردی برای افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام پادشاه شبکه‌های اجتماعی است و رقابت در وهله‌ی اول، بر سر افزایش فالوور اینستاگرام است. سازکار این پلتفرم به شکلی طراحی شده است که تمام اقشار را با هر گونه سلیقه‌ و خواسته‌ای به سمت خود جلب می‌کند. از طرفی هر جا که تعدد مخاطب باشد، بحث تبلیغات نیز داغ خواهد بود.

علاوه‌بر آن اینستاگرامِ پر مخاطب، اکنون محلی است برای انواع کسب و کارهای کوچک و بزرگ، برندسازی و بازاریابی برای هر نوع تجارت خرد و کلان. با این اوصاف مشخص می‌شود که جوهره‌ی اصلی این پلتفرم بر اساس دیده شدن و در معرض دید مخاطب قرار گرفتن و توجه بنیاد نهاده شده است. پس صفحه‌های پربازدید که به اصطلاح از فالوور بیش‌تری برخوردارند، صفحه‌‌های پر رونق این پلتفرم به حساب می‌آیند. اما راهکارهای جذب فالوور بیش‌تر چیست؟ در ادامه‌ی این مقاله تلاش می‌کنیم هشت روش کاربردی را برای افزایش فالوور در اینستاگرام به کاربران ارائه دهیم.

تابلوی زیبا بر سر در ورودی

اگر قصد دارید در اینستاگرام کسب و کاری راه بیاندازید، باید به این باور برسید که صفحه‌ی اینستاگرام شما، حکم فروشگاه و یا حتی شرکت خدماتی‌تان را دارد. پس سر و ظاهر آن باید شکیل باشد. به ویژه ویترین آن، که برای هر فروشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است. حالا لابد می‌پرسید ویترین صفحه‌ی اینستاگرام کجاست؟ بله درسته؛ پروفایل شما، در حکم ویترین محل کسب‌تان خواهد بود.

بنابراین عکس پروفایل‌تان را باید با دقت و ظرافت خاصی انتخاب کنید. رنگ‌بندی و طراحی خلاقانه‌ی پروفایل اینستاگرام در جذب فالووری که هرلحظه در میان هزاران صفحه در حال گردش است، اثر بسزایی دارد. به عبارت بهتر، داشتن یک پروفایل زیبا و خلاقانه، درست مثل این است که تابلو تبلیغاتی بسیار جذابی بر روی سر در ورودی فروشگاه یا شرکت شما نصب شده باشد و هر عابری را میخکوب کند.

با صفحات دیگر بده، بستان داشته باشید

تبادل و تعامل از هر نوعش برای صفحه‌ی اینستاگرامی شما مفید است. به ویژه اگر این تعامل با پیج‌هایی صورت بگیرد که در حوزه‌ی فعالیت شما، مشغول به کارند. در حقیقت شما باید تلاش کنید، با دنبال کردن صفحات همکاران خود و ایجاد یک ارتباط سازنده و مفید، فالوورهای آن‌ها را نیز جذب صفحه‌ی خودتان بکنید، حتی اگر نیاز باشد بخشی از فالوورهای‌تان را به صفحه‌ی همکاران‌تان هدایت کنید و بدین صورت افزایش فالوور اینستاگرام داشته باشید.

برای این منظور در صفحه‌های فعال در حوزه‌ی فعالیت خودتان، همواره دایرکت بزنید و کامنت بگذارید. پیج آن‌ها را در صفحه‌تان تبلیغ کنید و از فعالیت‌های‌شان پشتیبانی نمایید. نگران نباشید، این اقدامات، عموما در اینستاگرام، حکم یک بده، بستان را دارد و به شما برخواهد گشت.

دعوت دوستان برای افزایش فالوور اینستاگرام

بچه‌های سایت را به اینستاگرام دعوت کنید

اگر زمانی صفحه‌ی اینستاگرام‌تان را فعال کرده‌اید که از چندی پیش‌تر سایت تجاری‌تان مشغول به فعالیت بوده است؛ یکی از راهکارهای افزایش فالوور برای شما، می‌تواند انتقال مخاطبان سایت به اینستاگرام باشد. بنابراین یک بلیط رایگان و دو سره برای مخاطبان سایت‌تان بگیرید تا مدام بین سایت و اینستاگرام شما در رفت و آمد باشند. اگر فعالیت مدون و حرفه‌ای داشته باشید، مخاطبان سایت تجاری‌تان، کم‌کم و خود به خود به سمت پیج اینستاگرام‌تان کشانده خواهند شد.

فقط کافی است، راه ورودی را به آن‌ها نشان بدهید. در این رفت و آمد، امکان استفاده از روش‌های پرداخت نوین نیز مانند درگاه پرداخت در اینستاگرام و درگاه پرداخت در سایت وجود دارد، که باعث افزایش فروش کسب و کار شما خواهد شد.

ذائقه‌ی مهمان‌ها را بشناسید تا افزایش فالوور اینستاگرام داشته باشید

فرض کنید شما صاحب رستورانی هستید؛ اگر بعد از مدتی سابقه‌ی فعالیت، ذائقه‌ی مهمان‌های ثابت رستوران‌تان را به درستی بشناسید و غذاها را بر اساس خواست آن‌ها طبخ کنید، یقیناً به تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. در واقع مهمان‌های ثابتِ شما، در صورت رضایتمندی، دوستان هم‌سلیقه‌شان را هم با خودشان به رستوران می‌آورند. با این وصف اگر تولید محتوا در اینستاگرام با توجه به آنالیز سلایق و خواست مخاطبان انجام شود و این آنالیز مدام بازنگری شود، بدون شک در طی مدت کوتاهی، سبب‌ساز افزایش فالوور خواهد شد.

ویروس منتشر کنید

شما در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید، باید بتوانید موضوعات پرچالش را پیدا کنید. موضوع پرچالش از اساس به معنای موضوعی است که مخاطب شما را وادار به واکنش می‌کند. این واکنش لزوما نباید مثبت یا منفی باشد، مهم نفس واکنش است؛ واکنش مخاطب نیز معمولا به صورت کامنت و یا بازنشر پست چالشی بروز می‌کند. در هر دو صورت، پست شما یا توسط الگوریتم اینستاگرام و یا توسط مخاطبان‌تان، مانند ویروسی واگیردار در فضای اینستاگرام منتشر می‌‌شود. این انتشار می‌تواند پای فالوورهای تازه‌ای را به صفحه‌ی شما باز کند.

افزایش فالوور با ربات

دست به دامن ربات اینستاگرام شوید

اکنون سایت‌های مختلفی وجود دارند که ربات اینستاگرامی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. شما می‌توانید با در اختیار گرفتن یک ربات اینستاگرامی بر تنبلی و مشغله‌تان پیروز شوید. ربات اینستاگرامی بدون خستگی با فالوورهای شما در تعامل خواهد بود؛ یک ادمین خودکار که می‌تواند جانشین شما بشود و صفحه‌تان را اداره کند.

اگر در ربات اینستاگرام اکانت خودتان را فعال کنید، دست به کار می‌شود و به جای شما به همه‌ی صفحه‌ها سرک می‌کشد و لایک می‌کند، برای مخاطبان طبق خواسته‌ی شما دایرکت می‌فرستد و اصولن به شکلی مستمر و مدون و بر اساس سلیقه و خواستِ شما، در اینستاگرام فعالیت می‌کند. از آن‌جا که این فعالیت با آپدیت‌های جدید در راستای الگوریتم اینستاگرام نیست، باید با دقت و بررسی از قبل انجام شود و بی محابا انجام نشود.

محتوای مستمر و سرگرم‌کننده تولید کنید

برای جذب فالوور بیش‌تر در اینستاگرم فرقی نمی‌کند در چه زمینه‌ای فعالیت دارید؛ تولید محتوای سرگرم‌کننده به شکل مستمر باید در اولویت کارهای‌تان قرار بگیرد. مردم حتی در صفحه‌های فروشگاهی نیز، در وهله‌ی اول به دنبال سرگرمی‌اند. اگر محتوای یک پیج سرگرم‌شان نکند، بعید است به پیشنهاد تجاری موجود در آن، رغبتی نشان دهند.

برای همین است که آشپزها، رستوران‌ها، فروشگاه‌های کوچک و بزرگ پوشاک و دیگر اقلام و حتی صفحات خدماتی در اینستاگرام، به وجه سرگرمی، به ویژه از راه تولید محتوای آموزشی، جذاب و گاهی طنازانه توجه زیادی نشان می‌دهند. از طرف دیگر تولید محتوا باید بر اساس یک جدول زمان‌بندی معینی انجام و بارگذاری شود، و از این طریق موتور اینستاگرام را وادار کند که صفحه را برای مخاطبان بیش‌تری نمایش دهد.

از لایو گذاشتن عقب نمانید

این روزها لایوهای اینستاگرامی حسابی بورس شده است. علت اصلی این جریان، کارکرد افزایش فالوور این گونه لایوها است. مخاطبان هر محصول یا خدماتی، اصولا علاقمند هستند، برای کسب اطلاعات بیش‌تر، در جلسات پرسش و پاسخ حاضر شوند. لایو اینستاگرام این امکان را فراهم می‌کند تا مخاطبان در جلسات پرسش و پاسخ مجازی شرکت کنند، آن‌جا نظرات‌شان را بگویند و دیدگاه‌های کارشناسان و دیگر مخاطبان را نیز بشنوند. این جور جلسات آن‌قدر برای مخاطبان جذاب است که بسیاری از دوستان خود را نیز به شرکت در لایوها دعوت می‌کنند. از همین‌رو لایو اینستاگرام، یک مسیر میان‌بُر و ترفندی کاربردی برای جذب فالوور خواهد بود.

 

بعد از این همه تلاش کردیم و توانستیم فالوورهای خود را افزایش دهیم، گامی بعدی که سختر نیز هست، نگهداری و حفظ فالوور جذب شده می‌باشد در مقاله “چگونه فالوور های اینستاگرام را حفظ کنیم؟” در رایان پی به این موضوع پرداخته ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه افزایش فالوور می‌توانید به منبع و مقاله خارجی در سایت hootsuite مراجعه نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا