پرداخت آنلاین در رستوران‌ و کافی‌شاپ ها

فراگیری ابزارهای نوینی که امروزه در اختیار ما قرار دارند، همواره می‌تواند سبب رونق بیش‌تر کسب و کارهای‌مان بشود. برای نمونه سرویس‌های متنوع پرداخت آنلاین که در قالب‌های گوناگونی مانند سرویس درگاه پرداخت و یا سرویس لینک پرداخت، ارائه می‌شود، اکنون به عنوان یک راهکار عالی برای گسترش انواع فعالیت‌های اقتصادی مطرح است. ما در این مقاله قصد داریم، به شکلی اجمالی و مفید درباره‌ی ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فرد سرویس درگاه پرداخت در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها مطالبی را بیان کنیم. مدیران رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های سطح شهر می‌توانند با جایگزین کردن شیوه‌های نوین پرداخت آنلاین به جای شیوه‌های سنتی پرداخت، گام موثری در زمینه‌ی توسعه و رونق مجموعه‌ی خود بردارند. سرویس درگاه پرداخت به عنوان یک سرویس الکترونیکی نوین، در فرآیندی دو سویه، امکانات بسیاری را در اختیار صاحبان رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها و همچنین مشتریان‌شان قرار خواهد داد.

دریافت درگاه پرداخت

اگر شما صاحب یک رستوران یا کافی‌شاپ هستید، برای پشت سر گذاشتن معضلات مربوط به پرداخت‌های نقدی، استفاده از کارتخوان‌ها، مشکلات دریافت هرینه‌ی سفارشات بیرون‌بر و غیره؛ بهتر است هر چه سریع‌‌تر یک درگاه پرداخت برای مجموعه‌ی خود دست و پا کنید. توجه کنید ‌که شما برای دریافت درگاه پرداخت، ابتدا باید رستوران یا کافی‌شاپ‌ خود را به یک سایت مجهز کنید. در این صورت به سادگی می‌توانید با مراجعه به سایت شرکت‌هایی مانند رایان پی، درگاه پرداخت دریافت کرده و در سایت مجموعه‌ی خود بارگذاری کنید. اما چنان‌چه مجموعه‌ی شما دارای سایت نمی‌باشد نیز، همچنان می‌توانید از این سرویس در قالب لینک پرداخت بهرمند شوید. برای این منظور نیز ابتدا با مراجعه به سایت شرکت رایان پی، مراحل ثبت‌نام و درخواست لینک پرداخت را تکمیل نموده، و بعد از ارائه‌ی مدارک لازم و عبور از مرحله‌ی احراز هویت، به سادگی لینک پرداخت مخصوص را دریافت خواهید کرد.

درخواست درگاه پرداخت

امکانی نوین برای پرداخت در محل

سرویس درگاه پرداخت یک سرویس الکترونیکی است که می‌تواند جایگزین تمام شیو‌ه‌های متدوال دریافت هزینه‌ از مشتریان رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها گردد. برای نمونه چنانچه رستوران شما از قبل دارای سایت بوده و درگاه پرداخت دریافت نموده‌اید، مشتریان می‌توانند به سایت مجموعه‌ی شما مراجعه کرده، آن‌جا بر اساس منو ارائه شده، سفارش مورد نظر خود را انتخاب نمایند و در نهایت نیز از طریق درگاه پرداخت هزینه‌ی مربوط به سفارشات خود را پرداخت نمایند. این شیوه‌ی نوین پرداخت در محل به طور کامل معضل حمل کارتخوان‌ توسط پیک موتوری و یا نیاز به دریافت وجه نقد از مشتری را از پیش پای شما و مشتریان‌تان برخواهد داشت. مبلغ واریزی توسط مشتری نیز مستقیما به حساب رستوران واریز خواهد شد. اما در عین‌حال اگر رستوران یا کافی‌شاپ شما دارای سایت نمی‌باشد و شما از سرویس لینک پرداخت استفاده می‌کنید، همچنان این امکان وجود دارد که برای سفارشات بیرون بر به دو شیوه لینک پرداخت را به دست مشتریان خود برسانید تا به سادگی از آن طریق هزینه‌ی سفارشات خود را پرداخت نمایند. شیوه‌ی اول این است که لینک پرداخت را بر روی رسید سفارشات چاپ نموده و از طریق پیک به دست مشتری برسانید. شیوه‌ی دوم نیز می‌تواند ارسال لینک پرداخت از طریق پیامک برای مشتری باشد. در هر دو حالت به سادگی مشتری می‌تواند با اسکن کد الکترونیکی لینک پرداخت از روی رسید مربوطه و یا لمس لینک پرداخت موجود در پیامک، وارد صفحه‌ی پرداخت مخصوص شود و مبلغ مورد نظر را واریز نماید.

درگاه پرداخت برای مشتریان حضوری

سرویس درگاه پرداخت، می‌تواند برای مشتریان حضوری رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نیز امکان ویژه‌ای به شمار بیاید. برای مثال همان‌طور که در مورد سفارشات بیرون‌بر این پیشنهاد را ارائه دادیم، در داخل رستوران یا کافی‌شاپ نیز این امکان وجود دارد که به شیوه‌‌های مختلف درگاه پرداخت و یا لینک پرداخت مخصوص را به دست مشتریان برسانیم. به طور مثال می‌شود لینک پرداخت را بر روی رسید سفارش و یا رسیدهای نوبت سفارشات چاپ کرده و همان ابتدا و یا در هنگام ارائه‌ی صورت‌حساب به دست مشتری بدهیم. مشتری نیز می‌تواند پس از اسکن کد مخصوص و ورود به صفحه‌ی پرداخت، به سادگی هزینه را واریز نماید. اما یک شیوه‌ی دیگر، قرار دادن لینک پرداخت بر روی استندهای موجود در سالن رستوران و یا کافی‌شاپ‌ها خواهد بود. حتی این امکان نیز وجود دارد که لینک پرداخت بر روی منوهای کاغذی طراحی شده باشد. به هر حال در تمام این موارد مشتری از ایستادن در صف صندوق رستوران یا کافی‌شاپ برای استفاده از کارتخوان‌ها و یا پرداخت وجه نقد بی‌نیاز خواهد شد.

امکانات جانبی سرویس درگاه پرداخت

در کنار ویژگی‌های اصلی سرویس درگاه پرداخت که شامل : امنیت بالا، سرعت و سهولت فرآیند پرداخت و صرفه‌جویی در زمان می‌باشد، چند امکان جانبی نیز برای این سرویس نوین پرداخت، می‌توان تعریف نمود. برای نمونه مدیران رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها می‌توانند از طریق این سرویس و با ساختن یک آیتم مالی، علاوه‌بر ارائه‌ی اطلاعات درباره‌ی منو رستوران یا کافی‌شاپ، جوایزی برای سفارشات ویژه تعیین نمایند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که به کمک سرویس درگاه پرداخت یک کد تخفیف تعریف نموده و با طرحی از پیش تعیین شده، این کد تخفیف را به برخی از مشتریان ارائه بدهید. اما امکان جانبی مهم دیگری که این سرویس در اختیار صاحبان رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها قرار می‌دهد، شیوه‌ی مدیریت تراکنش‌های مالی به شکلی شفاف و دقیق خواهد بود. مدیران مجموعه‌هایی مانند رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها می‌توانند از طریق پنل مدیریتی درگاه پرداخت، علا‌وه‌بر صرفه‌جویی در هزینه‌های حسابداری ماهیانه‌ی خود، گزارش‌های دقیق‌تری از گردش حساب مجموعه‌ی خود داشته باشند. سرویس درگاه پرداخت، همچنین می‌تواند به عنوان یک امکان ویژه و لاکچری، به خصوص در کافی‌شاپ‌ها در اختیار مشتریان قرار بگیرد و به خاص بودن مجموعه‌ی شما کمک شایانی بنماید. این ویژگی به خصوص در هنگام ارائه‌ی صورتحساب به مشتریان نمود بیشتری خواهد داشت. زیرا به طور قطع ارائه‌ی یک لینک پرداخت الکترونیکی که بر روی برگه‌ی صورتحساب چاپ شده، سرویسی به مراتب به‌روزتر و لوکس‌تر از قراردادن دستگاه کارتخوان در کنار برگه‌ی صورتحساب خواهد بود. مشتریان ویژه‌ی کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های لوکس نیز، حتما از این سرویس الکترونیکی استقبال بیش‌تری خواهند کرد. از طرف دیگر در طراحی استندهای داخل رستوران نیز چنانچه فضایی برای لینک پرداخت لحاظ شده باشد، در واقع معرف ویژگی منحصربفرد رستوران شما در نگاه مشتریان‌تان خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا