فروش در اینستاگرام ، یک بازار تمام عیار

در یک دهه‌ی اخیر گسترش سرویس‌های اینترنتی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی را با سرعتی باور نکردنی در میان کاربران رواج داد. تا آن‌جایی که امروزه شبکه‌ای مانند اینستاگرام چیزی در حدود یک‌ میلیارد کاربر در سطح جهان دارد. در چنین شرایطی با وجود فروش در اینستاگرام؛ شبکه اجتماعی خیلی زود تغییر ماهیت داد و از یک نرم‌افزار اجتماعی ساده، تبدیل به یک بازار دیجیتالی تمام عیار شد. برندهای گوناگون و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، بلادرنگ این پلتفرم را برای بازاریابی و فروش محصولات خود انتخاب کردند.

حالا دیگر وقتی وارد اینستاگرام می‌شویم، انگار به مرکز خرید پر زرق و برق و بزرگی پا گذاشته‌ایم. در واقع صفحه‌های مختلف حکم ویترین‌ مغازه‌های این مرکز خرید وسیع را دارند. شاید شما هم یکی از آن کسانی باشید که کسب و کاری در اینستاگرام راه انداخته‌اید و کالایی برای  معرفی و ارائه به کاربران این پلتفرم دارید. در این صورت آیا از سازکار الگوریتم اینستاگرام چیزی می‌دانید و راه‌های بازاریابی در اینستاگرام را می‌شناسید؟ ما در این مقاله قصد داریم ترفندهای بالا بردن سطح فروش را به شما معرفی کنیم.

فروش در اینستاگرام، مهم‌ترین هدف

اگر شما قصد دارید یک فروشگاه اینستاگرامی راه بیاندازید، قبل از هر چیز باید بدانید هدف اصلی در فرآیند فروش اینستاگرامی چیست؟ شما اینستاگرام را برای بازاریابی و فروش انتخاب کرده‌اید؛ چون کاربران زیادی همواره در آن در حال گشت و گذار هستند. بنابراین اولین و مهم‌ترین هدف شما پیدا کردن راهکاری برای بیش‌تر دیده شدن خواهد بودن. برای این منظور باید اشراف کاملی به الگوریتم اینستاگرام داشته باشید و قدم به قدم بر طبق این سازکار در صفحه‌تان عمل کنید تا در نهایت محصولات شما هر چه بیش‌تر دیده شوند.

در واقع باید علاوه بر جذب فالوئرهای ثابت صفحه‌تان، به دنبال دیده شدن در صفحه‌ی اکسپلوئر اینستاگرام هم باشید. این درست مثل این است که فروشگاه شما علاوه‌بر عده‌ای مشتری ثابت که مرتبا به فروشگاه شما می‌آیند و خرید می‌کنند، محصولات‌تان را در کل سطح شهر هم در معرض دید عموم قرار بدهید. با این وصف از نو یادآور می‌شویم که بیش‌تر دیده شدن در اینستاگرام، مهم‌ترین هدف یک صفحه‌ی فروشگاهی اینستاگرامی است.

معرفی مستمر محصولات

حالا که می‌دانید هدف اصلی شما در هدایت یک صفحه‌ی فروشگاهی اینستاگرامی هر چه بیش‌تر دیده شدن است، باید بر اساس الگوریتم از پیش تعیین شده‌ی اینستاگرام عمل کنید. اولین اقدام شما در این راستا معرفی مستمر محصولات‌تان است. یک پیج موفق اینستاگرامی همواره به شکلی مدون و مستمر محصولات خود را به دنبال‌کننده‌های ثابت و گذری صفحه‌اش معرفی می‌کند. تولید محتوا در این زمینه اگر به شکلی مستمر و با کیفیت انجام بگیرد، اثر پررنگی در بیش‌تر دیده شدن صفحه‌ی شما خواهد داشت.

برندسازی در اینستاگرام

برند خودت را بساز

اینستاگرام بازاری برای جولان کسب و کارهای کوچک است. کم‌تر دیده می‌شود که مثلا شرکت اپل یا کمپانی بنز برای فروش محصولات خود اینستاگرام را انتخاب نمایند. در واقع فضای اینستاگرام جولان‌گاه برندهای کوچک‌تر است. با این وصف چنانچه شما هم قصد دارید در این بازار دیجیتالی شلوغ و پر هیاهو حضوری موفق داشته باشید، باید برند اینستاگرام مخصوص به خودتان را بسازید. یک برند کوچک که کاربران زیادی به مرور، ذهنیت مثبتی به آن‌ پیدا خواهند کرد، ممکن است به زودی به یک کسب و کاری بزرگ‌تر و برندی نام‌آشنا تبدیل گردد.

استفاده از شیوه‌‌های نوین پرداخت

میزان تراکنش‌های مالی که روزانه در فروشگاه‌های اینستاگرامی ثبت می‌شود، مبلغ چشمگیری است. اما در عین‌حال اعتمادسازی برای کاربران این فضا، امنیت پروسه‌ی پرداخت و سهولت در انجام تراکنش‌‌ها، مواردی هستند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. از همین رو استفاده از درگاه پرداخت به عنوان شیوه‌ای نوین می‌تواند راهکار مناسبی برای پرداخت پول، توسط مشتریان یک فروشگاه اینستاگرامی باشد.

در واقع سرویس درگاه پرداخت، سرویسی الکترونیکی با امکاناتی فوق‌العاده است که می‌تواند علاوه‌بر آسان‌سازی فرآیند پرداخت برای مشتریان، وجهه‌ی مناسب‌تری را از فروشگاه اینستاگرامی شما به مشتریان‌تان ارائه دهد. برای دریافت درگاه پرداخت اینستاگرام کافی است به سایت شرکت‌های ارائه دهنده‌ی این سرویس مانند شرکت رایان پی مراجعه نمایید.

درگاه پرداخت در اینستاگرام

همچنین با امکانات ویژه‌ای پنل مدیریتی رایان پی در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید به سادگی یک فروشگاه اینترنتی برای اینستاگرام خود ایجاد نمایید و بصورت آنلاین خریدار سفارش و پرداخت هزینه را انجام دهد و مدیریت بهتری بر روی سفارش‌ها داشته باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر نحوه ساخت فروشگاه اینترنتی اینستاگرام را مطالعه نمایید.

تعامل همیشگی با مشتری: راز موفقیت

اینستاگرام اصالتا یک شبکه‌ی اجتماعی بوده، اگرچه امروزه تبدیل به یک بازار دیجیتالی گسترده شده است. با این وصف برای بازدهی بیش‌تر در این فضا، همچنان باید بر ماهیت اجتماعی این پلتفرم تاکید داشته باشید. تولید محتواهای تعاملی اثر بسیار مثبتی در بیش‌تر دیده شدن صفحه‌ی فروشگاهی شما خواهد داشت. ارتباط مستقیم و مستمر با مشتریان، سبب می‌شود ربات اینستاگرام هر چه بیشتر صفحه‌ی شما را در معرض دید عمومی قرار دهد. علاوه‌بر آن تعامل مستمر شما با مشتریان، هم می‌تواند جنبه‌ی تبلیغاتی برای محصولات‌تان داشته باشد و هم به اعتبار برند شما بیافزاید.

برای فروش در اینستاگرام ، تبلیغات را فراموش نکن

هر چه‌قدر که شما صفحه‌ی پربازدیدی در اینستاگرام داشته باشید، همچنان صفحه‌هایی هستند که بسیار بیش‌تر از صفحه‌ی شما دیده می‌شوند. اینفلوئنسرها، بلاگرها و صفحات اجتماعی با تعداد فالوئر بالا، از جمله پیج‌های پربازدید اینستاگرام به شمار می‌آیند. یادتان باشد در هر فضایی که کسب و کاری راه می اندازید، مبلغ معینی را برای تبلیغات کسب و کار خود در نظر بگیرید. حالا که پلتفرم اینستاگرام را برای فروش محصولات خود انتخاب کرده‌اید، تا رسیدن به میزان بازدید مطلوب‌تان، باید به کمک صفحه‌‌های پربازدید این فضا، تبلیغاتی مستمر انجام بدهید. این شیوه تاثیر بسیار زیادی در بالا رفتن تعداد بازدیدها و در نهایت فروش محصولات شما خواهد داشت.

استفاده از کمپین‌های ریتارگتینگ اینستاگرام

به عنوان آخرین راهکار برای بالا بردن میزان فروش در اینستاگرام، استفاده از کمپین‌های ریتارگتینگ را پیشنهاد می‌دهیم. در فرآیند ریتارگتینگ در واقع مشتریان یا مخاطبانی را که همواره با شما در تعاملی ویژه بوده‌اند، هدف اصلی تولید محتواهای صفحه‌تان قرار می‌دهید. این مخاطبان مثلا می‌توانند کسانی باشند که همواره ویدیوهای شما را تماشا کرده‌‌ و برای دیگران نیز ارسال نموده‌اند.

در واقع این اقدام، برنامه‌ای از پیش تعیین‌ شده است به منظور نمایش مرتب تمام محتواها، برای افرادی خاص. توجه کنید که چنانچه مخاطبان این کمپین را بر اساس شناختی صحیح انتخاب کرده و مورد هدف قرار بدهید، استفاده از کمپین‌های ریتارگتینگ اینستاگرام، راهکاری مناسب و کاربردی در جهت افزایش فالوئر، گسترش تعاملات و در نهایت بالا بردن میزان فروش محصولات شما خواهد بود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا