نشان پرداخت برای مغازه و فروشگاه‌های فیزیکی

این سال‌ها هر روز که از خواب بلند می‌شویم، تکنولوژی با امکان تازه‌ای پشت در اتاق‌مان ایستاده تا غافلگیرانه زندگی‌مان را دست‌خوش تغییرات زیادی کند. اما راستش را بخواهید، ما هم دیگر عادت کرده‌ایم و خیلی سورپرایز نمی‌شویم. یعنی خیلی زود خودمان را با تغییرات اتفاق افتاده هماهنگ می‌کنیم. پیش‌ترها وقتی پدران‌مان به بقالی، بوتیک، نانوانی و مغازه‌های دیگر زیر بازارچه می‌رفتند، یک کُپه اسکناس همراه‌شان بود. اما بعدتر و توی دوره‌های اخیر اسکناس‌ها بار و بندیل‌شان را بستند و پی کارشان رفتند. در واقع یک روز صبح که از خواب بیدار شدیم، تکنولوژی پشت در اتاق با یک کارت عابر منتظرمان ایستاده بود. کُپه‌ی اسکناس‌ها را از دست‌مان گرفت و آن کارت نازک را گذاشت توی دست دیگر‌مان. مغازه‌دارها هم وضع‌شان عوض شده بود، حالا دیگر دستگاه‌های کارتخوان به جای پول، عددها را از جیب مشتری سرازیر می‌کردند توی جیب مغازه‌دار. اما با وجود همه‌ی این‌ها هم هنوز تکنولوژی فکرهایی توی سرش داشت. محدودیت انتقال عدد و رقم کارتخوان‌ها و یک‌سری اشکالات دیگر، مثل این‌که برای خریدهای از راه دور مشتری‌های محلی، کارت‌خوان سیار نیاز بود و گاهی این کارتخوان‌های سیار خودش تبدیل به یک معضل می‌شد. برای همین درگاه‌های الکترونیکی پرداخت سروکله‌‌شان پیدا شد. یک سرویس الکترونیکی دیگر که تکنولوژی در اختیارمان قرار داد. حالا دیگر کاسب محل می‌تواند به جای آن کارتخوان توی مغازه‌ یا کارتخوان سیاری که توی دست پیک‌هایش قرار دارد از یک درگاه پرداخت استفاده کند. در ادامه کمی بیش‌تر درباره‌ی سورپرایز جدید آقای تکنولوژی توضیح خواهیم داد.

لینک پرداخت را از روی شیشه‌ی پیشخوان اسکن کن

استفاده از درگاه پرداخت می‌تواند به سادگی جای‌گزین تمام مسیرهای دیگری بشود که برای مراودات مالی در نظر گرفته شده است. برای نمونه یک فروشگاه‌‌دار و یا صاحب مغازه می‌تواند به سادگی در کنار دستگاه‌های متعدد کارتخوان، یک درگاه پرداخت نیز داشته باشد. شرکت‌های متنوعی این امکان را در اختیار شما قرار خواهند داد. ما در این مقاله به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه دهنده‌ی لینک پرداخت، شرکت رایان پی را معرفی می‌کنیم. متقاضیان می‌توانند به راحتی و با انجام فرآیند ثبت‌نام در سایت رایان‌پی که شامل مراحل ساده‌ای می‌باشد لینک پرداخت دریافت کنند. شرکت رایان‌پی پس از طی مراحل ساده‌ای، یک لینک پرداخت در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به وسیله‌ی آن، مبالغ مورد نظر را از مشتریان خود دریافت کنید.

مرحله اول : درخواست درگاه پرداخت در سایت رایان پی

مرحله دوم : احراز هویت با ارسال مدارک(تصویر کارت ملی و شناسنامه و تصویر احراز هویت)

مرحله سوم : بررسی و تایید کسب و کار توسط کارشناسان رایان پی

مرحله چهارم : ساخت لینک پرداخت و QR کد از طریق لینک ساز

مرحله پنجم : چسباندن به شیشه و درخواست استفاده مشتریان از درگاه پرداخت

بارکد پرداخت برای فروشگاه فیزیکی

یادمان نرود که شیوه‌ی دریافت و استفاده از لینک پرداخت در نهایتِ سادگی انجام می پذیرد. با این وصف احتمالا پرسش اساسی در این لحظه این است که فروشگاه‌ها درهنگام مراجعه‌ی حضوری مشتریان چگونه می‌توانند از لینک پرداخت برای دریافت مبلغ مورد نظرشان استفاده کنند. در واقع پس از دریافت درگاه پرداخت از شرکت رایان‌پی، صاحب مغازه یا فروشگاه می‌تواند لینک پرداختی که در اختیارش قرار می‌گیرد را به یک کد QR تبدیل کند. این کد قابل اسکن با نرم‌افزارهای ساده‌ی گوشی موبایل است. بنابراین به سادگی و با چسباندن این کد بر روی شیشه‌ی پیشخوان مغازه و یا محل صندوق فروشگاه، می‌توان از مشتری‌ها درخواست کرد با اسکن این کد وارد لینک شده و از طریق فرم پرداخت مبلغ مورد نظر را واریز نمایند.

کد QR پرداخت، صندوقدار فروشگاه شما می‌شود

پیش از آن‌که بخواهیم ویژگی‌های کد QR را به عنوان ابزاری نوین برای دریافت مبالغ پول از مشتریان مغازه‌ها و فروشگاه‌ها بیان کنیم، بهتر است ابتدا با این پدیده بیشتر آشنا شویم. کد QR در واقع مجموعه‌ای از نقاط سیاه‌رنگ است که در اصطلاح به آن‌ها ماژول می‌گویند و در داخل یک مربع بر روی صفحه‌ای سفید رنگ دیده می‌شود. کد QR را می‌توان توسط گوشی‌های هوشمند اسکن کرد و این فرایند در نهایت با سرعت بالا و سادگی تمام ما را وارد صفحه‌ی پرداخت فروشگاه و یا مغازه مورد نظر خواهد نمود. در حقیقت این صفحه‌ی سفیدرنگ با وصفی که از آن دادیم بر روی شیشه‌ی پیشخوان فروشگاه یا مغازه چسبانده می‌شود و به سادگی می‌تواند در حکم صندوقدار آن فروشگاه یا مغازه کارایی داشته باشد. اکنون که به شناختی نسبی از کد QR رسیده‌ایم بهتر است اندکی هم از ویژگی‌ها و کاربردهای آن به خصوص برای صاحبان مغازه و انواع فروشگاه سخن بگوییم.

سقف بلند پرداخت با کد QR

اگر بخواهیم ویژگی‌های مثبت لینک پرداخت را در قیاس با دیگر شیوه‌های پرداختی مانند کارتخوان‌ها و وجه نقد بیان کنیم، علاوه‌بر امنیت بالای این شیوه و همچنین سهولت و سرعت در کار، باید به سقف میزان مبلغ پرداختی توجه ویژه‌ای داشته باشیم. همواره یکی از دغدغه‌های فروشنده‌های انواع فروشگاه‌ها سقف پرداختی مشتریان در ابزارهایی مانند کارتخوان‌ها، و یا از طریق پرداخت‌های کارت به کارت بوده است. اکنون لینک پرداخت توانسته است این دغدعه را تا حد زیادی از ذهن صاحبان مغازه‌ها و فروشگاه‌ها پاک‌ کند. با استفاده از لینک پرداخت و به شیوه‌ای که در بالا در مورد کد QR توضیح داده‌ایم، مشتریان می‌توانند تا سقف پنجاه میلیون تومان برای صاحبان فروشگاه‌ها پول جا به جا کنند. این امکان می‌تواند در کنار کارتخوان‌ها با همین سقف پرداختی مکمل خوبی برای دریافت‌های یک فروشگاه به شمار بیاید. همچنین این ویژگی را می‌توان به عنوان اصلی‌ترین عامل محبوبیت روزافزون لینک پرداخت و سرعت چشمگیر جای‌گزینی آن به جای ابزارهای دیگر در نظر گرفت. اکنون شرکت رایان‌پی با ارائه لینک پرداخت به فروشگاه‌دارها و صاحبان مغازه‌ها مراودات مالی امن، سریع و مطلوبی را برای این فعالان اقتصادی فراهم آورده است.

سوالات‌تان را از کد QR بپرسید

همان‌طور که گفته شد پیشرفت تکنولوژی و علاوه بر آن در سال‌های اخیر شیوع ویروس کرونا به حذف اسکناس و حالا دیگر تا حد زیادی حذف کارت‌های بانکی منتج گردیده است. با این وصف کد QR می‌تواند بهترین جانشین برای کارتخوان‌ها در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها باشد. اما این تنها ویژگی کد QR نیست. برای نمونه فروشگاه‌ها و یا حتی مغازه‌های کوچک‌تر می‌توانند از طریق این کدهای جادویی مشتریان خود را به صفحه‌ی منوی محصولات‌شان ببرند و از این طریق امکان بی‌نظیری در فرآیند انتخاب و تصمیم‌گیری در اختیار آن‌ها قرار بدهند. همچنین درج کد QR بر روی بسته‌بندی محصولات نیز می‌تواند ترفند خوبی برای جذب مشتریان باشد. در حقیقت مشتری می‌تواند از این طریق اطلاعاتی درباره‌ی ویژگی‌ها و یا ترکیبات آن‌ محصول به خصوص به دست آورد. در نهایت نیز باید به مسئله‌ی بهداشتی استفاده از کد QR در وضعیت فعلی اشاره کنیم. حذف کارت بانکی و وجوه نقد به کمک این شیوه‌ی نوین پرداخت، به طور قطع کمک شایانی در زمینه بهداشت جامعه خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا