استفاده از درگاه پرداخت برای طلا فروشی

به روزرسانی ابزارهای پرداخت و حرکت به سوی استفاده از درگاه پرداخت آنلاین، برای کسب‌ و کارهای مختلف که از حوزه‌ی تجارت‌های الکترونیکی بیرون هستند مزایای بسیاری دارد. برای نمونه طلافروشی‌ها از جمله شغل‌های سنتی هستند که می‌توانند در راستای رشد و توسعه‌ی کسب و کار خود، از درگاه پرداخت اینترنتی استفاده کنند. در این مقاله مزایای استفاده از درگاه پرداخت برای طلا فروشی‌ها را با هم مرور خواهیم کرد.

چرا باید از درگاه پرداخت برای طلا فروشی استفاده کنیم؟

فروشندگان طلا و سکه، اصولا با چالش‌های متنوعی برای دریافت وجه از مشتریان خود روبه‌رو هستند. چالش‌هایی از جمله: محدودیت سقف پرداخت، تامین امنیت پرداخت، سهولت پرداخت، امکان بررسی و پی‌گیری آسان تراکنش‌ها و مدیریت و دسته‌بندی تراکنش‌های متعدد و چالش‌های دیگری از این دست. در واقع پرداخت به روش‌های سنتی در طلافروشی‌ها می‌تواند این چالش‌ها را پدید بیاورد. اما استفاده از درگاه پرداخت برای طلا فروشی، با توجه به مزیت‌هایی که خواهد داشت، بسیاری از این چالش‌ها را از پیش پای فعالان این قشر و چه بسا مشتریان‌شان برخواهد داشت.

در ادامه مزایای استفاده از درگاه پرداخت برای طلافروشی را بررسی خواهیم کرد:

 •  قابلیت تسویه حساب سریع و به صورت روزانه 
 • قابلیت مدیریت و گزارش‌گیری کامل از تمام تراکنش‌‌ها
 • قابلیت مدیریت آنی صفحات پرداخت
 • قابلیت تسهیم وجوه واریزی مشتریان به چندین حساب از پیش تعیین شده 
 • برخورداری از پشتیبانی 24 ساعته توسط کارشناسان شرکت رایان‌پی
 • قابلیت جمع آوری اطلاعات مشتریان پرداخت‌کننده برای انجام پروژه‌های تبلیغاتی
 • امکان کسب درآمد از طریق زیرمجموعه‌گیری در بستر کسب‌ و کار
 • امکان انتقال وجه تا سقف 100 میلیون تومان در عرض 24 ساعت 
چرا باید از درگاه پرداخت استفاده کنیم؟

لینک‌ پرداخت اختصاصی

شما به عنوان یک طلافروش که احتمالا تراکنش‌های روزانه‌ی زیادی دارید، می‌توانید از لینک پرداخت اختصاصی شرکت رایان‌پی بهره ببرید. اما این سرویس مالی چه ویژگی‌ها و مزایایی دارد؟ اکنون اغلب طلافروش‌ها با مشتریان ثابت خود از طرق مختلف در ارتباط هستند. شما می‌توانید با ایجاد لینک پرداخت اختصاصی برای هر محصول به صورت جداگانه و ارسال آن برای مشتریان خود، در کنار معرفی مدل‌های تازه، امکان خرید آنلاین و واریز وجه را نیز به سادگی برای مشتریان‌تان فراهم آورید.

لینک پرداخت اختصاصی را از طریق پیامک، پیام‌رسان‌های اینترنتی و ایمیل نیز می‌توانید ارسال کنید. اما استفاده از لینک پرداخت برای پرداخت در محل نیز کاربرد خواهد داشت. در واقع مشتری حضوری شما نیز می‌تواند با در اختیار داشتن لینک پرداختی که از طریق پیامک، در لحظه برای او ارسال می‌کنید، واریز وجه را انجام دهد.

لینک پرداخت اختصاصی

درباره سقف پرداخت 100 میلیون تومانی لینک پرداخت

طلافروش‌ها اگرچه با مثقال و گرم سروکار دارند اما عددهایی که در هر خرید باید از مشتری‌ها دریافت کنند، معمولا مبالغ قابل توجهی است. از همین رو، شیوه‌ی دریافت این مبالغ برای طلافروش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. سرویس لینک پرداخت در کنار تمام ویژگی‌های منحصربفردش، به دلیل امکانِ انجام تراکنش‌هایی با سقف 100 میلیون تومان، می‌تواند بهترین شیوه‌ی پرداخت در طلافروشی‌ها به شمار بیاید. در واقع این امکان فوق‌العاده‌ی سرویس لینک پرداخت به سادگی معضل سقف پرداخت کارت‌های اعتباری را برای صاحبان طلافروشی‌ها حل و فصل می‌نماید.

صفحه پرداخت شخصی

یک امکان دیگری که درگاه پرداخت رایان‌پی در اختیار شما به عنوان فروشنده طلا و سکه قرار می‌دهد، قابلیت ایجاد صفحه‌ی پرداخت شخصی است. کالای فروشی شما، کالایی گران‌بها به شمار می‌رود، بنابراین شما به کمک ایجاد صفحه پرداخت شخصی، امنیت فرآیند پرداخت و دریافت وجه خرید را بالا می‌برید و صورت‌حساب خرید طلا و سکه را اختصاصاً به شکل یک لینک پرداخت برای هر مشتری ارسال می‌کنید. این روش امنیت پرداخت مشتری را نیز تامین می‌کند و نیز می‌تواند در جلب اعتماد مشتریان اثر مثبت داشته باشد.

پرداخت در محل با کد QR

قابلیت دیگر درگاه پرداخت برای طلا فروشی، ایجاد کد QR برای پرداخت آنلاین است. شما می‌توانید از طریق پنل مدیریتی درگاه رایان‌پی، کد QR اختصاصی فروشگاه خودتان را با طراحی و لوگو برند فروشگاه بسازید و برای پرداخت آنلاین در محل در اختیار مشتریان قرار دهید. مشتریان نیز پس از انتخاب نمونه‌طلای مورد نظرشان، با اسکن کد مذکور از طریق اسکنر گوشی هوشمند خود، وارد صفحه‌ پرداخت شده و واریز وجه را انجام می‌دهند. این روش پرداخت آنلاین نیز امنیت، سهولت و سرعت پرداخت را افزایش می‌دهد و به روش پرداخت سفارشی مشهور است.

پرداخت در محل با کد QR
پرداخت در محل

صدور فاکتور آنلاین و مدیریت تراکنش‌ها

استفاده از درگاه پرداخت برای طلافروشی‌ها، در کنار مزایای یاد شده که شامل امنیت و سهولت پرداخت وجه توسط مشتریان می‌شود، اصولا  مزایای جانبی دیگری نیز برای کسب‌ و کار شما خواهد داشت. برای نمونه صدور فاکتور آنلاین برای مشتریان که قابلیتی فوق‌العاده با ارزش بازاریابی است. در واقع شما می‌توانید به صورت اختصاصی برای هر کدام از محصولات خود فاکتور آنلاین صادر کنید و در این فاکتور آنلاین توضیحات محصول و معرفی برند خودتان را بگنجانید. این فاکتور آنلاین همچنین شامل لینک پرداخت آنلاین نیز خواهد بود که مشتریان به کمک آن پس از رویت فاکتور می‌توانند به راحتی مبلغ مورد نظر را به حساب شما واریز کند.

قابلیت جانبی بعدی درگاه پرداخت برای طلا فروشی که در اختیار فروشندگان طلا و سکه توسط رایان‌پی قرار می‌گیرد، ابزارهای مدیریتی است. گزارش‌های دسته‌بندی شده از تراکنش‌ها، و امکان بررسی روند فروش محصولات هم در راستای مدیریت امور حسابداری به شما کمک‌ خواهد کرد و هم در زمینه‌ی مدیریت فروش، آنالیزی کاربردی در اختیارتان قرار خواهد داد.

کیف پول دیجیتال و عبور از چالش سقف پرداخت

یکی از دغدغه‌های صاحبان طلا فروشی‌ها، محدودیت سقف پرداخت است. آن‌ها با کالایی گران‌بها سر و کار دارند. درگاه پرداخت اینترنتی به حل این مشکل نیز کمک می‌کند. سقف پرداخت 100 میلیون تومانی برای هر تراکنش از کارت بانکی توسط مشتری، می‌تواند تا حد زیادی مسئله‌ی محدودیت سقف پرداخت برای واریز وجه هنگام فروش طلا را حل کند.

از طرف دیگر قابلیت کیف پول الکترونیک درگاه پرداخت برای طلا فروشی نیز می‌تواند هنگام خرید طلا توسط صاحبان فروشگاه‌ها، از پیش تمهیدی برای محدودیت سقف پرداخت روزانه در نظر بگیرد. به این صورت که صاحب فروشگاه با شارژ کیف پول دیجیتال درگاه پرداخت فروشگاه خود، به سادگی و فقط با یک کلیک می‌تواند فراتر از سقف روزانه و بر اساس مبلغ شارژ کیف پول، پرداختی داشته باشد.

کیف پول دیجیتال

چگونه درگاه رایان‌پی دریافت کنم؟

روند دریافت درگاه پرداخت برای طلا فروشی از طریق شرکت رایان‌پی، فرآیندی کوتاه و آسان است؛ تا آن‌جا که الزامی برای ارائه و دریافت نماد الکترونیکی اعتماد یا همان اینماد وجود ندارد. کسب و کارهای کوچک و بزرگ می‌توانند به راحتی و در مدت‌زمان کوتاهی درگاه پرداخت برای طلا فروشی خود دریافت کنند. همچنین برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی رایان‌پی، الزامی برای داشتن وب سایت نیز نخواهید داشت. مراحل دریافت درگاه پرداخت برای طلا فروشی از طریق شرکت رایان‌پی به شرح زیر خواهد بود: 

 1. ثبت درخواست درگاه در سایت رایان‌پی با کلیک بر روی این لینک
 2. انجام عملیات ساده‌ی احراز هویت درگاه پرداخت
 3. تکمیل فرم ثبت درگاه پرداخت
 4. نصب و فعال‌سازی درگاه یا ساختن لینک پرداخت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا